Písek – Cheb 6:3 (kon.) | Tábor – Příbram 7:1 (kon.) | Mostečtí Lvi – Kobra 3:5 (kon.)
Vel. Meziříčí – Technika Brno 4:5 (kon.) | Hronov – Děčín 1:5 (kon.) | Ústí n/L – Vrchlabí 1:5 (kon.)
Řisuty – Chomutov 0:2 (kon.) | Kralupy n. Vltavou – Benátky n/J 5:4 (po pr.)
HK Kralupy nad Vltavou
5:4 (3:1, 1:2, 0:1 - 1:0)
HC Benátky nad Jizerou
Středa 01.11.2023, 18:30 • Kralupy nad Vltavou • 2. liga skupina Západ • Skupina Západ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Vítám všechny příznivce hokeje, kteří nemohou být přímo na stadionu a budou zápas sledovat prostřednictvím našeho textového přenosu.

A že půjde o záležitost zajímavou netřeba pochybovat – další kolo 2. hokejové ligy nám totiž nabídne souboj o postupovou osmičku! V něm se střetnou domácí HK Kralupy nad Vltavou a HC Benátky nad Jizerou.

Nedávný účastník Chance ligy z Benátek zapisoval sérii jednoho vítězství za druhým, stopku mu vystavil až favorizovaný Tábor, kterému se v prodloužení minulého kola podařilo otočit skóre z nepříznivých 0:2 až na 5:4.

Stejně tak Kralupy v minulém kole zamířily na led favorita a i přes vyrovnaný průběh zápasu, rozhodla třetí třetina, že body zůstanou Příbrami po výsledku 4:2.

Ve středečním utkání však budou na stole o poznání vyrovnanější karty, půjde totiž o přímý souboj sousedů z tabulky. Benátky drží postupovou 8. pozici, kterou s odstupem pouhých 2 bodů budou atakovat domácí Kralupy.

Jiří Hozák 8 bodů

Připomeňme si také, že oba týmy se už v letošním roce setkaly, v přípravném zápase na sezonu podlehly Kralupy Benátkám 5:8. Jaký bude výsledek ostrého soutěžního zápasu se dozvíme už za několik hodin.

HK Kralupy nad Vltavou: Sochůrek (L. Novotný) – Chládek, Zajíc, Kapoun, Kehar, David (C), A. Straka, J. Kučera – Bezouška (A), Hrala, Zídek – Kellerstein, Šilhavý (A), T. Pejchal – Bradáček, Husarik, Soukup – Marek, Broš, Binko.
    Trenér: Martin Příhoda

HC Benátky nad Jizerou: Brázdil (Šuhájek) – Klodner, V. Čížek, Antoš, Lytvynov, Knesl, Kliment – Zumr, Šafránek (C), Jankovský – L. Kučera, Havlas (A), Hozák (A) – Hejňák, Husák, J. Dvořák – Plíšek.
    Trenér: Martin Novák

Rozhodčí: Hacarepka – Gabriel, Herles.

Gratulace všem hokejovým fans, kteří se dokázali přes kruhový objezd v Kralupech probojovat na stadion. Vám všem ostatním je určen tento textový přenos. K dnešnímu důležitému zápasu o postupovou osmičku nastoupí domácí HK Kralupy v bílé kombinaci dresů, hosté HC Benátky pak v modré. V hledišti jsou už zastoupeni i hostující vlajkonoši – o atmosféru, v kombinaci s tradičně výborným kotlem domácích, tak nebude nouze.

Na ledě dnes uvidíme řadu zajímavých borců, kteří ještě nedávno brázdili ledové plochy Chance ligy. Hostujícím týmem prošlo díky kooperaci s extraligovým Libercem mnoho zajímavých hráčů.

Rozhodčí už máme na ledě, můžeme se těšit na borce obou týmů.

Kotelníci hostí už vítají své borce a vzápětí nastupují i domácí oblíbenci.

00:01

00:01
    Úvodní buly pro domácí tým.

00:25
    První rána od modré na Brázdila vyšla z hole Zajíce – lapačka zůstala v pozoru.

00:34
    Od modré to zkouší i Kapoun, po zásahu Brázdila vhazování po jeho levici.

