Třinec – Olomouc 5:0 (kon.) | K. Vary – Mladá Boleslav 2:1 (2:0 po s.n.) | Litvínov – Mountfield HK 0:2 (kon.)
Sparta – Plzeň 5:3 (kon.) | Kladno – Liberec 3:6 (kon.) | Vítkovice – Pardubice 0:2 (kon.)
Motor ČB – Kometa Brno 5:2 (kon.)
HC Oceláři Třinec
5:0 (2:0, 2:0, 1:0)
HC Olomouc
Neděle 05.11.2023, 15:00 • Werk arena, Třinec • Tipsport extraliga • 18. kolo

Děkuji za to, že jste dnešní utkání sledovali prostřednictvím našeho textového online přenosu. My se z WERK ARENY přihlásíme opět v úterý 14. listopadu 2023 od 18 hodin, kdy se v Třinci uskuteční první utkání osmifinále Champions Hockey League HC Oceláři Třinec – Skellefteå AIK. Příští extraligové utkání, které vám zprostředkujeme, pak bude zápas 20. kola Tipsport extraligy v neděli 19. listopadu 2023 od 15 hodin, kdy se pod Javorovým bude hrát utkání HC Oceláři Třinec – HC Verva Litvínov. Do té doby se mějte hezky! (17:21:31)

Trestné minuty 6:2

Třetí třetina na vývoji utkání už nic nezměnila. Oceláři pečetili výsledek utkání pátým gólem, když Libor Hudáček dojel neúspěšnou situaci Daňo – Nestrašil. Domácí nevyužili svou jednu přesilovku (šanci měl opět Hudáček) a hosté pak neproměnili dokonce dvě početní převahy ve třetí třetině. Tři body tak putují na konto domácího týmu – Oceláři 5, Olomouc 0.

Nejlepší hráči utkání: Ondřej Kacetl – Jan Bambula

59:59
    Ne, ale to nikomu na domácí straně nevadí. Především Kacetlovi ne, který si ve třetím zápase této sezóny připisuje první čisté konto v extraligové sezóně.

59:49
    Oceláři v útočné třetině. Přijde ještě střela na Konráda?

59:23
    Dravecký posílá puk do střední třetiny a Čacho je na ledě.

59:11
    Konrád se Sirotou rozehrávají z vlastního pásma.

58:51
    Puk je u Konráda, který rychle rozehrává. Domácí zbývá ještě půlminuta oslabení.

58:21
    Před brankoviště si sjížděl Musil, který čekal na přihrávku zpoza branky, do ní si ale lehl Polášek.

58:04
    Kacetl chytá nahozený puk a zařizuje vhazování před svou brankou.

57:46
    Nestrašil sebral křížnou přihrávku od Pláška a následně se snažil na druhé straně centrovat před branku, kam sjížděl Daňo.

57:21
    Viliam Čacho (TRI) vjel do útočné třetiny a následně si něco vyříkával s Macuhem a sekl jej při tom. Zraku hlavního rozhodčího tato situace neunikla a Olomouc má k dispozici ještě jednu přesilovku.

57:00
    Rašner se ještě ze středního pásma snažil poslat puk do rohu útočné třetiny, ale hůl mu do toho vložil Smith, a tak končí puk mimo hřiště. Vhazuje se ve střední třetině.

56:19
    Zakázané uvolnění přestěhuje hru před Konráda.

56:14
    Domácí získali puk za svou brankou a Růžička následně svižnou přihrávkou skrz střední zónu se snažil vysunout Voženílka. Ten ale končí s pukem v rohu.

Dnešní utkání sleduje 5 138 diváků.

55:29
    Puk je mimo hřiště a vhazovat se bude před Kacetlem.

Michal Samiec

Branky a nahrávky: 2. Polášek (Hrehorčák, Vrána), 8. Hudáček (Smith, Marinčin), 33. Daňo (Hudáček, M. Roman), 35. M. Roman (Hrehorčák, Vrána), 52. Hudáček (Nestrašil, Daňo)

HC Oceláři Třinec: Kacetl (Mazanec) – Marinčin, Smith, Kundrátek, Polášek, Adámek, J. Jeřábek, Nedomlel – M. Růžička (A), Voženílek, Pánik – Daňo, Hudáček, Nestrašil – Hrehorčák, Vrána (C), M. Roman – Kurovský, Čacho, Dravecký (A).
    Trenér: Zdeněk Moták

HC Olomouc: Konrád (Sedláček) – Rašner, Ondrušek (C), Řezníček, Sirota, Mareš, Švrček, Rutar – P. Musil, Macuh, Káňa (A) – Bambula, Knotek (A), Kunc – Navrátil, Kusko, Plášek ml. – Kucsera, Anděl, Klimek.
    Trenér: Jan Tomajko

Rozhodčí: Šír, Mejzlík – J. Frodl, D. Hynek

Diváci: 5 138