Banská Bystrica – Košice 3:2 (2:1 po s.n.) | HC Slovan – Humenné 4:3 (po pr.) | Michalovce – Zvolen 2:6 (kon.)
Lipt. Mikuláš – Spišská N. Ves 4:5 (po pr.) | Nové Zámky – Nitra 2:3 (0:2 po s.n.) | Poprad – Trenčín 5:2 (kon.)
po s.n. (2:1)
HC´ 05 Banská Bystrica
3:2 (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0)
HC Košice
sk Pátek 27.10.2023, 17:30 • Zimný štadión Banská Bystrica • Tipos Extraliga (SR) • 13. kolo

Banská Bystrica nakoniec otočila stretnutie s Košicami, keď na 2:2 vyrovnala len necelé 3 minúty pred koncom a potom tesne zvíťazila po samostatných nájazdoch.
    Bystrica tak bodovo dorovnala Košice, no kvôli horšiemu skóre je stále za nimi na piatom mieste. (20:11:01)

65:00
    V samostatných nájazdoch zvíťazil tím HC´ 05 Banská Bystrica.

64:42
    Záverečný tlak Bystrice teraz vyvrcholil Wildeovov strelov, ktorú pokryl Riečický.

64:15
    Wilkinsova nepresná strela sa odrazila do stredného pásma.

63:20
    Alex Breton si teraz v defenzíve pomohol nedovolene a presilovku bude mať v predĺžení aj Banská Bystrica.

63:00
    Pred bránkou Košíc bol teraz sám Gašpár. Jeho koncovka ale skončila tesne vedľa brány.

62:30
    Banská Bystrica hrá v plnom počte.

62:10
    Bystričania sa teraz oslobodili vyhodením puku cez všetky čiary.

61:32
    Fejesova strela od modrej čiary skončila v lapačke domáceho gólmana.

61:11
    Fejesov úspešný prenik skončil nakoniec až úspešným zákrokom Belányiho

60:30
    Jaaskelainenovi sa nepodarilo spracovať prihrávku a Košičania tak prišli o útočné pásmo.

60:07
    Hneď prvá útočná akcia Bretta Pollocka sa skončila faulom domáceho Velu a Košice budú mať výhodu početnej prevahy.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

V treťom dejstve sme podobne ako v tom prvom videli po góle na oboch stranách. Do vedenia išli tentokrát Košice zásluhou Pollocka, ale tesne pred koncom potom v presilovke vyrovnal Žitný.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

58:30
    Na druhej strane mal veľkú šancu Gašpár, ale dobrý zákrok predviedol Riečický.

57:55
    Veľkú šancu mal teraz Lunter. V samostatnom nájazde však trafil iba Belányiho.

57:36
    Banská Bystrica dala gól!
    ROMAN ŽITNÝ si nakorčuľoval do pravého kruhu a odtiaľ presnou strelou švihom dokázal vyrovnať na 2:2. Počet hráčov na ľade tak bude vyrovnaný.

57:00
    Strelecký pokus Velu dokázal zneškodniť Riečický.

56:50
    Bystrica sa nakoniec predsa len vráti k presilovej hre, keďže opäť v strednom pásme fauloval Fejes.

56:30
    Presilová hra domácich nakoniec dlho netrvala, keďže Wilkins sa dopustil útočného faulu a defenzíva Košíc si tak na chvíľu bude môcť oddýchnuť.

56:18
    Michal Chovan teraz v strednom pásme trochu zbytočne podrazil svojho súpera a Bytrica tak bude mať presilovú hru.

55:40
    Košičania sú momentálne v poriadnej defenzíve a puky len vyhadzujú do stredného pásma.

54:20
    Bystričania sa už usadili v útočnom pásme, ale momentálne sa ku strele zatiaľ nedostali.

53:25
    Wilkins s Adamom sa snažili po nahodení dotlačiť puk do brány, ale Riečickému sa nakoniec podarilo puk udržať pred bránkovou čiarou.

52:30
    Hosťom sa ale zatiaľ darí dobre brániť a minúty pomaly ubiehajú. Bystrica už má len necelých 8 minút na vyrovnanie.

52:00
    Kombinácia prvej formácie Košičanov teraz nebola presná a o útočné pásmo tak Oceliari rýchlo prišli.

50:30
    Jeden z Košičanov sa dostal do rýchleho protiútoku, no v rozhodujúcej chvíli netrafil súperovu bránu.

48:50
    Gašparovi sa podarilo dostať do útočného pásma aj vďaka súperovmu pošmyknutiu. Domáci sa tam však príliš dlho nezdržali.

47:15
    V posledných minútach sa hrá najmä pri mantineli a ani jednému z tímov sa nedarí dostať do šance.

45:40
    Košice už hrajú v plnom počte.

44:45
    Hosťom sa teraz dobre darí získavať cenné sekundy, keď nepúšťajú Bystricu do útoku.

44:20
    Bystrica bola dlhšie v útočnom pásme, ale ani tentokrát Riečického neprekonali. Košičania potom vyhodili puk cez všetky čiary.

43:40
    Pollock si počínal nedovolene a po vstrelenom góle teraz oslabí svoj tím.

