Michalovce – Košice 2:3 (kon.) | Spišská N. Ves – Humenné 6:2 (kon.) | Nové Zámky – Poprad 1:4 (kon.)
Zvolen – Nitra 5:7 (kon.) | Trenčín – HC Slovan 5:1 (kon.) | Lipt. Mikuláš – Banská Bystrica 6:4 (kon.)
HKM Zvolen
5:7 (0:1, 2:3, 3:3)
HK Nitra
sk Neděle 05.11.2023, 17:00 • Zimný štadión Zvolen • Tipos Extraliga (SR) • 17. kolo

Dramatický, divoký a na góly bohatý zápas je minulosťou. Nitra viedla vo Zvolene najprv 0:3, potom 2:5, Zvolen ale v tretej tretine dokázal vyrovnať. Tri minúty pred koncom ale Bajtek vykúzlil rozhodujúcu prihrávku a Gill strelil víťazný gól zápasu. O zdramatizovanie duelu sa Zvolen obral následne vylúčením. Do prázdnej brány zápas napokon ukončil Hrnka. Nitra teda víťazí vo Zvolene 5:7. Nepovedal by som zaslúžene, ale dala viacej gólov ako Zvolen a preto vyhrala. Ďakujem za pozornosť a dočítania po reprezentačnej prestávke. (19:37:40)

59:59
    Nitra dala gól! Už Čederle mohol odrazený puk poslal do siete, ale korčuliarsky súboj s Coleom Hultsom prehral. Následne sa ale k puku hostia dostali opäť a Marek Slovák posunul puk na rozhodnutie TOMÁŠOVI HRNKOVI. Ten strieľa do prázdnej brány siedmy gól hostí.
    Asistovali Marek Slovák a Sebastián Čederle.

59:44
    Zakázané uvoľnenie Nitry, netrafili prázdnu bránu.

59:35
    Domáci tréner odvoláva Trenčana z brány.

59:26
    Buček strieľa z ľavej strany ale neprestrelil Mudráka.

58:03
    Vyhrané buly hostí a okamžite strela Jacksona, následne zákrok Trenčana vyrážačkou.

57:52
    Vylúčenie v tíme HKM Zvolen:
    Mucha – 2 min., hákovanie.

57:06
    Nitra dala gól! A Nitra opäť vedie. Prekrásna prihrávka Bajteka spoza brány pomedzi vlastné nohy na SAHIRA GILLA a ten prestrelil zblízka Trenčana – 5:6.
    Asistovali Filip Bajtek a Sanuel Buček.

56:45
    Mitch Hults prešiel celým ihriskom a v čase keď sa Mezei vrátil vystrelil spomedzi kruhov, ale míňa bránu.

56:05
    Zatiaľ najslabšia domáca presilovka a Zvolen strieda.

55:21
    Kašlík veľmi dlho avizoval prihrávku a hostia ju vypichli.

54:45
    Vylúčenie v tíme HK Nitra:
    Mezei – 2 min., vrazenie na mantinel.

54:45
    Po vzhliadnutí videozáznamu sú to dve minúty pre Nitru za vrazenie.

54:45
    Hlavní rozhodcovia sa idú poradiť na trestnú lavicu a pozrieť videozáznam. Na finálne rozhodnutie si teda ešte chvíľu musíme počkať.

Števo Lasab

Branky a nahrávky: 29. M. Hults (C. Hults, Rymsha), 34. Rymsha (Hecl, M. Hults), 44. Csányi (Mudrák, Kolenič), 45. M. Hults (C. Hults), 50. Rauhauser (Csányi, Šiška) – 13. Bajtek (Mezei), 26. Buček (TS), 27. Gajdoš (Gates, Jackson), 37. Gill (Slovák, Čederle), 43. Gates (Gill), 58. Gill (Bajtek, Buček), 60. Hrnka (Slovák, Čederle)

HKM Zvolen: Kupsky (Trenčan) – Kapcheck, Hain, C. Hults, Mudrák, Rauhauser, Kubka (A), Čulík – Hecl, Langkow, Rymsha – Mucha, M. Hults, Kašlík – Zuzin (A), Viedenský (C), Marcinek – Csányi, Šiška, Kolenič
    Trenér: P. Oremus

HK Nitra: Kašík (Beržinec) – Mezei (C), Cotton, Gajdoš, Valent, Bača, Vitáloš, Fatul – Buček (A), Gill, Bajtek – Jackson, Gates, Harper – Čederle, Hrnka, Slovák (A) – Okoličány, Pobežal, Lacka – Bubela
    Trenér: A. Stavjaňa

Rozhodčí: Korba, Fridrich – Stanzel, Ordzovenský (video – Číž)