Benátky n/J – Chomutov 2:4 (kon.) | Vyškov – Kopřivnice 1:2 (kon.) | Ústí n/L – Příbram 5:6 (kon.)
Hronov – Cheb 2:3 (kon.) | Letňany – Řisuty 7:2 (kon.) | SHKM Hodonín – Havířov 2:1 (kon.)
Havlíčkův Brod – Opava 4:0 (kon.) | Technika Brno – Val. Meziříčí 4:2 (kon.) | Žďár n/S – Šumperk 5:0 (kon.)
Vel. Meziříčí – Nový Jičín 0:4 (kon.) | Vrchlabí – Tábor 1:2 (kon.) | Děčín – Písek 6:4 (kon.)
BK Havlíčkův Brod
4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
HK Opava
Sobota 04.11.2023, 17:00 • Zimní stadion Kotlina • 2. liga skupina Východ • 12. kolo

Přeji příjemné sobotní odpoledne. Vítám vás u on-line přenosu zápasu ze 2. hokejové ligy mezi týmy BK Havlíčkův Brod a HC Slezan Opava. Utkání začíná v 17:00.

Havlíčkobrodským hokejistům se po nepovedeném vstupu do sezony, kdy po šesti odehraných zápasech měli na kontě pouze šest bodů, začalo konečně dařit. Bruslaři z posledních pěti zápasů čtyři vyhráli, v tabulce tak jsou momentálně sedmí a na druhé místo ztrácí jen šest bodů. Co se tradičním klubu z Vysočiny změnilo? Do sestavy se po delším zranění vrátil Lukáš Endál, jenž za pouhých šest zápasů nasbíral devět bodů, když třikrát na branku nahrál a šest jich sám dal, z toho hned tři byly vítězné.

Nejproduktivnějším hráčem Havlíčkova Brodu je mladý střelec Marek Tecl (7+5), hned za ním je pak velezkušený obránce Jan Novák (0+10). Mezi třemi tyčemi se celkem pravidelně střídají Čeněk Novák s jihlavskou posilou Filipem Maláčem.

HC Slezan Opava

Příběh Opavy je oproti tomu havlíčkobrodskému opačný. Slezanu se výborně vydařil začátek sezony, když z první šesti zápasů hned pětkrát vyhrál za tři body. V poslední době se ale Slezanům tolik nedaří. V utkání s Technikou se jim nepodařilo skórovat, a prohráli tak fotbalovým výsledkem 0:1, s Havířovem následně padli vysoko 1:9. V posledním odehraném utkání sice Opava vybojovala dva body za výhru po nájezdech proti Žďáru nad Sázavou, přesto tato výhra nechala v ústech fanoušků Slezanu pachuť. Jejich tým totiž ještě minutu a půl před koncem třetí třetiny vedl o dva góly, svůj náskok si však nedokázal udržet.

Opava je momentálně pátá, na Bruslaře má pětibodový náskok a naopak na druhé místo ztrácí bod jen jeden. Nejproduktivnějším hráčem Slezanu je Tomáš Rousek (4+9), nejlepším střelcem pak Marek Brada (8+2). Daří se také Kryštofu Kadulovi (6+3), Kryštofu Stuchlíkovi (4+3) a obránci Radimu Štěpánkovi (1+6). Jasnou brankářskou jedničkou Opavy je mladý Marek Slíž.

Poslední vzájemné utkání

HC Slezan Opava – BK Havlíčkův Brod 2:1

Branky a nahrávky: 21. Brada (Kadula, Káňa), 41. Brada (Rousek, Šindelář) – 36. Kopic (J. Novák, Voříšek).

BK Havlíčkův Brod: Maláč (Nedvěd) – J. Novák (A), Dvořák, D. Vacík, Čermák, Vala, Zych – Tecl, Valášek, Křehlík – Endál, Pártl, Kopic – Holenda, Kuchta (C), Voříšek (A) – Janko.
    Trenér: Aleš Kraučuk

HK Opava: Slíž (Nowak) – Ervasti, Lehotský, Thiel, Štěpánek, Šindelář (C), Jak. Ludvík – Stuchlík, Krupa, Beránek – Káňa, Kadula, Brada – Štindl (A), Dobša, Häring – Rousek (A), Vojtovič, Buršík.
    Trenér: Pavel Zdráhal

Rozhodčí: Michael Kohoutek – Kristýna Hájková, Patrik Landsmann.

