Finsko
2:1 (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)
Česko
Středa 08.11.2023, 17:30Turnaj pěti (U18)

Utkání hráčů do osmnácti let je za námi a i po bojovném víkendu Češi odchází jako poražení. V samostatných nájezdech byl soupeř ze severu úspěšnější a vítězí tak 2:1.

Další utkání svede český nároďák v pátek 10.11.2023 od 14:00 proti Švýcarsku. (19:50:32)

65:00 Aatos KOIVU - 2:1

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým Finsko.
    Autorem vítězné branky je AATOS KOIVU.

5. série
    2:1
    A utkání rozhoduje ve velkém stylu a klidně provedeném nájezdu Aatos Koivu!

5. série
    1:1
    Lisler si položil Saarinena a ranou pod ním ho překonává.

4. série
    1:0
    Benjamin PIETILÄ neproměňuje.

4. série
    1:0
    Daníček se těsně před Saarinenem obtočil a bekhendem chtěl uklidit puk do pravé části branky, jenže Saarinen tam ještě nechal lapačku.

1:0
    Oliver KOPILOFF překonal Maříka prostou ranou pod betonem. Česká brankář nejspíše trošku svou výstroj přizvedl.

2. série
    0:0
    Už se zdálo, že Humanik překoná Saarinena bekhendem, ale puk šel mimo branku.

1. série
    0:0
    Teshome neúspěšný, puk mu sjel z hole.

1. série
    0:0
    Sikora vykoupal Saarinena kličkou k levé tyči, ale finského brankáře už nedokázal přehodit.

Samostatné nájezdy začínají.

65:00
    Prodloužení skončilo.

65:00
    Se sirénou to zkusil ještě střelou zápěstím autor jediné finské branky Aatos Koivu, který se českému brankáři ihned omlouval za pozdní střelu.

64:32
    Gólově naladěný Lisler to zkusil sám, ale obránce Finska se mu obhodit nepodařilo.

63:52
    Daníček si sjížděl do možného úniku, jenže přihrávku na něj přibrzdil ve středovém kruhu jeden ze soupeřů.

63:24
    Galnor se bleskově a na poslední chvíli stáhl k pravé tyči Maříka, kam si z osy sjížděl do odkrytého prostoru Saarelainen.

62:49
    Místo pokusů o rozhodnutí zápasu v prodloužení sledujeme spíše šachy. Nikdo z hráčů na ledě se nechce dopustit chyby, která by mohla rozhodnout.

61:01
    Útok českého nároďáku krachl na modré čáře, kde se kotouče ujímá Suoniemi.

60:01

60:00
    59:54 Oskar LISLER - 1:1

59:54
    Česko právě vstřelilo branku!
    Pár vteřin do konce zápasu a jisté prohry českého výběru se našim mladíkům vůbec nelíbilo! Petr Sikora vsadil na sílu a snažil se zuby nehty prorvat domácí obranou. Ta mu puk vypíchla přímo na Jakuba Hese, který neváhal a přízemní střelou pálil do betonů Saarinena. Vyražený puk dopadl přesně k OSKARU LISLEROVI, který jej sklepl do odkryté části branky. Asistence: Jakub Hes a Petr Sikora.

59:29
    Oddechový čas pro tým Česko.

58:48
    Češi hrají bez brankáře. Dokáží stáhnout těsný náskok soupeře?
    57:41 Velká příležitost k vyrovnání.

57:41
    Lisner v obrovské šanci, ale ani na dva pokusy z těsné blízkosti nedokázal procedit kotouč za brankáře Saarinena, který nyní podržel svůj tým.

57:30
    Vyloučení v týmu Finsko:
    Kasper Pikkarainen – 2 min., hrubost.

56:13
    Bez větších obtíží projel Keinänen podél pravého hrazení, kde si obhodil dva české hráče.

54:27
    Český útok domácí Finové přečetli a zastavili ihned za modrou čarou.

53:16
    Finové nikam nespěchají. Pokud mají přehuštěné střední pásmo, okamžitě hru stahují na obránce a připraví si nový pokus.

