Přerov – Sokolov 1:2 (po pr.) | Vsetín – Frýdek-M. 2:3 (kon.) | Litoměřice – Zlín 2:1 (kon.)
Třebíč – Kolín 1:6 (kon.) | Poruba 2011 – Znojmo 2:1 (kon.) | Slavia – Prostějov 3:1 (kon.)
Pardubice B – Jihlava 0:3 (kon.)
HC ZUBR Přerov
1:2 (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)
HC Baník Sokolov
Středa 22.11.2023, 17:30 • ZS Přerov • Maxa liga • 23. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Přerov vs. Sokolov
    Hokejisté prvoligového Přerova nezažívají dobré období. Od začátku sezóny se sice potýkali s kvalitou herního projevu, stále však byli schopni sbírat body a držet se v horní polovině vyrovnané tabulky. O ligové postavení ale v uplynulých kolech přišli. Zubři poprvé od nováčkovské sezony (přesněji od října 2015) nebodovali čtyřikrát v řadě a s celkovou bilancí jednoho získaného bodu z posledních pěti zápasů mají nejhorší formu v lize. Nepovedený listopad mohou zvrátit na jeho konci ještě ve čtyřech duelech. První z nich proti nim svede Baník Sokolov.

Sokolov se letos řadí k týmům z horních pater tabulky. Po loňské nevydařené sezóně, kdy o pár bodů nedosáhl na předkolo a skončil dvanáctý, nahradili za trenérským kormidlem Martina Štrbu Tomáš Mariška s Martinem Sobotkou a na západě Čech mohou být zatím spokojeni. Z prvních třinácti kol uzmuli osm výher a solidně rozehráli i druhou čtvrtinu základní části. Na přelomu října a listopadu dokázali utáhnout sedmizápasovou bodovou sérii (z toho 6 vítězství), ta ale po reprepauze skončila. S Kolínem (0:2) ani Vsetínem (0:4) Baník neskóroval a naposledy nestačil na Litoměřice (2:4).

V prvním vzájemném střetu to byli naopak Přerovští, kdo se nezmohl na branku. V samém úvodu zápasu se prosadil nahozením od modré ex-Zubr Martin Weinhold, pro něhož šlo dosud o jediný bodový zápis. Aktivnější Sokolov pak ve druhém dějství odskočil díky Martinu Osmíkovi (4+7) a výhru černožlutých 3:0 pečetil v 55. minutě Tomáš Vracovský (6+8), druhý nejproduktivnější hráč středečního soka Zubrů.

HC ZUBR Přerov: Postava (Vojtek) – R. Černý, Kudělka (A), Chroboček, Krisl (C), F. Němec, Cubo, J. Adámek – Indrák, Pechanec, Březina – T. Doležal (A), Vlach, Jak. Svoboda – Nemec, Hejcman, Tomi – Goiš, Chludil, Mácha.
    Trenér: R. Svoboda

HC Baník Sokolov: Michajlov (Hamalčík) – M. Rohan (A), Mlčák, Rulík, Weinhold, Benda, Klejna – Přikryl, Kverka (A), Tomeček – Křemen, Vrdlovec, Csamango – V. Adamec, Osmík, Kysela – T. Rohan (C), D. Novotný.
    Trenér: T. Mariška

Rozhodčí: Kubičík, Šico – Veselý, Peluha.

00:01

00:05
    Kotouč míří po úvodním buly do pásma Zubrů.

01:10
    První zákrok si při hře v pěti na obou stranách připisuje Michajlov. Z větší vzdálenosti jej prověřil dobrou střelou Jakub Svoboda.

02:42
    První kontakty s kotoučem už má také Michal Postava. Nejprve zbrzdil nahození od modré, poté se o dorážku snažil Csamangó.

03:02
    Icing Přerova.

03:10
    Adam Rulík to zkoušel po buly od modré, puk pouze prosvištěl kolem Postavovy klece na zadní mantinel.

04:11
    Michajlov schoval po Vlachově střele, kterou vyrazil, puk do lapačky před dotírajícím Doležalem. Buly v pásmu Sokolova.