43:00
    O vyrovnanie sa teraz pokúšali Bačík s Petriskom. Riečický však zvládol všetky pokusy domácich zneškodniť.

41:05
    Košice dali gól!
    Po chybe Bačíka sa Jaaskelainen dostal pred bystrickú bránu a puk posunul BRETTOVI POLLOCKOVI, ktorý ho už len doklepol do odkrytej brány.
    Asistencie: J. Jaaskelainen

40:01
    Začala sa tretia tretina.

V druhej časti sme videli množstvo šancí na oboch stranách. Aktívni boli v polovici tretiny najmä Košičania, ale nakoniec je stav stále nezmenený. O osude zápasu sa tak rozhodne v tretej tretine.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:00
    Gašparova strela skončila len tesne nad hornou tyčkou.

38:54

38:45
    Andrej Bíreš mohol po dobrej kombinácii domácich puk trafiť do odkrytej brány, ale jeho úmysel mu dobrým zákrokom prekazil jeden z Košičanov.

38:30
    Následný strelecký pokus Gašpara dokázal Riečický vyraziť.

38:20
    Bačíkova strela skončila v lapačke Dominika Riečického.

37:54
    Bystrica sa v prvej minúte v útočnom pásme príliš neohriala a polovica jej presilovka tak je už preč.

37:25
    Hostia sa zatiaľ bránia dobre a puk vyhodili cez všetky čiary.

36:54
    Zech si pri strážení Velu pomohol faulom a prvú presilovku v zápase bude mať aj Bystrica.

35:05
    Dobrá kombinácia košického prvého útoku sa skončila nepresnou strelou Fejesa z prvej.

34:40
    Domáci sa dopustili ďalšieho zakázaného uvoľnenia.

34:10
    Wildeova strela bola zblokovaná jedným z obrancov Košíc.

33:45
    Dvaja Bystričania sa dostali do protiútoku. Na seba to zobral Vela, ktorý však Riečického nedokázal prekonať.

33:05
    Košice sú stále v ofenzíve, ale aj táto Jaaskelainenova strela skončila tesne vedľa brány.

32:25
    Šedivý vypálil tvrdo od modrej čiary, ale trafil iba betón brankára Belányiho.

31:10
    Košice sú aj teraz už dlhšie v útočnom pásme, ale v koncovke to u hostí zatiaľ stále nie je ono.

30:20
    Rastislav Gašpar sa snažil pretlačiť puk do brány, ale nakoniec jeden z jeho spoluhráčov vletel do Riečického a hra je prerušená.

29:50
    Tento útočný prienik hostí dokázal zneškodniť dobrým obranným zákrokom Wilde.

29:05
    Košice sú už dlho nasťahované v útočnom pásme, ale Oceliari si nevedia vytvoriť priestor na nejakú väčšiu šancu.

28:18
    Krivošík sa snažil hľadať pred bránou jedného zo svojich spoluhráčov, ale jeho prihrávka nakoniec nebola presná.

27:10
    Bystrica hrá v plnom počte.

26:40
    Po zmene formácií sa dostal do veľkej šance Chovan, ale nakoniec v zmätku pred bránou sa nedokázal zorientovať a Belányiho neprekonal.

25:45
    Domácim sa teraz podarilo v krátkom časovom slede dvakrát oslobodiť a Košiciam sa nedarí usadiť v útočnom pásme.

25:30
    Jaaskelainenova strela skončila iba u Belányiho.

25:10
    Bystrici teraz nevyšlo striedanie, keďže mali na ľadovej ploche až 6 hráčov a Košice tak budú mať ďalšiu presilovku.

24:40
    Košice sa držali v útočnom pásme a po čase sa domáci oslobodili len vďaka ďalšiemu zakázanému uvoľneniu.

23:50
    Hráči Bystrice sa dopustili zakázaného uvoľnenia.

22:45
    Lužove nahodenie skončilo v Riečického lapačke a vhadzovať sa tak bude pred košickým bránkarom.

21:15
    Oba tím už hrajú v plnom počte.

21:10
    Faithovu strelu dokázal Riečický vyraziť pred seba, no tam stál voľný Petriska, ktorý však iba hokejkou švihol naprázdno a skóre sa tak nemenil.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

V prvom dejstve sme videli po góle na oboch stranách. Ako prvý otvoril skóre už v tretej minúte Faith. O niečo vyše 10 minút neskôr už ale vyrovnal Fejes a pred druhou tretinou je tak všetko otvorené.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:15
    Po Pollockovom krosčeku sa tento Kanaďan dostal do potýčky s Wilkinsom a obaja putujú na trestnú lavicu.

18:55
    Na druhej strane teraz pálil Jaaskelainen, ale Belányi bol pripravený a puk chytil.

18:38
    Luke Adams sa po napádaní súperovej rozohrávky dostal do šance, ale strela sa mu vôbec nepodarila a Riečický tak zasahovať nemusel.

17:58
    Nepresná rozohrávka domácich sa skončila zakázaným uvoľnením.

