Mountfield HK – Vítkovice 2:3 (0:1 po s.n.) | Tábor – Č. Budějovice 2:3 (kon.) | HC Litvínov – K. Vary 4:6 (kon.)
Třinec – Pardubice 2:1 (kon.) | Kladno – Slavia 4:8 (kon.) | Sparta – Mladá Boleslav 4:3 (kon.)
Přerov – Jihlava 6:4 (kon.) | Olomouc – Poruba 1:2 (po pr.)
Rytíři Kladno
4:8 (2:2, 1:3, 1:3)
HC Slavia Praha
Čtvrtek 30.11.2023, 18:00 • ČEZ stadion, Kladno • Extraliga dorostu • Skupina A

Dorostenci Slavie splnili na ledě Kladna roli favoritů a dokráčeli si pro tak trochu povinné vítězství. Rytíři v úvodní třetině dvakrát vedli, Pražané nicméně okleštili první pauzu dvěma zásahy a skóre otočili. Kladnu se pak podařilo využít laxnosti soupeře a snížit z 2:5 na 4:5, jenže v ten moment "sešívaní" opět zabrali a nasázeli do domácí sítě ještě tři góly. (20:12:00)

Slavia právě vstřelila branku!
    Je to skutečně tak. Švancar přihrál od zadního mantinelu na modrou čáru. TOMÁŠ LORENZ se šikovně zbavil protihráče, povyjel si do levého kruhu pro vhazování a vystřelil zápěstím někam nad Voráčkovu lapačku. Asistence: Vojtěch Švancar.
    Lorenz T., Švancar V., Pšenička M., Egart T., Huk D., Neduchal J.
    Voráček A., Valuš J., Polášek O., Kozák T., Štefík M., Müller K.

59:00
    Tadeáš Egart si sjížděl na střelu před brankou. V dobré pozici puk nezasáhl. Slavia ale zjevně chce ještě jednou skórovat, teď svírá domácí pod velkým tlakem.

58:00
    Hlasatel právě oznámil poslední dvě minuty závěrečné třetiny. Slavia zakládá kombinaci z vlastní poloviny.

57:21
    Slavia je kompletní a může se vydat do útoku.

56:49
    Jakub Neduchal likvidoval ze svého pohledu střelu z pravé strany. Puk vyrážel nad branku do ochranné sítě. Kladno zůstane v útočném pásmu, následuje buly.

55:50
    David Huk nahazoval kotouč od modré čáry. Adam Voráček vyrážel betonem. Jeden z hostů mu clonil ve výhledu, na teč ale nedošlo. Sešívaní jsou aktivní i ve čtyřech.

55:21
    Artur Matějovský – 2 min., krosček.

55:00
    Do konce třetí třetiny schází posledních pět minut. Za stavu 7:4 a při kvalitě Slavie je zřejmé, že jde i o závěrečné minuty celého střetnutí. Duel se pouze dohrává, o vítězi je rozhodnuto.

53:51
    Adam Keller byl velmi blízko gólu! Číhal před brankou, kde k němu propadl kotouč. Jeho pokus vytěsnil Adam Voráček reflexivně na pravou tyčku.

53:02
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku Jakuba Neduchala.

52:28
    Závěr kladenské přesilovky byl ve znamení souboje o puk v rohu kluziště poblíž branky Slavie. Nyní už jsou Pražané v plném počtu.

52:00
    Po zakázaném uvolnění Kladna se bude vhazovat po pravé ruce Adama Voráčka.

51:45
    Slavia se v poklidu brání. Hokejistům v červených dresech se povedlo už dvakrát vyhodit puk na protější konec kluziště.

51:00
    Jakub Borkovec se snažil zachytit na modré čáře rukou letící kotouč. Nepodařilo se mu to. Kladenští musí opustit útočnou třetinu.

50:28
    David Huk – 2 min., sekání.

50:12
    Rytíři zjevně stále cítí křivdu za poslední inkasovanou branku. Někteří domácí hráči dohrávají souboje na hranici pravidel. Závěr je poměrně vyostřený.

