Liverpool – Everton 2:0 (kon.) | Bournemouth – Wolverhampton 1:2 (kon.) | Brentford – Burnley 3:0 (kon.)
Manchester City – Brighton 2:1 (kon.) | Newcastle – Crystal Palace 4:0 (kon.) | Nottingham – Luton 2:2 (kon.)
Chelsea – Arsenal 2:2 (kon.) | Sheffield Utd. – Manchester Utd. 1:2 (kon.)
AFC Bournemouth
1:2 (1:0)
Wolverhampton Wanderers
Sobota 21.10.2023, 16:00 • Vitality Stadium, Bournemouth • Anglická Premier League • 9. kolo

Je dobojováno! Fotbalisté Bournemouthu dál čekají na první vítězství v sezoně a také po devátém kole budou na sestupových příčkách. Utkání s Wolverhamptonem ale měli rozehrané výborně, neboť už v 17. minutě skóroval Dominic Solanke. Zlom ale nastal ve druhém poločase, kdy ve 47. minutě srovnal Matheus Cunha a o sedm minut později viděl červenou kartu domácí záložník Cook. Dlouhé oslabení nakonec domácí nezvládli, v 88. minutě rozhodl Saša Kalajdžić, který využil zaváhání mezi Netem a Philipem Billingem. Vlci mají na kontě po dnešku jedenáct bodů a poskočili na dvanáctou pozici.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (18:08:43)

Držení míče: 34 % : 66 %.
    Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 3:13. Rohy: 3:12. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 15:10.

90+6

90+5
    Pedro Neto zhruba minutu před koncem dohrává utkání na soupeřově polovině. Vypadá to, že Bournemouth už nebude mít čas, aby zaútočil.

90+5
    Marcos Senesi jej ale zastavuje faulem, což rozhodně hraje do karet fotbalistům v modrých dresech.

90+4
    Ačkoliv domácí hrají v deseti, nyní si vytvořili na útočné polovině poměrně velký tlak.

90+3
    Max Kilman musel řešit ve vlastním vápně složitou práci. Neto už míří do soupeřova pokutového území na další rohový kop.

90+1
    Žlutá karta pro tým Wolverhampton Wanderers (Pablo Sarabia).

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 6 minut.

90+1
    Pablo Sarabia se na začátku nastavení připomněl technickou ranou, ta ale zaplavala asi metr vedle branky.

89
    Žlutá karta pro tým Wolverhampton Wanderers (Pedro Neto).

88
    Wolves právě vstřelili branku!
    Hosté trestají obrovskou chybu domácích! Neto zbytečně rozehrál na krátko. Kousek před šestnáctkou o balón přišel Philip Billing a rázem se hosté dostali do otevřenější obrany. Hwang Hi-čchan posunul míč na SAŠU KALAJDŽIČE, který jen usměrnil hrací předmět k tyči. 1:2. Asistence: Hwang Hi-čchan.

87
    Dango Ouattara se snad poprvé potkal s míčem a rozhodně to z jeho strany nebylo špatné. Po vyhraném souboji našel Rothwella, jehož rána sice byla zablokovaná, ale posléze vystřelil Philip Billing. José Sá ovšem předvedl pohotový zákrok.

86
    Craig Dawson vypálil z poměrně velké dálky, ale jeho rána zaplavala do rukavic pozorného Neta.

86
    Wolverhampton se opět přesunul na útočnou polovinu, kde nyní kombinuje.

85
    Střídání v týmu AFC Bournemouth:
    ze hřiště odchází Miloš Kerkez, přichází Marcos Senesi,
    ze hřiště odchází Dominic Solanke, přichází Kieffer Moore.

84
    Hwang Hi-čchan rychlou přihrávkou hledal rozběhnutého Kalajdžiće, avšak znovu Neto byl u míče jako první a znovu to dokázal vyřešit.

83
    Žlutá karta pro tým Wolverhampton Wanderers (Boubacar Traoré).

Daniel Fekets

Branky: 17. Solanke (Billing) – 47. Cunha (P. Neto), 88. Kalajdžić (Hwang Hi-čchan)

Karty:   34. Zabarnyj (BTH), 45+2. Scott (BTH) – 42. Cunha (WOS), 45+3. Kilman (WOS), 54. Hwang Hi-čchan (WOS), 83. Bo. Traoré (WOS), 89. P. Neto (WOS), 90+1. Sarabia (WOS)   54. Cook (BTH)

AFC Bournemouth: Neto (C) – Aarons, Zabarnyj, Kelly, Kerkez (85. Senesi) – Cook, Scott (57. Rothwell) – Tavernier (75. Ouattara), Billing, D. Brooks (57. Christie) – Solanke (85. Moore).
    Náhradníci: Radu – Smith, Kluivert, Semenyo.

Trenér: Andoni Iraola

Wolverhampton Wanderers: Sá – Kilman (C), Dawson, Toti (75. Sarabia) – Doherty, J. Gomes (46. Doyle), Bo. Traoré, Aït-Nouri – P. Neto, Cunha (82. Kalajdžić), Hwang Hi-čchan.
    Náhradníci: Bentley – S. Bueno, Castro, Hodge, F. Silva, N. Fraser.

Trenér: Gary O'Neil

Rozhodčí: Tierney – Davies, Ledger