Havířov – Kopřivnice 9:4 (kon.) | Šumperk – Nový Jičín 2:1 (kon.) | Opava – Val. Meziříčí 4:2 (kon.)
Vyškov – SHKM Hodonín 3:2 (kon.) | Žďár n/S – Vel. Meziříčí 5:4 (kon.) | Hronov – Ústí n/L 3:8 (kon.)
Letňany – Benátky n/J 1:2 (kon.) | Děčín – Vrchlabí 4:1 (kon.) | Písek – Tábor 1:2 (kon.)
Kobra – Chomutov 1:4 (kon.) | Cheb – Příbram 3:9 (kon.) | Mostečtí Lvi – Řisuty 6:3 (kon.)
Technika Brno – Havlíčkův Brod 1:2 (kon.)
HK Opava
4:2 (2:1, 1:0, 1:1)
HC Bobři Valašské Meziříčí
Středa 18.10.2023, 18:00 • Krystal aréna, Krnov • 2. liga skupina Východ • Skupina Východ

58:40
    Valmez ještě půjde po faulu Vávry a následných protestech lavičky do tří. Druhý trest odpyká Šimon Kuchařík.
    58:24 Tomáš ROUSEK - 4:2

58:24
    Opava právě vstřelila branku!
    Je zřejmě hotovo! Slezan zvládl vhazování ve vlastní třetině, kotouč se následně dostal k TOMÁŠI ROUSKOVI, který hrací předmět zatáhl do útočné třetiny a neomylně uklízí do prázdné klece. Bez asistence.

58:09
    Skutečně, Bobři to zkusí v šesti!

58:09
    Valmez si vyžádal oddechový čas a jelikož se bude vhazovat v opavské třetině, Pavlíček zřejmě zůstane na střídačce!
    57:23 Michal ROMANČÍK - 3:2

57:23
    Valašské Meziříčí právě vstřelilo branku!
    Pozor, Valmez ještě neřekl poslední slovo! Dlouhý pas za obranu dostal MICHAL ROMANČÍK a slovenský útočník nadvakrát puk propasíroval za záda Marka Slíže! Asistence: Tomáš Andris, Richard Liss.

53:00
    Snížení měl mezi kruhy na holi Michal Romančík, branku ovšem trestuhodně míjí!

51:30
    Šance pro hosty zápas zdramatizovat. Radim Štěpánek ve vlastní třetině zahákoval soupeře, což pozornosti rozhodčího Šutary neuniklo.

45:51
    Zmatky na obou stranách! V opavské třetině nejprve zblízka dorážel neúspěšně Roman Vaňo, vzápětí před Pavlíčkem vznikla neuvěřitelná skrumáž, která trvala snad sedm sekund. Tři opavští hokejisté před brankou doráželi, ale hostující brankář ani v leže kotouč za svá záda nepustil.

44:27
    Ondřej Martiník si dnes připisuje hattirck, ovšem ten nepopulární. Jde totiž potřetí ven, tentokrát za faul kolenem na Marka Bradu.

43:37
    Trenér Opavy Pavel Zdráhal momentálně není spokojen s výkonem svých svěřenců! Lodivod Slezanu si vzal timeout, během kterého důrazně po svých svěřencích žádal, aby se vzpamatovali!

42:45
    Obrovské zaváhání opavské obrany! Slezan přišel o kotouč na útočné modré a dva jeho hráči se dokonce ocitli na zemi. Do úniku se tak dostal David Kozubík, jehož kličku ovšem přečetl Marek Slíž!

40:59
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí:
    Ondřej Martiník – 2 min., hákování.

34:17
    Nakonec budeme hrát ve čtyřech necelou minutu. Hříšníkem byl v dříve zmíněné situaci Radim Štěpánek, který jde ven za sekání.

33:35
    Přesilovka Opavy ovšem měla jepičí život! Domácí obraně totiž ujel Tomáš Vávra a Slezan jej zastavuje pouze za cenu faulu.

33:12
    Richard Liss si v souboji s Kryštofem Kadulou pomohl podražením a Bobři jdou z novu do čtyř.

30:40
    O první střelu přesilovky se postaral Rousek, úspěšný však nebyl. O chvíli později už to bylo o poznání nebezpečnější. Štěpánek nahazoval od modré a před brankou tečoval Stuchlík, Pavlíček ale vytáhl vynikající zákrok a kotouč zastavil!