00:01

00:13
    Havlíčkův Brod vyhrál úvodní vhazování. Do útoku se ihned vydal Tecl, jenž objel bránu vystřelil z levého kruhu. Jeho pokus ale minul bránu.

00:53
    Hosté sice na chvilku vyhnali soupeře pryč od své brány, Bruslaři se ale po chvíli dostali zpět do útoku. Jejich nahození od modré čáry schoval Slíž ve své lapačce.

01:36
    Nahození hostů ze středního pásma zastavil Maláč pro své spoluhráče. Na kotouči jsou tak zase domácí.

02:10
    Tecl se po pravé straně dostal do útočné třetiny a nahrál nalevo, kde si najížděl Křehlík. Ten však pas nedojel.

02:45
    Velice prudkou ránu vyslal z pravého kruhu Pártl. Dobře postavený Slíž jeho pokus chytil.

03:08
    Po vyhraném vhazování v útočném pásmu vypálil od modré Vacík. Jeho rána letěla těsně nad bránu.

03:28
    Poprvé se ke střele dostali také hosté, Rouskovu ránu z pravé strany vyrazil Maláč bez větších potíží.

03:50
    Bruslaři se už radovali z gólu, rozhodčí ale rozpažil! Voříšek našel na ose hřiště volného Petra Kuchtu, jenž z první vystřelil k levé tyči. Havlíčkobrodský kapitán se již radoval ze vstřelené branky, nakonec to ale vypadalo, že trefil pouze tyč!

05:24
    Domácí poslední situace nerozhodila. Bruslaři jsou stále aktivnější, nyní vystřelil od modré čáry Dvořák. Jeho pokus mířil přímo doprostřed brány, kde byl připravený Slíž.

05:48
    Slezan se na chvilku dostal do útočného pásma, vystřelit už ale nedokázal. Bruslaři se poté rozjeli k rychlému protiútoku, který ale zastavil odpískaný ofsajd.

06:08
    Čárový rozhodčí byl znovu donucen zastavit hru. Domácí si podruhé v krátké době nedovoleně počínali při překračování modré čáry.

06:50
    Filip Pártl se po pravé straně dostal do útoku. Poté si přejížděl na levou stranu a z vrcholku levého kruhu nakonec vystřelil. Opavský gólman znovu zasáhl.

07:10
    Vyloučení v týmu HK Opava:
    Marek Brada – 2 min., krosček.

07:34
    Hosté se ve vlastním oslabení dostali do útoku. Z ostrého úhlu střílel Kadula, jenž však minul havlíčkobrodskou bránu.

08:01
    Endál z pravé strany trefil jen boční síťku. Opava následně vyhodila puk za bránu soupeře.

08:47
    Bruslaři chvilku kombinovali v útočném pásmu, z pravého kruhu nakonec z první vystřelil Valášek. Slíž se stihl včas přesunout a ránu soupeře zlikvidovat.

09:08
    Hosté v samotném závěru ještě jednou vyhodili.

09:24
    Dvořák z první vystřelil od modré čáry, trefil však jen kotník Štindla. Ten poté dokulhal na střídačku a ihned zamířil do kabiny.

10:48
    Vala si udělal útočný výlet a zkusil najít před bránou připraveného Křehlíka. Pas k němu ale přes obranu hostů nedojel.

11:18
    Do jedné ze sporadických střel se dostali hosté. Daniel Häring ale z pravé strany netrefil bránu.

12:29
    Opava nyní mohla využít špatného střídání domácích, hosté si ovšem při rychlé rozehrávce nerozuměli, a píská se tak zakázané uvolnění.

