Boston – Anaheim 3:4 (po pr.) | Carolina – Seattle 3:2 (po pr.) | Detroit – Winnipeg 1:4 (kon.)
Montreal – Columbus 4:3 (po pr.) | Pittsburgh – Colorado 4:0 (kon.) | Tampa – San Jose 6:0 (kon.)
Philadelphia – Minnesota 6:2 (kon.) | NY Islanders – Ottawa 3:2 (kon.) | Dallas – Toronto 1:4 (kon.)
Calgary – St. Louis 0:3 (kon.) | Edmonton – NY Rangers 0:3 (kon.)
Edmonton Oilers
0:3 (0:0, 0:3, 0:0)
New York Rangers
Pátek 27.10.2023, 03:00 • Rogers Place, Edmonton • NHL

Hostující celek vyhrává tento zápas díky skvělé druhé třetině, ve které padly všechny branky utkání. (06:22:46)

59:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve třetině i v tomto zápase.

58:37
    V poklidném tempu se utkání dohrává.

58:19
    Edmonton sice hraje přesilovku, ale nemůže se stabilněji dostat do útočného pásma.

57:07
    Vyloučení v týmu New York Rangers:
    Blake Wheeler – 2 min., hákování.

56:52
    Will Cuylle pálil z dobré pozice, s jeho projektilem si brankář dokázal poradit.

56:34
    Stuart Skinner musel zasahovat proti střele soupeře. Vytáhl dobrý zákrok.

56:17
    Rangers dostali hru do středního a následně do útočného pásma.

55:56
    Domácí celek se usadil v útočném pásmu, kotouč se snesl před branku, ale obrana si dokázala poradit.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině, hostující celek drží tříbrankový náskok a má převahu.

54:38
    Po krátké přestávce pokračuje utkání dál.
    53:30 Neuznaná branka.

53:30
    Rangers právě vstřelili branku!
    WILL CUYLLE sice dostal kotouč do branky, ale videocentrála v NHL v Torontu doporučila branku neuznat pro kopnutí bruslí. . Asistence: Blake Wheeler.

52:05
    Komerční přestávka.

51:25
    Až nyní domácí celek vyhazuje kotouč přes všechny čáry a může vystřídat.

51:09
    Darnell Nurse zblokoval střelecký pokus soupeře, hosté hrají v přesilovce aktivně.

50:42
    Mika Zibanejad mohl zakončovat, ale rozhodl se ještě pro kombinaci se spoluhráči. Obrana si dokázala poradit.

50:18
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, hosté hrají přesilovku a usadili se před brankou soupeře.

49:48
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers:
    Mattias Ekholm – 2 min., nedovolené bránění.

48:38
    Po rychlém přenesení hry se do útočného pásma dostali domácí, ale zakončit se jim nepodařilo.

48:00
    Kaapo Kakko se dostal do zajímavé střelecké pozice, ale jeho rána končí vedle branky.

47:36
    Evan Bouchard pálil od modré čáry, s jeho pokusem si dokázal brankář Rangers poradit.

47:06
    Sedm minut je pryč ze třetí třetiny a domácí hokejisté stále čekají na úvodní branku v tomto zápase.

46:25
    Jonathan Quick se vyznamenal proti střele soupeře, ale rukavicí dokázal puk vytěsnit.

46:10
    Po komerční přestávce pokračuje zápas dál. Domácí se pokouší s výsledkem něco udělat, ale hosté hrají takticky velmi dobře.

45:40
    Connor Brown měl velkou šanci, ale s jeho pokusem si dokázal poradit zkušený brankář Jonathan Quick.

45:22
    Edmonton vybojoval buly v útočném pásmu, ale Rangers byli úspěšnější, a tak vybojovali puk.

44:09
    Za brankou Edmontonu se strhla potyčka. Sudí pravděpodobně vylučovat nebudou.

43:53
    Po rychlé kombinaci se do útočného pásma dostali domácí, ale rána končí vedle branky.

42:40
    Sledujeme rychlou pasáž hry, více aktivnější jsou hostující hokejisté, kteří se pokouší držet hru daleko od vlastní branky.

40:54
    Jonathan Quick si snadno dokázal poradit se střelou od modré čáry, bude se vhazovat před jeho brankou.

