Philadelphia – Vancouver 2:0 (kon.) | Montreal – Minnesota 2:5 (kon.) | Buffalo – Tampa 3:2 (po pr.)
NY Islanders – Arizona 1:0 (kon.) | Nashville – Edmonton 1:6 (kon.) | Winnipeg – Los Angeles 1:5 (kon.)
Seattle – Colorado 1:4 (kon.) | San Jose – Carolina 3:6 (kon.) | Vegas – Dallas 3:2 (2:1 po s.n.)
Buffalo Sabres
3:2 (2:0, 0:1, 0:1 - 1:0)
Tampa Bay Lightning
Středa 18.10.2023, 01:30 • KeyBank Center, Buffalo • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Ani jednomu z týmů se zatím moc nedaří.

Buffalo

Domácí mužstvo dosud odehrálo dva zápasy a oba prohrálo. V tom prvním utrpělo debakl 1:5 s NY Rangers, ve druhém zajíždělo na led jeho rivala NY Islanders, kde už odehrálo vyrovnanější souboj, nakonec prohrálo 2:3 gólem z 54. minuty.

Tampa

Hosté si v úvodním mači sezóny poradili s Nashvillem, kterého porazili poměrem 5:3, poté po přestřelce nestačili na Detroit, jemuž podlehli 4:6 a naposledy nestačili na mužstvo z hlavního města Kanady Ottawu, s níž pro změnu prohráli 2:5.
    Bodově se poměrně daří švédskému hráči Victoru Hedmanovi, jenž si připsal pět bodů za gól a čtyři přihrávky.

Vzájemné zápasy

Buffalo si z posledních pěti mačů, které se hrály na jeho ledě, odneslo dvě výhry, soupeř se radoval dvakrát z vítězství v základní hrací době a jedné v prodloužení.

Československá stopa

Erik Černák (TBL) – 3 zápasy, 0+0

Buffalo Sabres: Levi (Comrie) – Samuelsson, Dahlin (A), Jokiharju, Power, E. Johnson, Clifton – Tuch, T. Thompson, J. Skinner – Krebs, Cozens, Peterka – Benson, Mittelstadt, Greenway – Okposo (C), Jost, Girgensons (A).
    Trenér: D. Granato.

Tampa Bay Lightning: J. Johansson (Tomkins) – Černák, Hedman (A), D. Raddysh, Sergačjov, Perbix, Bogosian – Kučerov (A), Point, Hagel – Eyssimont, Cirelli (A), Jeannot – Barré-Boulet, Paul, Sheary – Merelä, Glendening, Watson.
    Trenér: J. Cooper.

Rozhodčí: F. StLaurent, F. L´Ecuyer – J. Fournier, M. MacPherson.

00:01

02:18
    Přechod přes útočnou modrou domácím nevyšla, ofsajd.

03:14
    Tečovaná rána Skinnera letí mimo ledovou plochu, vhazovat se bude v útočném pásmu jeho týmu.

03:53
    Skrumáž před domácím brankářem, tomu se však povedlo kotouč schovat do výstroje.

04:40
    Brayden Point střílel po kombinaci už v útočném pásmu, trefil však pouze protihráče před sebou.

05:33
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning:
    Conor Sheary – 2 min., držení.

05:57
    Ve vlastním oslabení hosté zaútočili, Brandon Hagel se dostal sám před brankáře, ovšem jeho bránu netrefil.

06:09
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres:
    Alex Tuch – 2 min., hákování.

06:30
    Pěkná kombinace Buffala v útočném pásmu, ovšem Owen Power střílel pouze do obránce před sebou.

06:55
    Puk drží hosté, kteří rozehrávají zpoza své brány.

07:19
    Henri Jokiharju střelou z pravé strany neuspěl, gólman betony puk vyrazil, ovšem jmenovaný hráč se ke kotouči dostal znovu, objel bránu a přihrával před ni, ovšem žádného spoluhráče nenašel.

07:33
    Hosté jsou kompletní.

08:09
    Nyní i domácí celek.

08:19
    Tage Thompson se dostával do dobré příležitosti, avšak jeho zakončení bylo mizerné a puk mezi třemi tyčemi neskončil. Nutno říct, že byl domácí hráč hodně tísněn.

