Pardubice – Ilves cz 2:2 (kon.) | Vítkovice – Pelicans Lahti cz 1:1 (kon.) | Skellefteå – Třinec cz 5:2 (kon.)
Växjö – Ingolstadt 3:3 (kon.) | Färjestad – Biel 6:4 (kon.) | Mannheim – Rapperswil 1:3 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
2:2 (0:1, 1:1, 1:0)
Ilves Tampere
Úterý 21.11.2023, 17:30 • Enteria arena, Pardubice • Play-off Hokejové Ligy mistrů • Osmifinále

Zápas je u konce! Dynamo dokázalo v závěru zápasu vyrovnat, a zajistilo si tak čtvrtfinálovou účast v hokejové Lize Mistrů, kde se utkají s lepším z dvojice HC Innsbruck nebo Lukko Rauma. Zápas potencionálních soupeřů se uskuteční zítra 22.11. od 17:30.

Nejlepší hráči zápasu
    HC Dynamo Pardubice - Martin Kaut
    Ilves Tampere - Eemeli Suomi (19:57:31)

59:40
    Kousalovi se podařilo dojet kotouč v útočném pásmu a skoro z nulového úhlu nastřelil tyč prázdné branky!

58:42
    Vhazování v útočném pásmu finského týmu znamená, že Gunnarsson zůstává na lavičce. Ilves v šesti.

58:42
    Tým Ilves Tampere si vyžádal oddechový čas.

58:34
    Dobrý blok Dvořáka zastavil Mäntykiviho střelu.

58:18
    Ilves opět zkouší hru bez gólmana.

57:18
    Gólová šance Kauta končí na spojnici soupeřovi branky!

56:01
    Dvojice hlavních rozhodčích se jde poradit k videu jestli nešlo o závažnější provinění.

56:01
    Hyka dostal na modré čáře nehezký hit, po kterém se strhla hromadná potyčka. Hyka zatím zůstává ležet na hrací ploše.

55:48
    Ilves zkouší hru bez gólmana.

55:43
    Chyba jednoho z bránících hráčů nabila na střelu Lancasterovi, který branku minul.

54:22
    Z otočky zkusil štěstí Poulíček, jenž z prostoru pravého kruhu našel jen hokejku Gunnarssona, která posílá puk za plexisklo.

53:49
    Nahození Davida Musila končí zakázaným uvolněním.

53:03
    Ke kotouči se ihned po vhazování dostal Čerešňák, který od modré propálil houf hráčů před brankou, ale našel jen lapačku Gunnarssona.

52:59
    Potyčka dvou hráčů při vhazování na malou chvíli pozdržuje hru, avšak vše se zdá být vyřešeno.

52:35
    Kodýtek to teď zkoušel na bližší tyč, ale tu měl Will perfektně pokrytou.

51:16
    Do útoku teď vyjel Hrádek společně s Poulíčkem. Bohužel Hrádek nedokázal dostat kotouč do středu před brankového prostoru, kde byl připravený Poulíček.

50:36
    Dynamo se teď dostalo na delší dobu do útočného pásma, avšak žádná střela z toho nebyla.

50:00
    Do střely v prostoru mezikruží se probojoval Radil, který ale trefil pouze střed branky Tampere.

49:06
    Dynamo v posledních minutách pouze vyhání Ilves z útočného pásma a do moc šancí se nepouští.

48:06
    Do samostatného úniku se dostal Paulovič, který ale nevyzrál na Gunnarssona.

47:23
    Ilves se poslední dobu drží více na puku a nepouští k němu pardubické hráče.

46:10
    Kousal skvěle vystihl přihrávku jednoho z obránců finského týmu a posílá kotouč ihned do útoku.

46:01
    Říčka zůstává po tvrdém střetu ležet bez helmy na ledové ploše, ale podle rozhodčích se o faul nejednalo.

45:11
    Adam Musil zkoušel střelu z otočky, ale ta byla zblokována do ochranné sítě.

44:43
    Dynamo se opět usadilo v útočném pásmu a daří se mu kombinovat.

44:36
    Paulovičův pokus od modré končí v lapačce Gunnarssona.

43:51
    Rychlá akce Radila se dostala do zakončení. Bohužel pro Pardubice byl jeho pokus vyražen do rohu hřiště.

