Barcelona – Šachtar 2:1 (kon.) | Feyenoord – Lazio 3:1 (kon.) | Antverpy – Porto 1:4 (kon.)
Celtic – Atlético 2:2 (kon.) | Newcastle – Dortmund 0:1 (kon.) | PSG – AC Milán 3:0 (kon.)
RB Lipsko – CZ Bělehrad 3:1 (kon.) | Young Boys – Manchester City 1:3 (kon.)
Royal Antverpy
1:4 (1:0)
FC Porto
Středa 25.10.2023, 21:00 • Het Bosuilstadion, Antverpy • Liga mistrů • Skupina H

Utkání je u konce a i když hosté po poločasu prohrávali, tak jsou to oni, kdo se raduje z výhry a bodů. Hned po návratu z kabin Porto udeřilo, když své velké představení zahájil Evanilson. V 54. minutě už hosté vedli, po rychlé akci a Máriově příhře skóroval střelou za tyč Stephen Eustáquio. Portugalský tým pokračoval ve své převaze, dokázal se dostávat do šancí a nakonec přidal ještě další dva góly. V 69. minutě podruhé skóroval Evanilson a demolice Antverp byla dokonána v 84. minutě, kdy Evanilson zkompletoval hattrick pěkným obloučkem přes poyvběhnutého Buteze. Zápas tak skončil výsledkem 1:4 a Antverpy jsou po této vysoké porážce na posledním místě skupiny bez bodu, Porto je druhé s šesti body.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (23:22:01)

Utkání sledovalo 13 651 diváků.

Držení míče: 55 % : 45 %.
    Střely na branku: 2:7. Střely mimo: 6:1. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 13:8.

90+5

90+4
    Už se jen čeká na závěrečný hvizd, aby u hostů mohly propuknout vítězné oslavy.

90+3
    Po centru do vápna se hosté k zakončení nedostali, Antverpy pospíchají do protiútoku.

90+2
    Butez vyrazil Galenovu střelu, je tu roh pro Porto.

90+1
    Domácí by rádi alespoň zmírnili výši porážky, k tomu se ale potřebují dostat do lepších pozic. Obrana Porta pracuje na výbornou.

90
    Bude se nastavovat pět minut.

90
    Ještě jedna žlutá karta na straně Antverp, za zákrok na Taremího ji obdržel kapitán Toby Alderweireld.

90
    Střídání v týmu Royal Antverpy:
    ze hřiště odchází Anthony Valencia, přichází Gyrano Kerk.

89
    Ještě jedna krátká pauza, neboť domácí Valencia leží ve středovém kruhu a bude asi potřebovat ošetření.

88
    Porušení pravidel ze strany hostů, už je ale na nich vidět, že je to netrápí.

87
    Hosté vhazují na útočné polovině, Galeno s tím nikam nechvátá.

86
    Rychlá kontrola u videa, zda se hosté nedopustili faulu v pokutovém území, byl ale zasažen míč a vše tak bylo v rámci pravidel.

85
    Zápas se už jen dohrává, o vítězi je rozhodnuto.
    84. EVANILSON - 1:4

84
    Porto právě vstřelilo branku!
    A je definitivně rozhodnuto. Na půlce vyslal Taremí dlouhý pas dopředu, EVANILSON se skvěle vyhnul ofsajdu a povedeným obloučkem překonal Buteze. Zkompletoval hattrick a upravil na 1:4.

82
    Střídání v týmu FC Porto:
    ze hřiště odchází Eduardo Pepê, přichází Francisco Conceição.

Aleš Pur

Branky: 37. Yusuf – 46. Evanilson (Taremí), 54. Eustáquio (Mário), 69. Evanilson (Eduardo Pepê), 84. Evanilson (Taremí)

Karty:   72. Muja (ANY), 90. Alderweireld (ANY) – 14. Eustáquio (PRT), 45+2. Carmo (PRT), 61. Eduardo Pepê (PRT)

Royal Antverpy: Butez – Bataille, Alderweireld (C), Coulibaly, De Laet (60. Wijndal) – Yusuf – Muja (77. Ejuke), Vermeeren, Ekkelenkamp, Balikwisha (77. Valencia, 90. Kerk) – Janssen (77. Ilenikhena).
    Náhradníci: De Wolf, Lammens – Engels, Van Den Bosch, Corbanie.

Trenér: Mark van Bommel

FC Porto: Di. Costa – Mário, Pepe (C), Carmo, Wendell (44. Evanilson) – Franco (66. Jo. Sánchez), Varela (82. N. González), Eustáquio (82. Grujić), Galeno – Eduardo Pepê (82. Conceição), Taremí.
    Náhradníci: C. Ramos – Cardoso, Namaso, F. Navarro, Baró, T. Martínez, Borges.

Trenér: Sérgio Conceição

Rozhodčí: Bastien – Berthomieu, Drouet (FRA)