Banská Bystrica – Košice 3:2 (2:1 po s.n.) | HC Slovan – Humenné 4:3 (po pr.) | Michalovce – Zvolen 2:6 (kon.)
Lipt. Mikuláš – Spišská N. Ves 4:5 (po pr.) | Nové Zámky – Nitra 2:3 (0:2 po s.n.) | Poprad – Trenčín 5:2 (kon.)
HK Poprad
5:2 (1:0, 2:0, 2:2)
HK DUKLA Trenčín
sk Pátek 27.10.2023, 18:30 • Zimný štadión mesta Poprad • Tipos Extraliga (SR) • 13. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Piatkové 13. kolo Tipos Extraligy prinesie súboj tabuľkových susedov z opačného konca. HK Poprad si zmeria sily s HK DUKLA Trenčín.
    Úvodný vzájomný zápas zvládli lepšie Trenčania, ktorí si s kamzíkmi poradili jednoznačne 4:0.

HK Poprad: Popradčania sú na tom o bod lepšie než Trenčania. S 12-timi bodmi im prislúcha 10. priečka. Prehrali dva zápasy po sebe, ten posledný doma s Nitrou 3:4 po predĺžení. Najlepším strelcom tímu spod Tatier je Tomáš Záborský so siedmimi gólmi, pripísal si aj dve asistencie.

HK DUKLA Trenčín: Trenčianski vojaci nie sú na tom najlepšie. Päť prehier v sérii hovorí za všetko. Sú predposlední s 11-timi bodmi na svojom konte. Naposledy podľahli Banskej Bystrici 1:4. Trenčanom hapruje útok aj obrana, vsietili najmenej gólov a inkasovali spomedzi všetkých tímov najviac spolu s Humenným. Deväť kanadských bodov má Jozef Baláž aj Scott Conway.

Úvodné zostavy:

HK Poprad: Vay (Valluš) – Brejčák, Drgoň – Betker, McFadden – Kotvan, Turan – Brincko, Česánek; – Kundrik, Mlynarovič, Svitana – Dmowski, Coulter, Kukuča – Jendek, Urbánek, Šotek – Paločko, Suchý, Peresunko
    Tréner: Aleš Totter

HK DUKLA Trenčín: LaCouvée (Vereš) – Pietroniro, Nemčík – Bokroš, Ekberg – Hlaváč, Starosta – Hudec M.; – Hudec D., Conway, Giľák – Petráš, Mikúš, Immo – Sloboda, Baláž, Charbonneau – Krajčovič, Vaňo, Feranec
    Tréner: Milan Bartovič

Rozhodca: Korba, Žák – Durmis, Jurčiak.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

01:08
    Prvá strela novej krátkodobej posily Dukly Mikúša, ktorá mierila mimo hraciu plochu.

01:36
    Zakázané uvoľnenie Dukly.

02:04
    Aj na opačnej strane icing. Vhadzovanie pred Vayom.

02:24
    Domáci opäť vyhodili puk na zakázané uvoľnenie.

02:46
    Vojaci sa tlačia do brány, Immo sa pokúšal dostať puk za Vaya.

03:17
    Zakončoval Kukuča z uhla. LaCouvee pozorný.

04:30
    Oba tímy striedajú. Puk na hokejkách majú domáci.

04:45
    Urbánek pálil z medzikružia, brankár LaCouvee predviedol dôležitý zákrok.

05:46
    Nepresná strela Imma, smerovala len na zadný mantinel.

06:34
    Charbonneau naservíroval puk Slobodovi, ktorý ale z prvej neprekonal Vaya!

07:14
    Icing popradských kamzíkov.

07:52
    Vayov zákrok, keď pokryl nepríjemný pokus od modrej čiary.

08:29
    LaCouvee vyrazil puk na opačnú stranu odkiaľ naňho mierila ďalšia strela. Po tej už mal puk vo svojej moci.

09:17
    Peresunko poslal oblúčikový pozdrav do lapačky brankára Dukly.

10:29
    Dmowski a ani Brejčák neuspeli voči LaCouveemu.

10:57
    Urbánek dokázal vystreliť cez napádajúceho Baláža, ale LaCouvee úspešne zasiahol.

11:17
    Ďalšie domáce zakázané uvoľnenie.

11:33
    Brankár hostí si v týchto momentoch pripisuje zákroky.

11:56
    Trenčania mali niekoľko gólových dorážok, ale ani jedna neskončila v bráne!

12:44
    Poprad dal gól! OLEKSANDR PERESUNKO bol prvý pri odrazenom puku, ako sa k nemu dostal, tak ihneď vypálil a puk skončil nekompromisne za chrbtom LaCouveeho.
    Asistencie: McFadden, Suchý.

14:28
    Fanúšikovia pískajú, pretože sa im nepáčil hvizd rozhodcu, ktorý znamenal icing.

15:35
    Baláž puk len nahodil na Vaya.

15:42
    Vylúčenie v tíme HK Poprad:
    Betker – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku.

15:50
    Popradčanom sa podarilo vyhodiť puk z obrannej tretiny.

16:13
    Zlá prihrávka Trenčanov. Domáci sa oslobodili.

16:40
    Hráči Dukly sa vôbec nevedia usadiť v pásme.

17:03
    Immov pokus z pravého kruhu chytil Vay bez väčších problémov.

17:42
    Domáci v plnom počte.