16:55
    V ďalšej veľkej šanci bol teraz Róbert Bačo, ktorý dostal prihrávku tesne pred bránou. Jeho koncovka už ale úspešná nebola.

15:58
    Rozbehnutý HUNTER FEJES si prebral skvelú obrancu pri súperovej modrej čiare, čím skvelo zaskočil domácu obranu. Zoči-voči Belányimu sa už potom nemýlil a vyrovnal na 1:1.
    Asistencia: B. Pollock

15:15
    Momentálne sa hrá v trochu pomalšom tempe a ani jednému z tímov sa nedarí vymyslieť nejaká lepšia akcia.

14:05
    Bystrica už hrá v plnom počte.

13:40
    Bystričania vyhodili puk cez všetky čiary.

13:10
    Strelou od modrej pohrozil Zech. Aj s týmto pokusom si ale Belányi dokázal poradiť.

12:40
    Po dobrej prihrávke pálil z prvej Jaaskelainen. Jeho strela bola ale zrazená na ochrannú sieť.

12:05
    Po faule Ďatelinku si Košice zahrajú prvú presilovku zápasu.

11:45
    Momentálne sa o útočnú snahu pokúšala Bystrica, no po nepresnosti pri prechode do pásma sa k puku dostali Košice.

11:15
    Košice sa konečne dostali do výraznejšieho tlaku. Pollock nakoniec dobre prihral Jaaskelainenovi, ale toho skvelo vychytal lapačkou Belányi.

09:40
    Po individuálnom prieniku vystrelil Žabka. Riečický si ale s týmto pokusom dokázal poradiť.

08:50
    Bretonove nahodenie od modrej čiary skončilo tesne vedľa pravej tyčky domácej brány.

08:10
    Do dobrej šance sa dostal aj Vela. Jeho strelecký pokus napokon tesne minul bránu.

07:45
    Po dobrej kombinácii zakončoval z ľavej strany klziska Filip Krivošík. Ten však trafil iba Belányiho betón.

07:15
    Wildova strela bola zrazená a košický brankár tak zasahovať nemusel.

06:30
    Na oboch stranách momentálne vidíme nepresnosti a držanie puku sa strieda pomerne často.

04:55
    Fejes sa pokúsil nahodiť puk na bránu, ale jeho pokus pohodlne chytil Belányi.

04:30
    Po nepresnej rozohrávke sa Košice dopustili zakázaného uvoľnenia.

04:15
    Pri puku sú momentálne Košičania, ale v útoku sa zatiaľ presadiť nedokázali.

02:19
    Pred košickou bránou sa puk odrazil k ROMANOVI FAITHOVI a ten potom pohotovou strelou z malej vzdialenosti prekonal Riečického. Bystrica sa tak rýchlo dostáva do vedenia 1:0.
    Asistencie: F. Hora, P. Bačík

01:48
    Bystričania sa dopustili zakázaného uvoľnenia.

01:25
    Domáci sa dostali do rýchleho prečíslenia 3 proti 2. Dominik Riečický však ukázal svoje kvality a poradil si so strelou aj následnou dorážkou.

01:02
    Prvý zákrok si po strele Wilkinsa pripísal aj Riečický.

00:31
    Košičania sa rýchlo dostali do útočného pásma a od modrej čiary vyslali aj prvú strelu. Beláyni ju však dokázal pokryť.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

HC´ 05 Banská Bystrica: Shapovalov (Belányi) – Bačik, Hora, Wilkins, Adam, Vela – Ďatelinka, Eichwede-Wilde, Matoušek, Bíreš, Gašpar – Holenda, Luža, Žitný, Petriska, Faith – Žabka, Macek, Stránský, Štrauch
    Tréner: D. Shedden

HC Košice: Janus (Riečický ) – Breton, Olsson, Fejes, Pollock, Jaaskelainen – Zech, Ferenc, Lunter, Chovan, Bartánus – Deyl, Šedivý, Rogoň, Krivošík, Lamper – Hudec, Havrila, Šimun, Bačo
    Tréner: D. Ceman.

Všetkým hokejovým priaznivcom prajem pekný večer a vítam Vás pri našom online prenose z Tipos extraligy. V 13. kole na seba narazia HC 05 Banská Bystrica a HC Košice.

Banská Bystrica
    Banská Bystrica sa v tabuľke nachádza na piatom mieste najmä vďaka 5-zápasovej víťaznej sérii na prelome septembra a októbra. Teraz však jej forma nie je najlepšia, keďže z posledných 5 zápasov až 3 prehrala a s Nitrou dokonca 1:10. Naposledy si však Bystrica pripísala výhru nad Trenčínom.

Košice
    Obhajcovia titulu svoje predsezónne ambície zatiaľ nenaplňujú sú v tabuľke tesne pred Bystricou na 4. mieste. Forma Košíc je tiež pomerne kolísavá, ale v posledných dvoch zápasoch porazil Trenčín a Humenné.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

Martin Kožiak

Branky a nahrávky: 3. Faith (Hora, Bačík), 58. Žitný (Vela, Adam), rozh. náj. Bíreš – 16. Fejes (Pollock), 42. Pollock (Jaaskelainen)