Remeš – Štrasburk 2:1 (kon.)
Stade de Reims
2:1 (2:0)
RC Štrasburk
Pátek 01.12.2023, 21:00 • Stade Auguste-Delaune, Reims • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 14. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky francouzské Ligue 1. V rámci 14. kola proti sobě nastoupí Stade de Reims a RC Štrasburk.

Štrasburk je v tabulce na 14 pozici, z 12 zápasů získal 13 bodů. Z posledních pěti zápasů nevyhrál ani jeden, ale třikrát bodoval. Remizoval s Rennes 1:1, Clermontem 0:0 a Marseille 1:1. Nestačil na Nantes 1:2 a na PSG 0:3.

Reims je v tabulce na páté pozici, ze 13 zápasů má 20 bodů. Z posledních pěti zápasů bodoval ve třech. Tým porazil Lorient 1:0 a Nantes 1:0, remizoval s Toulouse 1:1. Nestačil na PSG 0:3 a na Rennes 1:3.

Stade de Reims: Y. Diouf – Busi, Agbadou, Abdulhamíd, De Smet – Okumu, Matusiwa, Teuma – Itó, Daramy, Richardson.
    Náhradníci: Olliero – Bojang, O. Diakité, Foket, Khadra, A. Koné, Nakamura, Salama, Prouchet.

RC Štrasburk: Sels – Guilbert, Nyamsi, Perrin, Senaya – Bakwa, Doukouré, Mwanga, H. Diarra – Gameiro – Emegha.
    Náhradníci: Bellaarouch – Delaine, Deminguet, Mothiba, Sebas, I. Sissoko, Sobol, A. Sylla.

1

1
    Domácí celek hraje v červeném, hostující celek oblékl modré dresy.

1
    Nepřesná akce hostujícího celku, Dïlane Bakwa nedokázal přesněji vypálit.

2
    Sledujeme klidnější pasáž hry, hosté se pokouší něco vymyslet, ale zatím marně.

Thibault De Smet zkoušel najít spoluhráče na útočné polovině, ale přihrávka nebyla přesná.

4
    Štrasburk se usadil na útočné polovině, ale přišel o míč, a tak mohou hrát domácí.

5
    Thibault De Smet se dostával do střelecké pozice, byl důrazně dohraný soupeřem, ale sudí nechává hru plynout.

6
    Matz Sels rozehrával od své branky, rychle přenesl hru, ale k zakončení se tým nedistal.

9
    Ismaël Doukouré měl obrovskou šanci, mohl hosty poslat do vedení, ale po překonání obránce a otočce dokázal vypálit. Jeho rána končí vedle branky.

9
    Remeš právě vstřelila branku!
    Rychlé přenesení hry se domácím vyplatilo. Mohamed Daramy dostal míč na spoluhráče, kterým byl AMIR RICHARDSON. Jeho zakončení míří pod horní tyč. Asistence: Mohamed Daramy.
    9. Amir RICHARDSON - 1:0

12
    Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže dostat do zakončení.

13
    Jeden z hostujících hráčů je zraněný, a tak uvidíme střídání.

13
    Střídání v týmu RC Štrasburk:
    ze hřiště odchází Gerzino Nyamsi, přichází Abakar Sylla.

15
    Fanoušci obou klubů vytvářejí zápasu velmi dobrou atmosféru. Kulisa se musí hráčům rozhodně líbit.

16
    Azor Matusiwa se propracoval do zajímavé střelecké pozice, jeho pokus byl zblokovaný na rohový kop.

17
    Emmanuel Agbadou poslal centr před branku, ale obrana si dokázala snadno poradit.

18
    Domácí fotbalisté pokračují v aktivní hře, nyní si vybojovali rohový kop.

19
    Teddy Teuma poslal centr před branku, obrana si dokázala poradit se zakončením soupeře.

19
    Matz Sels vybojoval míč, a pak rozehrává od své branky. Hostům se podařilo uklidnit hru.

20
    Dvacet minut hry je pryč, domácí celek vede zaslouženě o jednu branku. Štrasburk zatím na výraznější šanci čeká.

22
    Emmanuel Agbadou zblokoval přihrávku do nebezpečné pozice před brankou. Následovat bude rohový kop.

23
    Centr se sice snesl před branku, ale obrana byla pozorná a dokázala si poradit.

24
    Nyní se hraje především na polovině hrací plochy, domácí pokračují v kombinační hře.

27
    Hostující brankář vyběhl z vápna, a pak dokázal odehrát míč do bezpečí. Sledujeme klidnější pasáž hry.

27
    Štrasburk vybojoval míč, rychle otočil hru, Dïlane Bakwa to zkoušel individuálně.

