Trenčín – Nitra 1:4 (kon.)
HK DUKLA Trenčín
1:4 (0:0, 1:1, 0:3)
HK Nitra
sk Čtvrtek 23.11.2023, 18:00 • Zimný štadión Pavla Demitru • Tipos Extraliga (SR) • 20. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

20. kolo Tipos Extraligy odštartuje zápas medzi dvoma mužstvami, ktoré majú jednu z najlepších foriem spomedzi ostatných tímov súťaže. HK DUKLA Trenčín privíta nepríjemného súpera spod Zobora HK Nitra.

HK DUKLA Trenčín: Trenčiansku päťzápasovú sériu výhier prerušil líder najvyššej súťaže zo Spišskej Novej Vsi, ktorý zvíťazil 3:1. Vojaci sú síce až na 10. priečke so ziskom 24 bodov, ale na šiesty Liptovský Mikuláš strácajú len tri. Domácu produktivitu vedie Jozef Baláž, ktorý sa dokázal presadiť štyrikrát a jedenásťkrát asistovať.

HK Nitra: Spanilá jazda corgoňov pokračuje. Tí majú taktiež päť víťazstiev v rade a stúpajú hore tabuľkou. Naposledy si poradili s posledným Humenným 6:2. Patrí im priebežná 5. pozícia a majú na konte 30 bodov. Na Nové Zámky im chýba jediný bod. Najproduktívnejším hráčom Nitry je Samuel Buček, ktorý získal už 28 kanadských bodov za dvanásť gólov a šestnásť asistencií.

Vzájomný zápas v sezóne 2023/2024:

Nitra 6:3 Trenčín

Úvodné zostavy:

HK DUKLA Trenčín: LaCouvee (Borák) – Starosta, Pietroniro – Bokroš, Hlaváč – Nemčík, Hudec M. – Feranec, Kupec; – Hudec D., Baláž, Giľák – Immo, Conway, Charbonneau – Krajčovič, Mikúš, Sloboda – Ahl, Sojčík, Petráš
    Tréner: Branko Radivojevič

HK Nitra: Aittokallio (Beržinec) – Gajdoš, Cotton – Bača, Kousa – Stacha, Vitáloš – Valent; – Buček, Gill, Bajtek – Harper, Gates, Jackson – Čederle, Slovák, Ridzoň – Okoličány, Bubela, Lacka
    Tréner: Antonín Stavjaňa

Rozhodca: Crman, Goga – Frimmel, Valo.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:25
    Na úvod tu máme ofsajdové postavenie Dukly.

00:54
    Jackson vystrelil z prvej z ľavého kruhu. LaCouvee si poriadne vydýchol.

02:02
    Trenčania nahadzovali puk na bránu, aby ho tam niekto tečoval, ale hostia situáciu ustáli.

03:25
    Svižné tempo zastavilo zakázané uvoľnenie Nitry.

03:57
    Aittokallio zvládol strelu z pravej strany.

04:23
    LaCouvee ukázal lapačku, do ktorej chytil puk.

05:07
    Bokroš puk vyviezol do útočného pásma.

06:27
    Strela Trenčanov z medzikružia bola zblokovaná.

06:59
    Prvá reklamná prestávka.

07:40
    Domácim zatiaľ nevychádza tvorba súvislejšieho útoku.

09:17
    Bajtek ostal dlhšie ležať na ľadovej ploche. Pietroniro ho narazil na mantinel. Vylučovať sa nebude ani po porade rozhodcov.

10:11
    Trenčania vedia získať puk, ale nedokážu sa s ním dostať k ohrozeniu brány.

11:05
    Hru prerušil LaCouvee a nasleduje reklamná prestávka.

12:06
    Domáci zachytili puk na modrej čiare, nahodili ho do predbránkového priestoru, ale nič z toho.

12:40
    LaCouvee vychytal samostatný únik Jacksona!

12:52
    Vylúčenie v tíme HK Nitra:
    Trest pre hráčsku lavicu – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade.

13:05
    Nitrančania vyhodili puk cez všetky čiary.

13:32
    Ďalšie oslobodenie hostí.

14:00
    Denis Hudec chcel prekvapiť Aittokallia, ale strelou z uhla neuspel.

14:52
    Hostia v plnom počte.

15:07
    Postavenie mimo hry na domácej strane.

15:26
    Ďalšie príliš rýchle presunutie hráča do útočného pásma – ofsajd Dukly.

16:02
    Vylúčenie v tíme HK DUKLA Trenčín:
    Petráš – 2 min., nedovolené bránenie.

16:12
    Žŕdka z hokejky Harpera, ktorý pálil z prvej!

16:44
    Ani Buček neprekonal LaCouveeho po individuálnej akcii.

17:32
    Aj Slovák nastrelil do tyčky! Domáci brankár má dnes dobre postavenú bránu.

19:23
    Icing vojakov. Vhadzovanie v ich obrannom pásme.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Po úvodnom dejstve je stav bezgólový 0:0. Do vedenia sa mohli dostať hostia z Nitry, ale dvakrát trafili žrď domácej brány. LaCouvee podržal Duklu dobrými zákrokmi, keď naňho smerovali aj individuálne úniky. Trenčania si vyloženú šancu veľmi nevytvorili. Druhá tretina sa začne približne o 18:49.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:42
    Hudec D. – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.

21:08
    Nitrančania sú rozostavení v útočnom pásme.

21:30
    Nedorozumenie hostí, ktorí sa sami vyhnali z pásma.

21:46
    Vojaci vyhodili puk až za Aittokallia.

22:07
    Charbonneau to skúsil aj v oslabení. Aittokallio bol pozorný.