52:49
    Oddechový čas pro tým Finsko.
    51:20 Problémy při vlastní přesilovce.

51:20
    Hbitý Gashaw Teshome dojel vyhozený puk jako první a přes čtyři Čechy našel mezi kruhy útok podpořujícího Saarelainena, jehož střelu nejspíše Mařík vyškrábl vedle pravé tyče!

50:49
    Kasper Pikkarainen – 2 min., podrážení.

49:18
    Individuální střela Keinänena přes bránícího Svozila. Mařík si našel prostor a puk bezchybně ukryl ve své lapačce.

48:30
    Rozjetého Sinivuoriho zastavil na hrazení Skok. Chvíli nato oba týmy bojovali o zisk kotouče.

47:58
    Velké zaváhání před českou brankou! Kotouč se zapletl obránci mezi bruslemi a forčekující Pietilä nebyl blízko od koncovky.

47:25
    Češi jsou už v plném počtu, ale stále se musí bránit. Od modré pálil Muhonen, jehož střelecký pokus zneškodnil jistým zákrokem Mařík.

47:02
    Kos ukázal svou velkou rychlost a s končícím trestem Pohludky se snažil dojet vyhozený kotouč jako první.

45:44
    Obranná čtyřka Čechů se osvobozuje vyhozením až za branku Saarinena.

45:17
    Finové kombinují převážně na pravé straně útočného pásma, se střelou zatím vyčkávají.

40:01

Ve druhé třetině se Finové ujali vedení po pohotové dorážce Koiva z předbrankového prostoru.

V závěru hráli Češi téměř 4 minuty přesilové hry, ale zatím bez většího ohrožení Saarinena.

40:00

39:00
    U české střídačky si Gashaw Teshome poradil hned proti třem hráčům v českých dresech a to je opět osvobození pro Finy.

38:13
    Vyloučený Sinivuori je zpět ve hře a pokračuje klasická přesilovka České republiky.

38:02
    Heikki Ruohonen – 2 min., podrážení.

36:59
    Prohraný souboj o kotouč za finskou brankou znamená dalšího vyhození Finska.

36:38
    Král si na modré vyměnil kotouč a záhy přišla tvrdá střela z pravé strany, která ale až na Saarinena neprošlo. Naopak si pozor musel dávat Mařík před protiakcí soupeře.

36:13
    Lauri Sinivuori – 2 min., podrážení.

34:52
    Čeští hráči se zastavili na modré čáře, mezitím přijel Svozil s pukem a nahodil puk do brankoviště Saarinena. Nevydařený útok české pětky.

34:29
    Puk opustil hrací plochu a vhazovat se bude před Saarinenem.

34:11
    Rozjetý Vaculík chtěl překvapit Saarinena střelou skrze více hráčů, ale kotouč neprošel.
    33:38 Únik Galnora.

33:38
    Finové úplně zapomněli na Jakuba Galnora, který se po přihrávce vydal do úniku. Jeho koncovku dokázal Saarinen vytěsnit. Vyražený puk ještě z ostrého úhlu zkusil Galnor trefit, ale to už šel kotouč do levého rohu.

31:16
    Saarelainen si skvěle pohlídal kotouč až k levé tyči, odkud skrz brankoviště hledal na pravém křídle volného Suoniemiho. Česká obrana přihrávka zastavila, ale Saarelainen mohl pokračovat po odrazu dále do branky a Mařík musel zasahovat.

29:54
    Na modré čáře mohl nebezpečně pálit domácí Ruohonen, ale puk mu propadl až do střední třetiny.

28:57
    Byť to nebyla čistě vyhraná buly, tak i přesto dokázal Hoch dostat puk na Skoka, jehož střelu zastavil Saarinen.

28:00
    Nyní už nebezpečný průnik Vikly, který využil ztráty kotouče svého soupeře a po přejetí mezi kruhy ještě zkusil posunout puk na Pietilü, jehož sklepnutí srazil Mařík.