02:05
    Benátky konsolidují svůj útok za brankou a dostaly se až do útočné třetiny – bez efektu.

03:05
    Pokus Lytvynova zblokován na poslední chvíli před brankovištěm.

03:40
    Benátky nad Jizerou právě vstřelily branku! Střela z mezikruží se zatřepotala až v síti, hosté se ujímají vedení.
    Autorem branky je VOJTĚCH HAVLAS! Asistence: Jiří Hozák, Lukáš Kučera.

05:39
    Šafránek nepotvrdil své zkušenosti když nedokázal vyhodit, k puku se dostal domácí Hrala, ale následná střela nebyla úspěšná. Další puk vyletěl z hole Chládka od pravého kruhu, ale Brázdil byl v rozkleku připraven.

06:11
    Zakázané uvolnění Benátek, hra zpět před Brázdilovou pravicí.

06:11
    Pejchalovu střelu golman hostí neudržel.

06:32
    Vyloučení v týmu HK Kralupy nad Vltavou:
    Kryštof Kapoun – 2 min., hákování.

06:50
    Benátky pevně v pásmu, ale Šafránkova střela z levného kruhu neuspěla. Stejně tak následný pokus Sochůrek kryje.

07:00
    Jankovského bomba od modré minula kasu domácích a ti se osvobozují.

08:10
    Nečekaně se v oslabení dostali ke střele i domácí, směřovala ale mimo tři tyče.

08:35

08:49
    To nic nezměnilo na pokračování tlaku hostí a proto Sochůrek raději podržel puk.

09:20
    Zídek neprošel přes střední pásmu a resultovala střela Hejňáka do připraveného Sochůrka.

09:33
    Vyloučení v týmu HC Benátky nad Jizerou:
    Ján Husák – 2 min., sekání.

10:02
    Hosté vyhazují.

10:15
    Šilhavého bomba z pravého kruhu kam dostal skvostnou přihrávku pouze do Brázdila. Pokračuje tlak domácích.

10:47
    Posunutá branka Benátek, hra je přerušena.

10:55
    Hozák už už přecházel střední pásmo, ale neuspěl. Násedně opět branka hostí mimo svou pozici.

11:20
    Kralupy stále v pásmu hostí ale přesilovka končí.

11:38

11:47
    Šilhavý vyhrál buly a střela od modré byla tečována mimo tři tyče hostujícího brankáře.

12:35
    Hostující kotelníci se činí a jejich oblíbenec Šafránek je zkusil odměnit přihrávkou která měla oči. Bez dalšího pokračování akce.

13:05
    Buly před Brázdilem pro domácí a hned přiletěla střela kterou pokryl.

13:20
    Jankovský se teď proháčkoval až před Sochůrka, kterého donutil položit se na led.

13:35
    Sledujeme vyrovnané utkání, ve kterém teď po obrovské chybě Bezouška přestřelil branku ve velké šanci.

14:31
    Šilhavý zkusil poslat projektil při přechodu modré čáry, toto ale Brázdila neohrozí. Každopádně vybojoval vhazování.

14:53
    To Zajícova bomba od modré už šanci měla, přešla totiž přes několik hráčů. Brázdil si ji mezi nimi dokázal pohlídat.

15:01
    Václav Čížek – 2 min., nedovolené bránění.

15:27
    Kralupy v pásmu.

15:33
    Kralupy právě vstřelily branku! Přesilovku využívá Kryštof Hrala odrazem o tyč, je srovnáno.
    Autorem branky je KRYŠTOF HRALA. Asistence: Michal Bezouška, Václav Zídek.

16:03
    A Kralupy nemají dost. Hosté se musí rychle po obdržené brance vrátit do hry.

16:40
    Přihrávka rukou vrací hru do střední části kluziště.

16:57
    Kralupy právě vstřelily branku! Tak tento gól si vypracovaly Kralupy pohledou akcí, kdy se jejich hráč zbavil kličkou svého strážce a po střele z mezikruží se dostávají do vedení.
    Autorem branky je DAVID CHLÁDEK! Asistence: David Bradáček.

17:10
    Kralupy právě vstřelily branku! Jako bych to neříkal – Benátky se neprobraly a už prohrávají o dvě branky.
    Autorem branky je KRYŠTOF HRALA. Asistence: Václav Zídek, Michal Bezouška.

