Havířov – Havlíčkův Brod 5:0 (kon.) | Benátky n/J – Cheb 5:2 (kon.) | Ústí n/L – Mostečtí Lvi 2:3 (kon.)
Šumperk – Vel. Meziříčí 11:3 (kon.) | Val. Meziříčí – Vyškov 1:4 (kon.) | Kopřivnice – Technika Brno 8:3 (kon.)
Opava – SHKM Hodonín 4:1 (kon.) | Hronov – Řisuty 6:4 (kon.) | Chomutov – Děčín 3:4 (1:2 po s.n.)
Nový Jičín – Žďár n/S 6:2 (kon.) | Kralupy n. Vltavou – Písek 2:3 (po pr.) | Vrchlabí – Kobra 2:3 (kon.)
Letňany – Příbram 3:4 (kon.)
HC Slovan Ústí nad Labem
2:3 (0:0, 0:2, 2:1)
Mostečtí Lvi
Sobota 25.11.2023, 16:00 • Zimní stadion Ústí nad Labem • 2. liga skupina Západ • Skupina Západ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

V rámci osmnáctého kola druhé ligy bude ústecký Slovan hostit na domácím ledě soupeře z Mostu Pro oba týmy se jedná druhé derby v tomto týdnu. Slovan v tomto týdnu sehrál derby s Děčínem, kde po vyrovnané první třetině se zápas rozhodl ve druhé třetině, kdy domácí dali tři branky a hosté už nenašli odpověď. Děčín tedy vyhrál i druhé derby v sezóně se Slovanem poměrem 4:2. Mostečtí lvi sehráli derby s Chomutovem a utkání se muselo rozhodnout až v prodloužení, nakonec si výhru 3:2 po prodloužení odvezl Chomutov. Soupeří se v probíhající sezóně utkali a z vítězství na svém ledě se radoval Most

Forma: PP,V,P

HC Slovan Ústí nad Labem: Stahl (Štěpka) – Funk, L. Sýkora, Gottfried, Trefný (C), V. Hynek, Kuchynka, Polata, Mareš – Jouza, Kloz (A), M. Dubský – M. Simon, Roubík (A), Berčík – M. Bláha, Rudovský, Bernat – Nedoma, Krédl, J. Tůma.
    Trenér: Jiří Merta

Mostečtí Lvi: Hosnedl (Klika) – Havlůj (C), Nedrda (A), Rykl, Hocelík, Havlík, Steinocher, Šoustek – J. Veselý, Řehoř, J. Procházka – Daniel, Písařík, Jindra – T. Urban II, Böhm, Mical – Šimeček.
    Trenér: Vladimír Kýhos

Rozhodčí: Pastier – Kurtin, Beneš.

Oba týmy jsou již nastoupeny na ledové ploše, utkání za malou chvilku začne. Přeji příjemné hokejové počtení.

00:01

00:10
    Stahl měl hned po začátku plné ruce práce, ale dokázal puk vytěsnit mimo svoji branku.

00:52
    Přihrávka na Veselého byla tečována mimo kluziště, vhazování před Stahlem.

01:24
    Po střele se dostal k dorážce Jaroslav Roubík, ale střela mířila mimo. Hosté začínají od své branky.

02:30
    Na ledě je první formace Slovanu a snaží se dostat do pásma hostů. O puk, ale domácí přišli a tak se do útoku žene Most.

03:11
    Vyloučení v týmu Mostečtí Lvi:
    Aleš Havlůj – 2 min., hákování.

03:30
    Hosté se po druhé během krátké chvíle osvobozují.

03:50
    A nyní znovu. Domácím se nedaří usadit v pásmu.

04:13
    Hosté se snažili dostat do přečíslení, ale byli zastavení pro ofsajd.

04:30
    Řehoř měl na hokejce vedoucí branku a jen těsně minul! Následně měla domácí obrana plné ruce práce.

05:11

05:11
    Domácím se přesilovka vůbec nepovedla.

05:50
    Opět Most ve velké šanci, domácí obrana opět musela hasit problémy před Stahlem, který na poslední chvíli vytáhl dorážku špičkou betonu mimo branku.

06:08
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem:
    Daniel Jouza – 2 min., vysoká hůl.

06:20
    Domácí se osvobodili a snažili se zaútočit, ale Most otáčí hru.

07:09
    Rykl to zkusil tvrdou střelou od modré, kterou Stahl dobře viděl a vyrazil. Následně puk mimo kluziště.

07:39
    Písařík to po kombinaci zkusil sám, ale jeho střela byla zblokována a domácí vyhazují.

08:08

08:26
    Jouza se dostal ke střele z levé strany, kterou Hosnedl vyrazil před sebe a dorážku schoval pod lapačku.

08:55
    Nedrda v tváří tvář proti Stahlovi neuspěl.

09:55
    Domácí se spíše brání, ale ani jeden z týmu se nemůže dostat do větší šance.

10:07
    Josef Rykl – 2 min., faul kolenem.

