Radnik Bijelina – Gentofte 3:6 (kon.) | Interobal Plzeň – Riga FC 1:7 (kon.)
Čtvrtek 26.10.2023, 16:00 • SH Lokomotiva Plzeň • Liga mistrů

Střely mimo branku – 15:18
    Rohy – 8:14
    Akumované fauly v prvním poločase – 5:4
    Akumované fauly ve druhém poločase- 5:5 (17:48:10)

Pane jo, plzeňská skupina se pořádně zamotává. Radnik totálně degradoval svůj včerejší perfektní výkon proti Plzni, kdy vedl ve druhém poločase 4:2 a Plzeň byla na pokraji vyřazení. To o ani ne o 24 hodin později je bosenský tým jako první ze hry o postup, protože se čtyřmi body nemůže postoupit.

Přitom bosenský mistr začal skvěle. Vstřelil dva góly a vypadalo to, že Gentofte schytá další debakl, jenže od desáté minuty se zvedlo. Chytlo se gólem do šatny a skvěle odstartovalo druhou půli, kdy chyboval Ružičič. Ten celkově Radnik ve druhé půli nepodržel. Gentofte otočilo, navíc po druhé žluté kartě byl vyloučený Odkažlič. Tím pádem pro něj účinkování v Lize mistrů skončilo.

V oslabení se ale stala snad nejméně očekávaná věc. Po zákroku na Marinkoviče v levé části brankoviště byla nesmyslně nařízena krátká penalta. Tu proměnil gólman Ružičič. Nicméně Emil Rasmussen odpověděl dokonáním čistého hattricku. Na jeho poslední gól si Ružičič hodně sáhl. Bijelina pak ještě inkasovala dvě branky při powerplay, která ji přitom včera krásně šla a prohrála tak 3:6.

39:57
    Ružičič se rozeběhl, posunul na levou stranu, Miljkovič trefil křížem ruku Andersena.

39:10
    Nejlepší hráč Gentofte Emil Rasmussen poslal nahrávku do běhu, Johansson mířil vedle protější tyče.

38:59
    Semir Hodžič nedosáhl na centr z levé strany na zadní tyči.

38:43
    Emil Rasmussen si narazil na levé straně, potom se snažil o jesle proti Arnautovičovi.

38:12
    Bosenský tým hraje powerplay, ale dnes se mu v ní nedaří tolik jako proti Plzni.

37:50
    Andersen pustil přihrávku Ružičiče na pravou stranu za branku, Gentofte si bere timeout.

37:36
    Také dánský celek bude dohrávat pod hrozbou desítky.

37:22
    Dánové držením míče na vlastní obranné polovině tahají čas.

36:56
    Gentofte právě vstřelilo branku!
    Pavič nafilmoval pád v levé části brankoviště. Do střelecké listiny se zapsal také druhý gólman. NIK ANDERSEN vykopl z vlastního vápna do prázdné brány.

36:30
    Dánové totálně prováhali brejk a dávali si přednost, na konci akce reklamovali penaltový zákrok Ružičiče.

36:08
    Marinkovič se otáčel v pravé části vápna, narazil na Mikkela Hansena.

35:35
    Pavič vypálil z úhlu na levé straně vedle přední tyče. Vzápětí chyboval El-Ouaz při rozehrávce.

35:05
    Navíc Radnik má pět faulů.

34:29
    OSCAR HANSEN posílá míč z vlastní obranné poloviny po zemi do prázdné brány. Arnautovič už nestihl odvrátit balón.

34:15
    Lavička Gentofte s prominutím sežrala hlavního rozhodčího potom, co s prodlevou pískl faul na Marinkoviče na polovině hřiště. Dánové mohli jít tři na jednoho. Trenér obdržel kartu.

34:08
    Pavič si stoupl na míč na levé straně, El-Ouaz chtěl trestat zprava do prázdné brány.

33:33
    Čistý hattrick EMILA RASMUSSENA dokonán a je to znovu hodně podobná branka. Po autu zprava se ujal míče kapitán Gentofte a vyslal střelu ze střední vzdálenosti, tu si srazil Ružičič rukama do přední tyče a od ní se odrazil do sítě.

33:19
    Emil Rasmussen si narazil na levé straně o prvního hráče, posléze šel ale do tří a podle toho to také dopadlo.

33:01
    Jovič podrážel na polovině hřiště, na fauly 4:3.

32:31
    Lavička Gentofte je na nohou potom co Marinkovič na pivotu zasáhl Johanssona do obličeje. Gentofte chtělo jednak faul a zároveň druhou žlutou kartu. Nestalo se ani jedno.

32:14
    Mushtak se natahoval po pasu lobem zleva na osu, kdyby zpracoval míč tak šel sám na gólmana.