08:57
    Buffalo právě vstřelilo branku!
    Domácí jdou do vedení, ZEMGUS GIRGENSONS zamířil švihem přesně do vzdálenějšího horního rohu brány. Lépe to možná ani trefit nešlo, Johansson neměl šanci.
    Asistence: Tyson Jost a Mattias Samuelsson.
    08:57 Zemgus GIRGENSONS - 1:0

10:30
    Alex Barré-Boulet zakončoval po kombinaci už v útočném pásmu, trefil ale pouze protihráče před sebou.

11:22
    Victor Hedman nepříjemně nahazoval od modré čáry, puk však za zády Leviho neskončil.

12:07
    Domácí byli teď pod tlakem, hosté stříleli ze všech pozic, ovšem puk do sítě nedostali.

13:40
    Henri Jokiharju hodně tvrdě střílel v útočném pásmu, Jonas Johansson zasahovat nemusel.

14:23
    Jordan Greenway nevěděl co s pukem, neboť nikdo ze spoluhráčů si na přihrávku nenajel, tak jej pouze nahodil do vzdálenějšího rohu kluziště.

15:28
    Domácí celek odskakuje na rozdíl dvou branek. JEFF SKINNER zůstal sám u levé tyče hostující svatyně, přihrávku si sice musel zpracovat, avšak času měl na to dost, a následně zamířil do horní části brány nad lapačku přesouvajícího se Johanssona.
    Asistence: Owen Power a Alex Tuch.
    15:28 Jeff SKINNER - 2:0

15:58
    Jonas Johansson se musel mít znovu na pozoru, v tomto případě puk udržel pod lapačkou u své pravé tyče.

16:21
    Tečovaný puk končí kdesi v hledišti.

16:58
    Hráči Buffala si v útočném pásmu špatně přihráli a musí hodně rychle zpátky.

17:20
    John Peterka si sjížděl na přihrávku do pravého kruhu, kde byl zcela sám, avšak puk k němu nedorazil.

18:04
    Špatná přihrávka domácích končí na zakázaném uvolnění.

18:13
    Michail Sergačjov střílel bez přípravy z levého kruhu, mířil ale pouze nad.

19:02
    Běží poslední minuta první třetiny.

19:08
    Austin Watson se pustil s obranném pásmu do střelce úvodní branky Girgensonse a hned odchází do kabin.

19:08
    Rasmus Dahlin – 2 min., hrubost,
    Zemgus Girgensons – 5 min., bitka.

Austin Watson – 5 min., bitka.

Domácím se to sice nelíbí, ovšem hosté budou hrát přesilovku.

20:00

Další třetina začne přibližně ve 2:28.

První část byla poměrně rychle odehrána, domácí v ní vstřelili dvě branky a do kabin mohou odcházet spokojenější. Ani hosté nebyli zcela bez šancí, ovšem na rozdíl od svého protivníka nedokázali žádnou z nich využít. Povede se jim to ve druhém dějství?

20:01

21:00
    Po krátkém tlaku soupeře se domácím povedlo vyhodit.

21:08
    Buffalo je kompletní.

22:13
    Hosté byli blízko snížení, jeden z hráčů si najížděl prakticky sám na gólmana z levé strany, ovšem mezi tři tyče nezamířil.

22:44
    Další únik hostů do otevřené obrany Buffala, ani v tomto případě však nekončí přesnou střelou.

23:00
    Casey Mittelstadt – 2 min., držení.

23:34
    Victor Hedman pálil tvrdě od modré, puk v síti nekončí.

24:16
    Domácím se daří vyhodit puk do bezpečí.

24:25
    O chvíli později znovu.

25:00
    Buffalo ubránilo i tohle oslabení, Tampa ale zůstává v útoku.

26:26
    Rasmus Dahlin napřáhl od modré, jeho rána byla tečována mimo ledovou plochu.

26:38
    Brayden Point spíše nahazoval puk na vzdálenější tyč a domácí brankář jej vyrazil pravým betonem.

27:07
    Darren Raddysh – 2 min., hákování.

27:20
    Jonas Johansson střelu z dálky vyrazil jen před sebe, k dorážce se prodral Alex Tuch, avšak kotouč odehrál mimo tři tyče.

28:07
    Tage Thompson pálil bez přípravy z levého kruhu, ovšem jen do připraveného gólmana Tampy.

28:45
    Hostům se daří vyhodit puk do bezpečí.

29:07
    Zach Benson přihrával zpoza brány do mezikruží, kam z druhé vlny dojel Peyton Krebs, ovšem ten se ke střele nedostal.

29:07

29:54
    Victor Hedman střílenou přihrávkou prověřil Leviho, tomu se povedlo puk vyrazit.