22:42

22:47
    LaCouvee hasil ďalšiu možnosť hostí po skončení ich presilovej hry.

24:02
    Gates neprešiel cez Pietronira.

24:55
    Krajčovič mohol strieľať, ale zbytočne ešte prihrával.

25:45
    LaCouvee pokryl puk po nedorozumení spoluhráčov.

26:58
    Trenčianske zakázané uvoľnenie.

27:24
    Pred LaCouveem dorážal Jackson, ale gólman Trenčína je na dnešok dobre pripravený.

28:22
    Puk od modrej nahodil Starosta. Pred bránou nemal kto dorážať.

28:59
    Trenčín dal gól! Od zadného mantinelu pred bránu prihrával Marek Hudec, kde bol JURAJ MIKÚŠ, ktorý na niekoľkokrát dotlačil puk do brány.
    Asistencie: Hudec M., Sloboda.

30:40
    Prečíslenie Dukly 2 na 1, ale Baláž neprihrával na opačnú stranu Denisovi Hudecovi a vystrelil sám, ale nepresne.

32:29
    Domáci ožili po strelení gólu.

32:45
    Aittokallio prerušil hru, nasleduje reklamná prestávka.

32:58
    Rana od modrej, Aittokallio vyrazil puk betónom.

33:41
    Pozdrav od Petráša pre lapačku Aittokallia.

34:14

34:48
    Stacha získal útočné pásmo, keď nahodil puk na LaCouveeho, ktorý prerušil hru.

35:29
    Prienik zaznamenal Conway, ale k zakončeniu sa nedostal.

36:35
    Pred bránou nebezpečne číhal Čederle.

37:11
    Corgoni zatlačili vojakov. Domáci sa oslobodili len icingom.

37:29
    Odpískaný ofsajd Nitry.

37:54
    Veľmi nepresný pokus Trenčína.

38:13
    Nitra dala gól! Gates milimetrovo našiel pred bránou hokejku ROBBYHO JACKSONA, ktorý s ľahkosťou dorazil puk do odkrytej časti LaCouveeho svätyne.
    Asistencia: Gates.

39:00
    Posledná minúta druhej tretiny.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Aj po štyridsiatich minútach je stav nerozhodný, ale tentokrát 1:1. Do vedenia išla domáca Dukla zásluhou Mikúša a necelé dve minúty pred klaksónom vyrovnal Jackson. Tretia tretina sa začne približne o 19:36.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:27
    V šanci Baláž, ktorý si nakorčuľoval sám s pukom medzi kruhy a aj zakončil, ale priamo do brankára Aittokallia.

41:09
    Gates si ponaťahoval Kupca po prerušení hry. Vylučovať sa nebude.

41:43
    Sloboda – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.

42:22
    Hostia zatiaľ pália mimo bránu.

43:07
    Trenčania ubránili priestor pred bránou a puk vyhodili z obranného pásma.

43:43

43:52
    LaCouveemu pri prvom zákroku vypadol puk, pri druhom už ho pokryl.

44:14
    Prechod do pásma domácim nevyšiel. Odpískaný ofsajd.

44:39
    Bekhendom zakončil Gill, LaCouvee nemusel nejako zasiahnuť.

46:42
    Puk sa len nahadzuje. Nitre sa odpískalo zakázané uvoľnenie.

47:46
    Ahl strieľal len z veľkého uhla.

48:25
    Conway – 2 min., držanie.

48:32
    Nitra dala gól! Hostia vyhrali vhadzovanie, hráči Dukly si všímali len Gatesa, ktorý mal puk a poslal ho na pravý kruh voľnému STEPHENOVI HARPEROVI a ten otočil skóre duelu. Využitá presilová hra.

50:09
    Vojaci získali pásmo zadarmo po zakázanom uvoľnení Nitrančanov.

51:05
    Medzi betóny mieril Charbonneau, ale Aittokallio ich sklopil.

52:17

52:37
    Corgoni sa snažili o rýchly brejk, ale Čederleho strela nebola razantná.

53:06
    Charbonneau – 2 min., hákovanie.

53:44
    Nitra dala gól! V hre 4 na 4 strieľajú gól hokejisti Nitry. SAMUEL BUČEK prekorčuľoval cez celé klzisko a z pravej strany strelou švihom prekonal LaCouveeho.
    Bez asistencie.

54:52
    Nitra dala gól! Presilovú hru využíva ROBBY JACKSON, ktorému naservíroval puk presne na hokejku Harper.
    Asistencie: Harper, Bajtek.

55:49
    Ahl nedokázať dostať puk ponad ležiaceho Aittokallia. Trafil len bočnú sieť.

57:12
    Zápas je už pravdepodobne rozhodnutý dvoma rýchlymi gólmi Nitry.

58:00
    Prebiehajú posledné dve minúty tretej tretiny.

58:48
    Gajdoš – 2 min., napadnutie.

59:08
    Brankár Aittokallio vyhodil puk z obranného pásma.

Nitrančania dali v tretej tretine tri góly, ktoré im priniesli víťazstvo 4:1. Trenčania sa nechali vylučovať, čo ich položilo na kolená a hostia z Nitry to využili. Dukla si pripisuje druhú prehru za sebou a corgoni natiahli víťaznú šnúru už na šesť zápasov. Na dnes je to všetko, ja vám ďakujem za pozornosť a želám pekný zvyšok večera. (20:11:23)

Klaudia Kadlecová

Branky a nahrávky: 29. Mikúš (Hudec M., Sloboda) – 39. Jackson (Gates), 49. Harper (Gates), 54. Buček, 55. Jackson (Harper, Bajtek)

Trenér: Branko Radivojevič

Trenér: Antonín Stavjaňa

Rozhodčí: Crman, Goga – Frimmel, Valo