31:53
    Při nástřelu z levé strany v podání Pavloviče se položil Andersen na zem u bližší tyče.

31:39
    Vracející se Andersen zastavil pokus Arnautoviče z pravé strany v době, kdy stál před brankovištěm.

30:44
    Před lavičkou dánského mužstva se odehrál druhý faul, na fauly 3:2.

30:36
    Oscar Hansen táhl akci po pravé straně, jeho přízemní centr letěl na vzdálenější tyč.

30:13
    Mushtak neuspěl na pravé straně, Radnik to pak zkoušel přes Marinkoviče na pivotu.

29:50
    Radnik je kompletní a dvouminutové oslabení vyhrál 1:0, což se při futsale moc často nevidí.

29:26
    Kombinaci při přesilovce ukončil Emi Rasmussen střelou z pravé strany vedle zadní tyče.

28:46
    Bosenský celek zachránila při ráně El-Ouaze z pravé strany spoj protější tyče a břevna.

28:37
    Jorgensen práskl do křižné přihrávky, Ružičič se přemístil k bližší tyči.

27:52
    Bijelina právě vstřelila branku!
    Gólman DANIJEL RUŽIČIČ si postavil penaltu a vymetl ze svého pohledu levou šibenici. Andersen trefil stranu při chybně nařízeném pokutovém kopu.

27:51
    Radnik bude v oslabení kopat penaltu! Po výhozu byl faulovaný Marinkovič v levé polovině brankoviště. Nicméně tohle je strašně přísné a upřímně absolutně chybně nařízené.

27:45
    Toto se líbí uživatelům Adam Knobloch a Ondřej Vahala! Střela Radniku se odrazila od zdi do rukou otáčejícího se Andersena, ten vyhodil na pravou stranu do brejku dva na jednoho . Podle všeho El-Ouaz zaskával na levačku, což neumožnil skluz Odkažliče. Tím pádem druhá žlutá karta a stopka pro sobotní zápas.

27:12
    Asistent rozhodčího nestrpěl protesty Pavloviče.

27:09
    Andersen skočil po centru zleva na zadní tyč a chtěl rozehrát, sudí ale nařizuje roh.

26:58
    Emil Rasmussen je ve druhém poločase u všeho, nyní je mu pískaný první faul dánského celku.

26:29
    V době, kdy začínalo hořet, tak se v situaci dva na jednoho vložil Johansson do přihrávky z levé strany do brankoviště.

25:26
    Není to tak dlouho, co bosenský tým mohl pomýšlet na výhru proti Plzni. Nyní je na pokraji vyřazení, protože remíza pro něj nic neřeší. EMIL RASMUSSEN obdržel přihrávku prohozem na levou stranu a odrazem o přední tyč zmrazil Radnik.

24:31
    Dánský celek se postavil do powerplay s Jorgensenem v dresu brankáře.

23:59
    Gentofte mělo kliku! Radnik už překonal střelou z levé strany mezi nohama Andersena,a le toho zachránila zadní tyč. Andersen se otočil a chytil balón.

23:38
    Radnik si zavařil v rozehrávce, útok pokračoval a skluz na Mikkela Hansena volal po třetím faulu. Poté upadl Jovič. Inu, je veselo.

23:07
    Marinkovič se otočil na levé straně, ale minul bližší tyč.

22:45
    Případnou remízou by bosenský tým degradoval včerejší plichtu s Plzní, kdy neměl daleko k vítězství.

22:33
    Odkažlič potrestán kartou za zákrok u lajny, 2:0 na fauly.

22:15
    Po perfektním křižném pasu z levé strany neprostřelil Oscar Hansen nadvakrát Andersena. Radnik v úvodu druhého poločasu spí.

21:26
    Johansson přehodil spoluhráče a Veis měl prostor na střelu z levé strany na vzdálenější tyč, Ružičič zkrotil šmudlu soupeře.

20:29
    Pane jo, tohle se musí na takové úrovni chytat! EMIL RASMUSSEN využil autu zprava na osu a ze střední vzdálenosti skóroval k levé tyči. Ružičič zůstal při střele z takových patnácti metrů jen stát na čáře.

Akumované fauly – 5:4

Gentofte vstoupilo do zápasu hodně špatně a po dvou rychlých gólech prohrávalo 0:2. Nicméně zhruba od desáté minuty se zvedlo, vyrovnalo hru. Povedlo se mu dokonce snížit v době, kdy se bránilo powerplay soupeře. Krátce poté mělo možnost srovnat ze samostatného úniku. Zejména nevyužilo toho, že Radnik hrál zhruba čtyři minuty s pěti fauly. Upřímně ani jsme neviděli zákrok, který by volal po desítce.