48:50
    V krátkém sledu dvakrát pískán ofsajd. Slavisté vyhráli buly a mohli si vše vynahradit, jenže tentokrát z toho bylo pro změnu zakázané uvolnění.
    47:59 Matouš Jan Kucharčík - 4:7

47:59
    6/6
    Matějovský nasadil k hezkému sólu středem kluziště. V závěru akce byl faulován a rozhodčí signalizovali výhodu. MATOUŠ JAN KUCHARČÍK převzal puk a zavěsil do zcela odkryté branky. Zdálo se, že Kladno přestalo hrát. Následovaly protesty domácí střídačky, ale nebyly nic platné. Asistence: Artur Matějovský a Viktor Šámal.
    Kucharčík M., Šámal V., Matějovský A., Hess L., Oh K., Neduchal J.
    Voráček A., Müller K., Štefík M., Polášek O., Pěch M., Valuš J.
    46:23 Tobiáš TICHÝ - 4:6

46:23
    6/5
    Hosté velmi rychle využívají přesilovou hru a znovu odskakují na rozdíl dvou tref. Po přihrávce z levé strany se před brankou utvořila nepřehledná skrumáž. Puk nakonec dotlačil za Voráčka TOBIÁŠ TICHÝ. Rozhodčí následně museli hasit menší potyčku. Asistence: Petr Labuzík a David Huk.
    Tichý T., Labuzík P., Huk D., Švancar V., Lorenz T., Neduchal J.
    Voráček A., Pytlík D., Rambousek M., Krása K., Borkovec J.

Kladno právě vstřelilo branku!
    Rytíři už ztrácí jen jeden gól! Rychlá protiakce Kladna vyrezultovala střelou Klempíře z levé strany a hlavně dorážkou DENISE BERANA do pravé části branky, která zůstala odkryta! Asistence: Adam Klempíř a David Dörfl.
    Beran D. I, Klempíř A., Dörfl D., Háž R., Kulich J., Voráček A.
    Neduchal J., Marek D., Egart T., Labuzík P., Švancar V., Huk D.
    43:20 Trestné střílení Pytlíka

43:20
    Skóre se nemění. Dominik Pytlík nevyzrál na Jakuba Neduchala ani podruhé. Tentokrát skončil puk v brankářově rukavici.

43:20
    Dominik Pytlík vypíchl puk na modré čáře a jel sám na branku. Dva slavističtí protihráči ho naháněli marně. V závěru akce střílel do vyrážečky, bylo to ale s faulem Pšeničky. Je nařízeno trestné střílení.

40:59
    Před Maxem Pšeničkou byla odkrytá branka, Adam Voráček se ale v sedě blýskl fantastickým zákrokem!

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:30.

Slavia strhla ve druhém dějství vedení na svou stranu. Ihned po přestávce se vrhla do útoku a dokonala zásluhou Šámala obrat. Postupně odskočila díky trefám Holejšovského a Pšeničky do třígólového trháku. Z toho ukrojil tři minuty před sirénou Novák. Snížit pak mohl ještě Pytlík, proti jeho zakončení se ale stihl fantasticky přemístit Neduchal.

40:00

39:51
    Tomáš Lorenz si utvořil prostor mezi kruhy. Zápěstím mířil pouze do bloku. Identicky si následně počínal rovněž Petr Labuzík.

39:26
    Kladno mohlo snížit na rozdíl jedné branky. V akci dva na dva přihrával Barnabáš Novák z pravé strany nalevo, kdy číhal volný Dominik Pytlík. Jeho zakončení zápěstím vyrazil Jakub Neduchal pravým betonem. Slavisticky gólman se stihl bravurně přemístit.

