Havířov – Val. Meziříčí 8:2 (kon.) | Kopřivnice – Nový Jičín 3:4 (po pr.) | Šumperk – Opava 1:4 (kon.)
SHKM Hodonín – Vel. Meziříčí 2:1 (po pr.) | Vyškov – Havlíčkův Brod 6:2 (kon.) | Žďár n/S – Technika Brno 5:2 (kon.)
Letňany – Hronov 7:3 (kon.) | Vrchlabí – Kralupy n. Vltavou 2:1 (kon.) | Děčín – Ústí n/L 4:2 (kon.)
Kobra – Písek 3:6 (kon.) | Cheb – Tábor 1:0 (kon.) | Mostečtí Lvi – Chomutov 2:3 (po pr.)
Příbram – Řisuty 6:1 (kon.)
SKLH Žďár nad Sázavou
5:2 (1:0, 2:2, 2:0)
Technika Hockey Brno
Středa 22.11.2023, 18:00 • Žďár nad Sázavou, Zimní stadion Bouchalky • 2. liga skupina Východ • 17. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Ve středečním 17. kole se na ledové ploše Plamenů, kteří obývají 5. příčku představí Technika, ta je na průběžném 9. místě.

Z 16. odehraných utkání mají na svém kontě 8 výher, 2 prohry v prodloužení a 6 v základním čase, celkem nasbírali 26 bodů. Na druhý Hodonín ztrácí jen 4 b. Poslední výhru si Žďár připsal ve 13. kole, když na svém stadionu porazil 10:4 Vyškov.

Od tohoto duelu sehrál další 3 mače, kdy ani v jednom nedokázal přinést body a mají už tři prohry v řadě, postupně nestačili na Bobry 3:7, Bruslaře 1:3 a lídra celé skupiny Havířov 1:4.

Hostující výběr ze stejného počtu odehraných kol nasbíral 6 výher a 10 proher, mají celkem 18 bodů,stejně jako 8. Bobři. O 1 bod méně má Kopřivnice, Velké Meziříčí a na chvostu zůstává Šumperk s 16 body. Naposledy se hokejisté radovali z výhry právě s Bobry 4:2 na začátku listopadu.

Poté odehráli další čtyři souboje, ale ani v jednom případě nebodovali a mají tak už čtyři prohry v řadě za s sebou. Vše odstartovalo Velké Meziříčí 1:9, Havířov na svém ledě vyhrál 5:1, následovala dvě kola na půdě Brna – Hodonín vyhrál jasně 1:7 a Nový Jičín si odvezl body za konečný výsledek 3:5.

Na tyto výsledky vedení zareagovalo výměnou trenéra, od úterního dne tým povede Martin Stloukal.

Vzájemné zápasy:

6.kolo – Technika x Žďár 0:3.

SKLH Žďár nad Sázavou: Maleček (Sláma) – Kulhánek, Grauer, Pleva (C), Jar. Ludvík, M. Kubíček, Půža – Jícha, Wasserbauer (A), Kadleček – Dušek, Polodna, Rohlík – Půhoný (A), T. Ludvík, Maštera – Štola, Čejka.
    Trenér: Milan Řehoř "B"

Technika Hockey Brno: Nešpůrek (Šembera) – Úlehla, Kubica, Fornál, Kališ, P. Vašíček, K. Holík, Fajmon, M. Dufek – M. Pigl, Pospíšil (A), Harmim – T. Pigl, Bartes, Sladký – Benýšek (C), Martinec, Tomaník – Picka, Račický, Kaukič.
    Trenér: Martin Stloukal "A"

Rozhodčí: Grygera – Tichý, Štěrba.

00:01

00:24
    Domácí na chvíli byli v útočné třetině, ale o puk přišli a hraje Brno.

00:49
    Lehký posun svatyně Žďáru, buly v útočném pásmu Techniky.

01:08
    Další buly už je ve středním pásmu.

01:38
    Plameny z pravé strany vystřelily, puk končí na tyči.

