Vsetín – Poruba 2011 3:0 (kon.) | Havířov – Technika Brno 3:4 (po pr.)
3:4 (1:0, 1:2, 1:1 - 0:1)
Technika Hockey Brno
Pátek 27.10.2023, 17:45 • Gascontrol aréna, Havířov • Liga juniorů • 12. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:45.

Hezký páteční večer z Havířova. Dnes se v GASCONTROL Aréně odehraje 12. kolo Ligy juniorů, kdy změří své síly AZ Havířov a Technika Brno. Bude se jednat o souboj dvou tabulkových sousedů. Havířov posbíral doposud 13 bodů, Technika má o dva body více. Pokud by Havířov vyhrál za tři body, může se minimálně posunout před svého soupeře z Brna. Liga juniorů je ale hodně vyrovnaná, především pak východní skupina, i když je Havířov předposlední, tak ztrácí na lídra tabulky "jen" šest bodů. Komu se bude dnes více dařit? Zápas pro Vás budeme podrobně sledovat.

Hráči právě dokončují předzápasové rozbruslení, je dobrý čas si představit sestavy obou celků, jak nastoupí do dnešního utkání.

AZ Havířov: Münch (Michalík) – Maršálek, Kalina (A), Lazár, Kreutz, Ćmiel, Valouch, Juřík – Barnošák, Kolat (C), Middleton (A), Zálesňák, Vizváry, Siekierka, Kubečka, Toma, Žák L., Konesz, Lipka, Jarolím
    Trenér: Jan Křivohlávek

Technika Hockey Brno: Hnízdil (Sekanina) – Žák A., Svoboda (C), Spanel, Kadaňka, Hrabinec, Čaňo, Polame – Smrž, Sladký (A), Frimel, Jelének, Červenka, Apolenář, Trögner, Straka, Staněk, Novotný, Szemmelroth, Zduba
    Trenér: Zdeněk Balabán

Rozhodčí: Alexandr Kapitanov — Martin Konvička, Jiří Molin.

00:01

00:22
    Na obou stranách chybělo málo a mohli jsme vidět první velkou brankovou akci.

00:39
    Vyloučení v týmu Technika Hockey Brno:
    Apolenář – 2 min., podrážení.

01:15
    Havířov už kombinuje v útočném pásmu, zatím se ale nedostal ke střele. Hosté krátce na to vyhazují.

01:53
    Lipka s Middletonem teď dvakrát po společné souhře ohrozili Hnízdila, ale ten dokázal oba pokusy vyrazit.

02:04
    Havířov právě vstřelil branku!
    Havířov využívá přesilovou hru a byla to akce až do kuchyně! Puk se po nahození Jakuba Lipky odrazil přímo na hůl DOMINIKA KOLATA, který stál u tyčky a puk už jen uklidil do zcela volné branky. To už se snad ani minout nedalo.
    Asistence: Jakub Lipka.

04:02
    Trögner se dokázal natlačit až za obránce, ale na zakončení už byl v hodně nevýhodném úhlu a puk tak šel mimo branku.

04:57
    Puk opustil po souboji v útočném pásmu Havířova led. Vhazuje se tak po levici Hnízdila.

05:13
    Velkého nedůrazu mohl využít Kubečka! Ten se dokázal dostat k volnému puku v předbrankovém prostoru a zakončil, jenže puk dokázal vyrazit Hnízdil daleko do bezpečí. Každopádně tady obrana Techniky trochu situaci podcenila.

05:50
    Další zákrok Hnízdila po střele Juříka z modré čáry. Ten má zatím výrazně více práce, než jeho protějšek v brance Havířova.

06:05
    Brankář Havířova Münch si po delší době sáhnul na puk, když pokryl dorážku hostů.

06:56
    Hosté měli sice delší dobu puk na hokejkách, ale chybí přesnost nebo nějaké překvapení, jak by se mohli dostat do útočné třetiny.

07:29
    K dorážce před brankářem Hnízdilem se dostal Vizváry, ale už byl moc blízko a Hnízdil udržel puk pod lapačkou.

08:13
    Hosté z Brna se sice drželi v útočném pásmu, ale jejich střelecké pokusy jsou hodně nepřesné. Brankář Münch zcela bez práce.

09:15
    Toma se dokázal prosadit na malém prostoru proti třem protihráčům, udržel puk a poslal ho na Konesze, který vypálil na rameno Hnízdila, který puk vyrazil na tyčku a mimo branku!