04:36
    Zkušený Kudělka teď hrubě chyboval na útočné modré. Rodící se brejk Csamanga zastavil pouze za cenu faulu. Zubři tak měli čelit velmi kvalitní sokolovské přesilovce poprvé v dnešním utkání, nakonec je z toho ale opět pouze současné vyloučení. Za nesportovní chování totiž zamíří na trestnou také právě Csamango, který svému pádu zřejmě trochu pomohl.

Tomáš Kudělka – 2 min., hákování.

Štěpán Csamango – 2 min., nesportovní chování.

06:01
    Chludilova střela nebyla pro Michajlova velkou výzvou.

07:27
    Adamec se zajímavě prosmýkl mezi dvojicí přerovských obránců, jeho střela zápěstím ovšem letěla mimo tři tyče.

08:13
    První gólová šance dnešního zápasu! Robert Černý poslal velmi dobrou přihrávku do prostoru Vlachovi, který po kličce mezi kruhy donutil Michajlova vytáhnout těžký zákrok lapačkou!

09:05
    Další velká šance Zubrů! Goiš přešel po levém mantinelu přes obránce a v přečíslení našel před brankou hokejku Máchy, tomu ale kotouč sjel z hole! Do Michajlova následně v rychlosti narazil Mlčák, oba jsou ale v pořádku a hra může pokračovat.

10:09
    František Němec – 2 min., podrážení.

10:27
    Nahození Martina Rohana od modré ještě vyplavalo na brankoviště před Adamce, jeho střela ale s přispěním domácích hráčů skončila sražena v ochranné síti.

11:05
    Domácí vybojovali kotouč u mantinelu a mohli vyhodit. Na led pošlou čerstvé síly a stejně tak i Sokolov.

11:30
    Sokolov v problémech! Paradoxně při jeho přesilovce totiž přišla dosud největší šance zápasu! Chludil skvěle vypíchl kotouč poslednímu hráči v černém dresu a na Michajlova se řítil sám, puk mu ale sklouzl z hole a vůbec nevystřelil!

11:53
    Indrák odpaluje další kotouč do bezpečí, Baník zatím v přesilové hře nic nepředvedl.

12:09
    Přerov v plném počtu.

12:34
    Samostatný únik zase na opačné straně! Domácí obrana propadla ve středním pásmu, a tak naproti Postavovi vyrazil Osmík. Kličkou do bekhendu si na statisticky nejlepšího brankáře ligy nepřišel!

13:48
    Zakázané uvolnění Západočechů.

13:57
    Další icing hostů.

14:43
    První formace Přerova se snažila něco vymyslet v útočném pásmu. Ani z nahození, ani ze závaru před Michajlovem však úvodní gól večera nevzešel. Sokolov opět vyhodil na zakázané uvolnění.

14:57
    Přikryl měl velmi dobrou pozici, jeho prudká rána se ale do branky nevešla! "Lízla" vzdálenější tyč z vnější strany!

15:14
    Roman Přikryl – 2 min., krosček.

15:41
    Zubři vybojovali útočné pásmo zpět, vzápětí je ale o ně připravila špatná přihrávka Svobody.

16:00
    Krislova rána od modré končí v lapačce hostujícího gólmana. Buly se odehraje po jeho pravici.

16:44
    Sokolov vyhazuje, z přerovské výhody zbývá ještě půlminuta.

17:14

17:24
    Ofsajd Baníku.

18:09
    Goiš dobře vybojoval kotouč v rohu kluziště, přes dva hráče ale nedokázal přihrát Svobodovi před brankou.

19:00
    Hraje se poslední minuta první třetiny.

20:00

První třetina nabídla svižný a vyrovnaný hokej s šancemi na obou stranách. První takové přišly během 9. minuty. Nejprve Černý vybídl do útoku Vlacha, toho ale vychytal Michajlov, poté v přečíslení nedokázal zakončit Mácha, když mu sjel kotouč. O chvíli později Zubři promarnili další velkou šanci, tentokrát v oslabení. Chludil po vypíchnutí unikal sám, puk ale při střele nechal za sebou. To Postava musel při úniku zasahovat, Osmíkův bekhend spolehlivě vykryl. Neujala se ani domácí přesilovka, a tak první dějství žádnou branku nenabídlo. Druhá třetina začne přibližně v 18:20.