10:30
    Hosté se dobře brání a dokonce si vynutili faul.

10:41
    Daniel Jouza – 2 min., držení + 2 min., nesportovní chování.

11:20
    Hraje se čtyři na čtyři.

11:29
    Mical obkroužil branku a snažit se puk zasunout do branky.

11:37
    Další práce pro Stahla, který musel zasáhnout proti střele od modré.

12:07

12:11
    Do šance se dostal Sýkora, ale jeho střela tečována mimo.

13:00
    Hosté mají přesilovou hru a snaží se kombinovat před Stahlem a najít vhodný moment pro střelu.

14:04
    Hosté se při kombinaci dostali za modrou a následky pokus je posouzen jako úmyslný ofsajd.

14:26
    Sýkora nadvakrát dostal puk ze třetiny.

14:41

15:12
    Kloz nyní výborně vybojoval puk a předložil ho před branku na Bernata, který nedokázal střelu zvednout nad beton.

15:42
    Střela Hynka od modré měla zajímavé parametry. Následně byl před brankou volný Roubík, ale ani jeho pokus nebyl úspěšný.

16:09
    Martin Mical – 2 min., podrážení.

16:38
    Už se zdálo, že po boji v rohu kluziště se Slovan v pásmu usadí, ale hosté dostali puk ze třetiny.

17:13
    Hosté se opět osvobodili a dokonce ohrozili Stahla.

17:42
    Domácí kombinují v pásmu, ale žádná větší šance z toho není.

17:59
    Hosnedl nalezl puk v lapačce po střele Rudovského.

18:09

18:20
    Roubík se šikovně otočil kolem své osy, ale jeho střelu si Hosnedl pohlídal.

18:38
    Střela Berčíka vyražena mimo. Hra byla přerušena, na ledě zůstal ležet jeden z hostů.

19:00
    Domácí napadají rozehrávku hostů a hostě s tím mají problémy.

19:23
    Martin Bláha – 2 min., krosček.

19:48
    Hosté se snaží rozebrat domácí obranu, ale ta zatím odolává a puk po střele tečován do ochranné sítě.

19:58
    Opět střela tečována mimo.

20:00

Je za námi úvodní dvacetiminutovka, která branku nepřinesla. Oba týmy měly několik přesilových her, ale ani jeden tým nedokázal výhodu využít. Uvidíme první branku ve druhé třetině?

Další třetina začne přibližně v 16:53.

Hosté budou začínat druhou třetinu skoro s minutu a půl dlouhou přesilovou hrou.

20:01

20:10
    Domácí se osvobozují a hosté začínají od své branky.

20:47
    Střelu před Stahlem tečoval jeden z hostů do náruče gólmana. Vhazování po levici Stahla.

20:52
    Domácí se opět osvobozují a hosté se následně dostali do postavení mimo hru.

21:10
    Domácí obrana vyhnala hosty do jejich pásma.

21:22

21:37
    Mical se dostal po levé straně na dostřel, ale Stahl puk nalezl v lapačce.

22:05
    Hraje se ve středním pásmu a ani jeden tým se nemůže dostat do tlaku.

22:29
    MOSTEČTÍ LVI právě vstřelili branku!
    Domácí obrana zaspala a hosté se dostali do přečíslení. Steinocher nalezl před brankou JAROSLAVA ŠIMEČKA, který puk procpal do branky. Asistence: Michal Steinocher.
    22:29 Jaroslav ŠIMEČEK - 0:1

23:25
    Domácí se snaží ihned vyrovnat, ale hostující obrana je velmi pozorná.

24:20
    Další pokus sražen mimo, domácí jsou nyní ve velkém tlaku.

25:05
    Obrovská šance domácích! Vyrovnání na holi měl SImon, který nedokázal puk zvednout, ale nutno podotknout, že Hosnedl se skvěle přesunul.

25:50
    Jouza projel po levé straně, neměl komu přihrát tak poslal střelu přes obránce, ale Hosnedl pozorný.

26:05
    Daniel Šoustek – 2 min., vražení na hrazení.

26:10
    Hosté se po buly osvobozují.

26:25
    A znovu posílají puk hosté za branku domácích.

27:01
    Domácí se usadili v pásmu a kombinují, střela Sýkory byla zblokována a hosté vyhazují.

27:53
    Domácí kombinovali po celé ose kluziště a ke střela se odhodlal Sýkora, ale jeho střelu Hosnedl dobře viděl a schoval jí v lapačce.

28:04

28:25
    Kloz zůstal před brankou sám a dle mého i fanoušků vymetl roh branky, ale rozhodčí rozpažil. Situaci nyní řeší ještě rozhodčí spolu.

28:58
    Branka uznána není a Most tak stále vede 1:0

30:20
    Domácí bojují o puk v rohu kluziště, ale nakonec se hosté osvobozují.

31:04
    Domácí mají jednoznačně více ze hry a hosté se pouze brání. Poslední kdo poslal puk na branku byl Sýkora, ale Hosnedl puk našel v náruči.