18:17
    Pokus o vysunutí Bradáčka už domácím nevyšel.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

19:25
    Benátky vyvedené z konceptu teď dovolily průnik obránce Zajíce až před Brázdila – ten svůj tým podržel.

19:40
    Od modré se připomíná i Adam Kellerstein, který vyprášil betony Brázdila.

20:00

Další třetina začne přibližně v 19:20.

Jak jsme v Kralupech zvyklí, domácí se nevzdávají a poznaly to i Benátky. Přestože v úvodu utkání vypadaly opticky lépe a ujaly se vedení, následný průběh je vykolejil. Výsledkem byly 3 branky v jejich síti, na které neměli hosté žádnou odpověď a od svých fans si museli vyslechnout "BUDÍČEK". Do dalšího průběhu zápasu to ale moc neznamená, sledujeme vyrovnané utkání s otevřeným koncem. Do osmičky má po první třetině nakročen domácí soubor.

Vše připraveno ke startu další části pohledného utkání.

20:01

20:39
    Zakázané uvolnění domácích.

20:42
    Hozákova střela skončila na výstroji domácího borce.

20:59
    Velká šance hostí, kteří vletěli do třetiny plní elánu, puk se potuloval brankovištěm ale nakonec ho domácí zvládli odpálit.

21:57
    Kehar zavezl do pásma hostí a Kralupy jsou usazeny v útočné třetině.

22:49
    Šafránkův puk skončil mimo hrací plochu.

23:15
    Kučera vybojoval puk v pásmu a byla z toho střela na Brázdila. Sudí se mylně domníval že puk kontroluje. Za omyl se týmům omlouvá a vhazování po levici hostujícího brankáře.

24:05
    Hostující Kučera teď zkoušel svůj pokus, ale byl zblokován. Následně se musel otáčet i brankář hostí, který padáček za svou branku kontroloval.

25:37
    Kellerstein nezpracoval pobídku ŠIlhavého a přetahovaná pokračuje.

26:32
    Sochůrek byl chvíli mimo správné postavení, nicméně se do něj dokázal vrátit bez větší šance hostí.

27:13
    Ivan Lytvynov – 2 min., podrážení.

27:20
    Šance pro navýšení skóre se naskytla domácím. Usadili se v pásmu, ale střela od modré na Brázdila neprošla.

28:05
    Zídek se nerozpakoval a dobruslil až do blízkosti Brázdila, jeho střela ale nebyla dobře umístěná.

28:50
    Keharův pokus vysoko nad.

29:08
    Kralupy právě vstřelily branku!
    A máme tu přesilovkovou trefu. Autorem branky je VOJTĚCH ŠILHAVÝ. Asistence: Martin Kehar, Adam Kellerstein.

29:38
    Benátky právě vstřelily branku!
    Bleskové snížení hostí díky brance Antoše! Autorem branky je MILAN ANTOŠ. Asistence: Lukáš Kučera.

30:34
    Další branka tentokrát na konto Benátek po střele z pravého kruhu. Autorem branky je DAVID ŠAFRÁNEK. Asistence: Václav Jankovský, Dominik Zumr.

30:35
    Střídání v týmu HK Kralupy nad Vltavou:
    ze hřiště odchází Lukáš Sochůrek, přichází Luboš Novotný.

30:42
    Kryštof Hrala – 2 min., podrážení.

30:42
    Branka, která se neudržela ve svém postavení už v první třetině, potřebuje další úpravu.

30:42
    Teď teprve vstupují Benátky do své přesilovky a domácí Novotný se snaží čas využít k rozcvičení.

30:42
    Z technických důvodů je utkání na 5 minut přerušeno. Důvodem jsou problémy za brankou Novotného.

30:43
    Pokračujeme v utkání.

30:59
    Novotný se zahřál úvodním zákrokem, střela do betonů nebyla nebezpečná.

31:18
    Hozák narýsoval kolmici přes osu, následná střela Lytvynova ale šla mimo. Novotný připisuje následně další zákrok po střele z pravého kruhu.

31:38
    Kralupy se osvobozují.

31:57
    Šafránek se neproháčkoval, Benátky začínají za svou brankou nový útok.