09:48
    Szemmelroth – 2 min., hákování.

10:23
    V oslabení se do šance dostal hostující Trögner, ale nedokázal na Müncha vyzrát.

11:23
    Chybná rozehrávka, k puku se dostal Sladký a ohrozil brankáře Müncha! Hosté měli ve vlastním oslabení snad největší šance v tomto utkání.

11:48

12:44
    Hra se aktuálně stěhuje ze strany na stranu. Hosté se dokázali dostat do náznaku šance, ale chybnou přihrávkou s ní naložili prachbídně.

14:15
    Vyloučení v týmu AZ Havířov:
    Kolat – 2 min., hákování.

14:38
    Hosté mají první přesilovku v utkání, začínají ji zakázaným uvolněním. Budou tak muset začít od vlastní branky.

14:44
    Před Koneszem musel být teď pozorný Hnízdil. Vhazování se bude opakovat.

15:11
    AZet zatím kontroluje oslabení a s přehledem vyhazuje.

15:41
    Staněk se dokázal dostat ke střele, i když byl tísněný, ale jeho střelecký pokus mířil přímo do Müncha, který puk vyrazil.

16:15

16:30
    Polame – 2 min., krosček.

17:08
    Havířov kombinoval v pásmu, následně se sám vyhnal a nyní už je opět zpátky. Zatím ale chybí přesná střelba.

18:09
    Lipka hledal Kolata na druhé tyči, ale ten puk netrefil a hosté si tak mohli oddechnout!

18:25
    Siekierka – 2 min., sekání.

18:30

18:52
    Střela Svobody skončila na bočním oblouku havířovské branky!

19:32
    Havířov se dokázal osvobodit. Hosté musí začít akci znovu.

20:00

V první třetině měl více ze hry Havířov, hosté se do větších šancí začali dostávat až ke konci třetiny. Havířov dokázal otevřít účet dnešního utkání poměrně rychle, a to již ve 3. minutě po přesilovkové brance Dominika Kolata. Další průběh už branky nepřinesl, do kabiny se tak jde za stavu 1:0 pro Havířov.

20:01

20:09
    Hosté zahráli vysokou holí, bude se vhazovat před Hnízdilem.

20:25

20:55
    Staněk – 2 min., podrážení.

21:18
    Střela Kolata z vrcholu kruhu proletěla kolem Hnízdila a odrazila se mimo pásmo.

22:19
    Hosté se nemohou osvobodit. Nepříjemné dorážka Siekierky, která dala velkou práci Hnízdilovi.

22:55

23:18
    Maršálkova střela zápěstím jen proletěla kolem branky Brna.

24:23
    Další nedůraz hostů ve vlastním pásmu a do šance se tak málem dostal Vizváry.

25:26
    Hosté vytvořili několik chyb při rozehrávce, ale Havířovu nyní chybí přesnější střelba.

26:12
    Havířov využil protiútok a odskakuje tak na rozdíl dvou branek. V akci dva na jednoho našel přihrávkou Jakub Lipka tísněného DOMINIKA KOLATA, který ale i tak dokázal puk dostat za záda Hnízdila. Je otázka zda to bylo holí, ale branka platí.

27:33
    Frimel se dokázal natlačit před Müncha a nadvakrát ho prověřil, ale obě pokusy dokázal brankáře Havířova pokrýt.

29:57
    Nyní sledujeme delší pasáž bez přerušení, ale i bez střelby.

30:45
    Münch chtěl rychle rozehrát, ale puk skončil pouze na zakázaném uvolnění.

31:04
    Velkou rychlost nabral Zduba, dokázal se dostat až před Müncha, ale zakončení nebylo moc přesné a skončilo pouze ve výstroji havířovského brankáře. Každopádně po delší době slušná šance na branku.

31:44
    Hosté v akci dva na jednoho, finální přihrávka a zcela volná branka, ale hosté byli nakonec nepřesní a puk skončil mimo branku! To bylo velké štěstí pro domácí.

32:57
    Havířovský brankář Münch se vydal rychle proti puku a dokázal ho vyhodit mimo! Tady chyběl kousek a hosté mohli jít sami na prázdnou branku.

33:39
    Trögner – 2 min., hákování.

34:21
    Několik velkých šancí Havířova. Nejprve akce dva na jednoho, pak propad hostů v oslabení a akce tři na jednoho, ale ani jedna ze situací neskončila brankou.