12:44
    Slezan vyhrál vhazování ve svém pásmu a rychle vyrazil do útoku. Od modré čáry vystřelil Ludvík. Maláč chytil jeho pokus do lapačky.

13:42
    Holenda objel bránu hostů a zkusil vybídnout své spoluhráče na druhé k tyči ke střele. V chumlu před Slížem se k dorážce snažili dostat Kuchta s Voříškem, obrana Slezanu ale byla silnější.

14:27
    Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!
    Bruslaři využívají své aktivity a po zásluze jdou do vedení! Od modré čáry vstřelil Dominik Vacík, jehož ránu poté šikovně tečoval Tomáš Křehlík do nohy MARKA TECLA, jenž tak se štěstím skóroval. Asistence: Tomáš Křehlík, Dominik Vacík.
    14:27 Marek TECL - 1:0

15:36
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod:
    Filip Pártl – 2 min., hákování.

16:07
    Bruslařům se podařilo vyhodit, Opava musela rozehrávat zpoza své brány. Hosté se navíc poté ve snaze rychle se dostat zpět do útoku dostali do ofsajdového postavení.

16:27
    Roman Čermák – 2 min., vysoká hůl.

16:38
    Hosté hrají minutu dlouhou dvojnásobnou přesilovou hru. Slezan jí začal střelou z první, kdy z pravého kruhu vystřelil Rousek. Mířil však přímo doprostřed, kde byl připravený Maláč.

17:34
    Hosté nyní sehráli dobrou kombinaci, kdy se na její konci dostal ke střele z mezikruží David Dobša! Opavský útočník však dobrou střeleckou pozici promarnil, mířil totiž přímo do připraveného brankáře domácích!

18:28
    Bruslaři dobře brání, Opavě se nedaří usadit v útočném pásmu.

18:46
    Nahození Štěpánka od modré nebezpečně tečoval Buršík! Maláč však stačil zareagovat a šanci soupeře zlikvidoval!

19:04
    Na druhé straně se ke střele dostal Holenda. Slíž vyrazil jen na připraveného Voříška, jenž však velké šanci nedokázal prostřelit opavského gólmana!

19:29
    Novák vyslal ostrou ránu od modré čáry, Slíž byl ovšem pozorný.

19:58
    V samotném závěru se ještě ke střele z úhlu dostal Tecl. Jeho pokus mezi betony ale Slíž chytil.

20:00

Je za námi první třetina, ve které měli po většinu času navrch Bruslaři. Ti svoji aktivitu proměnili v polovině 15. minuty v první branku utkání. Opava poté mohla vyrovnat při minutě dlouhé dvojnásobné přesilové hře, hosté však svojí šanci nevyužili. Po první třetině tak na tabuli svítí skóre 1:0. Druhá třetina začne přibližně v 17:49.

Střely po 1. třetině: 20:9

Začátek druhé třetiny se kvůli problémům s rolbou o několik minut opozdí.

20:01

20:32
    Na začátku si obě mužstva vyměnila kotouč, aniž by se někdo dostal ke střele. Opava nakonec špatně rozehrála, a píská se tak zakázané uvolnění.

21:07
    Pártl se dostal středem hřiště do útočného pásma a těsně za modrou čáru nahrál na pravou stranu, kde si najížděl Endál. Ten vystřelil prudkou ránu z první, Slížovu bránu ale minul.

21:37
    Opavská návštěva útočného pásma nevyústila ve střelu na bránu. U kotouče jsou znovu domácí.

22:19
    Oba soupeři svedli souboj o puk za bránou Opavy. Ke kotouči se nakonec dostali hosté, pod tlakem ho ale vyhodili na zakázané uvolnění.

22:40
    Domácí se stále drží v útoku. Z pravé strany vyslal nepříjemnou přízemní střelu Novák, Slíž ale držel puk ve své výstroji.

22:55
    Dvořákovo nahození od modré čáry se od jednoho z bránících hráčů odrazilo do rohu kluziště.

23:27
    Mezi havlíčkobrodskou obranou se prosmýkl Beránek, jenž v těžké pozici vystřelil přímo do brankáře.