03:14
    Žďár právě vstřelil branku!
    Domácí se ujímají vedení 1:0, kdy po přihrávce od Kulhánka dostal nabito z levé strany DOMINIK DUŠEK a zamířil svoji ránu do sítě. Asistence: Tomáš Kulhánek, Martin Štola.
    03:14 Dominik DUŠEK - 1:0

05:05
    Vyloučení v týmu Technika Hockey Brno:
    Jiří Kališ – 2 min., hákování.

07:05
    Hosté v plném počtu, úvodní přesilovku Žďár nedokázal zužitkovat a už se hraje znovu 5 na 5.

08:49
    Domácí se znovu dostali do pásma, ale tentokrát Brno získalo hru a rozehrává od své klece.

10:00
    Hosté byli v útočné třetině, z poza klece nahrál útočník na pravou stranu, ale puk nenašel svého adresáta a Žďár se osvobozuje.

10:24
    Další zajímavá akce v podání Brna, tentokrát šli dva na jednoho, Maleček to uhlídal a přesně zasáhl.

12:24
    Vyloučení v týmu SKLH Žďár nad Sázavou:
    Martin Štola – 2 min., podrážení.

14:24
    Domácí v plném počtu, Technika svoji první přesilovku nevyužila.

15:41
    Buly v útočném pásmu Žďáru.

16:33
    Po delší době se bude vhazovat u brankáře Plamenů.

17:15
    Znovu se vhazuje v nebezpečném prostoru u domácích.

18:27
    Dušek z levé strany přihrával na svého spoluhráče do dobré pozice, ten však klec vůbec netrefil.

20:00

Další třetina začne přibližně v 18 45.

Úvodních 20. minut je za námi, oba týmy měly jednu přesilovku, ale ani jeden ze soupeřů ji nevyužil. Žďár šel do vedení 1:0 ve 4. minutě, kdy se po akci radoval z gólu Dušek, Technika neodpověděla a tak mají domácí náskok o jediný gól, uvidíme, co nám připraví další část.

20:01

21:46
    Icing SKLH, hra se vrací před Malečka.

22:22
    Na začátku 2. třetiny je tu navýšení Plamenů, Rohlík nahrál přesně na DOMINIKA DUŠKA a ten prostřelil gólmana svým druhým bodem v dnešním kole. Asistence: Miroslav Rohlík, Jiří Půhoný.
    22:22 Dominik DUŠEK - 2:0

22:34
    Brno na chvíli drželo pásmo, ale nic velkého nevymysleli a už je tu proti-útok soupeře.

23:12
    Z pravé strany vypálil útočník domácích, Nešpůrek vytěsnil mimo.

24:18
    Václav Půža – 2 min., hákování.

25:18
    Domácí vyhodili až k druhé kleci.

26:18

28:15
    Hokejisté v tmavých dresech vybojovali pásmo, buly po levici od Malečka.

28:40
    Je tu krátké přerušení hry.

28:45
    Už se zase hraje, je tu buly po pravici od Malečka.

29:57
    Bartes se dostal nehlídaný až před gólmana, ještě mu tam sjížděl kolega, ale vzal to na sebe a Maleček byl u tyče připraven.

30:16
    Další možnost pro hostující tým, z pravé strany vypálil útočník, ale tentokrát mířil úplně vedle.

30:43
    Na druhé straně z pravé strany ujel Půhoný, Nešpůrek si připsal zákrok.

32:36
    Jaroslav Ludvík – 2 min., hrubost.

32:51
    Plameny znovu udeřily, tentokrát při vlastním oslabení se dostali do šance, Dušek nahrál na Půhoného, ten kotouč poslal na TOMÁŠE KULHÁNKA, který zamířil přesně do sítě. Asistence: Jiří Půhoný, Dominik Dušek.
    32:51 Tomáš KULHÁNEK - 3:0

33:47
    Technika právě vstřelila branku!
    Hosté se konečně dočkali snížení při přesilovce 5 na 4, Račického přihrávka našla PAVLA TOMANÍKA a ten poslal puk za brankovou čáru. Asistence: Tomáš Račický, Jiří Kališ.
    33:47 Pavel TOMANÍK - 3:1

35:04
    Patrik Vašíček – 2 min., hákování.