18:35
    Trenčianska útočná snaha zmarená. Odpískaná prihrávka rukou.

19:00
    Posledná minúta do konca prvej tretiny.

19:10
    Šotek pred bránu na Betkera, lenže všetko zneškodnil LaCouvee.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Po prvých dvadsiatich minútach sa teší z vedenia 1:0 domáci Poprad, keď sa úspešne presadil Peresunko po tvrdej strele. Obe mužstvá mali pasáže, v ktorých boli šance, ale len Popradčania dokázali vsietiť gól. Druhá tretina sa začne približne o 19:22.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:10
    Kundrik so strieľanou prihrávkou. LaCouvee má puk v lapačke.

20:13
    Poprad dal gól! Na druhý presný zásah sa dlho nečakalo. Vyhraté buly domácich, PATRIK SVITANA sa otočil s pukom a rozvlnil sieť hosťujúcej brány.
    Asistencia: Mlynarovič.

21:49
    Vylúčenie v tíme HK DUKLA Trenčín:
    Hráčska lavička – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade.

22:24
    Trenčania sú s pukom v útočnom pásme.

23:12
    Zblokovaný pokus pred hosťujúcou bránou.

23:34
    Dmowski neuspel sám proti LaCouveemu.

23:49
    Hostia v plnom počte.

24:34
    Conway prihrával Denisovi Hudecovi, Vay puk po strele vyrazil.

24:48
    Za Vayom sa ozvala ľavá žŕdka!

26:21
    LaCouvee podržal Duklu! Zvládol prečíslenie, ktoré zakončoval Šotek. Výborný zákrok hosťujúceho gólmana.

26:32
    Drgoň – 2 min., krosček.

26:55
    Sloboda strieľal spomedzi kruhov, ale bol poslaný k zemi.

27:52
    Pietroniro nabil Charbonneauovi na ľavý kruh, ale Vay bol pohotový.

28:16
    Trenčania nemôžu dať gól.

28:33
    Aj Conway nastrelil tyčku! Smola pre Trenčín.

Skúma sa faul Pietronira. Je tu možnosť aj vyššieho trestu.

28:35
    Pietroniro – DKZ, napadnutie oblasti hlavy a krku.

28:54
    Ranu od modrej chytá LaCouvee do lapačky.

29:12
    Brankárovi hostí pomohli spoluhráči. Následne puk poslali mimo svoje územie.

29:53
    Strela McFaddena tečovaná na ochrannú sieť.

30:29
    Vojaci to zatiaľ zvládajú. Opäť dostali puk až k Vayovi.

31:07
    Coulterova prihrávka popri mantineli, ale ani jeden jeho tímový kolega puk nezachytil.

31:55
    Zrazený pokus Drgoňa na ochrannú sieť.

32:49
    Hostí treba pochváliť aspoň za to, že dobre doposiaľ bránia dlhé oslabenie.

33:05
    Popradčanov zastavil ofsajd.

33:19
    Drgoň nastrelil Slobodu.

33:35

34:00
    Domácim fanúšikom sa nepáčila táto dlhá presilová hra, ktorú hokejisti Popradu nevyužili.

35:01
    Suchý sa chcel presadiť z predbránkového priestoru. LaCouvee bol úspešnejší. Reklamná prestávka.

36:49
    Nemčíkova štipľavá strela, s ktorou si Vay poradil.

37:25

37:39
    Conwayovi sa podarilo získať útočné pásmo aj v oslabení.

38:07
    Nepresná prihrávka domácich. Trenčania s ľahkosťou puk poslali zo svojho pásma.

38:14

39:00
    Jedna minúta do konca druhej tretiny.

39:16
    Poprad dal gól! Turan strieľal od modrej, LaCouvee vyrazil puk k TYLEROVI COULTEROVI, ktorý nemal problém dostať puk za bezmocného ležiaceho brankára.
    Asistencie: Turan, Urbánek.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Popradskí kamzíci strelili v druhej tretine dva góly a vedú rozdielom triedy 3:0. Trenčianski vojaci dvakrát nastrelili žŕdku, ale gól im to neprinieslo a naďalej pokračujú vo svojej mizérii. Tretia tretina sa začne približne o 20:18.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

41:15
    Zakázané uvoľnenie Trenčína.

42:30
    Domáci poľahky prešli s pukom až pred brankára.

44:20
    Náznak prečíslenia kamzíkov, ale Kukučovi už nevyšla strela, ktorá ani nesmerovala na bránu.

44:47
    Jendek z uhla posielal puk na bránu, kde bol aj Urbánek. LaCouvee bol pri puku skôr.

45:16
    Ani na dvakrát neuspel Suchý.

46:25
    Hráči Dukly sa sami vyhnali z útočného pásma.

47:29
    Mikúšova strela z ľavého krídla skončila u Vaya. Reklamná prestávka.

48:57
    Vay si stále drží čisté konto.

50:28
    Trenčín dal gól! Hostia začali svoju gólovú akciu z obranného pásma, prihrávku dostal Giľák, ktorý puk posunul na pravú stranu DENISOVI HUDECOVI, ten si ho spracoval, vystrelil a Vayovi puk prepadol do brány.
    Asistencie: Giľák, Conway.

50:58

51:24
    Ekberg – 2 min., podrazenie.

52:09
    Trenčania získali puk a vyviezli ho ďaleko od svojej brány.

52:47
    Po niekoľkých pokusoch sa hostia oslobodili.