24:00
    Na druhé straně se sám před bránou objevil Lukáš Endál, jenž se pokusil překonat Slíže bekhendovou kličkou! Brankář hostů ale úspěšně zakročil. K dorážce se posléze dostal ještě Filip Pártl, ten ale přestřelil bránu hostů!

24:42
    Domácí se osvobodili.

25:26
    Kombinace hostů v útočném pásmu zatím nevedla ke střele. Bruslařům se nyní znovu podařilo vyhodit kotouč.

26:02
    Po krkolomné kombinaci nahazoval od modré kotouč Káňa, puk se však ale přes hradbu těl až k bráně nedostal.

26:48
    Opava se nyní i s trochou štěstí dostala do zajímavé šance, když se puk odrazil příhodně pro Bradu, jenž byl chvíli sám před bránou! Z velké blízkosti se mu však nepodařilo překonat připraveného Maláče.

27:30
    Opava stále operuje s kotoučem v útočném pásmu. Jejich nepovedenou nahrávku, která klouzala před brankoviště, schoval brankář domácích pod svojí lapačku.

28:07
    Opava pokračuje v tlaku. Ke střele z levého kruhu se dostal Rousek, trefil však jen pouze dobře postaveného brankáře Havlíčkova Brodu.

28:17
    Po vyhraném vhazování vypálil z první Šindelář. Maláč vyrazil puk před sebe, hosté se tak ještě tlačili k dorážce. K té je ale nepustila obrana domácího týmu.

28:36
    Domácí se konečně dostali ze sevření soupeře. Vala vyvezl kotouč a zkusil vystřelit. Obránce Havlíčkova Brodu sice netrefil bránu, hrací předmět se ale odrazil před bránu, kde ještě dorážel Kopic. Slíž si ale s nepřehlednou situací poradil.

28:56
    Nyní jsou v útoku zase Bruslaři. Novák vyslal solidní dělovku od modré čáry, opavský brankář ale letící kotouč vyrazil do ochranné sítě za bránou.

30:15
    Dominik Vacík vyslal solidní ránu od modré čáry, kterou Slíž vyrazil jen napravo od sebe. Tam rychle přijel Roman Čermák, jenž ovšem z první těsně prostře přestřelil bránu soupeře!

31:03
    Marek Kopic se dostal do úniku, hosté ho nakonec zastavili jen za cenu faulu!

31:03
    Matúš Lehotský – TS, sekání.

31:03
    K trestnému střílení se postavil Lukáš Endál, jenž si snažil položit Slíže kličkou, mladý gólman ale pohotově hokejkou vypíchl soupeři kotouč!

31:52
    Bruslaři se dostali zpět do tempa. Slezan pod tlakem pouze vyhodil na zakázané uvolnění.

31:56
    Hned po vyhraném vhazování rychle vystřelil Tecl. Slíž byl ale pozorný.

32:04
    Domácí znovu vyhráli vhazování na Tecla, jenž ale tentokrát posunul puk zpět za sebe na Dvořáka, jenž pohotově tahem vystřelil. Brankář hostů byl ale znovu pozorný.

32:36
    Do obrovské šance se dostal Valášek, jenž ale nedokázal procedit výborně chytajícího Slíže. K dorážce se poté ještě dostal Křehlík, ani ten ale z úhlu nedokázal dopravit puk za brankovou čáru!

33:15
    Bruslaři se drží v útočném pásmu, Opava je nyní pod velkým tlakem. Domácím se teď ale nedaří ohrozit soupeřovu bránu.

33:58
    Hosté vyhodili na zakázané uvolnění.

34:31
    Nádherná šance Havlíčkova Brodu! Dominik Vacík se po krásné nahrávce dostal do přečíslení dva na jednoho, kdy nahrával na osu hřiště Marku Kopicovi! Ten ovšem znovu narazil na fantastického Marka Slíže!

