Boston – Anaheim 3:4 (po pr.) | Carolina – Seattle 3:2 (po pr.) | Detroit – Winnipeg 1:4 (kon.)
Montreal – Columbus 4:3 (po pr.) | Pittsburgh – Colorado 4:0 (kon.) | Tampa – San Jose 6:0 (kon.)
Philadelphia – Minnesota 6:2 (kon.) | NY Islanders – Ottawa 3:2 (kon.) | Dallas – Toronto 1:4 (kon.)
Calgary – St. Louis 0:3 (kon.) | Edmonton – NY Rangers 0:3 (kon.)

Česká a slovenská stopa
    Juraj Slafkovský (MTL) – 0+0, 0 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 13:48
    David Jiříček (CBJ) – 0+0, 0 účast, 0 střel na bránu, TM 2, čas na ledě 11:14

Tři hvězdy utkání
    1. Cole Caufield (MTL) 1+2
    2. Nick Suzuki (MTL) 1+2
    3. Jack Roslovic (CBJ) 1+2 (03:57:31)

Byť Montreal musel prakticky po celý zápas dohánět ztrátu ve skóre, ve 48. minutě se mu povedlo srovnat na 3:3 a v závěru třetí třetiny byl nebezpečnějším týmem. K rozhodnutí ovšem nedošlo a muselo přijít na řadu prodloužení, v němž měl Columbus díky přesilovce obrovský nápor, jenž nevyužil. Montreal následně převzal otěže a v poslední minutě se mu vytvořený tlak povedlo zužitkovat, když o vítězství rozhodl svým čtvrtým gólem v sezoně Cole Caufield.

64:17 Cole CAUFIELD - 4:3

64:17
    Montreal právě vstřelil branku!
    Domácí rozhodují o svém vítězství v poslední minutě prodloužení! COLE CAUFIELD mohl střílet už zpoza kruhů, ale nakonec si přebruslil do pravého kruhu a střelou na bližší tyč prostřelil Merzlikinse. Asistence: Nick Suzuki, Jordan Harris.

63:59
    Merzlikins nedokázal zachytit puk, který ležel na hraně brankoviště, zatímco brankář byl zatlačen do vlastní branky. Kolem puku se okamžitě natlačilo všech šest hráčů na ledě, ale nakonec to dopadlo dobře pro hosty.

63:49
    Caufield byl tentokrát zpoza pravého kruhu zblokovaný.

63:28
    Provorov se snažil vykrýt průnik Caufielda a poněkolikáté v utkání sám ohrozil Merzlikinse. Ten i tentokrát dokázal zareagovat a puk zachytit.

63:12
    Matheson chtěl z pravého kruhu možná trefit spíš nastavenou hokejku Newhooka než samotnou branku Columbusu. Ať tak či onak, kotouč končí v ochranné síti.

62:36
    A tak se nyní stalo, kotouč skončil na střídačce domácích. Dál se bude hrát už ve třech.

62:10
    Útočný výpad Montrealu skončil zblokovanou a sraženou střelou do zadního mantinelu. Pokračuje se dál ve čtyřech, dokud nebude hra přerušena.

61:35
    Columbus se ještě snažil těžit z dobrého tempa své kombinace po návratu do útoku, ale takový nápor si už nevytvořil.

61:05

60:58
    Obrovská tlak Columbusu, několik střel i přes clonícího Jennera před brankovištěm, který byl dost možná i seknut přes ruce, ale rozhodčí znovu nevylučuje. Domácí se ubránili a vyhazují přes všechny čáry.

60:40
    Přišly dvě střely, obě ale jen do zadního mantinelu.

60:20
    Hosté trpělivě kombinují v útočném pásmu a nespěchají se zakončením.

60:01

Půjde se do prodloužení! Columbus bude 65 sekund hrát ve čtyřech proti třem.

60:00

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 21. Suzuki, 40. Matheson (Suzuki, Caufield), 48. Monahan (Caufield, Matheson), 65. Caufield (Suzuki, Harris) – 3. Roslovic (J. Gaudreau, Werenski), 18. Bemström (Provorov, Roslovic), 34. Bemström (Roslovic, Voronkov)

Montreal Canadiens: Montembeault (Allen) – J. Barron, Matheson (A), Kovacevic, Harris, Xhekaj, Lindström – J. Anderson, Suzuki (C), Caufield – Slafkovský, Newhook, Harvey-Pinard – Gallagher (A), Monahan, Pearson – Pezzetta, Evans, Ylönen.
    Trenér: Martin St. Louis

Columbus Blue Jackets: Merzlikins (S. Martin) – Werenski (A), Severson, Provorov, Jiříček, Bean, Gudbranson (A) – J. Gaudreau, Jenner (C), Roslovic – Texier, Fantilli, Bemström – Marčenko, Sillinger, Danforth – Kuraly, Olivier, Voronkov.
    Trenér: Pascal Vincent

Rozhodčí: Pollock, Beach – Flemington, O'Quinn