37:04

37:17
    Brno znovu udeřilo ve hře 5 na 5, po přihrávce znovu od Račického svůj druhý zásah v dnešním zápase zapisuje PAVEL TOMANÍK přesným zakončením. Asistence: Tomáš Račický, Patrik Vašíček.
    37:17 Pavel TOMANÍK - 3:2

39:00
    Běží poslední minuta.

40:00

Další třetina začne přibližně v 19 45.

Druhá perioda před malou chvílí skončila a do kabin se jde za těsného stavu 3:2 pro Plameny. Ty si dvěma zásahy navýšily solidní vedení na 3:0 po trefách Duška a Kulhánka. Poté se prosadila také Technika, první zásah dala v přesilovce 5 na 4, kdy přesně zamířil Tomaník. Ten samý hráč necelé tři minuty před koncem snížil po přihrávce od Račického a tak Žďár vede před poslední části jen o jediný gól, uvidíme, co nás čeká ve 3. třetině.

40:01

40:41
    Buly po pravici Malečka.

41:37
    Plameny měly hru v útočné třetině, ale domácí tým se sám připravil o pásmo.

42:34
    A je tu další trefa v podání Plamenů. Rohlík našel přihrávkou VÁCLAVA PŮŽU a ten přesným zásahem navyšuje náskok na 4:2 z pohledu domácích. Asistence: Miroslav Rohlík, Dominik Dušek.
    42:34 Václav PŮŽA - 4:2

45:11
    Domácí se rozstříleli a navyšují dalším zásahem svůj náskok, Dušek poslal hru na JIŘÍHO PŮHONÉHO a ten zamířil přesně. Asistence: Dominik Dušek, Tomáš Kulhánek.
    45:11 Jiří PŮHONÝ - 5:2

45:57
    Jiří Kališ – 2 min., nedovolené bránění.

47:57
    Hosté v plném počtu, tentokrát Plameny neproměnily svoji početní výhodu.

49:49
    Technika se dostala do tlaku, Maleček udržel puk před čárou.

50:24
    Současné vyloučení:

Lukáš Kaukič – 2 min., sekání + 2 min., hrubost, odpyká Jindřich Sladký.

51:58
    Plameny drží hru na svých holích.

52:19
    Znovu mají v útočné třetině hru hokejisté v bílo-červeném, tentokrát se Technika ubránila a vyváží puk ze své obrany.

57:31
    Karel Holík – 2 min., držení.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty dnešního mače.

58:13
    Plameny měly hru v útočném pásmu, Brno dokázalo vyhodit přes všechny čáry.

58:24
    Domácí začínají další útok od své klece.

59:31

59:53
    Sladký najel do pásma, ale přihrávka nenašla svého adresáta a kotouč míří do rohu.

Před malou chvíli skončilo dnešní 17. kolo a Plameny nakonec vítězí konečným výsledkem 5:2. Ve třetí části se ještě dvakrát prosadil Žďár a to ve 43. minutě gólem Půži a o tři minuty později navýšil ještě Půhoný. Domácí tak před svým publikem bodují za plný stav, Technika sice odjíždí bez bodu, ale na druhou stranu dvě třetiny byla vyrovnaným soupeřem, až v poslední části Plameny odskočily a už si došly za vítězstvím. (20:20:03)

Martin Dokulil

Branky a nahrávky: 4. Dušek (Kulhánek, Štola), 23. Dušek (Rohlík, Půhoný), 33. Kulhánek (Půhoný, Dušek), 43. Půža (Rohlík, Dušek), 46. Půhoný (Dušek, Kulhánek) – 34. Tomaník (Račický, Kališ), 38. Tomaník (Račický, P. Vašíček)

Trenér: Milan Řehoř

Trenér: Martin Stloukal