42:13
    Gól Dynama je potvrzen!

42:13
    Tým Ilves Tampere si žádá prověření pardubického gólu, jelikož se domnívají, že měla být přerušena hra díky vysoké hokejce jednoho z pardubických hráčů.
    42:13 Musil A. - 2:2

42:13
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Dynamo opět vyrovnává! Postaral se o to ADAM MUSIL, který po zpětné přihrávce Vály na modrou zavěsil kotouč do rohu ke vzdálenější tyči
    Asistence: Ondřej Vála a Martin Kaut.

41:27
    Suomi zkusil pozornost Willa nahozením kotouče na pardubickou branku, ale gólman Dynama jeho pokus vyrazil.

40:29
    Hyka se rychlým pohybem dostal k přihrávce, ale jeho střela z první minula vzdálenější tyč.

40:01
    Úvodní vhazování závěrečné dvacetiminutovky vyhrávají i do třetice hosté.

40:01

Prostřední část zápasu je minulostí! Dynamu se podařilo využít početní výhodu a vyrovnat. To však nevydrželo ani tři minuty a Ilves šel opět do vedení. V polovině třetiny měl finský celek k dispozici hru pět na tři, ale nepodařilo se jim ji využít. Závěrečná třetina začne přibližně v 19:08.

40:00

39:07
    Akce dva na jednoho skončila u Latvala, který ale minul odkrytou Willovu branku!

37:58
    Situace tři na dva v podání pardubického útoku končí neúspěšně, jelikož Cienciala nezvládl zpracovat rychlou přihrávku.

37:17
    Bau to zkoušel zpoza branky, ale houf hráčů před brankou jeho pokus vyrazili.

36:15
    Skrytá střela z úhlu od Adama Musila těsně míjí tyč Ilvesu.

35:56
    Lancasterovo nahození za branku Dynama končí u pardubických hráčů.

34:50
    Dělovou ránu Kousala z prostoru mezikruží musel Gunnarsson likvidovat ramenem.

33:59
    Rychlá kombinace na jeden dotek skončila u Radila, kterému ale střela nevyšla.

33:21
    První střelu pardubické přesilovky si připisuje Košťálek, který ale minul.

32:33
    Gregoire dobře zachytil pardubickou přihrávku a vyhazuje kotouč.

32:08
    Bau – 2 min., nedovolené bránění.

32:05
    Špatné zpracování pardubického obránce dostalo do šance jednoho z útočníků Ilves, který ale díky nátlaku dalších pardubických hráčů nestihl zakončit

31:19
    Dynamo hraje v plném počtu.

30:45
    Dynamo dokázalo vyjet z obranného pásma a aktuálně se bude vhazovat u branky Gunnarssona.

30:20
    Lancaster tvrdou ránou z pravého kruhu jen těsně minul pravou tyč.

30:01
    Skvělá obrana Pardubic zatím nepustila kotouč za záda Willa.

29:35
    Will schovává kotouč pod lapačku a aspoň na chvíli zastavuje finský nátlak.

29:12
    Ilvees drží Dynamo v neskutečném tlaku, ale pardubická branka stále odolává!

28:46
    Paulovič – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

28:38
    Po kombinaci Ilvesu se ke kotouči dostal Clendening, jenž tvrdou ránou orazítkoval pravou tyč pardubické svatyně!

28:21
    Ilves dostává další výhodu v podobě přesilové hry a aktuálně kombinuje v útočné třetině.

28:21
    Poulíček – 2 min., sekání.

28:07
    Poulíček se dostal k brance soupeře, ale Gunnarsson stačil kotouč schovat pod lapačku.

27:37
    Celou řadu střel teď musel pochytat Gunnarsson, ale zatím drží svůj tým.

27:09
    Dynamu se po dlouhé době daří udržet kotouč v útočném pásmu, ale šance zatím nepřichází.
    25:13 SUOMI - 1:2

25:13
    Tým Ilves právě vstřelil branku!
    Ilves jde opět do vedení. Tentokrát Palve našel po skvělé individuální práci volného EEMELIHO SUOMIHO, který měl před sebou odkrytou branku.
    Asistence: Oula Palve a Jani Nyman.