35:29
    Bruslaři nakonec obrovský tlak proměňují ve druhou branku. DAVID VALA se nyní zaskvěl skvělou individuální akci, kdy sám objel celé útočné pásmo a z vrcholku levého kruhu zakončil nádhernou střelu do vinglu. Asistence: Luboš Voříšek, Vojtěch Holenda.
    35:29 David VALA - 2:0

36:08
    Bruslaři jsou při chuti a stále se drží v útočném pásmu. Ke střele se chystal Tecl, obrana hostů ho ale na poslední chvíli odstavila od kotouče.

37:17
    Opavě se nedaří dostat přes polovinu hřiště, domácích je teď plné hřiště.

37:57
    Vacík si pohlednou kličkou vytvořil na pravém kruhu místo pro střelu, jeho pokus však letěl vedle opavské brány.

38:29
    Po dlouhé době se do útoku dostali také hosté. Jejich nájezd na bránu z levé strany však zastavil Maláč.

38:49
    Z dobré střelecké pozice na vnitřní straně pravého kruhu pálil Ervasti. Opavský bek však netrefil bránu.

39:17
    Adam Dvořák dostal nabito na pravou stranu, kde měl plno času si připravit ránu. Havlíčkobrodský obránce si udělal ještě dva kroky dopředu, jeho dělovku však zlikvidoval Slíž. Hosté poté ještě Dvořáka faulovali.

39:30
    Tomáš Káňa – 2 min., podrážení.

39:50
    Ke střele z mezikruží se ještě dostal Vala, nyní se mu ale brankáře hostů propálit nepodařilo.

40:00

Hostům se ve druhé třetině podařilo srovnat s Havlíčkovým Brodem krok, dlouho ale excelovali brankáři obou týmů. Bruslaři mohli zvýšit ve 32. minutě, kdy jeli trestné střílení, dalším skvělým zákrokem se ale zaskvěl Marek Slíž. Domácí se však prosadili o čtyři a půl minuty později po skvěle individuální akci Davida Valy. Třetí třetina začne přibližně v 18:47.

Střely po 2. třetině: 34:16 (20:9, 14:7)

40:01

40:11
    Opava na začátku třetiny ve vlastním oslabení vyrazila do útoku. Ke střele z osy hřiště se dostal Rousek, jenž ovšem minul bránu.

40:50
    Domácím se nedaří usadit v útočném pásmu. Opava vyhodila kotouč za bránu soupeře.

41:27
    Kuchta si počkal na správný moment, kdy se ukázala ulička na Valáška. Ten vystřelil od modré čáry, Slíž však i přes clonu puk vyrazil.

41:48
    Po nepřesné Čermákově ráně od modré čáry se domácí ještě tlačili k dorážce. Opavský brankář se ale roztáhl v brankovišti a znemožnil soupeři zakončit.

42:19
    Slezan nyní dvakrát za sebou vyhodil pouze na zakázané uvolnění.

43:12
    Bruslaři se dostávají do tříbrankového vedení. Nahozený puk dojel jako první MILAN VALÁŠEK, jenž nic nevymýšlel a od levého mantinelu vystřelil na přední tyč. Slíž i díky cloně zareagoval pozdě. Asistence: Jan Novák, Adam Dvořák.
    43:12 Milan VALÁŠEK - 3:0

44:58
    Opava nyní vyrazila rozhodně do útoku. Beránek zpoza brány nahrál na pravý kruh Häringovi, jenž ovšem z první nastřelil jen boční síťku.

45:24
    Ke střele z pravé strany se dostal Krupa. Jeho pokus vyrazil pohotový Maláč.

46:20
    Bruslaři se nyní dostali zadarmo do obrovské šance, když poslední bek Opavy za sebou zapomněl puk! Do stoprocentní střelecké příležitosti se dostal Milan Valášek, kterého ale naprosto fantastickým zákrokem zlikvidoval Marek Slíž!

47:26
    Hosté se po obdržené brance probrali. Jejich střela z levé strany však projela těsně vedle Maláčovy svatyně.

48:01
    Hosté se rozjeli do slibné akce, po srážce ale zůstal na ledě ležet Beránek. Hra se tak přerušuje.

