Galatasaray – Manchester Utd. 3:3 (kon.) | Sevilla – Eindhoven 2:3 (kon.) | Arsenal – Lens 6:0 (kon.)
Bayern – Kodaň 0:0 (kon.) | Benfica – Inter 3:3 (kon.) | Braga – Union Berlín 1:1 (kon.)
Real Madrid – Neapol 4:2 (kon.) | Real Sociedad – Salzburg 0:0 (kon.)
Galatasaray Istanbul
3:3 (1:2)
Manchester United
Středa 29.11.2023, 18:45 • Ali Sami Yen Spor Kompleksi, Istanbul • Liga mistrů • Skupina A

Držení míče: 55 % : 45 %.
    Střely na branku: 9:4. Střely mimo: 4:9. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 15:15. (20:43:05)

Je za námi neuvěřitelná bitva, v níž Galatasaray Istanbul v nervydrásajícím duelu remizoval s Manchesterem United 3:3, čímž skupina A stále zůstává mimořádně dramatickou.

United přitom dvakrát vedli o dvě branky, nejdříve 2:0 díky zásahům Alejandra Garnacha a Bruna Fernandese, ještě v prvním poločase ale snížil z volného kopu Hakím Zijáš.

Po přestávce se McTominayovi povedlo zvýšit na 3:1, vzápětí ale díky obrovské hrubce Onany z dalšího volného kopu skóroval Zijáš a vyrovnat se povedlo střídajícímu Keremu Aktürkoğluovi. Závěrečných dvacet minut pak ještě nabídlo strhující podívanou s mnoha šancemi na obou stranách, vítěznou branku už se ale nikomu vstřelit nepovedlo.

90+3

90+2
    Centry Fernandese a Mainooa se neujaly, pak ještě zleva centroval Luke Shaw a sice našel před brankou McTominaye, ten ale v těžké pozici zakončoval mnoho metrů vedle branky.

90+2
    Diogo Dalot na pravém křídle vybojoval rohový kop.

90+1
    Rozhodčí Sánchez k tomuto famóznímu představení přidává tři nastavené minuty.
    90. Facundo Pellistri nepotrestal zaváhání Torreiry.

90
    Další ohromná možnost hostů! Dalot se objevil naprosto volný na pravém křídle, pak sice nepřesně přihrával před branku, Torreira ale nedokázal odehrát míč do bezpečí a Pellistri zblízka neprostřelil Musleru!

88
    Střídání v týmu Galatasaray Istanbul:
    ze hřiště odchází Wilfried Zaha, přichází Kerem Demirbay.

88
    Znovu to hrozí před domácí brankou! Po průniku Fernandese se uvolnil Martial, ovšem prováhal ideální možnost ke střele.

86
    Už se zase hraje před brankou Manchesteru, Wilfried Zaha si od rohu pokutového území znovu navedl míč na pravačku, pak ale vysoko přestřelil.
    85. Bruno Fernandes z dálky trefil tyč!

85
    Na opačné straně z dálky napřáhl Bruno Fernandes a jeho parádní rána se otřela o pravou tyč domácí branky!

84
    Wilfried Zaha individuálně pronikl útočnou polovinou do pokutového území, následně ale jen trefil brankáře Onanu.

82
    ze hřiště odchází Angeliño, přichází Victor Nelsson.

82
    ze hřiště odchází Hakím Zíjáš, přichází Barış Yılmaz.

81
    Znovu v akci Pellistri, ten nebojácně pronikl do pokutového území, pak v záklonu střílel nad břevno.

79
    United jsou v posledních minutách mimořádně aktivní, po Antonyho přihrávce znovu pálil Pellistri, zpoza pokutového území ale mířil výrazně nad branku.

79
    Facundo Pellistri se hned po příchodu na trávník dostal do zakončení, po souhře s Antonym ale v tísni nedokázal překonat Musleru.

Tomáš Kohlmann

Branky: 29. Zíjáš, 62. Zíjáš, 71. Aktürkoğlu (Zíjáš) – 11. Garnacho (B. Fernandes), 18. B. Fernandes (Shaw), 55. McTominay (Wan-Bissaka)

Karty:   42. Boey (GAL), 54. Ayhan (GAL) – 27. B. Fernandes (MAN), 45+2. Amrábat (MAN), 59. Shaw (MAN), 64. Wan-Bissaka (MAN)

Střely na branku: 9:4. Střely mimo: 4:9. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 15:15.
    Galatasaray Istanbul: Muslera (C) – Boey, Bardakcı, Ayhan, Angeliño (82. Nelsson) – Torreira, Ndombèlé (60. S. Oliveira) – Zíjáš (82. Yılmaz), Mertens (60. Aktürkoğlu), Zaha (88. Demirbay) – Icardi.
    Náhradníci: Güvenç – Tetê, Bakambu, Karataş.

Trenér: Okan Buruk

Manchester United: Onana – Wan-Bissaka (78. Dalot), Maguire, Lindelöf, Shaw – McTominay, Amrábat (58. Mainoo) – Antony, B. Fernandes (C), Garnacho (78. Pellistri) – R. Højlund (58. Martial).
    Náhradníci: Bayındır, Heaton – Reguilón, Varane, Gore, Medžbrí.

Trenér: Erik ten Hag

Rozhodčí: Sánchez – Cabañero, Prieto (ESP)