28
    Míč končí mimo hrací plochu, hostující celek na útočné polovině vybojoval autové vhazování.

29
    Dïlane Bakwa však na dlouhou přihrávku od spoluhráče nedosáhl, a tak se směr hry otáčí.

30
    Júnis Abdulhamíd to zkoušel individuálně, projít přes obránce do střelecké pozice se mu však nepodařilo.

31
    Štrasburk rozehrával autové vhazování. Dostali míč před branku, ale pak si dokázala poradit obrana soupeře.

31
    Kévin Gameiro se v souboji před velkým vápnem pokoušel dostat k míči, ale obrana si poradila.

32
    Hostující celek je nyní aktivnější, usadil se na polovině hry. Následně si poradila obrana Reims.

33
    Matz Sels rozehrává od své branky, zapojil se do kombinace, následně to vzal na sebe Habib Diarra. S jeho ránou si dokázal poradit brankář. Je z toho rohový kop.

35
    Domácí brankář je hodně otřesený po srážce se soupeřem. Lucas Perrin důrazně dohrál soupeře.

36
    Thibault De Smet rozehrává od své branky, následně se jeden z hráčů pokoušel dostat do střelecké pozice, ale obrana si poradila.

37
    Domácí celek měl rohový kop, následně zakončoval z hranice vápna Azor Matusiwa. Jeho rána končí malý kousek nad brankou.

38
    Na polovině hrací plochy budou rozehrávat fotbalisté Štrasburku.

38
    Poslední minuty sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže dostat stabilněji před branku soupeře.

40
    Fotbalisté v červeném, tedy Reims, vybojovalo rozehrávku na útočné polovině. Ale do zakončení se tým nedostal.

41
    Rychláé přenesení hry před branku hostů, a pak pálil Azor Matusiwa, Jeho ráně nechybělo moc.

42
    Reims rozehrává od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry. Do kombinace se zapojil také brankář

42
    Dïlane Bakwa hledal před brankou spoluhráče, ale byli tam vždy soupeři.

42
    Rychlá akce domácímu celku vyšla, nyní navyšuje své vedení. Míč si nešťastně do vlastní branky poslal LUCAS PERRIN.
    42. Lucas PERRIN - 2:0

45
    Začala poslední minuta poločasu, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat. Domácí hráči diktují tempo hry.

45+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty.

45+2
    Obrázek hry je poslední minuty stejný, domácí fotbalisté diktují tempo hry, ale nemohou se propracovat do další střelecké pozice.

45+2
    Akce Reims zastaivl ofsajd. Kombinace domácího celku končí, rozehrávat tak bude brankář,

45+3
    Začala poslední nastavená minuta, domácí hráči pokračují v dobré akci.

45+3
    Matz Sels rozehrává od své branky a nutno poznamenat, že příliš nepospíchá.

45+3

Domácí celek naprosto zaslouženě vede po prvním poločase o dvě branky, první část zápasu jednoznačně vyšla Reims.

46

46
    Po poločasové přestávce pokračuje zápas druhým poločasem. Lepší výchozí pozici mají fotbalisté Reims.

48
    Azor Matusiwa zůstává po souboji se soupeřem ležet na hrací ploše, sudí následně přerušil hru. Junior Mwanga byl druhým hráčem v souboji.

50
    Reims vede kombinaci na útočné polovině, Maxime Busi se zapojil do rozehrávky soupeře.

51
    Domácí fotbalisté mají duel velmi dobře rozehraný, následně byl Teddy Teuma faulovaný. Dïlane Bakwa si pomohl za hranicí pravidel.

53
    Dïlane Bakwa dokázal díky aktivní hře dostat soupeře pod tlak, a tak se musí bránit aktivní hře Štrasburku.

54
    Dlouhé autové vhazování se sneslo skoro do vápna, ale obrana si celkem snadno dokázala poradit.

55
    Hosté rozehrávali nakrátko. Následně Dïlane Bakwa se propracoval k zakončení. Jeho rána byla zblokovaná obráncem na rohový kop.

55
    Budeme sledovat další rohový kop, sudí ještě domlouvá hráčům před brankou.

56
    Centr se snesl před branku, a pak balon nadvakrát dokázal získat Yehvann Diouf.

57
    Júnis Abdulhamíd se propracoval do střelecké pozice, ale obrana si dokázala poradit.

60
    Hodina hry je pryč a ve druhém poločase jsme zatím zajímavější příležitost neviděli. Mnoho fotbalisté krásy k vidění není.