40:48
    Utkání pokračuje dál třetí třetinou, do které vstupuje hostující celek s náskokem o tři branky.

40:01

Skvělá druhá třetina pro Rangers, kteří se prosadili celkem třikrát. Zaslouženě tak vedou v tomto zápase na ledě soupeře 3:0. Edmonton nečeká nic snadného.

40:00

39:30

39:11
    Stuart Skinner kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou.
    38:09 Alexis LAFRENIERE - 0:3

38:09
    V pohodě hrající hostující celek navyšuje své vedení, po rychlé kombinaci se střelou do odkryté části branky snadno prosazuje ALEXIS LAFRENIERE. Asistence: Artěmij Panarin a Braden Schneider.

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetině.

37:41
    Mika Zibanejad pálil bez přípravy, jeho rána se odrazila od tyče.

36:54
    Adam Fox se dostal do brejku, ale v souboji jeden na jednoho nedokázal překonat brankáře soupeře.

36:41
    Zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou Rangers.

35:33
    Evan Bouchard měl dostatek času na zakončení, ale neuspěl. Na druhé straně pálil nepřesně Alexis Lafreniere.

35:04
    Jonathan Quick si dokázal poradit s nahozením, které na jeho branku vyslal jeden z hráčů Oilers.

34:43
    Zápas pokračuje dál a domácí hokejisté prohrávají o dvě branky.

34:32
    Brankář Rangers nyní kryje kotouč a nechtěl rozehrávat, píská se. Buly před jeho brankou, ale nejprve komerční přestávka. V této třetině poslední.
    32:03 Braden SCHNEIDER - 0:2

32:03
    Po rychlém přenesení hry se znovu prosazuje hostující celek, tvrdou ránou z horní části mezikruží se prosazuje střídající BRADEN SCHNEIDER. Asistence: Jimmy Vesey a Adam Fox.

31:46
    Po krátké přestávce pokračuje hra dál a hostující celek se pokouší svůj náskok navýšit.

31:07

31:00
    Hostující K'Andre Miller minul branku z dobré pozice.

30:33
    Filip Chytil šikovně obkroužil obránce, a pak vypálil. Jeho rána končí vedle branky. Gólman zasahovat nemusel.

30:01
    To se už dostáváme do druhé poloviny hry v této třetině i zápase.

29:42
    Mattias Ekholm pálil z dobré pozice, jeho pokus ale končí vedle branky, nechybělo moc této šanci.

27:35

26:43
    Jonathan Quick se vyznamenal proti dvěma střelám domácích hráčů. Edmonton nyní diktuje tempo hry.

26:29
    Zbytečně se nyní nepřerušuje, sledujeme poměrně plynulou pasáž hry.

26:05
    Píská se zakázané uvolnění Rangers, buly před brankou Oilers.

25:30
    Mattias Ekholm byl volný před brankou, dostal přihrávku, ale trefil jen obránce soupeře.

25:10
    Hraje se rychlý hokej, více ze hry mají hostující hráči, kteří se jako první dokázali dostat do vedení.
    23:32 Adam FOX - 0:1

23:32
    Hostující celek se dostává do vedení, po rychlé kombinaci se střelou do odkryté části branky prosazuje dobře hrající ADAM FOX. Asistence: Vincent Trocheck a Artěmij Panarin.

23:16
    Artěmij Panarin kombinuje v útočném pásmu se spoluhráči, ale Brett Kulak si počínal dobře a kombinaci zastavil.

22:53
    Následně hostující hráč minul branku ránou od modré čáry, puk pak domácí vyhodili.

22:44
    Mika Zibanejad pálil od modré čáry, s jeho pokusem si snadno dokázal poradit brankář Edmontonu.

22:10
    Warren Foegele – 2 min., vysoká hůl.

22:00
    Hosté mají ponechanou výhodu, hrají v šesti.

21:43
    Blake Wheeler to zkoušel od modré čáry, jeho rána nebyla přesná.

20:50
    Sledujeme rychlý hokej, více ze hry mají domácí, ale nedaří se jim vypracovat si velkou šanci.

20:01

Po první třetině platí bezbrankový stav, největší šanci měli hosté v poslední minutě, ale brankář je vychytal.