31:17
    Po levé straně ujel IVAN ŘEHOŘ a poslal puk mezi betony Stahla. Asistence: Jakub Procházka.
    31:17 Ivan ŘEHOŘ - 0:2

32:01
    Domácí se hned po gólu ženou do útoku, ale obrana hostů je pozorná.

33:27
    Obrovská skrumáž před hostující brankou, rozhodčí dlouho nechal hrát, jelikož puk byl stále ve hře, ale ani jeden z domácích nedokázat puk procpat do branky, chybělo pár centimetrů.

33:35
    Rudovský byl faulován bude se vylučovat.

33:39
    Josef Rykl – 2 min., hrubost.

33:50
    Hosté se osvobozují a domácí začínají od své branky.

34:40
    Domácím se nedaří přechod přes modrou a hosté se osvobozují.

35:04
    A opět hosté posílají puk za Stahla.

35:15
    Hosté se dokonce dostali do šance a Stahl a obrana měla plné ruce práce.

35:39

35:39
    Jan Rudovský – 2 min., podrážení.

36:05
    Hosté velmi rychle kombinují a domácí obrana má co dělat, aby odvrátila další branku.

36:29
    Domácí vyhazují přes všechny čáry.

37:05
    Nedrdova střela od modré vyražena do rohu a domácím se následně povedlo vyhodit.

37:39
    Oddechový čas pro tým HC Slovan Ústí nad Labem.

38:11
    Další střela hostů vystřelila jednomu z domácích hokejku z ruky a Stahl kryje.

38:55
    Hosté jsou nastěhováni v útočném pásmu a utkání se lehce přiostřuje, nyní bylo vidět osekávání Berčíka s Havlíkem.

39:20
    Hosté začínají od své branky a snaží se ještě navýšit skóre, ale domácí obrana zasáhla vydává se do útoku.

39:55
    Domácí se snažili v závěru ještě něco vymyslet, ale třetina končí.

40:00

Je za námi 40 minut hry a hosté jsou zatím šťastnějším týmem. Ve 23. minutě se prosadil Šimeček. Domácí se následně hnali za vyrovnáním, ale byli to hosté, kdo skóroval, kdy Řehoř poslal puk mezi betony Stahla. Dokáží domácí zvrátit stav?

Další třetina začne přibližně v 17:50.

40:01

40:15
    Sýkora na modré nic nevymýšlel a poslal tvrdou střelu.

41:10
    Písářík se skvěle uvolnil, ale střela mířila mimo. Následné dorážky Mostu pokryl Stahl.

41:45
    Stahl se nyní skvěle přesunul proti střele hostů a drží tak naděje.

42:19
    Ofsajd domácích.

42:40
    Domácí začínají opět od své branky, ale hostující obrana je zatím pozorná.

43:38
    Roubík nyní přenechal na Berčíka, který našel pouze náruč Hosnedla.

43:38
    Jakub Veselý – 2 min., hrubost.

44:30
    Domácím se vůbec nedaří usadit v pásmu a musí tak opět začít od své branky.

45:25
    Až nyní se domácí usadili v pásmu, ale zatím všechny střely mimo.

45:38

46:08
    Zakázané uvolnění domácích.

46:25
    Hosté se dostali přečíslení tři na dva, ale střela Micala mířila mimo.

46:54
    Domácí se snažili dostat do přečíslení, ale hostující obrana včas zasáhla.

47:40
    Domácí jsou usazení v pásmu hostů a postupně střídají a snaží se prosadit, ale obrana hostů je zatím velmi pozorná.

48:40
    Domácí se ženou za snížením, ale hostující obrana dnes pracuje skvěle.

49:20
    Další pokus domácích končí mimo branku.

49:58
    Na ledě zůstal ležet jeden z hostů, ale rozhodčí nechal hru pokračovat a domácí trefili tyčku. Následně se strhla menší mela.

50:33
    Domácí opět tlačili do branky, ale puku se ujali hosté, kteří se snažili rychle přejít do pásma a zastavuje je ofsajd.

51:16
    Havlík po buly vyslal střelu, ale Stahl byl připraven.

51:47
    Tyč! Hosté se dostali do přečíslení dva na jednoho a střela skončila na tyči.

52:31
    Stahl a domácí obrana má plné ruce práce.

53:14
    Dubský přenechal na Roubíka, který střelou zapěstím trefil Hosnedla.

53:30
    Michal Daniel se dostal do samostatného úniku, ale střelou po zemi neuspěl.

53:54
    Pavel Gottfried – 2 min., držení.

54:20
    Hosté po vyhraném buly celou dobu kombinovali v pásmu, ke střele odhodlal střelec první branky Šimeček, který neuspěl.

54:58
    Hosté nikam nespěchají a v klidu kombinují v pásmu a na střelu čekají,

55:29
    Až nyní přišla střela, která trefila Stahla.

55:54

56:35
    Domácí se stále snaží s výsledkem něco udělat, Roubík prošel krásně obranou, ale následně nebyl úspěšný a dorážka Kuchynky také ne.