24:56
    Průniková přihrávka na Pauloviče končí v rohu hřiště, kde pardubický forvard pod nátlakem o kotouč přichází.

24:25
    Tečovaná střela Frimana od modré končí za ochrannou sítí.
    22:40 KAUT - 1:1

22:40
    Je vyrovnáno! Postaral se o to MARTIN KAUT, jenž dostal skvělou přihrávku od Čerešňáka přes šíři hřiště a přízemní střelou trefil odkrytou branku. Díky pravidlům hokejové Ligy Mistrů zůstává finský celek stále v oslabení.
    Asistence: Peter Čerešňák a Tomáš Hyka.

21:59
    Latvala – 2 min., vysoká hůl.

21:18
    Zohorna se skvěle probojoval ke kotouči na modré čáře, ale následný skákavý puk nedokázal dostat do branky Ilvesu.

20:18
    Tvrdá střela z úhlu v podání Meskanena končí nad pardubickou brankou.

20:01
    Úvodní vhazování druhé třetiny vyhrává opět Tampere.

20:01

První třetina je u konce! O šance jsme v první části zápasu nouzi neměli, avšak jedinou využitou šanci si zapsal Ilves, který tak po první třetině jde do vedení 1:0. Druhá třetina začne přibližně v 18:17.

20:00

19:45
    Střela Lancastera od modré jen těsně minula pardubickou branku.

18:53
    Čerešňákova teč vyhání Tampere opět do středního pásma.

18:16
    Dynamu se podařilo vyhrát vhazování a ihned vyhodit kotouč daleko od Willovi branky.

17:43
    První přesilovka zápasu je tu! K dispozici ji dostanou hráči hostujícího celku.

17:43
    Musil D. – 2 min., držení hole.

17:16
    Ilves se opět usadil v útočném pásmu a drží Pardubice v tlaku.

16:17
    Velká šance Dynama! Do té se probojoval Zohorna, který vzal situaci dva na jednoho na sebe, ale jeho zakončení nad pravý beton nebylo úspěšné.

15:29
    Kaut perfektně převzal puk na polovině hřiště a rychlým přesunem do prostoru mezikruží se dostal do zakončení. To však těsně přeletělo Gunnarssonovu branku.

14:07
    Napadání hostujících hráčů dělá Dynamu značné problémy v rozehrávce.

13:40
    Nepřesné přihrávky hráčů Ilvesu posouvají Dynamo ke kotouči.

12:30
    Gregoire si skvěle najel do volného prostoru u pravé tyče, ale přihrávka, která mu byla adresována nenašla jeho čepel.

11:26
    Špatné zpracování Mandáta u pravé tyče dává prostor Ilvesu prostor ke kombinaci.

10:48
    Ilves po zisku kotouče dává prostor hráčům na střídání.

10:00
    Zohorna dobrým napadáním získal kotouč v bezprostřední blízkosti branky Ilvesu, ale do zakončení se již nedostal.

08:45
    Ilves se opět drží více na puku a opět kombinují v útočné třetině.

08:29
    Oba celky jsou od začátku zápasu velice aktivní a o šance není zatím nouze.
    07:36 IKONEN - 0:1

07:36
    Ilves otevírá skóre zápasu! Postaral se o to JOONA IKONEN, který po přihrávkce Mäntykiviho do prostoru pravého kruhu zavěsil na bližší tyč nad rameno Romana Willa.
    Asistence: Matias Mäntykivi a Samuli Ratinen.

06:52
    Souboj v rohu pardubického útočného pásma vyhrává Dynamo.

06:09
    Ilves se chvíli drželo v útočném pásmu, avšak domácí se dokázali zbavit nátlaku finského soupeře.

04:40
    Dosavadní největší šance zápasu! Dostal se do ní Mäntykivi, který najed do útočného pásma, kde dostal přihrávku a šel sám na gólmana. Will ale podržel Dynamo a reflexivně kotouč vyrazil.

03:36
    Rychlý útok Pardubic skončil na hokejce Pauloviče, který bohužel pro domácí trefil jen beton Gunnarssona.

02:44
    Hykova střela od modré trefila jen Mandáta.

01:53
    Špatná rozehrávka pardubických obránců nabila na střelu Kodýtkovi, kterého však perfektně vychytal Will.

