Havířov – Val. Meziříčí 8:2 (kon.) | Kopřivnice – Nový Jičín 3:4 (po pr.) | Šumperk – Opava 1:4 (kon.)
SHKM Hodonín – Vel. Meziříčí 2:1 (po pr.) | Vyškov – Havlíčkův Brod 6:2 (kon.) | Žďár n/S – Technika Brno 5:2 (kon.)
Letňany – Hronov 7:3 (kon.) | Vrchlabí – Kralupy n. Vltavou 2:1 (kon.) | Děčín – Ústí n/L 4:2 (kon.)
Kobra – Písek 3:6 (kon.) | Cheb – Tábor 1:0 (kon.) | Mostečtí Lvi – Chomutov 2:3 (po pr.)
Příbram – Řisuty 6:1 (kon.)
HC ISMM Kopřivnice
3:4 (2:3, 1:0, 0:0 - 0:1)
HK Nový Jičín
Středa 22.11.2023, 18:00 • Kopřivnice, Zimní stadion • 2. liga skupina Východ • 17. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Zdravím všechny fanoušky druholigového hokeje. Sedmnácté kolo nabídne již tradiční derby mezi Kopřivnicí a Novým Jičínem. Dá se očekávat velmi vyrovnané utkání, jako tomu bylo v posledních pěti vzájemných zápasech. Podaří se Kopřivnici v derby přerušit nelichotivou šňůru porážek nebo Ďáblové naváží na poslední vítězství a připíší si další body do vyrovnané tabulky?

Kopřivnice čeká na vítězství již tři kola. Kopřivničtí fanoušci v posledních zápasech prožívají srdcervoucí koncovky, protože hned posledních osm zápasů jejich oblíbeného klubu rozhodovala jediná branka. Klub z města Tatrovek se v tabulce nachází až na desátém místě se ziskem sedmnácti bodů. Společně s jedenáctým Šumperkem však ztrácí na osmé Bobry jediný bod.

Svěřenci Ladislava Majkuse v dosavadních šestnácti zápasech slavili pouze třikrát vítězství za plný počet bodů. Hned pětkrát bylo skóre po šedesáti minutách hry vyrovnané. Dva body brali hráči Kopřivnice ve třech případech. V posledním kole velmi potrápili rozjetý Hodonín, který před svými příznivci slavil těsné vítězství 5:4.

„Čekali jsme velmi kvalitní hokej plný pěkných akcí, což se stalo, ale bohužel jsme to nezvládli. Vše je k ničemu, když vyjedete do třetí třetiny, uděláte dvě chyby a stojí vás to zápas,“ hodnotil poslední utkání pro hodonínský web trenér Kopřivnice Ladislav Majkus.

Produktivitu Kopřivnice vede třicetiletý Dominik Suchý (4+10). Nejlepším střelcem týmu je se sedmi přesnými zásahy Michal Velecký (7+6). O jediný bod méně získali Vojtěch Pindel (5+7). V těsném závěsu s jedenácti kanadskými body je Jiří Brodek (4+7). Nejproduktivnějším obráncem Kopřivnice je Filip Havláč (2+6).

Sestava z posledního utkání: Kubáň (Baldik) – Petrek, Marek, Zeman, Hlaváč, Kelnar, Hrůzek, Spurný – Pargač (C), Velecký, Gola – Pastor, Pindel, Brodek – Kubík, Sluštík O. (A), Suchý (A) – Raška, Urban.

Novojičínští se díky poslední výhře za tři body posunuli v tabulce opět do vyšších pater. Aktuálně obývají čtvrtou příčku s 27 body. Na druhý Hodonín ztrácí pouze tři body. Skupinu pronásledovatelů zakončuje sedmá Opava, která má na svém kontě bodů 24. Ďáblové odehráli na ledě soupeře již devět zápasů, ve kterých získali 12 bodů za čtyři vítězství a jednu porážku v prodloužení.

V posledním utkání se svěřencům Davida Dostála podařilo utnout nepříznivou sérii tří porážek v řadě. Cesta k bodům však nebyla vůbec jednoduchá. Vše začalo poruchou autobusu a krátkým rozbruslením, což vyústilo v nevydařenou první třetinu. Postupem času se však Ďáblové rozehráli a z ledu Techniky si odvezli tři body za výhru 5:3.

Ďáblové o svém vítězství proti Technice rozhodli ve třetí části, kterou vyhráli 4:1. Právě třetí část byla klíčová v posledním vzájemném střetnutí s Kopřivnicí. Třetí třetinu tehdy svěřenci Davida Dostála vyhráli 3:1 a po závěrečné siréně slavili těsné vítězství 5:4. Celkové skóre ve třetích třetinách mají Ďáblové 19:20.

Mezi Ďábly nasbíral nejvíce kanadských bodů Viktor Konečný (16+12), který je nejlepším střelcem novojičínského celku a také čtvrtým nejproduktivnějším hráčem ve skupině Východ. Čtrnáct bodů nasbíral za sedm gólů a stejný počet asistencí Roman Maliník (7+7). Sedm branek vstřelili také Dan Handl (7+4) a Adam Flok (7+3).

Sestava z posledního utkání: Šimonů (Hořejší) – Báchor, Holáň J., Dudáš, Hladiš, Kuboš – Konečný, Maliník (C), Květoň – Kafka, Flok, Tarnoczy – Olesz, Handl, Zdeněk – Hilšer, Berka, Škarka – Juříček.