30:58
    Hra se přesouvá ze strany na stranu, týmy se u puku vyměňují, tento styl vyhovuje jistě více domácím.

32:36
    Zach Benson nyní zahrozil a Jonas Johansson měl co dělat, aby jeho střelu udržel ještě v brankovišti a puk mu pod výstrojí neprošel do branky.

33:21
    Kolmá přihrávka domácích v útočném pásmu byla tečována do hlediště.

33:51
    Domácí šikovně vyhodili puk do útočného pásma tak, aby se nepískal icing.

34:12
    A nyní vyrazili ve dvou na jednoho, John Peterka měl dost místa před sebou, mohl střílet, místo toho volil přihrávku, která byla obráncem tečována k brankáři, nechybělo moc, aby to byl smolný vlastenec, ovšem Johansson stačil zasáhnout.

34:41
    Connor Clifton – 2 min., krosček.

35:15

35:25
    A znovu.

35:50
    Zatím se Tampě tato početní výhoda nedaří, pro puk musí zpátky ke své svatyni.

36:41
    Victor Hedman nahazoval od modré, mezi tři tyče nezamířil.

36:41
    Oba týmy jsou kompletní.

37:30
    Ofsajd zastavuje Buffalo při přechodu do útočného pásma.

37:58
    Tampa právě vstřelila branku!
    Hosté těsně před koncem prostřední části střílí kontaktní gól. Domácí si s pukem až příliš hráli u své brány, do bezpečí jej nedokázali odpálit, toho využil BRANDON HAGEL, ke kterému se puk trochu šťastně odrazil a hostující osmatřicítka jej poslala do vzdálenějšího horní rohu brány. Tampa tak skóruje ze své desáté střely na soupeřovu svatyni.
    Asistence: Tanner Jeannot a Anthony Cirelli.
    37:58 Brandon HAGEL - 2:1

38:49
    Hosté cítí šanci a znovu nebezpečně útočí, pálil Nikita Kučerov, avšak mimo tři tyče.

39:02
    Běží poslední minuta druhé třetiny.

40:00

Další třetina začne přibližně ve 3:22.

Dlouho to vypadalo, že ve druhé třetině žádný gól diváci neuvidí, hrál se poměrně vyrovnaný hokej, šance měla obě mužstva, obě si zahrála v početní výhodě, ovšem gól ne a ne přijít. V závěru se však Tampě podařilo i s trochou štěstěny snížit a závěrečná dvacetiminutovka tak slibuje dramatickou podívanou.

40:01

40:25
    Buffalo se hned na úvod provinilo icingem.

41:05
    Tampba vyvinula na soupeře tlak, tomu se povedlo vyhodit puk do středního pásma.

42:41
    Domácí zatím jen nahazují puky do pásma, tato pasivita se jim nemusí vyplatit.

42:52
    Teď však vybojovali útok, když se soupeř provinil icingem.

44:05
    Kyle Okposo se dostal do samostatného nájezdu a mohl vrátit svůj tým do dvoubrankového náskoku, ovšem jeho zakončení dokázal Jonas Johansson vyrazit.

45:12
    Nick Perbix střílel nebezpečně od modré, Levi si však dokázal poradit.

45:20
    Jonas Johansson vyjel z brány a pomohl spoluhráčům rychlou rozehrávkou.

46:33
    Zakázané uvolnění Buffala vrací hru zpět před jeho bránu.

47:38
    Domácí chvíli podrželi puk v útoku, hostům se jej ale brzy povedlo dostat do středního pásma.

48:03
    Levi se musel mít na pozoru, nebezpečný pokus švihem dokázal udržet ve výstroji, skóre tak zůstává stále těsné.

48:53
    Tentokrát se Buffalu nepovedlo vyhodit tak, aby se icing nepískal, jeho hráči musí zůstat na ledě.

49:13
    Další icing domácích, třebaže se puk tak tak přeplazil přes brankovou lajnu.

49:46
    Victor Hedman střílel z ostrého úhlu a nechybělo moc, aby se se spoluhráči radoval z vyrovnání.

50:01
    Alex Barré-Boulet – 2 min., hákování.

50:36

50:54

51:27
    Dylan Cozens zakončil pěknou kombinaci svého celku střelou z mezikruží, ovšem mířil mimo tři tyče.

51:38
    Stejný hráč pálil o chvíli později znovu, tentokrát už musel Jonas Johansson zasáhnout a podržet svůj tým ve hře o body.