00:42
    Nahození Parikki stačil zachytit Košťálek.

00:01
    Úvodní vhazování druhého osmifinálového zápasu jde na hole hostů.

00:01

Dozněly hymny obou zemí a hráči se již chystají na úvodní vhazování.

HC Dynamo Pardubice: Will (Klouček) – Dvořák, D. Musil, A. Musil, Vála, Urban, Košťálek, Hyka, Čerešňák, Poulíček (A), Kaut, Říčka, Bučko, Paulovič, Radil, Hrádek, Zohorna (C), Cienciala, Mandát, Kousal (A).
    Trenér: Václav Varaďa

Ilves Tampere: Gunnarsson (Málek) – Friman (C), Suomi (A), Alvarez, Mäntykivi, Ratinen, Meskanen, Bau, Gregoire, Päkkilä, Ikonen (A), Nyman, Latvala, Clendening, Pelli, Parikka, Lancaster, Stránský, Kodýtek, Palve, Mašín.
    Trenér: Antti Pennanen

Rozhodčí: Schukies, Smetana – Špůr, Ondráček.

První osmifinálové klání mezi Dynamem a Ilves dokázal ve vítězství přetavit pardubický celek, který si z Finska odvezl vítězství 3:1. Ilves se sice dokázal dostat v polovině první třetiny do vedení, avšak to byla jediná branka, kterou domácí celek vsítil. Dynamu se v závěru první třetiny podařilo srovnat, a v úvodu druhé třetiny se pardubický celek dostal do vedení. Necelých šest minut před koncem prostřední části zápasu se Dynamo dostalo do dvoubrankového vedení, které vydrželo až do konce zápasu.

Co se Tipsport Extraligy týče, tak Dynamo až do nedělního souboje s Libercem táhlo šňůru šesti výher v řadě, a na špici tabulky mají již sedmibodový náskok. Poslední zápas přivítalo Dynamo na domácím ledě Liberecké Tygry, kteří bleskově vlétli do zápasu, a již po pěti minutách vedli. V poslední minutě úvodní třetiny však Pardubice dokázaly srovnat, a v polovině druhé dvacetiminutovky se poprvé a naposled dostali do vedení, jelikož hned po pár minutách Liberec vyrovnal na 2:2. Tento výsledek se táhl až do poslední minuty třetí třetiny, kdy čtyřiapadesát vteřin před koncem rozhodl Liberec o výhře.

Finský celek skvěle vstoupil do hokejové Ligy Mistrů, kdy hned v prvním zápase porazil jeho dnešního soupeře 3:1. Následně si bez problému poradili s italským Bolzanem, které padlo poměrem 7:1. V dalším zápase narazil Ilves na další český celek, kterým byl Třinec. Tuto gólovou přestřelku se Třinci dařilo do dvou třetinách vést 4:3, ale silný závěr domácího celku obrátil výsledek zápasu na svou stranu. Kat českých týmů ukončil svou českou štaci domácím zápasem proti Vítkovicím, ve kterém Vítkovice dokonce vedly 2:0. Finský celek ale v druhé třetině dokázal srovnat stav, který vydržel až do nájezdů, ve kterých poměrem 2:0 vyhrál Ilves.

Následně však Finové schytali dvě porážky. Nejdříve padli v prodloužení proti Färjestadu, a následně na ledě francouzského Rouen vysoko 6:1. Ve finské lize si třetí celek minulé sezóny vede velice dobře a aktuálně se nachází s dvoubodovou ztrátou na druhé příčce.

Dobrý úterní podvečer. Vítám Vás u hokejové Ligy Mistrů, kde se v rámci druhého osmifinálového souboje střetne domácí HC Dynamo Pardubice, které vyzve finské Ilves Tampere.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Lukáš Hrdina

Branky a nahrávky: 23. Kaut (Čerešňák, Hyka), 43. A. (Vála, Kaut) – 8. Ikonen (Mäntykivi, Ratinen), 26. Suomi (Palve, Nyman)

Diváci: 4597
    15.11.2023
    Ilves - Pardubice 1:3

Branky a nahrávky: 11. Meskanen (Stránský, Ratinen) – 18. Radil (Zohorna, Vála), 22. Zohorna (Radil, Kousal), 35. Radil (Kousal, Zohorna)