TJ Slovan Velvary
1:2 (0:1)
Slezský FC Opava
Pátek 17.11.2023, 13:00 • Velvary • MOL Cup • Osmifinále

Fotbalisté Opavy porazili ve sváteční odpoledne 2:1 Velvary a postoupili do čtvrtfinále MOL Cupu. U všeho podstatného byl Tomáš Rataj. Ve 43. minutě poslal Slezský FC do vedení, když po centru od levého rohového praporku umístil balon hlavou do pravého horního růžku. V 57. minutě pak neuhlídal před vlastní brankou hlavičkujícího Josefa Jakaba, jenž pokusem k levé tyči vyrovnal. Do prodloužení se ale nakonec nešlo. Aktivní Rataj obral v 84. minutě o balon domácího obránce a zakončil svůj nájezd přesnou střelou mezi nohy brankáře Spilky. Slovan reklamoval útočný faul, rozhodčí Klíma to ale viděl jinak. (14:59:06)

Držení míče: 48 % : 52 %.
    Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 2:9. Rohy: 1:5.

90+6

90+5
    Adam Richter takticky nepospíchal s rozehrávkou, čímž si řekl o žlutou kartu.

90+4
    Střídání v týmu SFC Opava:
    ze hřiště odchází Tomáš Rataj, přichází Patrik Haitl.
    90+4. Rubeš měl na hlavě vyrovnání, ale mířil nad branku.

90+4
    Dominik Šustr přizvedl centr z pravé strany hlavou za sebe na Jakuba Rubeše. Ten hlavičkoval v tísni Kopečného nad břevno! Tohle byla solidní možnost na vyrovnání!

90+4
    Slezané mohli podniknout útok do rozhozené obrany Slovanu. Zvolili ale opět spíše sběr vteřin, než možnost pokusit se o gólovou pojistku.

90+2
    Po žlutém faulu Dominika Šustra rozehráli Opavští nakrátko. Na levém okraji trávníku získali několik dalších cenných vteřin.

90+2
    Bohužel dosud neznáme údaj o plánovaném nastavení. V tuto chvíli běží druhá minuta nad rámcem základní doby. Opava drží balon na polovině Slovanu a vše nasvědčuje tomu, že už si závěr střetnutí zkušeně pohlídá.

90+1
    Jiří Janoščín v obraně odhlavičkoval balon. Následně byl ještě dohrán Ondřejem Žežulkou. Je pískáno, což se domácím opět nelíbí.

90
    Opavští drží balon na útočné polovině poblíž jednoho z rohových praporků. Velvary by potřebovaly být na protějším konci hřiště.

88
    Střídání v týmu TJ Slovan Velvary:
    ze hřiště odchází Daniel Richter, přichází Lukáš Trávníček.

87
    ze hřiště odchází Jakub Rezek, přichází Matěj Helebrand.

87
    ze hřiště odchází David Vaněček, přichází Bohdan Velička.

87
    Pokus o rychlý protiútok Opavy. Jakub Rezek obdržel balon na levou stranu a získal v plném sprintu alespoň autové vhazování.

86
    Velvary jsou rázem krůček od vyřazení. Teď bude Slovanu utíkat čas hodně rychle.
    84. Tomáš RATAJ - 1:2

84
    Opava právě vstřelila branku!
    Slezané jdou podruhé do vedení. TOMÁŠ RATAJ získal aktivním napadáním balon a zakončil své sólo přízemní střelou mezi nohy Daniela Spilky. Domácí se teď hodně zlobí a reklamují, že si opavský mladík pomohl při zisku míče útočným faulem. Veškeré protesty jsou ale marné.