Boston – Florida 3:2 (po pr.) | Philadelphia – Carolina 2:3 (kon.) | Pittsburgh – Anaheim 3:4 (kon.)
Tampa – Seattle 3:4 (po pr.) | Winnipeg – NY Rangers 2:3 (po pr.) | NY Islanders – Detroit 3:4 (po pr.)
Dallas – Columbus 5:3 (kon.) | Arizona – Chicago 8:1 (kon.) | Vegas – Montreal 3:2 (2:1 po s.n.)
Dallas Stars
5:3 (1:2, 1:0, 3:1)
Columbus Blue Jackets
Úterý 31.10.2023, 01:00 • American Airlines Center, Dallas • NHL

To je tedy z tohoto zápasu vše. Já se s vámi loučím a někdy opět na počtenou. (03:49:45)

3. Jason Robertson (DAL) 0+2
    Že by to byl pro týmy z Dallasu 100% večer?

Dallasu se ve třetí třetině přeci jen podařilo zlomit zápas na svou stranu. Hned ve 43. minutě poslal domácí celek do vedení Duchene, jenž se tak konečně dočkal své první trefy v dresu Stars. Následně zneškodnil brankovou příležitost Oettinger, který vychytal kapitána Columbusu Jennera.

Stars měli v tomto utkání celkem štěstí s trefováním brankové konstrukce, protože jen za třetí třetinu jí orazítkovali hned čtyřikrát. Nicméně v 53. minutě přeci jen přišla uklidňující trefa Dadonova. Blue Jackets hodně brzy zkusili hru bez brankáře a do opuštěné klece poslal touš Johnston.

Columbus se poté ještě dočkal menší naděje, jelikož chvíli po inkasované páté brance nakonec uzavřel skóre tohoto utkání Kuraly. Hosté sice znova zkusili hru bez brankáře, ale to už k žádné brance nevedlo.

Dallas Stars tedy nakonec zdolal Columbus Blue Jackets poměrem 5:3.

59:57
    Gaudreau ještě zkoušel střílet z hodně velkého úhlu, ale jeho střela byla zblokována domácí obranou.

59:20
    A znova je kotouč až v obranném pásmu Columbusu.

59:02
    Dallasu se podařilo vyhodit puk do středního pásma.

58:47
    Werenski nahrál kotouč na levou stranu Johnsonovi, jehož následná střela zaletěla přesně do Oettingera.
    58:10 Radek Faksa se bohužel branky do opuštěné klece nedočkal.

58:10
    Hosté jsou znova v šesti a přes celé hřiště zkoušel trefit bránu Faksa, což se mu povedlo, ale jeho pokus skončil na brankové konstrukci!
    57:10 Sean KURALY - 5:3

57:10
    Columbus právě vstřelil branku!
    Blue Jackets přeci jen přidávají svou třetí branku! Provorov dostal přihrávku na střed útočného pásma a jeho střela sice letěla mimo, jenže touš se poté odrazil zpět před domácí klec, kde byl SEAN KURALY, který už bekhendem dopravil puk za záda Oettingera. Asistence: Ivan Provorov, Mathieu Olivier.
    56:21 Wyatt JOHNSTON - 5:2

56:21
    Dallas právě vstřelil branku!
    Domácí potvrzují své vítězství! Benn posunul kotouč na Dadonova, který poté ve středním pásmu přihrál WYATTU JOHNSTONOVI, jenž se z útočné modré trefuje do opuštěné klece. Asistence: Jevgenij Dadonov, Jamie Benn.

56:12
    Roslovic zavezl puk do útočného pásma, kde nahrál Jennerovi, jenž střílel z poměrně velkého úhlu a Oettinger touš vyrazil.

55:54
    Columbus to ještě zkusí v šesti!

54:55
    Dallas šel poté do útoku, ale snaha domácích skončila na útočné modré, kde se dostali do ofsajdu.

Jan Matúš

Branky a nahrávky: 1. Harley (J. Robertson, Hintz), 26. Hintz (J. Robertson, Lundkvist), 43. Duchene (R. Suter, Marchment), 53. Dadonov (W. Johnston, Benn), 57. W. Johnston (Dadonov, Benn) – 5. Voronkov (Sillinger, K. Johnson), 14. Severson (Fantilli, Werenski), 58. Kuraly (Provorov, Olivier)

Dallas Stars: Oettinger (Wedgewood) – R. Suter, Heiskanen, Harley, Hakanpää, Lundkvist, Lindell – J. Robertson, Hintz, Pavelski – Benn, W. Johnston, Dadonov – Marchment, Duchene, Seguin – Dellandrea, Faksa, Cr. Smith.
    Trenér: Peter DeBoer

Columbus Blue Jackets: Merzlikins (S. Martin) – Severson, Werenski, Provorov, Jiříček, Bean, Gudbranson – J. Gaudreau, Jenner, Roslovic – Texier, Fantilli, Bemström – Voronkov, Sillinger, K. Johnson – Danforth, Kuraly, Olivier.
    Trenér: Pascal Vincent

Rozhodčí: Sandlak, Dwyer – Hughes, MacPherson

Diváci: 18 532