Spišská N. Ves – Trenčín 3:1 (kon.) | Michalovce – Poprad 4:1 (kon.) | Nitra – Humenné 6:2 (kon.)
HC Slovan – Banská Bystrica 6:1 (kon.) | Lipt. Mikuláš – Nové Zámky 3:6 (kon.) | Zvolen – Košice 1:4 (kon.)
HK Nitra
6:2 (0:0, 1:2, 5:0)
HC 19 Humenné
sk Neděle 19.11.2023, 17:00 • Tipsport Aréna Nitra • Tipos Extraliga (SR) • 19. kolo

Nitriansky gólový uragán v tretej tretine priniesol nevídaný obrat. Ešte v 46. minúte viedlo Humenné pod Zoborom o jeden gól, no potom prišli štyri domáce presné zásahy v priebehu piatich minút, napokon sa Nitra teší z triumfu 6:2. Hlavnou postavou duelu bol domáci útočník Sahir Gill, ktorý si pripísal dva góly a dve asistencie, domácim sa podarilo využiť až štyri presilové hry. Hostia mali k bodom blízko, no spomínaný úsek hry v tretej tretine im zmaril ambície.
    To je od nás všetko, ďakujeme za pozornosť a prajeme príjemný zvyšok dňa. (19:20:04)

59:39
    V závere duelu ešte preveril Aittokallia Novota, fínsky brankár jeho pokus z ľavej strany zneškodnil.

58:28
    Nitra dala gól!
    Štvrtá využitá presilová hra pre Nitru v tomto dueli. Buček ukázal na modrej čiare veľký prehľad, namiesto strely zvolil prihrávku do ľavej strany na SAHIRA GILLA, ktorý usmernil puk za chrbát Kozela – 6:2.
    Asistencie: Samuel Buček, Mikko Kousa

58:12
    Vylúčenie v tíme HC 19 Humenné:
    Lucenius – 2 min., hrubosť.

57:29
    Aktívny Šoltés v páde zakončil, Aittokallio bol opäť pozorný.

56:55
    Priebeh týchto minút ukazuje, že dnešný duel sa viacmenej už len dohráva. Výnimkou bol zákrok Aittokallia proti strele Šoltésa spomedzi kruhov.

55:32
    Šoltés pálil z ľavého kruhu, Aittokallio ho vychytal a nedovolil kontaktný gól.

55:31
    Domáci v plnom počte.

54:50
    Domáci sa v tomto oslabení bránia vo veľkom štýle, súperovi toho veľa nedovolili.

53:31
    Vylúčenie v tíme HK Nitra:
    Bubela – 2 min., hrubosť.

53:02
    Hostia v plnom počte.

52:49
    Jackson dnes nemá strelecký deň, z prvej minul bránku Galimova.

51:40
    Handlovský aj v oslabení ohrozil bránku Aittokallia, ten sa prezentoval úspešným zákrokom.

51:02
    Lucenius – 2 min., nedovolené bránenie.

50:14
    Striedanie v tíme HC 19 Humenné:
    z ihriska odchádza Galimov, prichádza Kozel.

50:14
    Čo sa to deje v Nitre? Domáci zaznamenali 4 góly v priebehu 5 minút. Lacka prihrávkou z pravého kruhu do opačnej strany našiel MILOŠA BUBELU, ktorý v dobrej príležitosti nezaváhal a poslal svoj tím do trojgólového vedenia – 5:2.
    Asistencie: Jakub Lacka, Alex Cotton

50:05
    Spolupráca domácich obrancov priniesla ovocie. Marko Stacha nabil puk viac do ľavej strany MARTINOVI VITÁLOŠOVI a toho delovka skončila v bránke Galimova – 4:2.
    Asistencie: Marko Stacha, Stephen Harper

48:22
    Meliškovu strelu Aittokallio vyrazil, Luceniusova dorážka takmer skončila v bránke.

Samuel Brecko

Branky a nahrávky: 38. Gill (Buček), 46. Harper (Gill), 48. Gates (Gill, Buček), 51. Vitáloš (Stacha, Harper), 51. Bubela (Lacka, Cotton), 59. Gill (Buček, Kousa) – 24. Šoltés (Lucenius, Pereskokov), 30. Lapšanský (Pereskokov)

HK Nitra: Aittokallio (Beržinec) – Gajdoš, Cotton, Bača, Kousa, Stacha, Vitáloš, Ridzoň – Buček, Gill, Bajtek – Harper, Gates, Jackson – Čederle, Hrnka, Slovák – Okoličány, Bubela, Lacka
    Trenér: Antonín Stavjaňa

HC 19 Humenné: Galimov (Kozel) – Glazkov, Novický, Sergienko, Meliško, Diakov, Novota – Šoltés, Kuru, Vaško – Pereskokov, Lucenius, Lapšanský – Handlovský, Linet, Kriška (C) – Michalík, Krajňák, Horvát
    Trenér: Martin Štrba

Rozhodčí: Goga, Žák – Šoltés, Vyšný