39:00
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

38:30
    Slavia po inkasované brance zabrala a je pevně usazena v pásmu Kladna. Opět je to ale spíše hra na krásu, které schází více střel.
    37:01 Barnabáš NOVÁK - 3:5

37:01
    6/6
    Rytíři snižují. Háž obral napravo od slavistické klece o kotouč protihráče a přihrával před branku. Tam puk zachycen nebyl, přišla ale střela BARNABÁŠE NOVÁKA téměř od modré čáry, která zapadla za záda Neduchala. Ten měl zřejmě zakrytý výhled. Asistence: Richard Háž.
    Novák B., Háž R., Klempíř A., Kulich J., Dörfl D., Voráček A.
    Neduchal J., Labuzík P., Švancar V., Lorenz T., Keller A., Huk D.
    35:39 Max PŠENIČKA - 2:5

35:39
    Hosté vyhráli vhazování před vlastní brankou a podnikli rychlou akci. Šámal přihrával z otočky proti holi MAXE PŠENIČKY. Jeho první ránu Voráček vyrazil, na dorážku stejného hráče už byl ale krátký. Asistence: Viktor Šámal a Artur Matějovský.

35:02
    Na Kladnu je vidět snaha, jenže skrze slavistickou obranu se Rytíři k ohrožení branky Neduchala ne a ne dostat.

34:00
    David Huk nabral rychlost na levém křídle a sjel si až před branku. V tísni protihráče přesně zakončit nedokázal.
    32:49 Josef HOLEJŠOVSKÝ - 2:4

32:49
    6/6
    Při hře pět na pět už se ale Slavia paradoxně prosazuje. Kyung Yeol Oh zastavil ve středním pásmu rozjíždějící se protiútok Kladna a posunul puk na JOSEFA HOLEJŠOVSKÉHO. Ten ho potáhl po levé straně a vystřelil přesně na vzdálenější tyč mimo lapačku Adama Voráčka. Asistence: Kyung Yeol Oh.
    Holejšovský J., Oh K., Egart T., Hess L., Keller A., Neduchal J.
    Voráček A., Kulich J., Klempíř A., Beran D. I, Borkovec J., Dörfl D.

32:17
    Kladno je po delší době v plném počtu hráčů. V dlouhém oslabení branku neinkasovalo.

32:03
    Vojtěch Švancar zkusil po krátké přihrávce střelu zprava bez přípravy. Puk netrefil vůbec čistě. Jinak hostům střelba obecně schází. Spíše si hrají a snaží se dotlačit hrací předmět takříkajíc až do kuchyně.

30:29
    Zkrácenou přesilovku pět na tři Slavia nevyužila. Nyní pokračuje klasická výhoda jednoho hráče v poli.

30:17
    Marek Štefík – 2 min., podrážení.

29:40
    Max Pšenička zvolil místo střely z mezikruží ještě přihrávku na pravý kruh, která už se ukázala být navíc. Rytíři se následně osvobodili výhozem z pásma.

28:29
    Jakub Kulich – 2 min., držení.

28:12
    Jakub Neduchal vyráží na střídačku. Slavia hraje v ponechané výhodě.

26:53
    HC Slavia Praha hraje v plném počtu. Kladno mělo jednu superšanci. Poté ještě došlo na sražené nahození do zadního mantinelu.

25:45
    Adam Klempíř promarnil obrovskou šanci na srovnání! Z levé strany dostal přihrávku a byl úplně sám před brankou. Jeho rána z ideální pozice skončila pod betonem Jakuba Neduchala.

24:53
    Tobiáš Tichý – 2 min., faul kolenem.

24:39
    Kladnu se daří operovat v pásmu soupeře. Nutno říci, že když Slavisté zapnou, domácí nestíhají. Těžko říci, na kolik procent hosté hrají. Ani z branek se příliš neradují...

23:45
    Karel Müller nahazoval od modré čáry a pravého mantinelu. Skákající kotouč ukryl Jakub Neduchal u své levé tyče do výstroje.

22:58
    Krásná souhra Slavie. Matouš Jan Kucharčík orazítkoval po zpětné přihrávce pravou tyčku.

