Los Angeles – Montreal 4:0 (kon.) | New Jersey – Buffalo 7:2 (kon.) | Pittsburgh – Toronto 3:2 (kon.)
NY Islanders – Philadelphia 0:1 (0:1 po s.n.) | San Jose – Vancouver 4:3 (kon.) | Vegas – Arizona 0:2 (kon.)
Colorado – Calgary 3:1 (kon.) | Detroit – Minnesota 4:1 (kon.) | Chicago – St. Louis 2:4 (kon.)
Carolina – Columbus 3:2 (kon.)
San Jose Sharks
4:3 (1:1, 1:1, 2:1)
Vancouver Canucks
Neděle 26.11.2023, 04:00 • SAP Center, San Jose • NHL

Utkání je u konce a domácí tým v něm vybojoval výhru a dva body. San Jose se vydařil vstup do třetí třetiny, hned v úvodní minutě skóroval po pěkné kličkované Mikael Granlund a ve 42. minutě přidal další gól Mike Hoffman. Vancouver se pak pustil do útočení, stupňoval svůj tlak, měl šance, ale Kähkönen předváděl skvělé zákroky a držel svému týmu náskok. Hosté snížili až v dlouhé power-play, když se dnes podruhé trefil Brock Boeser, víc už ale nestihli a tak San Jose zvítězilo těsně 4:3. I tak jsou ale stále na posledním místě Pacifické divize s deseti body, Vancouver je ve stejné divizi na třetím místě s 29 body.

San ose se v dalším utkání představí v úterý od 4:30 doma proti Washingtonu, Vancouver bude hrát ve středu od 4:00 na svém ledě proti Anaheimu.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké nedělní ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (07:13:27)

59:55
    Hertl měl puk na holi, neriskoval další zakázané uvolnění, raději jej podržel a poté obloučkem vyhodil do středního pásma.

59:41
    Vyrovnání na holi měl Miller, zblízka ale s pomocí teče vysoko přestřelil.

59:11
    Sturmova střela do odkryté branky byla sražena, puk skončil mimo. Není z toho ale zakázané uvolnění.

58:52
    Miilerova střela byla zablokována, puk ale zůstává v pásmu.

58:28
    Vancouver si vybírá oddechový čas.
    58:14 Hoffman minul orázdnou branku

58:14
    Rozhodnout mohl Hoffman, ze středního pásma ale minul prázdnou branku!

57:56
    Hosté jsou samozřejmě zase v šesti.

57:38
    Nápor hostů samozřejmě pokračuje, San Jose vyhodilo na zakázané uvolnění.
    56:49 Brock BOESER - 4:3

56:49
    6/6
    Máme tu drama! Hosté vyhráli buly, předvedli kombinaci v útočném pásmu, Miller ještě se svou otočkou u branky neuspěl, odražený puk si ale zpracoval BROCK BOESER a z úhlu zamířil pod horní tyčku – 4:3. Asistence: J. T. Miller, Elias Pettersson.
    Boeser B., Miller J., Hronek F., Lafferty S., Pettersson E., Hughes Q.
    Benning M., Sturm N., Zetterlund F., Kähkönen K., Ferraro M., Granlund M.

56:25
    DeSmith je na střídačce, je tu dlouhá power-play Vancouveru.
    56:25 Kähkönenův výborný zákrok

56:25
    Kaapo Kähkönen podržel svůj tým, když dokázal chytit hned dvakrát tečovanou střelu od modré čáry. Důležitý zákrok!

55:38
    Hronka pozastavil Eklund tím, že mu na malou chvíli vypíchl puk od hole. Vancouver pokračuje ve hře v útočném pásmu.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 10. Emberson (Hertl, Hoffman), 35. Zetterlund (Hertl), 41. Granlund (Addison, Ferraro), 42. Hoffman (Granlund, Addison) – 16. Hronek (J. Miller, Q. Hughes), 40. Boeser (J. Miller, Hronek), 57. Boeser (J. Miller, E. Pettersson)

San Jose Sharks: Kähkönen (Blackwood) – Emberson, Ferraro (A), Benning, Addison, Burroughs, M. Vlasic – Hoffman, Hertl (A), Eklund – Duclair, Granlund, Zetterlund – MacDonald, Sturm, Kunin – Labanc, Carpenter, G. Smith.
    Trenér: David Quinn

Vancouver Canucks: DeSmith (Demko) – Hronek, Q. Hughes (C), Juulsen, Cole, T. Myers, Friedman – Lafferty, E. Pettersson (A), Michejev – Boeser, J. Miller (A), Beauvillier – Garland, Blueger, Joshua – Di Giuseppe, Aman, Höglander.
    Trenér: Rick Tocchet

Rozhodčí: Sandlak, Hanson – Mahon, Apperson

Diváci: 15 538