Gruzie – Skotsko 2:2 (kon.) | Kypr – Španělsko 1:3 (kon.) | Ázerbájdžán – Švédsko 3:0 (kon.)
Estonsko – Rakousko 0:2 (kon.) | Bulharsko – Maďarsko 2:2 (kon.) | Černá Hora – Litva 2:0 (kon.)
Lichtenštejnsko – Portugalsko 0:2 (kon.) | Lucembursko – Bosna 4:1 (kon.) | Slovensko – Island 4:2 (kon.)
Gruzie
2:2 (1:0)
Skotsko
Čtvrtek 16.11.2023, 18:00Kvalifikace ME • Skupina A

Gruzie v zápase sice dvakrát vedla, ale hostující fotbalisté dokázali vždy vyrovnat. Utkání tedy končí dělbou bodů. Chviča Kvaracchelija dal oba góly domácích, za hosty se trefil Scott McTominay a Lawrence Shankland. (20:01:38)

Držení míče: 40 % : 60 %.
    Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 1:9. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 17:15.

90+8

90+8
    Gruzie se pokouší hrát takticky a drží hru bezpečně daleko. Navíc zakončoval Budu Zivzivadze. Jeho ránu kryje Zander Clark.

90+7
    Vzhledem k tomu, že byl v akci VAR a nějakou chvilku se nehrálo, tak to bude asi o něco víc než minuta.

90+6
    Na své polovině bude nyní rozehrávat domácí celek. Ten drží míč a dostáváme se do poslední nastavené minuty.

90+5
    Žlutá karta pro tým Skotsko (Stuart Armstrong).

90+5
    Několik minut ještě zbývá, Skotsko se pokouší otočit zápas a dostat se do vedení.
    90+2. Lawrence SHANKLAND - 2:2

90+2
    Skotsko právě vstřelilo branku!
    Rychlou akci rozehrávali hosté. Centr se snesl před branku, a pak hlavičkou zakončoval LAWRENCE SHANKLAND. Na jeho ránu sice brankář sáhl, ale míč nezastavil. Asistence: Stuart Armstrong.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 7 minut.

90
    Žlutá karta pro tým Gruzie (Chviča Kvaracchelija).

89
    Lewis Ferguson to vzal na sebe, dostal se do střelecké pozice, kterou vyrazil Giorgi Mamardašvili.

87
    Domácí fotbalisté drží náskok, jsou sice pasivnější, ale Skotsko se nemůže propracovat do zakončení.

86
    Střídání v týmu Skotsko:
    ze hřiště odchází Lyndon Dykes, přichází Lawrence Shankland.

85
    Anzor Mekvabišvili se pokoušel o rychlou akci, ale Scott McKenna jej fauloval.

83
    Skotsko rozehrává po faulu soupeře na své polovině, sledujeme zajímavou hru ze strany Skotska, které se pokouší něco vymyslet před brankou soupeře.

82
    Žlutá karta pro tým Gruzie (Giorgi Kočorašvili).

Jan Prošek

Branky: 15. Kvaracchelija (Kakabadze), 57. Kvaracchelija (Čakvetadze) – 49. McTominay (McLean), 90+2. Shankland (St. Armstrong)

Karty:   59. Kvěrkvelija (GRU), 82. Kočorašvili (GRU), 90. Kvaracchelija (GRU) – 11. Patterson (SCO), 38. Christie (SCO), 90+5. St. Armstrong (SCO)

Gruzie: Mamardašvili – Kakabadze, Kvěrkvelija, Kašia (C), Ločošvili (78. Kalandadze), Šengelia (72. Azarov) – Čakvetadze (78. Davitašvili), Kvekveskiri (69. Mekvabišvili), Kočorašvili, Kvaracchelija – Mikautadze (69. Zivzivadze).
    Náhradníci: Loria, Gugešašvili – Volkov, Gočolejšvili, Mamučašvili, Altunašvili.

Skotsko: Clark – Patterson (78. Ralston), Porteous, McKenna, G. Taylor (78. St. Armstrong) – Gilmour (46. McLean), McGregor, McTominay – McGinn (C), Dykes (86. Shankland), Christie (46. L. Ferguson).
    Náhradníci: McCrorie, Kelly – L. Cooper, Hendry, Jac. Brown, Jack, Doing.