22:00
    Kladno se snaží na inkasovanou branku odpovědět. Je aktivní, ale do střeleckých pozic se nedostává. Jakub Neduchal musel vyrážet pouze nahození ze středního pásma.
    20:42 Viktor ŠÁMAL - 2:3

20:42
    6/6
    Slavia se hned ze startu druhého dějství natlačila do útočného pásma a jde rychle do vedení. VIKTOR ŠÁMAL vystřelil z levé strany zápěstím krásně do vzdálenější šibenice. Jeho takřka milimetrový pokus cinkl o brankovou konstrukci. Asistence: Matouš Jan Kucharčík a David Marek.
    Šámal V., Kucharčík M., Marek D., Pšenička M., Matějovský A., Neduchal J.
    Voráček A., Beran D. I, Kulich J., Klempíř A., Háž R., Dörfl D.

20:01

Úvodní třetina utkání mezi Kladnem a Slavií nabídla celkem čtyři branky. Domácí, kteří jsou suverénně nejhorším týmem tabulky, zatím drží se silně favorizovaným soupeřem krok. Kladno dokonce díky trefám Berana a Pytlíka dvakrát vedlo, Pražanům se nicméně podařilo vždy odpovědět, a to konkrétně prostřednictvím Šámala a Matějovského. Uvidíme, zda bude podobně vyrovnaná i druhá třetina.

20:00

19:55
    Zdálo se, že se Slavia dostane ještě do jednoho přečíslení, Tadeáš Egart byl ale v útočném pásmu na poslední chvíli o puk připraven.
    19:26 Artur MATĚJOVSKÝ - 2:2

19:26
    6/5
    Pražané skutečně proměňují přesilovou hru a krátce před pauzou vyrovnávají. ARTUR MATĚJOVSKÝ si vyměnil kotouč s Pšeničkou a z levého kruhu pro vhazování střílel přesně na vzdálenější tyč. Asistence: Max Pšenička a Viktor Šámal.
    Neduchal J., Matějovský A., Pšenička M., Šámal V., Skyba D., Kucharčík M.
    Voráček A., Beran D. I, Kulich J., Borkovec J., Krása K.

19:00
    Ohlášena poslední minuta první třetiny. Slavia ji dohrává v početní výhodě. Zasadí Kladnu úder do šatny?

18:50
    Marek Štefík – 2 min., sevření puku rukou.
    16:42 Dominik PYTLÍK - 2:1

16:42
    6/6
    Kladno jde podruhé v utkání do vedení! DOMINIK PYTLÍK vybojoval kotouč za hostující brankou a šťastným odrazem ho dostal za zaskočeného Neduchala. Asistence: Matěj Rambousek a Barnabáš Novák.
    Pytlík D., Rambousek M., Novák B., Štefík M., Müller K., Voráček A.
    Neduchal J., Tichý T., Skyba D., Holejšovský J., Švancar V., Lorenz T.

15:40
    Kladno teď zatápí Slavii v jejím pásmu. Pražané dvakrát nepřesně rozehráli a počínají si v obraně hodně nervozně.

13:52
    Artur Matějovský obral o puk domácího obránce a byla z toho akce dva na jednoho. Místo přihrávky pod sebe na volného Viktora Šámala zvolil střelu zápěstím z okraje levého kruhu. Adam Voráček pohotově vyrážel!

13:08
    Hra se aktuálně stěhuje z jedné strany na druhou. Zápas má velkého favorita, Kladno ale drží s Pražany zatím krok.

12:10
    S koncem oslabení musel Jakub Neduchal likvidovat nahození od modré čáry. Zvládl to bez větších potíží. Bude se vhazovat.

11:48
    Slavia se osvobodila vyhozením k protější brance. A to v krátkém sledu hned dvakrát.

10:30
    Kladno si může vzít vedení zpátky v první dnešní přesilovce. Jakub Borkovec střílel od modré čáry pouze do bloku.

10:09
    Tomáš Lorenz – 2 min., hákování.
    09:27 Viktor ŠÁMAL - 1:1

09:27
    6/6
    Hosté ze svého tlaku vyrovnávají. Markovu střelu od modré vyrazil Voráček před sebe. VIKTOR ŠÁMAL pohotově dorážel. Asistence: David Marek a Artur Matějovský.
    Šámal V., Marek D., Matějovský A., Pšenička M., Kucharčík M., Neduchal J.
    Voráček A., Beran D. I, Pytlík D., Rambousek M., Dörfl D., Borkovec J.