51:55
    Alex Tuch zakončoval zády k bráně, kotouč poslal vedle vzdálenější tyče.

52:01

52:23
    Nahozený puk zůstal chvíli volný před brankářem Sabres, ten však stačil zareagovat nejrychleji.

52:42
    Michail Sergačjov nahazoval z dálky, kotouč prošel kolem vzdálenější tyče brány Buffala.

53:15
    A zasahovat musel znovu Jonas Johansson, díky čemuž si domácí vynutili vhazování v útočném pásmu.

53:53
    Další nahození od modré, tentokrát to byl Zach Bogosian, Levi však za svá záda nepropustil.

54:18
    Jeff Skinner zkoušel rychlým zakončením zpoza brány překvapit Johanssona, ten se však stačil přesunout a kotouč zastavit.

55:00
    Začíná poslední pětiminutovka základní hrací doby, hosté rozehrávají ze svého pásma.

55:20
    Nick Perbix se svou střelou od modré neuspěl, domácí vyváží kotouč do bezpečí.

55:52
    Buffalo se spíš už jen brání, času však zbývá do konce ještě dost.

56:00
    Levi raději podržel puk pod lapačkou, vhazovat se bude po jeho levici.

56:05
    Domácí vyhráli buly a nahazují do útočného pásma.

56:39
    Znovu domácí gólman neponechal nic náhodě, puk si hokejkou poslal pod lapačku a hra je tak znovu přerušena.

56:50
    Brayden Point se ocitl v šanci, v rozhodujícím momentu mu puk sklouzl z čepele.

57:20
    Tage Thompson zavezl puk do pásma, kde šetří čas.

57:40
    Domácí v něm kombinují a tohle jim jistě vyhovuje.

57:50
    Stále drží Buffalo puk na hokejkách a Tampě se čas krátí.

58:03
    Až teď mohou hosté rozehrávat.

58:10
    Jonas Johansson spěchá na střídačku, jeho tým to zkouší v šesti.

58:33
    Levi tečoval kotouč levým betonem do ochranné sítě, vhazovat se bude v obranném pásmu jeho celku.

58:45
    Buffalu se daří vyhodit, aniž by to byl icing.

59:02
    Nyní se domácím daří dostat kotouč alespoň do středního pásma.

59:06
    Hosté se provinili icingem, Jonas Johansson se vrací do své svatyně.

59:15
    Tampa vyráží vpřed a její gólman na střídačku.

59:40
    Bleskům se však nedaří usadit se v útočném pásmu.

59:53
    Hostům se v úplném závěru přeci jen daří srovnat a půjde se do prodloužení. Levi odolal několika střelám soupeře, ovšem proti tomu poslednímu z hole BRANDONA HAGELA byl už krátký, kotouč prošel nad jeho betonem.
    Asistence: Brayden Point a Anthony Cirelli.
    59:53 Brandon HAGEL - 2:2

60:00

Hosté tak se štěstím v poslední chvíli srovnali a čeká nás tak prodloužení. Buffalo prakticky po celou třetí třetinu svůj těsný náskok dokázalo držet, ovšem v posledních vteřinách o něj smolně přišlo.

60:01

60:20
    Tage Thompson se snažil prokličkovat před brankáře, to se mu nepovedlo.

61:46
    Prodloužení dlouho netrvalo, Buffalo rozhoduje o své výhře. DYLAN COZENS si zpracoval přihrávku, zajel s pukem do pravého kruhu a švihem jej odehrál ke vzdálenější tyči nad pravý beton gólmana.
    Asistence: Jordan Greenway a Rasmus Dahlin.
    61:46 Dylan COZENS - 3:2

Dramatický duel muselo nakonec rozhodnout až prodloužení, ve kterém byli od začátku nebezpečnější domácí, kteří oblehli soupeřovu bránu a po necelých dvou minutách se jim povedlo skórovat, čímž si zajistili zřejmě zasloužený bonusový bod.

2. Jeff Skinner (BUF) 1+0
    3. Zemgus Girgensons (BUF) 1+0 (04:18:08)

Petr Frömel

Branky a nahrávky: 9. Girgensons (Jost, Samuelsson), 16. J. Skinner (Power, Tuch), 62. Cozens (Greenway, Dahlin) – 38. Hagel (Jeannot, Cirelli), 60. Hagel (Point, Cirelli)

Rozhodčí: F. StLaurent, F. L´Ecuyer – J. Fournier, M. MacPherson

Diváci: 12 598