49:00
    Opava nyní hodně riskuje a i při útoku soupeře nechává své útočníky připravené na rychlý protiútok. To se Slezanu málem nyní vyplatilo, kdež se po rychlém přesunu hry dostal ke střele z první z levého kruhu Štindl. Jeho pokus ale zlikvidoval Maláč.

49:47
    Hosté se nyní prezentují velice dobrou hrou, kdy v útočném pásmu nevymýšlí nic složité a hodně střílejí. Bruslaře ale drží pozorný Maláč.

50:24
    Jan Vojtovič – 2 min., nedovolené bránění.

Dnešní utkání sleduje 359 diváků.

50:57
    Valášek vystřelil z vrcholku pravého kruhu. Kotouč se od Slíže odrazil do vysokého lobu, puk nakonec dopadl do rohu kluziště, kde si jej znovu převzali Bruslaři.

51:27
    Slezanu se nyní podařilo vyhodit.

51:58
    Teclova dělovka z pravého kruhu jen bouchla o zadní mantinel.

52:15
    Tomáš Krupa se ve vlastním oslabení dostal do úniku! Při kličce ho ale z rovnováhy dostal skvěle se navrátivší Tecl, útočník Opavy tak nakonec ani nezakončil!

53:20
    Na druhé straně se díky urputnosti a šikovným rukám dostal až před bránu Kopic, jenž zakončoval mezi Slížovy betony! Brankář hostů v těchto místech ale mezírku nenechal!

54:16
    Další skvělá příležitost domácích! Tomáš Křehlík dostal nabito na pravý kruh, odkud z první vystřelil. Dalším skvělým zákrokem se však předvedl Marek Slíž!

55:12
    Tomáš Káňa – 2 min., hákování.

55:18
    Od modré čáry vystřelil Kuchta, jenž ovšem trefil jen jednoho z bránících hráčů.

55:59
    Čermák si na modré čáře dělal místo na další kombinaci, kotouč mu však ujel do středního pásma.

56:17
    Ze svého oblíbeného místa na levém kruhu střílel Tecl. Jeho ránu z první však Slíž zlikvidoval.

56:31
    Tomáš Rousek je dnes nejaktivnějším střelcem Opavy. Jeho další pokus však skončil nad bránou Havlíčkova Brodu.

56:54
    Bruslaři přidávají čtvrtý gól. LUKÁŠ ENDÁL se v přesilové hře z pravé strany nacpal až před bránu, kde ,ačkoliv byl faulován, v pádu dokázal zasunout puk za opavského brankáře. Asistence: Marek Kopic, Filip Pártl.
    56:54 Lukáš ENDÁL - 4:0

58:14
    Utkání se nyní již dohrává. Hosté vyhodili puk na zakázané uvolnění.

58:24
    Píska se další icing hostů.

58:33
    Opava si nerozuměla při rozehrávce. Píská se tak další zakázané uvolnění.

59:18
    Slezan se ještě pokouší vstřelit alespoň čestnou branku, domácí se ale bez větších problémů brání.

59:58
    Bruslaři ještě zavezli kotouč do útočného pásma, kde po střele Slíž zalehl puk. Vhazuje se před opavskou bránou.

Je tu konec. Bruslaři potvrdili skvělou formu, když na domácím ledě porazili Opavu. Domácí tým po většinu času lepším týmem na hřišti a postupně si budoval vedení. Hosté měli k dispozici minutovou dvojnásobnou přesilovou hru a dobrou pasáž ve druhé třetině, Havlíčkův Brod ale v těch chvílích podržel Filip Maláč, jenž si dnes své první čisté konto sezony.

To je dnes ode mě vše, těším se na vás u dalšího přenosu, na počtenou. (19:23:03)

Tomáš Sochor

Branky a nahrávky: 15. Tecl (Křehlík, D. Vacík), 36. Vala (Voříšek, Holenda), 44. Valášek (J. Novák, Dvořák), 57. Endál (Kopic, Pártl)

Rozhodčí: Michael Kohoutek – Kristýna Hájková, Patrik Landsmann