32:42

32:51
    Vzápětí i Brázdil osvědčil svůj rozklek okamžitě po naskočení Kralup do plného počtu.

33:14
    A zpět před Novotného – střela hostí na jeho lapačku neuspěla.

33:14
    Ján Husák – 2 min., příliš mnoho hráčů na ledě.

33:54
    Přesilová hra domácích zatím nemá kýžený efekt.

34:18
    Zídkův pokus z mezikruží zablokován.

34:35
    David přihrál na modré domácímu Zajícovi, jehož střelu lapil Brázdil.

34:36
    Buly před Brázdilem se bude opakovat.

34:38
    A opět úspěšné pro domácí, kteří se usadili v pásmu, ale Husarikova střela šla mimo.

35:15

35:22
    Husák hned vyzkoušel svou mušku – mimo.

35:23

35:23
    Další přesilovková možnost pro domácí, na trestné lavici opět usedá Ján Husák a i provinění je stejné.

35:27
    Milan Antoš – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

35:32
    Přesilovka 5 na 3 pro Kralupy, hosté se však osvobozují.

36:10
    Keharova pobídka před branku neuspěla a hosté se opět osvobozují.

36:51
    Keharova rána ze zoufalství šla o hodně mimo.

37:26
    Husarikova bomba končí pouze na Brázdilovi a je po přesilovce.

37:26

38:13
    Bezouška promáchl a domácí těží tlak ještě z přesilovky.

38:49
    Čížek na modré tělem zastavil Bezoušku.

39:10
    Vhazování před Brázdilem.

39:15
    Šilhavý jej vyhrál a Kralupy usazeny v pásmu vymýšlejí kloudnou akci.

39:45
    Tak ještě Hralova rána na branku hostí vyletěla od modré. Brázdil připraven.

39:50
    Z podobného místa to zkusil ještě Chládek. Hosté už následný protiútok zakončit nestihli.

40:00

Další třetina začne přibližně ve 20:20.

To jsou věci... Kdo po první třetině uvěřil, že není po zápase, dobře udělal. Obrození hosté začali velmi aktivně a výsledkem je snížení na 4:3. Nutno říct, že průběh druhé třetiny ovlivnila vyloučení. Hostující Husák dokonce dvakrát pykal za špatné střídání svého týmu během pár minut.

40:01

40:27
    Kralupy hned od úvodu poslední periody hosty zatlačily do obrany, ale následně průnik Benátek musel řešit Novotný.

41:11
    Rána od modré a máme vyrovnáno. Autorem branky je MILAN ANTOŠ. Asistence: Jiří Hozák, Jiří Kučera.

41:43
    Martin David – 2 min., držení.

41:55
    V oslabení Zídek ujel až před Brázdila, ale jeho zakončení nemělo šanci.

42:25
    Hrala odpálil Jankovského nabídku přes osu.

42:59
    Šilhavý uspořil cenné vteřiny při trestu domácích.

43:40

44:07
    Dvořákovu bombu z kruku kryje po vyjetí Novotný!

44:45
    Ofsajd Benátek, hra se stěhuje před Brázdila.

44:46
    Nekompromisní vítězství na buly od Šafránka.

45:36
    Hra je nyní o poznání opatrnější z obou stran.

46:22
    Novotný musel hasit po ráně Klimenta pravým betonem šanci hostí.

47:30
    Zumr neprošel před domácího beka.

48:05
    A pozor, na ledě je dispečer hostí Šafránek, ale i on musel znechuceně opustit led po neúspěšné akci. Následně přerušuje Brázdil. Bude následovat buly po jeho levici.

48:57
    V Kralupech pokračuje souboj na ledě i v hledišti, urputná bitva už asi velkou přestřelku nenabídne.

49:27
    Zakázané uvolnění domácích vrací hru před Novotného.

49:40
    Dvořák se nyní dostal ke střele po sporném zákroku na domácího hráče. Vzápětí velká šance po úniku pro Broše bez gólového efektu.

50:39
    Akci dva na jednoho ranou zakončil Jankovský mimo!

51:10
    Zumr projel obranou Kralup jako nůž máslem, ale jeho pokus zablokoval domácí Chládek mimo.

51:41
    Buly před Novotným!

51:45
    Dálnice se otevřela před Lytvynovem, ale jelikož nikdo netečoval, Novotného lapačka byla na správném místě.