Celkově stejně jako včera platí, že sledujeme vyhecované utkání během střetnutí Bijeliny. Ta potvrzuje, že nadarmo se říká o Balkáncích, že to jsou horké hlavy.

20:00

19:58
    Gentofte šlo do powerplay s Jorgensenem, jeho střela z levé strany byla tečovaná.

19:24
    Radnik si řval bez faulu a jelikož získal míč, tak se zdá, že už neuvidíme desítku.

19:09
    Oddechový čas pro tým JB Futsal Gentofte.

19:07
    To vypadalo na Vogta, kdo prošel přes posledního, ale pak nedotáhl svou kličku sám proti Ružičičovi. Dánové mohli během chvíle srovnat.

18:41
    Ta však končí pouze tím, že RASMUS JOHANSSON posíolá míč z vlastního vápna do prázdné brány.

18:24
    Mikkel Hansen se neprosadil na pravé straně a Radnik tak může začít svou powerplay.

17:28
    Fogt zablokoval balón, ale Emil Rasmussen na něj nedosáhl na levé straně, brána byla tou dobou prázdná.

17:10
    Oscar Hansen si zpracoval přihrávku lobem na levé straně rukou, na fauly 5:4.

16:22
    Gentofte donutilo Ružičiče k chybě na půli, Oscar Hansen rozehraje aut.

16:03
    Oddechový čas pro tým KMF Radnik Bijelina.

16:00
    Nepovedený centr Oscara Hansena z levé strany vypadl Ružičičovi vedle zadní tyče.

15:12
    Za oplácení před lavičkou soupeře dostává Marinkovič žlutou kartu, bosenský tým má pět faulů. Ležící dánský futsalista se držel za obličej.

15:06
    El-Ouaz běžel po pravé straně dva na jednoho, zprvu mohl přihrávat, vzápětí napálil bližší tyč.

14:52
    Přehlídku rychlých nahrávek Gentofte ukončuje útočný faul Johanssona.

14:18
    Fot si vychutnal beka u levé lajny a snažil se o zakončení pod pravou nohou Ružičiče.

13:30
    Skorojmenovec skvělého dánského házenkáře Mikkel Hansen udělal na své útočné polovině druhý faul svého týmu.

12:59
    Mikkel Hansen se krásně dostal z posledního před útočícího hráče, střelu z pravé strany ale poslal do beka před sebou.

11:55
    Gentofte se zvedá po tom nepovedeném úvodu a vyrovnalo obraz hry.

11:11
    Emil Rasmussen chtěl nasadit jesle Pavičovi. Radnik získal míč a může jít do pěti.

10:34
    Pavič je zpátky na place a tím tak skončilo hezké divadelní představení.

10:31
    Jorgensen kopl na levou stranu, Emil Rasmussen vystřelil do pravé ruky Ružičiče.

10:28
    Emil Rasmussen byl faulovaný na pravé straně hned po odehrání centru na zadní tyč, na fauly "vedou" horkokrevní Bosňané 4:1.

09:47
    Bečirovič zneškodnil dva nástřely z pravé strany, Gentofte by mělo pokračovat rohem. Nicméně to se stane až potom, co bude ošetřovaný Pavič. Bosenský tým toho využije ke střídání gólmanů. Tohle asi na cenu fair-play nebude. Je fajn, že futsal bojuje na rozdíl od fotbalu proti simulování, ale některé věci ještě nedomyslel.

09:45
    Podle pravidel musí Bečirovič být vystřídán.

09:45
    Andersen připravil vyloženou šanci na levou stranu pro Veise, toho vychytal Ružičič, neujala se ani dorážka Johanssona. Na zemi ještě leží bosenský gólmana, drží se za obličej.

09:19
    Emil Rasmussen obdržel přihrávku na levé straně, spoluhráč mu blokem odstavil soupeře a následovala střela vedle bližší tyče.

08:28
    Ružičič přihrál na pravou stranu, Odžaklič tlačil míč mezi nohy Andersena.

07:33
    Jestli to takhle bude pokračovat, tak Dánové schytají další výprask. Pavlovič krásně nastřeloval z levé strany na vzdálenější tyč.

07:12
    Andersen vyráží zakončení Pavloiče s druhého doteku a levé strany směrem na zadní tyč.

06:25
    Pavlovič zrychlil křižným pasem zleva na pravou stranu a ačkoliv nezakončil MIROSLAV MILJKOVIČ úplně čistě, tak překonal Andersena pod břevno.

05:44
    Odpískán šlapák Bijeliny skoro na půli, na fauly 2:1.

05:33
    Tento gól jde za Andersenem. Toho nachytal MILJAN ODŽAKLIČ střelou z pravé strany na přední tyč, Andersen neudržel míč v náruči a ten skončil těsně za čárou.