20:01

20:10
    Kudělka nahazuje kotouč po buly rychle do pásma.

20:22
    Přikryl hledal spoluhráče před brankou, ani Kverka, ani Mlčák však na jeho výzvu neodpověděli! S přesunem by měl Postava velké problémy!

20:36
    Tomečkova střela z úhlu Postavu nepřekvapila.

21:14

23:02
    Sledujeme pasáž plnou nepřesností, mnoho zajímavého se nyní na ledě neděje.

24:16
    V rohu přerovského pásma zůstal ležet Roman Přikryl, po chvíli se ale otřepal a už se z ledu zvedá. Věřme, že bude brzy v pořádku.

24:28
    Zakázané uvolnění hostů.

25:09
    Zajímavá situace se urodila před sokolovskou brankou. V závaru si našel puk Mácha, zblízka ale Michajlova příliš neohrozil.

25:35
    Hejcman předvedl dobrou kličku, po které zamířil na vzdálenější tyč, ale minul.

26:10
    Puk končí v ochranné síti za Postavou.

26:30
    Baník sehrával zajímavé přečíslení, zakončení Tomáše Rohana ale Chroboček zablokoval.

27:51
    Zubři teď mírně zatlačili v útočném pásmu. Nápřah Cuba od modré čáry zaplaval do připravené lapačky Michajlova.

28:30
    Rychlý útok Zubrů nalezl zakončení na holi rozjetého Černého. Jeho pokus dnes sice poprvé rozvlnil Michajlovovu síť, avšak pouze zvenčí.

28:56
    Sokolov se ve druhé třetině zatím příliš nechytá. Kvůli množství nepřesných rozehrávek se pohybuje v útočném pásmu výrazně méně, nelze ovšem říci, že by toho Přerov nějak využíval.

30:00
    Lukáš Chludil – 2 min., podrážení.

30:35
    Zubři dokázali Baník vytlačit za modrou čáru, Weinhold zaváží puk do pásma nanovo.

30:54
    K Michajlovovi letí další nahození.

31:22
    Vojtěch Tomi vyvezl kotouč. Mohl zkusit najít dojíždějícího spoluhráče, což by bylo obtížné, proto se rozhodl pro zakončení. To mu sokolovská defenziva nepovolila.

32:00
    Přerov ubránil i druhou přesilovku Západočechů.

33:10
    Roman Vlach dokázal projít po pravém mantinelu přes dva soupeře až do útočného pásma, opět ale nepřišlo žádné zajímavější zakončení. Na větší šanci ve druhé třetině stále čekáme, čímž se stává tedy výrazně méně zábavnou oproti periodě první.

33:49
    Buly v pásmu Sokolova.

33:54
    Tak sotva něco dořeknu, hned to vyvrátí velká šance! Sokolov si po prohraném vhazování naprosto špatně rozebral domácí hráče, z čehož se urodil volný prostor v mezikruží Indrákovi. Tomu však trvalo otočit se směrem k brance a samotné zakončení poslal pouze doprostřed branky, kde povyjetý Michajlov neměl žádný problém.

35:38

36:11
    Křemen měl dobrou pozici na levém kruhu, Postava jeho střelu vykopl betonem.

37:14
    František Němec teď neměl vůbec dobré střídání. Ve vlastním pásmu zazmatkoval, vystavil se pod tlak a poté nastřelil puk do boční konstrukce vlastní branky. Štěstí pro Zubry, že se poblíž nenacházel nikdo v černém. Zanedlouho ještě vyletěla paže sudích vzhůru, kteří chtěli domácí poslat potřetí v zápase do čtyř, k podražení ale v pásmu Přerova evidentně nedošlo. Velký potlesk si teď zaslouží jeden z hráčů Baníku, který "nefaul" odvolal.

38:30
    V přerovském protiútoku se po odrazu dostal ke střele Cubo, ale přestřelil.

39:04
    Ofsajd Hanáků, mezitím začala poslední minuta druhé třetiny.