HC ISMM Kopřivnice: Kubáň (Baldik) – Petrek, Hlaváč, Hrůzek, Spurný, Marek, Bartošák, Kelnar, Zeman – Pargáč, J. Mach (C), A. Urban – O. Sluštík (A), Kubík, Raška – Gola, Suchý (A), Brodek – Pastor, Velecký, Pindel.
    Trenér: Ladislav Majkus

HK Nový Jičín: Šimonů (Hořejší) – J. Holáň, Báchor, Hladiš, Dudáš, Kuboš – Konečný, Maliník (C), D. Handl – Květoň, J. Sluštík (A), Flok – Olesz, Tarnoczy, Kafka – Zdeněk, Berka, Škarka – Juříček.
    Trenér: David Dostál

Rozhodčí: Škach – Bartoň, Frais.

00:01

00:02
    Úvodní vhazování vyhrála Kopřivnice, která okamžitě posílá kotouč do útočného pásma.

00:25
    Domácí ztratili kotouč a do útoku jdou Ďáblové.

00:55
    Hostům nevyšel přechod přes modrou čáru, hra se vrací před Šimonů.

01:05
    Novojičínští uklidňují hru za svou brankou.

01:43
    Kubáň si připisuje první zákrok proti prudké střele ze středního pásma.

02:04
    Na druhé straně musel zasahovat také Šimonů. Ten čelil střele domácího obránce od modré čáry.

02:27
    Ďáblové kombinují v útočném pásmu.

02:36
    V dobré střelecké pozici se ocitl Handl, ale jeho střela končí pouze na vyrážečce Kubáně.

03:18
    S pukem hrají domácí.

03:28
    Nový Jičín právě vstřelil branku!
    Ďáblové trestají chybu v rozehrávce a jdou do vedení! V rohu kluziště získal kotouč Maliník, který přesnou přihrávkou našel DAVIDA KVĚTONĚ, jenž pohotovou střelou mezi betony otevírá gólový účet dnešního utkání. Asistence: Roman Maliník a Viktor Konečný.
    03:28 David KVĚTOŇ - 0:1

04:15
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín:
    Daniel Šimonů – 2 min., podrážení, odpyká Jan Sluštík.

04:46
    Kopřivnice se usadila před Šimonů.

04:58
    Kombinace domácím končí nepřesnou přihrávkou.

05:17
    Šimonů kryje střelu z pravého kruhu na bližší tyč.

05:40
    Domácí rozjíždí novou útočnou akci zpoza své branky.

05:56
    Kopřivnice se vrátila do útočného pásma.

06:05
    Šimonů se dokázal včas přesunout ke své pravé tyči.

06:15

06:41
    Po rychlém přechodu přes střední pásmo se dostal ke střele Handl, ale prostor mezi rukou a tělem svou střelou nenašel.

07:04
    Před brankou hostů se ocitl zcela osamocený Jiří Pargáč, ale svou kličkou na Šimonů nevyzrál. Hostující brankář podržel svůj tým skvělým zákrokem.

07:49
    Konečný hledal před brankou Květoně, jenže ten se ke kotouči nedostal.

08:16
    Kopřivnice právě vstřelila branku!
    Je srovnáno! VOJTĚCH PINDEL prošel novojičínskou obranou a brankáře Šimonů překonal přesnou střelou nad levé rameno. Bez asistence.
    08:16 Vojtěch PINDEL - 1:1

08:41
    Hosté mohli jít rychle zpět do vedení. Kubáň střelu vůbec neviděl, ale kotouč nakonec skončil nad břevnem.

08:58
    Kopřivnice z rychlého protiútoku vytěžila vhazování v útočném pásmu.

09:24
    Šimonů proti nepřesné střele od modré čáry zasahovat nemusel.

10:07
    Závar před domácí brankou ukončil Kubáň, který si našel puk u své pravé tyče a ukryl jej pod svou lapačku.

10:46
    Jan Sluštík nezachytil křižnou přihrávku Kafky.

11:03
    Z mezikruží pálil Flok, ale střela mu nevyšla podle jeho představ a Kubáně příliš neohrozil.

11:09
    Nahození Dudáše bylo zblokované mimo.

11:22
    Icing Nového Jičína.

11:53
    Handl se na levém kruhu nedostal ke střele.

12:21
    Po špatné rozehrávce Ďáblů čelil Šimonů střele od modré čáry a následné dorážce.

12:45
    Tlak domácího celku končí vedoucí brankou! Po špatné rozehrávce Ďáblů Kopřivnice uzavřela svého soupeře v útočném pásmu a mezi kruhy se dostal ke střele DOMINIK SUCHÝ, který přesným zakončením rozjásal domácí příznivce. Asistence: Ondřej Sluštík a Adam Urban.
    12:45 Dominik SUCHÝ - 2:1

13:29
    Ďáblové rychle srovnávají! Křižnou přihrávku přes střední pásmo obdržel rozjetý DAVID KVĚTON, který si navedl kotouč na pravý kruh a přesnou střelou na vzdálenější tyč překonal Kubáně. Asistence: Jan Holáň a Roman Maliník.
    13:29 David KVĚTOŇ - 2:2

14:15
    Domácím měl možnost vrátit vedení Jiří Pargáč, ale v dobré pozici nezakončil přesně.

14:41
    Ďáblové ztratili kotouč ve středním pásmu.

15:13
    V rohu kluziště vybojovali kotouč hosté.

15:23
    Kubáň musel zasahovat svou lapačkou. Bude se vhazovat po jeho pravé ruce.