Rauma – Ženeva 3:2 (kon.) | Färjestad – Mnichov 4:2 (kon.) | Växjö – Rapperswil 3:2 (po pr.)
Ingolstadt – Vítkovice cz 0:5 (kon.) | Innsbruck – Skellefteå 2:4 (kon.) | Biel – Tappara 6:3 (kon.)
Salzburg – Pelicans Lahti 1:5 (kon.)
Lukko Rauma
3:2 (3:0, 0:1, 0:1)
Genève-Servette HC
Úterý 17.10.2023, 17:30Hokejová Liga mistrů • 6. kolo

Střely na branku – 22:41 (19:48:23)

V souboji týmů, které už měly jistý postup do play-off, byla úspěšnější domácí Rauma, která zdolala Servette 3:2. Lukko se tak pro tuto chvíli dokonce posouvá do čela tabulky základní části, ale musí ještě čekat na další výsledky.

Domácí udělali rozhodující krok k výhře už v první třetině, kterou vyhráli 3:0. První dva góly vstřelil Brayden Burke – k druhému z nich mu pomohl chybou v rozehrávce brankář Mayer, a třetí zásah zařídil Luca Tiihonen. Servette se ale nevzdalo a ve zbytku duelu bylo aktivnější. Švýcarský mistr však dokázal přes veškerou snahu skóre už jen korigovat. V prostřední části se trefil Teemu Hartikainen a ve 48. minutě dostal hosty na kontakt v přesilové hře Tim Berni. Více už toho Ženevě nedovolila domácí obrana v čele s gólmanem Danielem Lebedeffem.

60:00
    V poslední sekundě musel od levého mantinelu vypálit Tim Berni. Lebedeff vykopl kotouč levým betonem a to znamená, že Lukko zvítězí!

59:32
    Domácí zablokovali střelu Samiho Vatanena a pak poslali puk na zakázané uvolnění.

59:09
    Oddechový čas pro hostující celek.

59:01
    Poslední minuta a Mayer konečně zamířil na střídačku, aby pustil do hry šestého hráče!

58:30
    Zatím ale nemohou. Hráči Raumy takticky sbírají čas v útočném pásmu u mantinelu.

58:02
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny. Hosté se zřejmě každou chvíli odhodlají ke hře bez brankáře.

57:43
    Od modré čáry střílel Tim Berni. Lebedeff puk zkrotil nadvakrát. Nikdo z hostů už každopádně nemohl dorážet.

56:54
    Hosté zahráli na icing.

55:51
    Nyní ale mohli domácí odskočit! Na přihrávku zpoza branky si sjel Linus Nyman, který z první mířil nad lapačku Mayera, ale také nad horní tyčku!

55:10
    Před námi je posledních pět minut třetí třetiny. Hosté stále bojují o vyrovnání.

54:39
    Domácí teď delší dobu drželi hru v útočném pásmu. Z pravého kruhu střílel z volele Sebastian Repo a do akce musel pravý beton Mayera.

54:04
    Zakázané uvolnění hostí.

53:33
    Domácí v plném počtu a mohou si oddechnout. Tahle přesilovka Servette byla hodně nebezpečná.

52:52
    Další střela Vatanena byla před brankou tečována a pak ještě přišla dorážka u levé tyčky, kde hostující hráč nedokázal procpat kotouč za záda Lebedeffa! Teď domácí přestáli těžké chvíle.

52:21
    Rána Samiho Vatanena mířila vedle. Lebedeff se za ni jen ohlédl.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 1. Burke (Repo, Mattila), 9. Burke, 13. Tiihonen (Ylitalo, Ikonen) – 25. Hartikainen (Berni), 48. Berni (Hartikainen, Vatanen)

Lukko Rauma: Lebedeff (Salonen) – Almari, Ervasti, Abt, Stenqvist, Järvinen, Korkka, Tiihonen – Burke, Mattila (C), Repo – Nyman, Fontaine, Westerholm – Nieminen, Krannila, Trakht – Suni, Ikonen, Ikonen – Hämäläinen.
    Trenér: Tomi Lämsä

Genève-Servette HC: Mayer (Descloux) – Chanton, Vatanen, Berni, Jacquemet, Le Coultre, Völlmin, Maurer – Haapala, Filppula, Hartikainen – Rod (C), Jooris, Winnik – Pouliot, Richard, Praplan – Cavalleri, Bertaggia, Maillard – Berthon.
    Trenér: Jan Cadieux

Rozhodčí: Brander, Salonen – Nikulainenm Mäkinen (FIN)