09:00
    Pražané viditelně přidali. Jsou usazeni v pásmu Kladna a kombinují. Teď se musí mít domácí hodně na pozoru.

07:15
    Střela rozjetého Tomáše Lorenze byla přizvednuta do ochranné sítě.

06:48
    Teď tomu tak ale nějakou dobu nebude. Domácí celek se provinil zakázaným uvolněním.

06:12
    Kladenští jsou nadále při chuti. Kotouč se aktuálně pohybuje častěji na hostující polovině.
    04:56 Denis BERAN - 1:0

04:56
    6/6
    Kladno jde překvapivě do vedení! Domácí vyhráli souboj za brankou Slavie a následně uspěli ze skrumáže. Kotouč dopravil za záda Neduchala z levé strany důrazný DENIS BERAN. Asistence: Richard Háž a Adam Klempíř.
    Beran D. I, Háž R., Klempíř A., Dörfl D., Valuš J., Voráček A.
    Neduchal J., Labuzík P., Holejšovský J., Švancar V., Lorenz T., Huk D.

03:48
    Viktor Šámal nasadil k úprku po levém křídle. Nacpal se až před Voráčka, skóre zápasu ale neotevřel. Mířil někam do jeho hrudi.

03:06
    Tobiáš Tichý převzal touš v rohu kluziště a povyjel si do střelecké pozice. Jeho pokus byl přizvednut nad branku.

01:58
    Denis Beran pádil za pukem po pravé straně. V souboji jeden na jednoho se do zakončení nedostal.

01:09
    Slavia je od počátku dle očekávání aktivnějším týmem. Kladno už se muselo poprvé uchýlit k zakázanému uvolnění.

00:01

Rytíři Kladno: Voráček (Weber) – Borkovec, Krása (A), Háž, Dörfl, Štefík, Müller, Raulič – Pytlík (C), Rambousek, B. Novák – Klempíř, Kulich, D. Beran I (A) – Polášek, Valuš, T. Kozák – Pěch.
    Trenér: Radek Hlavatý

HC Slavia Praha: Neduchal (Štěpánek) – D. Marek, Pšenička (A), Lorenz (A), Oh, Skyba, Hess, Labuzík – Šámal, Kucharčík, Matějovský (C) – Egart, Huk, Švancar – J. Holejšovský, Tichý, Keller.
    Trenér: Ladislav Slížek

Rozhodčí: Turhobr – Maňák, Pěkný.

Hezký čtvrteční podvečer. V rámci 22. kola extraligy dorostu se spolu utkají týmy Rytíři Kladno a HC Slavia Praha. Velkými papírovými favority zápasu budou hokejisté z hlavního města.

Kladno má po dvaceti odehraných utkáních na kontě pouhé čtyři body, když dosud jako jediné ještě nevyhrálo v základní hrací době. Na předposlední Tábor ztrácí propastných 14 bodů. Kladno disponuje při skóre 39:110 jednoznačně nejhorším útokem v celé soutěži.

Slavia je na tom opačně. Se ziskem 46 bodů a skóre 86:52 nahání z druhého místa vedoucí Karlovy Vary, na které ztrácí šest bodů. Z 21 zápasů dokázali Pražané hned šestnáctkrát zvítězit (dvakrát po prodloužení).

Kladno v minulém kole prohrálo na ledě vedoucích Karlových Varů 1:5. Slavia uspěla v pražském derby na Spartě poměrem 7:2.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Filip Lefenda

Branky a nahrávky: 5. D. Beran I (Háž, Klempíř), 17. Pytlík (Rambousek), 38. B. Novák (Háž), 44. D. Beran I (Klempíř, Dörfl) – 10. Šámal (D. Marek, Matějovský), 20. Matějovský (Pšenička, Kucharčík), 21. Šámal (Kucharčík, D. Marek), 33. J. Holejšovský (Oh), 36. Pšenička (Šámal, Matějovský), 47. Tichý (Labuzík, Huk), 48. Kucharčík (Šámal, Matějovský), 60. Lorenz (Švancar)

Rozhodčí: Turhobr – Maňák, Pěkný