05:17
    Stejně jako včera vychází bosenskému týmu to, že si svého soupeře natáhne na svou levou stranu a potom přenese hru na volného futsalistu na opačné straně.

04:44
    Odžaklič dostal možnost reparátu potom, co ztratil. Papírově domácí udělali fatál v rozehrávce, ale střela mířila zprava vedle zadní tyče.

04:06
    Oscar Hansen nebyl držený na pivotu a tím, že gólman Andersen stál na půli, tak chtěl Pavlovič trestat do prázdné brány. Andersen nemohl hrát rukama mimo brankoviště a chtěl atypicky rybičkou odhlavičkovat balón.

03:27
    Radniku vyšlo prohození na pravou stranu na Isanoviče, na něho vyběhl Andersen na šest metrů.

03:01
    Pavič naznačil přihrávku z pravé strany, tím zmátl obránce, jeho střelu úhlu kryl Andersen.

02:36
    Oscar Hansen udělal kličku obránci na pravé straně, poté pálil pod břevno do ruky Ružičiče.

01:55
    El-Ouaz srazil střelu Pavloviče z levé strany, Marinkovič kopl aut na půli na brankáře, na něho Dánové vystoupili.

01:30
    Nechybělo mnoho, aby se Emil Rasmussen chopil míče po chybě Ružičiče na polovině hřiště a pro Radnik by začalo hořet.

01:15
    Role se otočily, Johansson fauloval mimo hru Paviče, u míče Emil Rasmussen.

00:45
    První pokus Radniku o powerplay měl krátkého trvání, Ružičič odevzdal míč na střídačku Gentofte.

00:20
    Dobrý nákop Andersena na levou stranu nezpracoval Emil Rasmussen, bosenský tým pak hrál přes Marinkoviče na pivotu.

00:06
    To je začátek. Johansson se chopil míče po chybě soupeře v rozehrávce, Pavič jej podrazil a úplně nesouhlasil s udělením karty. Nicméně tady nebylo o čem.

00:01

Radnik bude hrát stejně jako včera v bílomodrém, to Gentofte v černém.

KMF Radnik Bijelina: Ružičič (Bečirovič) – Pavlovič, Marinkovič, Pavič (C), Isanovič – Odžaklič, Arnautovič, E. Hodžič, Trifkovič, Jovič, Miljkovič, S. Hodžič, Rakič.
    Trenér: Marin Čorluka

JB Futsal Gentofte: Andersen (Peytz) – El-Ouaz, Johansson, Veis, E. Rasmussen (C) – O. Hansen, M. Rasmussen, Larsen, Fogt, Mushtak, Youssef, M. Hansen, Jorgensen.
    Trenér: Christoffer Haagh

Rozhodčí: Gonçalo (POR), Fernandes (POR) – Kuckyj (UKR).

Bosenský šampion ve druhém zápase pořádně potrápil Plzeň a nikdo by se nemohl divit, kdyby zvítězil. Proti Interobalu hned třikrát vedl. Především za čtyřicet sekund promarnil vedení 4:2. Celek z bývalé Jugoslávie praktikoval drtivou část zápasu powerplay s brankářem jako pátým hráčem, čímž nepřekvapil. Powerplay mu skvěle vycházela a hlavně v prvním poločase ještě za stavu 1:0 mohl odskočit do výraznějšího vedení. O vítězství proti Interobalu přišel 5,5 minuty před koncem, kdy Plzeň oplácela stejnou mincí a v powerplay srovnala druhou trefou Rešetára v zápase.

Dánský mistr je podle všeho po prvním dni bez reálné šance na postup do Elite Round. V prvním duelu celé skupiny v Plzni šel do vedení a držel se do stavu 1:1 a 19. minuty, jenže pak inkasoval pět branek za pět minut a bylo hotovo. Riga nakonec vypráskala Gentofte poměrem 9:1. Pěti kanadskými body k tomu přispěl Thalles (2+3) a dvěma góly šestinásobný nejlepší futsalista planety Ricardinho.

Na úvod druhého dne skupiny šest Main Round futsalové Ligy mistrů se střetnou bosenský Radnik Bijelina a dánské Gentofte.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Vít Muzikář

Branky: 6. Odžaklič, 7. Milkovič (Pavlovič), 28. Ružičič (pen.) – 19. Johansson, 21. E. Rasmussen (Johansson), 26. E. Rasmussen (Johansson), 34. E. Rasmussen, 35. O. Hansen, 37. Andersen

Karty:   1. Pavič (BIJ), 16. Marinkovič (BIJ), 23. Odžaklič (BIJ), 28. Pavlovič (BIJ) – 35. Haagh (trenér) (GNT)   28. Odkažlič (BIJ)

Rozhodčí: Gonçalo (POR), Fernandes (POR) – Kuckyj (UKR)