61
    ze hřiště odchází Junior Mwanga, přichází Ângelo Gabriel.

63
    Obrovskou příležitost měl domácí celek, Džunja Itó dostal míč před branku, otočil se, a pak ránu minul. Reklamuje ještě faul.

64
    Domácí fotbalisté mají nyní územní převahu, drží soupeře pod tlakem.

65
    Nyní Štrasburk kombinoval na polovině hrací plochy, následně se dostal do zakončení, ale rána byla obranou zblokovaná.

66
    Dïlane Bakwa a Frédéric Guilbert si vyměnili míč, a pak přišel centr před branku. S míčem si snadno poradil domácí brankář.

68
    Domácí fanoušci už zpívají oslavné chorály, věří, že jejich oblíbenci tento zápas vyhrají.

70
    Dvacet minut hry nás dělí od konce zápasu, takticky hrají fotbalisté Reims velmi dobře. Drží míč daleko od vlastní branky.

70
    Kévin Gameiro se po rychlé akci propracoval do střelecké pozice, s jeho pokusem si snadno dokázal poradit brankář. Byl z toho rohový kop.

71
    Habib Diarra následně pálil znovu, nyní však vůbec nedokázal trefit branku.

73
    Volný kop z dobré pozice bude nyní rozehrávat hostující celek. Míč se dostal před branku, ale obrana si rychle poradila.

74
    Džunja Itó to vzal na sebe, mohl přihrávat, ale rozhodl se pro zakončení. Brankář míč vyrazil na rohový kop.

74
    Reims mělo možnost rohového kopu. Nakrátko rozehráno, následný centr před branku nebyl přesný, Teddy Teuma neuspěl.

76
    ze hřiště odchází Dïlane Bakwa, přichází Lebogang Mothiba,
    ze hřiště odchází Ismaël Doukouré, přichází Ibrahima Sissoko.

77
    Štrasburk rychle přenesl hru, následně hlavičkoval Emanuel Emegha. Jeho rána nebyla dostatečně důrazná.

78
    Za malý moment uvidíme, také střídání domácího celku. Na hřiště půjdou odpočinutí hráči.

78
    Střídání v týmu Stade de Reims:
    ze hřiště odchází Teddy Teuma, přichází Keito Nakamura,
    ze hřiště odchází Mohamed Daramy, přichází Oumar Diakité.

80
    Dostáváme se do posledních deseti minut zápasu. Domácí fotbalisté mají duel velmi dobře rozehraný a jsou blízko výhře v tomto utkání.

81
    Sledujeme nyní klidnější pasáž hry, Štrasburk se vůbec nemůže propracovat do střelecké pozice. Nyní hraje domácí zadní řada velmi spolehlivě.

84
    Ângelo Gabriel velmi dobře poslal centr před branku, ale v pokutovém území si nepočínal dobře nikdo z jeho spoluhráčů.

85
    ze hřiště odchází Džunja Itó, přichází Reda Yousef Khadra.

86
    Pokutový kop pro hosty, domácí faulovali.
    86. Penaltový zákrok

87
    Žlutá karta pro tým Stade de Reims (Thibault De Smet).

88
    Štrasburk právě vstřelil branku!
    KÉVIN GAMEIRO dokázal s přehledem proměnit penaltu, poslal míč nechytatelně do brány.
    88. Kévin GAMEIRO - 2:1

89
    Kévin Gameiro dokázal prostřelit několik hráčů, ale jeho rána končí o malý kousek vedle branky.

90
    Po úspěšné penaltě pokračuje hostující celek v aktivní hře a uvidíme, zda dokáže ještě vyrovnat.

90
    Uvidíme, kolik minut sudí nastaví.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty.

90+1
    ze hřiště odchází Amir Richardson, přichází Amadou Koné.

90+1
    Lucas Perrin leží po souboji ve vápně na hrací ploše a hosté chtějí další pokutový kop.

90+2
    Domácí komplikovanou situací zvládli, následně otočili směr hry a zkoušeli něco vymyslet před brankou soupeře.

90+3
    Žlutá karta pro tým RC Štrasburk (Abakar Sylla).

90+5
    Nyní se hraje už nad rámec času, což se domácím fanouškům nelíbí.

90+5
    Lucas Perrin vypálil, jeho rána byla zblokovaná. Následně domácí rychlý brejk neproměnili.

90+5

Držení míče: 50 % : 50 %.
    Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 5:4. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 7:7.

Domácí fotbalisté se v prvním poločase dostali do dvoubrankového vedení, hosté v závěru zápasu z penalty snížili. Vyrovnat už Štrasburk nedokázal. (22:55:55)