51:55
    I Antoš zkouší štěstí z dálky, jeho projektil ale na branku nedolétl.

52:27
    Benátky nyní vypadají na ledě lépe a zkouší překlopit zápas na svou stranu.

53:05
    Bradáček protečoval do pásma, ale nikdo z jeho spoluhráčů v akci nepokračoval. Puk nyní trefil síť nad plexi a buly bude před Brázdilem.

53:50
    Šafránkova letka opět usazena v pásmu a výsledkem je zásah Novotného. Následuje tvrdý zákrok.

54:04
    David Chládek – 2 min., vysoká hůl.

54:11
    Jakub Kučera – 2 min., hákování.

55:29
    Zídkova rána pouze do rozkleku Brázdila. Následuje zakázané uvolnění hostí.

56:00

56:11

56:30
    Novotný přikryl puk po ráně Antoše od modré, ta zaduněla o jeho betony. Dorážku však brankář nedovolil.

56:35
    A stejný příběh – tentokrát na betony zaklepal puk od Čížka.

56:48
    A další Čížkova střela od modré pouze do Novotného.Autorem opět Čížek.

57:03
    Antoš zablokoval střelu Kellersteina mimo.

57:22
    Hozák se po své střele prodíral před Novotného už neúspěšně.

58:06
    Josef Zajíc – 2 min., podrážení.

58:06
    Šance pro Benátky rozhodnout. Pravdou je, že Kralupy nevypadaly poslední minuty dobře. Nemůže chybět Šafránek, Klodner, ani Jankovský.

58:06
    Střídání v týmu HC Benátky nad Jizerou:
    ze hřiště odchází Jaroslav Brázdil, přichází Ondřej Šuhájek.

58:53
    ze hřiště odchází Ondřej Šuhájek, přichází Jaroslav Brázdil.

58:53
    Brázdil se vrací do své klece.

59:49
    Jiří Hozák – 2 min., podrážení.

59:49
    Když už to vypadalo, že Benátky si převedou část přesilovky do prodloužení, karta se obrací a tuto výhodu získají pravděpodobně Kralupy po faulu Hozáka.

60:00

Jak jste mohli zaznamenat z komentářů této třetiny, nabídla o poznání opatrnější hokej. Uvidíme, co přinese prodloužení v trvání 5 minut. Výhodu přesilovky získají za 6 vteřin domácí Kralupy, jakmile do hry naskočí Josef Zajíc. To hostující Hozák bude doufat, že odsedí zbytek ze svého trestu kompletní.

60:01

60:06

60:18
    Autorem branky je VÁCLAV ZÍDEK. Asistence: Kryštof Hrala.

Sliboval jsem Vám před startem utkání vyrovnanou partii? Vyrovnanější už snad ani být nemohla. Drama končí v prodloužení, kdy domácí zužitkovali svou přesilovku a berou tak bod navíc za vítězství 5:4. Viděli jsme snad úplně vše a já se budu těšít na další podobná střetnutí s Vaší účastí. (20:58:00)

pavlas.k

Branky a nahrávky: 16. Hrala (Bezouška, Zídek), 17. Chládek (Bradáček), 18. Hrala (Zídek, Bezouška), 30. Šilhavý (Kehar, Kellerstein), 61. Zídek (Hrala) – 4. Havlas (Hozák, L. Kučera), 30. Antoš (L. Kučera), 31. Šafránek (Jankovský, Zumr), 42. Antoš (Hozák, L. Kučera)

HK Kralupy nad Vltavou: Sochůrek (31. L. Novotný) – Chládek, Zajíc, Kapoun, Kehar, David (C), A. Straka, J. Kučera – Bezouška (A), Hrala, Zídek – Kellerstein, Šilhavý (A), T. Pejchal – Bradáček, Husarik, Soukup – Marek, Broš, Binko.

HC Benátky nad Jizerou: Brázdil (59.–59. Šuhájek) – Klodner, V. Čížek, Antoš, Lytvynov, Knesl, Kliment – Zumr, Šafránek (C), Jankovský – L. Kučera, Havlas (A), Hozák (A) – Hejňák, Husák, J. Dvořák – Plíšek.

Rozhodčí: Hacarepka – Gabriel, Herles