Boston – Detroit 2:5 (kon.) | Philadelphia – NY Rangers 1:3 (kon.) | Chicago – Toronto 4:3 (po pr.)
St. Louis – Nashville 3:8 (kon.) | New Jersey – Columbus 1:2 (kon.) | Washington – Edmonton 0:5 (kon.)
Anaheim – Los Angeles 2:5 (kon.) | San Jose – Montreal 2:3 (1:2 po s.n.)
Anaheim Ducks
2:5 (0:2, 1:2, 1:1)
Los Angeles Kings
Pátek 24.11.2023, 21:30 • Honda Center, Anaheim • NHL

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (00:24:16)

3. Radko Gudas (ANA) 1+0

Skončilo nám utkání mezi Anaheimem a Los Angeles. Králové znovu uspěli na venkovním kluzišti, na ledě Ducks vyhráli 5:2. Pomohli si na začátku utkání, neboť hned v úvodu druhého dějství vedli už o čtyři góly. Za domácí sice snížil Gudas, ale pátý gól Kings přidal ve třetí třetině Kopitar. Poslední branku utkání pak vstřelil Killorn, jenž se prosadil poprvé v novém působišti. Dva góly dnes zaznamenal Kevin Fiala.

59:19
    V plném proudu už je poslední minuta zápasu. Kačeři se ještě jednou snaží dostat před Talbotovu klec.

58:46
    Urho Vaakanainen se také chce ještě vydat dopředu. Do konce utkání už zbývá pouhých 75 vteřin.

58:02
    Troy Terry nebezpečně vypálil z pravé strany. Cam Talbot vyrazil kotouč jen a pouze nad sebe.

57:27
    Obránci Los Angeles teď drží kotouč ve svém pásmu. Pravděpodobně se už tolik do útočné třetiny hnát nebudou.

56:35
    Carl Grundström se velice zajímavě obtáčel před brankou, jenže kotouč za záda ležícího Gibsona nedostal.

56:14
    Alex Laferriere si pohlídal ofsajd a najednou se objevil sám na levém kruhu. Jeho rána zamířila do boční sítě.

55:36
    Ani Cam Fowler soupeři mnoho prostoru u mantinelu nedopřál. Utkání se z obou stran už víceméně dohrává.

55:05
    Jakob Silfverberg se snažil dopředu dostat po levém křídle, jenže od zadáků Kings prostor nedostal.

54:00
    Přesně šest minut před koncem třetí třetiny zakládají hokejisté Kings další ofenzivní akci.

53:20
    John Gibson měl po kontaktu u brankoviště nějaký problém, ale zdá se, že bude v pořádku.

52:42
    Leo Carlsson se tentokráte tlačil před bránu. Krátce po jeho možnosti přišla na řadu střela, kterou Talbot vyrazil před sebe.
    51:24 Alex KILLORN - 2:5

51:24
    6/5
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Přesilovka je využita velice rychle! Mason McTavish odvedl kus dobré práce, když se proháčkoval před brankoviště. Od jeho hole se puk odrazil k ALEXI KILLORNOVI, jenž dal svou první branku v dresu Ducks. 2:5. Asistence: Mason McTavish a Troy Terry.
    Killorn A., McTavish M., Terry T., Mintjukov P., Gibson J., Carlsson L.
    Roy M., Kempe A., Kopitar A., Talbot C., Gavrikov V.

51:10
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings:
    Trevor Lewis – 2 min., podrážení.

50:38
    Domácí mají ponechanou výhodu, za pár desítek vteřin je čeká přesilovka.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 33. Gudas (Vatrano, R. Strome), 52. Killorn (McTavish, Terry) – 11. Fiala (Kopitar, Doughty), 13. Kaliyev (Spence, Moore), 22. Byfield (Gavrikov, Kempe), 23. Fiala (Danault, Moore), 44. Kopitar (Kempe, Doughty)

Anaheim Ducks: Gibson (Dostál) – LaCombe, Fowler (A), Ljubuškin, Mintjukov, Gudas, Vaakanainen – Terry, Carlsson, Killorn – R. Strome, McTavish, Vatrano – Silfverberg (A), Henrique (A), Max Jones – Groulx, Carrick, McGinn.
    Trenér: Greg Cronin

Los Angeles Kings: Talbot (Copley) – Doughty (A), M. Anderson, M. Roy, Gavrikov, Spence, Englund – Kempe, Kopitar (C), Byfield – Moore, Danault (A), Fiala – Kaliyev, Dubois, Laferriere – Anderson-Dolan, Lewis, Grundström.
    Trenér: Todd McLellan

Rozhodčí: Syvret, Hanson – Deschamps, Apperson

Diváci: 17 205