Los Angeles – Montreal 4:0 (kon.) | New Jersey – Buffalo 7:2 (kon.) | Pittsburgh – Toronto 3:2 (kon.)
NY Islanders – Philadelphia 0:1 (0:1 po s.n.) | San Jose – Vancouver 4:3 (kon.) | Vegas – Arizona 0:2 (kon.)
Colorado – Calgary 3:1 (kon.) | Detroit – Minnesota 4:1 (kon.) | Chicago – St. Louis 2:4 (kon.)

2. Alex Lyon (DET) 38 zákroků
    3. Shayne Gostisbehere (DET) 1+3 (21:50:22)

Statistiky
    Střely na bránu: 23 – 38 | Přesilová hra: 2/5 – 1/5 | Trestné minuty: 14 – 14

Hokejisté Detroitu vítězí nad Minnesotou 4:1 a připisují si třetí vítězství v řadě. Naopak Wild už po sedmé za sebou padli.

V první třetině otevřel v přesilovce skóre David Perron, ovšem 12 sekund před přestávkou srovnal rovněž v početní výhodě Joel Eriksson Ek. Ve druhé části se trefil pouze Dylan Larkin, který dorazil do branky puk po své vlastní střele. Na začátku závěrečné periody přidal svůj druhý přesilovkový gól David Perron. Hosté pak už přes několik příležitostí nedosáhli na kontaktní trefu. V samotném závěru naopak poslal puk do jejich opuštěné klece obránce Shayne Gostisbehere, který je s bilancí 1+3 hlavní hvězdou zápasu.

59:37 Shayne GOSTISBEHERE - 4:1

59:37
    6/6
    Detroit právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto! Hvězdou zápasu je jednoznačně SHAYNE GOSTISBEHERE. Ten přidává ke třem asistencím i gól. Michael Rasmussen získal puk u obranné modré čáry a posunul ho na osu pro J. T. Comphera. Ten pak nahrál na levé křídlo právě Gostisbehereovi a ten od kodré čáry zamířil do opuštěné klece Minnesoty – 4:1. Asistence: J. T. Compher a Michael Rasmussen.
    Gostisbehere S., Compher J., Rasmussen M., Lyon A., Seider M., Larkin D.
    Boldy M., Eriksson Ek J., Brodin J., Zuccarello M., Spurgeon J., Kaprizov K.

59:01
    Oddechový čas pro Minnesotu.

59:01
    Nahození Kirilla Kaprizova z rohu chytá Lyon do lapačky a přerušuje tak hru.

58:31
    Nyní už je Gustavsson na střídačce!

58:20
    Hosté se zatím neusadili v pásmu a nemohou tak odvolat gólmana.

57:56
    Nyní to dobře sehráli domácí. Alex DeBrincat v útočném pásmu přenesl hru doprava na Joea Velena, proti jehož střele se Gustavsson včas přemístil.

57:24
    Domácí už v plném počtu. Patrik Maroon si ještě vybruslil z rohu do brankoviště, ale neskóroval.

56:40
    Domácí zablokovali několik střeleckých pokusů soupeře a teď už opět vyhodili.

55:54
    Domácí vyhodili.

55:19
    Moritz Seider trefoval před brankou puk ze vzduchu a napálil ho do hlediště. Domácí obránce je vyloučen za zdržování hry a je tu tedy šance pro Wild na zdramatizování závěru!

55:03
    Z vrcholu pravého kruhu vypálil Marco Rossi. Ten mířil vedle vzdálenější tyčky.

54:28
    Střely na branku – 21:33

Následuje poslední reklamní přestávka.

54:09
    Po další ráně Bogosiana měl Lyon i štěstí. Puk zůstal ležet někde vedle něho, ovšem gólman Red Wings se včas zorientoval a stačil na něj lehnout!

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 5. Perron (Raymond, Gostisbehere), 37. Larkin (Gostisbehere), 42. Perron (Gostisbehere, Larkin), 60. Gostisbehere (Compher, Rasmussen) – 20. Eriksson Ek (Kaprizov, Zuccarello)

Detroit Red Wings: Lyon (Reimer) – Seider, Gostisbehere, Petry, Chiarot, Määttä, Holl – Raymond, Larkin (C), Veleno – DeBrincat, Compher, Rasmussen – Fabbri, Copp (A), Perron (A) – Fischer, Sprong, Kostin.
    Trenér: Derek Lalonde

Minnesota Wild: Gustavsson (M. Fleury) – Spurgeon (C), Middleton, Faber, Brodin, Bogosian, Goligoski – Hartman, Eriksson Ek, M. Foligno (A) – Zuccarello, Rossi, Kaprizov (A) – Boldy, F. Gaudreau, M. Johansson – Maroon, Dewar, Duhaime.
    Trenér: Dean Evason

Rozhodčí: Luxmore, Schrader – Tobias, Toomey

Diváci: 18 833