Kazachstán – San Marino 3:1 (kon.) | Moldavsko – Albánie 1:1 (kon.) | Finsko – Sev. Irsko 4:0 (kon.)
Anglie – Malta 2:0 (kon.) | Itálie – S. Makedonie 5:2 (kon.) | Polsko – Česko 1:1 (kon.)
Dánsko – Slovinsko 2:1 (kon.)
Dánsko
2:1 (1:1)
Slovinsko
Pátek 17.11.2023, 20:45 • Parken, Kodaň • Kvalifikace ME • Skupina H

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek večera a někdy zase u onlajnu na počtenou! (22:43:05)

Držení míče: 64 % : 36 %.
    Střely na branku: 8:1. Střely mimo: 5:1. Rohy: 8:2. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 13:13.

Je konec! Dánsko bere zasloužené vítězství v tomto duelu a zajišťuje si účast na EURU! Třetí Kazachstán má totiž před závěrečném duelem o čtyři body méně. O rozhodující branku se postaral Thomas Delaney, který si z první zpracoval míč a z druhé ho napálil přesně k tyči, Jan Oblak nemohl ani reagovat. Slovinci směrem dopředu nepředvedli nic ani v druhém poločasu, ani v celém zápase.

90+4

90+3
    Slovinci ještě zahrávali v samotném závěru rohový kop, po kterém přišla rána z dálky. Ta šla hodně mimo a domácí gólman s rozehrávkou nikam nespěchá.

90+2
    Hráči v modrých dresech se ještě v posledních minutách snaží s výsledkem něco udělat. Kasper Schmeichel ale zatím nemusel proti žádné střele zasahovat.

90+1
    Střídání v týmu Dánsko:
    ze hřiště odchází Poulsen, přichází Jesper Lindström.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje čtyři minuty!

89
    Yussuf Poulsen toho dnes odběhla opravdu hodně a už ho berou křeče do nohy. Po chvilce s ovšem zvedá a nejspíše bude schopen tento duel dohrát.

88
    Hostující fotbalisté se snad poprvé v druhém poločas dostali s míčem přes polovinu hřiště. Tam jejich celá akce ovšem velmi brzy zase skončila.

87
    Jaka Bijol byl hodně odvážný ve vápně, kde udělal kličku před napadajícím soupeře. Následně už musel míč nakopnou a hosté vybojovali alespoň aut.

86
    Střídání v týmu Slovinsko:
    ze hřiště odchází Jan Mlakar, přichází Miha Zajc.

86
    ze hřiště odchází Kristiansen, přichází Kristensen,
    ze hřiště odchází Jonas Wind, přichází Kasper Dolberg.

85
    Střely na bránu: 8 – 1!

84
    Slovinsko by potřebovalo útočit, ale nemohou se s míčem dostat ani přes polovinu hřiště. Kasper Schmeichel se v druhém poločase snad nedotkl míče...

83
    Jasmin Kurtić zůstává ležet na hřišti, když se střetl s Mathiasem Jensenem. Oba hráči jsou ovšem v pořádku, a tak budeme moci zase rychle pokračovat.

82
    Morten Hjulmand se snažil obhodit soupeře nedaleko lajny, jenže právě od něj se míč dostal mimo hrací plochu. Dánsko ale okamžitě aktivně napadá.

80
    A máme zde posledních deset minut do konce základní hrací doby! Pierre-Emile Højbjerg byl poslán na zem, pro domácí je z toho ale jen autové vhazování.

79
    Ten nebyl úplně špatně kopnutý. Joachim Andersen se ještě snažil od zadní tyče vrátit míč do nebezpečného prostoru, ale tam si hosté bez potíží poradili.