40:00

Prostřední dvacetiminutovka byla o poznání méně zajímavější. Hned první střídání sice nabídlo nadějný pas Přikryla předbrankovým prostorem Zubrů, na další zajímavou příležitost se však čekalo až do 34. minuty. Po vyhraném buly byl zcela sám v mezikruží Indrák, chyběla mu ale větší obratnost stejně jako přesnost při zakončení. Nadále vyrovnaný hokej tak pokračuje do třetí třetiny bez jediného vstřeleného gólu. Pokračujeme od přibližně 19:09 hodin.

40:01

40:16
    Buly po pravici Postavy.

40:44
    Chroboček s Krislem nahazovali od modré čáry na branku jeden kotouč za druhým, žádný se ale neujal.

41:49
    Tomiho nahození sbalil Michajlov do lapačky, buly se odehraje po jeho levici.

42:35
    Zpoza vlastní branky rozehrává Martin Rohan.

43:06
    Adamcova střela z levého kruhu Postavovi nenadělala žádné problémy, zasáhl vyrážečkou.

43:35
    Icing Přerova. Herním projevem jsme, zdá se, navázali na druhou třetinu.

44:42
    Březina hledal před brankou hokejku Indráka, ten byl ale zblokován Mlčákem. Krislova následná střela zapadla do Michajlovovy výstroje.

45:14
    Tomeček mohl po vypíchnutí ujet do přečíslení, rychle jedoucí kotouč ale pohlídal Robert Černý. Na zajímavější momenty třetí třetiny stále čekáme.

45:53
    Tomiho skákavé nahození znamená pro Zubry alespoň vybojované buly v útočné třetině.

46:01
    Střela Ondřeje Cuba končí rovněž v lapačce Michajlova, další vhazování před sokolovským brankářem.

47:04
    Indrák s Březinou rozjeli zajímavý útok. Střelu prvního jmenovaného Michajlov pokryl.

47:37
    Vlachův pokus od mantinelu končí sražen v ochranné síti. Domácí jsou ofenzivně aktivnější, při jejich střelecké úspěšnosti jim to však k ničemu zatím není.

48:31
    O ofenzivní průnik se nyní postaral domácí kapitán Jiří Krisl, ani jeho střela však neměla gólové parametry.

49:05
    Zubři obklíčili pásmo soupeře a snažili se najít cestičku vedoucí k brance, Sokolov ale – stejně jako domácí – předvádí kvalitní defenzivní práci, kvůli které se toho pro příznivce útočného hokeje mnoho neděje.

49:43
    Teď ovšem dobrá příležitost domácích! Pechanec hodil zadovkou puk zblízka Indrákovi, ten ale na brankovišti neuspěl!

49:53
    5/5
    Přerov právě vstřelil branku!
    Padesát minut dlouhé čekání na úvodní branku je minulostí! Zubři uspěli na vhazování v útočném pásmu a k puku se na modré čáře dostal Ondřej Cubo, který využil clony před Michajlovem a jeho střela doplachtila až ke vzdálenější tyči! K jeho "smůle" ovšem nejde o jeho první zářez za Přerov. Ten totiž svojí nezamýšlenou tečí pořizuje ROMAN VLACH! Asistence: Ondřej Cubo, Tomáš Doležal.
    Vlach R., Cubo O., Doležal T., Mácha J., Kudělka T.
    Adamec V., Kysela V., Klejna F., Osmík M., Benda V.
    49:53 Ondřej CUBO - 1:0

51:20
    Buly ve středním pásmu po sokolovském ofsajdu.

52:53
    5/5
    Baník právě vstřelil branku!
    To je věc! Padesát minut čekáme na Hané na gól a pak tu máme během přesně tří minut hned dva! A opět jde o prvotní střelu obránce, kterou protečoval útočník. V tomto případě využil rozhozené přerovské obrany Weinhold, jehož přízemní pokus usměrnil před Postavou jemnou tečí VOJTĚCH TOMEČEK! Asistence: Martin Weinhold, Jaromír Kverka.
    Tomeček V., Weinhold M., Kverka J., Rohan M., Osmík M.
    Černý R., Němec F., Doležal T., Vlach R., Mácha J.
    52:53 Martin WEINHOLD - 1:1

54:30
    Z vlastní obrany rozehrává přerovský odchovanec ve službách Sokolova Jan Mlčák.