29:09
    Ondřej Martiník jde ven na dvě minuty. Ve vlastní třetině se provinil hákováním.

26:20
    Bobři v útočné třetině prostrčili puk na Michala Romančíka a ten se rozhodl tvrdě vypálit golfem, Slíž však střelu na bližší tyč vyráží!

25:15
    Krátce po vhazování ve středovém kruhu ujel domácím jeden z Bobrů, střelu pod horní tyč ale Slíž zlikvidoval lapačkou!
    25:08 Marek BRADA - 3:1

25:08
    Po krásné teči Davida Kozubíka tady máme nádhernou teč i na opavské straně! Po nahození Štěpánka přímo před brankou hokejkou za zády puk mimo dosah Pavlíčka tečuje MAREK BRADA! Asistence: Radim Štěpánek a Kryštof Stuchlík.

20:30
    Slezan mohl jíž už po třiceti sekundách do trháku! Tomáš Rousek vypálil z druhé strany a kotouč Pavlíček pouze vyrazil před sebe, jenže nikomu z domácích se dorazit nepodařilo!
    17:52 David KOZUBÍK - 2:1

17:52
    Valmez se gólem z přesilovky vrací do hry! Na modré nahazoval Tomáš Holiš a přímo před brankou se parádní tečí mimo dosah Slíže blýskl DAVID KOZUBÍK! Asistence: Tomáš Holiš, Marek Melenovský.

16:02
    Vyloučení v týmu HK Opava:
    Tomáš Rousek – 2 min., podrážení.
    14:14 Tomáš KRUPA - 2:0

14:14
    Domácí odskakují na rozdíl dvou branek! Po rychlém kontru pálil z osy hřiště Kryštof Stuchlík. Jeho ránu sice Pavlíček zlikvidoval, jenže puk se odrazil pouze k TOMÁŠI KRUPOVI, který už neměl velký problém trefit poloprázdnou branku. Asistence: Kryštof Stuchlík, Tomáš Rousek.

08:30
    Skvělé střídání první opavské formace! Ta svého soupeře pořádně zmáčkla, dvakrát nebezpečně pálil Rousek. Do třetice mohl zvýšit vedení domácích Stuchlík, který ale z první trefil spojnici!

06:38
    Marek Slíž měl skutečně pouze nějaký problém s výstrojí a nyní už se vrací do branky.

05:20
    Marek Slíž má zřejmě nějaké problémy s výstrojí a do branky tak Slezan posílá Antonína Nowaka.
    03:58 David DOBŠA - 1:0

03:58
    Po další sražené ráně už ale Slezan jde do vedení! Bezmocný Pavlíček byl téměř bez šance a proti střele DAVIDA DOBŠI z levé strany se nakonec nestačil přesunout. Asistence: Jan Štindl, Jiří Šindelář.

02:12
    Zblízka mohl skóre otevřít Jan Vašenka, jeho dorážka ovšem nakonec skončila těsně vedle!

01:59
    Václav Kočí – 2 min., podrážení.

01:40
    Opavští se po rychlé střele Vojtoviče z vhazování radovali z branky, ta ale nakonec neplatí! Zřejmě buly neproběhlo úplně podle předpisů.

Tomáš Chalupa

Branky a nahrávky: 4. Dobša (Štindl, Šindelář), 15. Krupa (Stuchlík, Rousek), 26. Brada (Štěpánek, Stuchlík), 59. Rousek – 18. Kozubík (Holiš, Melenovský), 58. Romančík (Andris, Liss)

HK Opava: Slíž (6.–7. Nowak) – Šindelář (C), Koblížek, Ervasti, Štěpánek, Jak. Ludvík, Thiel, Pachula, Buršík – Rousek (A), Stuchlík, Krupa – Kadula, Brada, Dobša – Vojtovič, Štindl (A), Vašenka – Hendrych, Beránek, Kotásek.
    Trenér: Pavel Zdráhal.

HC Bobři Valašské Meziříčí: Pavlíček (Ševců) – Holiš, Velikovský, Martiník, Liss, Kočí, Sviták – Melenovský, Vávra, Kozubík – Andris, Romančík, Vaňo – Kuchařík, Vavřík (C), Stodůlka – Martinec, M. Urban.
    Trenér: Lukáš Plšek.

Rozhodčí: Šutara – Gančarčík, Návrat