27:11
    Rozjetý Väärälä sice dostal puk do pásma, ale Finové se před českou brankou dlouho neohřáli.
    22:16 Aatos KOIVU - 1:0

22:16
    Finsko právě vstřelilo branku!
    Domácí otevírají brankový účet utkání. Po nahození Jokinena od modré čáry skončil kotouč vyražený Maříkem před brankou, kde se přes bránícího Krále prosadil dorážející AATOS KOIVU. Asistence: Mita Jokinen a Juho Keinänen.

21:00
    Chaloupka se dostal pod tlak, ale pohotově vyrovnal síly v pravém rohu jeho spoluhráč.

20:39
    Češi vstoupili do druhé části aktivně, ale Saarinena nijak neohrozili.

20:01

Je za námi první třetina, ve které jsme viděli dohromady třináct střel: 5-8.

20:00

19:06
    Česká pětka se v obranném pásmu hodně stáhla a prostoru se snažil využít vysokým nahozením Amhamdi.

19:00
    Běží poslední minuta první třetiny.

18:11
    Rozehrávající Mononen zpoza branky zaváhal při přihrávce a Finové se jen tak tak dostali ven z obranné třetiny.

17:30
    Za Maříkovou brankou to bylo dva na dva, když se Sikorovi podařilo za spolupráce ukořistit kotouč.

17:16
    Marilova střela postrádala větší kadenci a Češi mohou rozjet útočnou akic.

16:52

15:59
    Obránce Nieminen musí spěchat za vyhozeným pukem, neboť za svými zády má Humeníka.

15:50
    Ne příliš prudké nahození skončilo v ochranné síti.

15:29
    Další neúspěšný útok a jeden z útočníků odvedl dobrou práci při napadání, kdy Finy pozdržel na vlastní polovině.

15:15
    Loponenovi na modré čáře utekl kotouč a finská přesilovka bude muset od vlastní branky.

14:52
    Josef Teplý – 2 min., podrážení.

13:56
    V pásmu Česka se snažil dostat od hrazení Sinivuori, ale česká obrana dokázala dostat kotouč do bezpečného prostoru.

12:50
    Nyní se Veselský snažil proklouznou mezi trojici protihráčů, ale na útočné modré byl o puk připrven.

12:33
    Veselskému se nepodařilo protečovat puk ven z obranné třetiny a při následující rozehrávce se český výběr dopustil zakázaného uvolnění.

12:02
    Mařík kryje střelu z pravého křídla a raději přerušuje hru.

11:24
    Po nevyužité přesilovce se snažil za brankou domácích hrát Kos, ale proti zdvojené obraně Finů se do žádné příležitosti nedostal.

11:07

10:31
    Přesilové pětce Česka se zatím nedaří usídlit v útočné třetiny. Finové bez problémů brání modrou čáru.

09:07
    Daniel Nieminen – 2 min., hákování.

3:20
    Brankáři Mařík a Saarinen mají oba po jednom zákroku.

3:13
    Češi hrají v plném počtu.

1:13
    Jan Skok – 2 min., držení.

00:01

Kvůli technickým problémům bude online přenos uvádět změny stavu. Doufejme, že se problém vyřeší.

Finsko: Saarinen (Rimpinen) – Amhandi, Nieminen, Jokinen, Mononen, Muhonen, Marila, Soini, Vikla – Koivu, Loponen, Pietilä, Suoniemi, Kopiloff, Ruohonen, Keinänen, Gashaw Teshome, Väärälä, Saareůaomem, Sinivuori, Pikkarainen

Česko: Mařík (Ebenstreit) – Svozil, Skok, Švec, Hlinský, Král, Chaloupka – Pohludka, Vaculík, Hoch, Daníček, Hurt, Kos, Humeník, Veselský, Sikora, Teplý, Hes, Galnor, Lisler.

Vítám Vás u hokejového utkání mezi osmnáctkou Finska a České republiky v rámci turnaje pěti hraném v severské zemi.

Utkání začne v 17:30.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Lukáš Ureš

Branky a nahrávky: 23. Koivu (Jokinen, Keinänen), rozh. náj. Koivu – 60. Lisler (Hes, Sikora)