55:34
    Jakub Svoboda předal puk rozjetému Tomimu, jeho pokus zblízka ale Michajlova příliš neohrozil.

56:08
    Do konce základní hrací doby zbývá méně než čtyři minuty. Ani jeden celek určitě nebude chtít chybovat, jelikož oba už delší dobu čekají na bodový zisk. Možná se tedy dočkáme ještě prodloužení.

57:44
    Baník se snažil něco vymyslet v útočném pásmu, těžiště hry ale leželo při mantinelu. Zubři se osvobozují alespoň mírným vyhozením do středu hřiště.

58:13
    Poslední dvě minuty třetí třetiny jsou v plném proudu.

58:34
    Csamango se zajímavě prokličkoval z rohu kluziště až mezi kruhy. Jeho pokus bekhendem si Postava pohlídal.

58:59
    Sokolov po vyrovnávací brance ožil a Zubrům teď natropil problémy. Postava musel zasahovat pravým betonem.

59:26
    Buly v pásmu Přerova.

59:36
    Domácí se dvakrát během čtvrtminuty dopouštějí pouze zakázaného uvolnění.

59:42
    Kverka "vyhrál" buly pouze do míst, kam sprintoval Březina. Střelou od mantinelu vybojoval zase vhazování na opačné straně.

60:00

Ve třetím dějství jsme se konečně dočkali nějakých branek, konkrétně dvou, které od sebe dělily pouhé tři minuty. V oficiálních zápisech se zatím jako střelci vyskytují Ondřej Cubo s Martinem Weinholdem, jejich střely však byly tečovány Romanem Vlachem, respektive Vojtěchem Tomečkem, a tak lze očekávat, že branky budou dodatečně připsány právě těmto dvěma forvardům. Za malou chvíli začne prodloužení.

60:01

60:02
    Kotouč má Přerov.

60:30
    Březinova střela z ostrého úhlu prosvištěla pouze za branku, Zubři zůstávají na puku.

61:20
    3/3
    Je rozhodnuto, černá šňůra porážek končí Sokolovu, ta přerovská pokračuje nadále! Sokolovští od vlastní branky rozjeli přečíslení dva na jednoho, které se zprvu nevyvíjelo dobře, střílející Osmík ale situaci na druhý pokus vyřešil bravurně. Zaseknutím vykoupal přerovskou obranu a kotouč předal ŠTĚPÁNU CSAMANGOVI ke střele do odkryté branky! Asistence: Martin Osmík.
    Csamango Š., Osmík M., Klejna F.
    Černý R., Doležal T., Vlach R.
    61:20 Štěpán CSAMANGO - 1:2

Ve třetí třetině oba celky herním projevem prakticky kompletně navázaly na druhé dějství. Přerov se do útoku dral více, dobrá defenziva (kterou předváděla mimochodem obě mužstva) soupeře je ale dlouho držela zkrátka. Až v čase 49:53 se přerovský zimák konečně rozradostnil. Cubovu střelu od modré při uhýbání tělem ztečoval Roman Vlach, který zapsal první trefu za Zubry. O tři minuty později však Sokolov z podobné situace srovnal. Weinholdovu střelu zblízka úspěšně tečoval Vojtěch Tomeček, což později znamenalo vybojované prodloužení. Oběma celkům tak skončil bodový půst a Sokolovu navíc i šňůra proher. Od vlastní branky rozjel přečíslení, které se zprvu nevyvíjelo dobře, střílející Osmík ale situaci na druhý pokus vyřešil bravurně. Zaseknutím vykoupal přerovskou obranu a kotouč předal Štěpánu Csamangovi ke střele do odkryté branky. Ode mě je to pro dnešek vše, budu se těšit zase příště. Na počtenou! (19:56:35)

Daniel Doležal

Branky a nahrávky: 50. Cubo (T. Doležal, Vlach) – 53. Weinhold (Kverka, M. Rohan), 62. Csamango (Osmík)

Rozhodčí: Kubičík, Šico – Veselý, Peluha