36:08
    Siekierka – 2 min., podrážení.

36:30
    Hosté se drží v pásmu a kombinují. Nakonec se přerušuje po důrazu před brankářem Münchem, kdy se sice puk dostal ven, ale už byla přerušená hra.

37:23
    Havířov dokázal opět vyhodit puk, dvakrát v rychlém sledu.

37:37
    Konesz – 2 min., podrážení.

37:37
    Hosté budou hrát 31 sekund dlouhou přesilovku 5 na 3!

37:50
    Hra je přerušena, po vhazování skončil na ledě jeden z hráčů Brna. S pomocí spoluhráčů odjíždí na střídačku.

38:01
    Hra vysokou holí hostů z Brna. Vhazuje se po levici brankáře Hnízdila. Chybí už jen 7 sekund z dvojnásobné přesilovky.

38:08
    Havířov ve čtyřech.

38:52
    Technika právě vstřelila branku!
    Hosté dokázali vykřesat naději brankou do šatny. Využívají tak přesilovku. K puku se dostal v mezikruží MARTIN ČAŇO, který střelou zápěstím prostřelil Müncha.
    Asistence: Michal Červenka, Tomáš Staněk.

39:42
    Tak to asi čekal málokdo. Hosté dokázali srovnat ještě do konce druhé třetiny. Před Münchem se zjevil nikým nekrytý MATĚJ TRÖGNER, který zamířil mezi betony a dokázal tak propálit brankáře AZetu.
    Asistence: Filip Frimel, Zbyněk Straka.

40:00

Už to po brance na 2:0 vypadalo, že bude mít Havířov utkání pod kontrolou. Byl i nadále lepším týmem, hosté nevyužili přesilovku 5 na 3, ale v závěru druhé třetiny se dokázali nejprve dostat na kontakt brankou Čaňa. To ale nikdo nečekal, že hostující Brno ještě do třetiny srovná z hole Trögnera. Po dvou třetinách stav utkání 2:2.

40:01

40:44
    První větší šanci třetiny si připisuje Siekierka, puk skončil ve výstroji Hnízdila.

41:33
    Hosté se málem dostal do brejku, ale na poslední chvíli jim akci překazil jeden z obránců AZetu.

42:10
    Polame vyzkoušel pozornost Müncha z modré čáry, puk skončil v jeho pohotové lapačce.

42:55
    Zakázané uvolnění Techniky Brno.

43:08
    Dvakrát se dostal ke střele Lipka, ale v obou případech skončil puk ve výstroji Hnízdila.

43:40
    Vizváry našel dobrou a přesnou přihrávkou Žáka, kterému ale střela vůbec nesedla a o velký kus minula branku hostů.

44:58
    Hosté otáčejí stav utkání ve svůj prospěch a bylo to po akci, kdy by to nikdo nečekal. Do puku na levém kruhu plácnul bekhendem ZBYNĚK STRAKA a k překvapení všech prošel puk za záda Müncha. Tady asi nebude mít úplně čisté svědomí domácí brankář.
    Asistence: Marcel Hrabinec.

46:31
    Hosté teď mohou trochu zpytovat svědomí. Tlačili Havířov v pásmu, ale nepohlídali si přihrávku, Kolat dokázal dostat puk do středního pásma, ADAM MIDDLETON si ho dojel, kličkou obešel obránce a i když byl foulovaný zakončil přesně k tyči.
    Asistence: Dominik Kolat.

48:18
    Zakázané uvolnění Havířova vrací hru před Müncha.

48:22
    Münch dokázal najít ve vzduchu nastřelení Spanela a přerušit hru.

48:41
    Podobná akce jako při vyrovnávací brance Havířova, kdy hostům dělá problém rychlé vypíchnutí puku u mantinelu. Domácí se dostali do protiútoku, ale akce skončila jen střelou z dálky, kterou Hnízdil s přehledem vyrazil.

51:11
    Na konci delší pasáže bez přerušení vyzkoušel Alan Žák Müncha střelou z dálky, která končí v jeho výstroji.

52:12
    Hosté to na Müncha zkoušejí z větší vzdálenosti, tam ale zatím Münch chybu neudělal.

52:16
    Hosté vyhráli vhazování a ihned po něm pálil Sladký, trefil pouze Müncha.

53:14
    Nahození z velké dálky na Hnízdila, který puk podržel v lapačce.