20:00

19:11
    Alexis Lafreniere našel v situaci dva na jednoho Filipa Chytila, jehož pokus do odkryté části branky skvěle zastavil domácí brankář.

19:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve třetině.

18:21

18:00
    Hostující celek se ale nemůže stabilněji dostat do útočného pásma, mnoho šancí si zatím Rangers nevypracovali.

17:43
    Rangers jsou v plném počtu a začíná jejich přesilovka.

17:12

16:21
    Evander Kane – 2 min., nedovolené bránění.

15:46
    Evander Kane neudržel útočné pásmo, hostující celek v pohodě vyhodil.

15:27
    Hostující celek vyhazuje přes všechny čáry, sledujeme dobrou hru obrany.

15:12

15:01
    Po krátké přestávce pokračuje hra dál, sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit.

14:46
    Leon Draisaitl měl obrovskou šanci, ale brankář Jonathan Quick ho výborně vychytal. Komerční přestávka.

13:46
    Domácí se dostali do ofsajdu, buly ve středním pásmu.

13:38
    Po krátké přestávce pokračuje utkání dál. Na úvodní branku zápasu stále čekáme.

13:30

13:07
    Evander Kane měl na hokejce úvodní branku utkání, ale jeho pokus končí na betonu brankáře. Následně si obrana Rangers poradila.

12:01
    Zakázané uvolnění znamená, že se hra přesouvá před branku domácích.

10:19
    Cody Ceci byl volný před brankou, dostal přihrávku, ale s jeho pokusem si obrana poradila velmi dobře.

09:47
    Hostující celek hraje aktivně, domácí obrana musí být pozorná. Sledujeme rychlou pasáž hry, která se zbytečně nepřerušuje.

09:02
    Stuart Skinner kryje další pokus, nyní se do zakončení dostal hostující Alexis Lafreniere. Bude se vhazovat.

07:00
    Filip Chytil pálil z dobré pozice, brankář Stuart Skinner kryje jeho pokus. Komerční přestávka.

05:14
    K'Andre Miller se dostal do zakončení, se kterým si dokázal poradit domácí brankář. Na výraznější šanci nyní čekáme.

04:24
    Filip Chytil pomohl svému brankáři, a tak zastavili akci, kterou vedl domácí Warren Foegele.

03:17
    Domácí hráči jsou aktivnější, usadili se v útočném pásmu, ale pokus o rychlou kombinaci nebyl přesný.

01:58

01:39
    Edmonton se sice dostal do útočného pásma, ale obrana si dokázala poměrně snadno poradit.

01:00
    Jonathan Quick kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou, sledujeme hokej, který musí fanoušky bavit.

00:28
    Rangers rozehrávají od své branky a nutno poznamenat, že se nikam neženou.

00:07
    S půlhodinovým zpožděním zápas začal.

00:01

Zápas začne okolo půl, na led už nastupují domácí hráči.

Charlie Huddy bude dnes uveden mezi legendy klubu. Doug Weight bude dalším hráčem, který bude oceněn.

Edmonton Oilers: S. Skinner (Campbell) – Nurse, Ceci, Ekholm, Broberg, Kulak, Bouchard, Desharnais – Kane, Draisaitl, Janmark – Foegele, Nugent-Hopkins, Hyman – Holloway, R. McLeod, C. Brown – Erne, Ryan.

New York Rangers: Quick (Šesťorkin) – R. Lindgren, Fox, K. Miller, Trouba, E. Gustafsson, Schneider – Kreider, Zibanejad, Kakko – Panarin, Chytil, Lafreniere – Cuylle, Trocheck, Wheeler – Goodrow, Bonino, Vesey.

Vzhledem k úvodnímu slavnostnímu ceremoniálu začne zápas později.

Edmonton neprožívá povedenou část sezony, z úvodních šesti zápasů má pouze tři body a je na západě předposlední, horší je jen San Jose. Naopak Rangers hrají velmi dobře na výhodě. Po šesti zápasech jsou s osmi body třetí. Tým poslední dva zápasy vyhrál a nyní útočí na třetí výhru v řadě,

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Edmonton Oilers a New York Rangers.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 24. Fox (Trocheck, Panarin), 33. Schneider (Vesey, Fox), 39. Lafreniere (Panarin, Schneider)

Rozhodčí: Mclsaac, Rank – Gawryletz, Galloway