FK Pardubice
1:2 (1:1)
AC Sparta Praha
Neděle 03.12.2023, 15:00 • CFIG Arena • FORTUNA:LIGA • 17. kolo

Zápas je u konce! Sparta nakonec zápas dovedla do vítězného konce, ale lehké to určitě neměla. Po úvodní brance Krejčího totiž vyrovnal Tomáš Zlatohlávek a do kabin se šlo za stavu 1:1. Kapitán Ladislav Krejčí ovšem udeřil i po hodině hry a tak Sparta vedla 2:1.
    Závěr zápasu si však hosté nepohlídali podle představ a ještě se musel strachovat o výsledek. Nejprve se proti nim pískla penalta, ze které byl nakonec jen přímý kop. V poslední minutě poté vyrovnal Mukwelle, gól ale neplatil pro těsný ofsajd. (17:17:25)

Držení míče: 34 % : 66 %.
    Střely na branku: 4:9. Střely mimo: 3:7. Rohy: 3:11. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 8:10.

90+7

90+7
    Žlutá karta pro tým FK Pardubice (Pablo Ortíz).
    90+6. Červená karta

90+6
    Červenou kartu viděl asistent trenéra FK Pardubice David Mikula.

90+5
    Žlutá karta pro tým AC Sparta Praha (Kaan Kairinen).

90+4
    Lukáš Sadílek nyní dlouho ležel na hrací ploše. Jan Kuchta navedl balón do rohu hřiště a zakopl míč. Domácí ale nevrací.

90+2
    Tak ne! Pardubice se z vyrovnání radovaly marně, po teči Pabla Ortize totiž William Mukwelle údajně byl v postavení mimo hru!
    90. Mukwelle docpal míč do sítě! Ale gól odvolán kvůli ofsajdu

90
    Pardubice právě vstřelily branku!
    Neuvěřitelné, domácí vyrovnávají po rohovém kopu! Po centru Vacka se do zakončení dostal WILLIAM MUKWELLE, který prostřelil Petera Vindahla a srovnává na 2:2!

88
    Kuriózní situace před domácí bránou. Nejprve Pablo Ortiz přihrál přímo na nohu protihráče. Poté obránce Pardubic upadl ve vlastním vápně a daroval tak míč protihráči, jehož střelu vykryl Kinský.
    86. Icha nepřesnou střelou odhrnul sníh na střeše stadionu

86
    Marek Icha si z levé strany navedl míč na střelu, tou ale zamířil mimo stadion.

84
    Právě faulovaný Hlavatý rozehrál volný kop přímo na hlavu Pabla Ortize, ten ovšem hlavičkoval jen do míst, kde stál připravený Vindahl.

83
    Michal Hlavatý skvěle odstavil od balónu Martina Vitíka a následně vybojoval volný přímý kop z dobré pozice pro centr.

82
    Střídání v týmu FK Pardubice:
    ze hřiště odchází Tomáš Zlatohlávek, přichází Filip Brdička.

Střídání v týmu AC Sparta Praha:
    ze hřiště odchází Matěj Ryneš, přichází Jaroslav Zelený.

82
    Pardubice jakoby dva zákroky Jana Kuchty nakoply a nyní hrají s míčem u nohy na polovině soupeře.

79
    Jan Kuchta (AC Sparta Praha) v souboji naprosto přejel Denise Halinského a dostává žlutou kartu. Může být rád, že v předchozím souboji s Vackem vyvázl bez karty, jinak by už šel do sprch.

79
    Kamil Vacek (FK Pardubice) byl faulován Kuchtou a vyjel na něj, za což dostává domácí kapitán žlutou kartu.

77
    Pardubáci chtěli jít do rychlého protiútoku, Denis Donát ale ve středu hřiště nepřihrál ideálně a tak jsou u míče znovu hosté.

75
    Mukwelle v pokutovém území kolmicí vysunul Michala Hlavatého. Ten ale byl až v příliš velkém úhlu a nedokázal tak bránu Sparty pořádně ohrozit. Peter Vindahl si poradil.

74
    ze hřiště odchází David Pavelka, přichází Kaan Kairinen.

73
    Pardubice v posledních minutách vůbec nestíhají a sparťané si místy dělají, co chtějí. Jan Kuchta si tentokrát pohlídal ofsajd a hledal před bránou Haraslína, před kterým na poslední chvíli zasáhl Mareš.

72
    Sparta právě vstřelila branku a šla do dvougólového vedení, Jan Kuchta ale byl v ofsajdu a branka tak neplatí!

70
    Kamil Vacek rozjel rychlý protiútok Pardubic. Přes Michala Hlavatého se balón dostal až napravo k Mukwellemu, který v pádu sice poslal míč směrem na bránu, Vindahla ale neohrozil.

67
    ze hřiště odchází Tomáš Solil, přichází Denis Donát,
    ze hřiště odchází Štěpán Míšek, přichází Emil Tischler.
    65. Ladislav Krejčí ml. - 1:2

65
    Sparta právě vstřelila branku!
    Hosté jdou znovu do vedení a je to znovu zásluha LADISLAVA KREJČÍHO! Ten si tentokrát naběhl na zadní tyč na centr Haraslína a využil zaváhání Pabla Ortize – 1:2! Asistence: Lukáš Haraslín.
    64. Kuchta skvěle prostrčil na Haraslína, jeho jedovka těsně minula bránu

64
    Rychlá akce Sparty znamenala velkou šanci Haraslína. Ten měl míč na levou nohu a tvrdou ranou zamířil vedle!

62
    ze hřiště odchází Vojtěch Patrák, přichází William Mukwelle.

ze hřiště odchází Adam Karabec, přichází Veljko Birmančević.

61
    Centr z levé strany propadl až na zadní tyč k Tomáši Wiesnerovi, jehož nenápadná střela doskákala těsně vedle levé tyče.

59
    Sparta je v posledních minutách hodně na balónu, vyloženou šanci ale zatím neměla. Nyní se to pokusil změnit Adam Karabec, který sice obešel obránce, následně ale nepřesně přihrál.
    57. Sadílek trefil Solila do ruky! Penalta se ale nepískala

57
    Lukáš Haraslín skvěle udržel balón na hrací ploše a dostal se do pokutového území. Tam našel spoluhráče, jehož střela trefila záda Tomáše Solila.

56
    Hned vzápětí měli hosté k dispozici rohový kop, Adam Karabec ale nenašel spoluhráče.

55
    Exekuci volného přímého kopu si vzal na starosti Michal Hlavatý, byl ale až příliš ambiciózní, zeď neměl šanci překopnout.
    54. Odvolaná penalta! Pavelka podrazil Solila ještě před vápnem

54
    Tak ne, hlavní rozhodčí po konzultaci s VAR odvolává penaltu a Pardubice budou kopat volný přímý kop z hranice pokutového území!

53
    Tomáš Solil se prodral s míčem do pokutového území a byl podražen obráncem a tak budou mít Pardubice výhodu pokutového kopu!

52
    Penalta pro Pardubice!

51
    A pátý roh hostů ve druhé půli. Znovu z levé strany, tentokrát si ale míč postavil Adam Karabec. Hlavou zakončoval Pavelka, přesný však nebyl.

49
    Čtvrtá minuta druhého poločasu a sparťané kopali už třetí roh. Matěj Ryneš střílel z dálky, mezi tři tyče ale nezamířil.

48
    Sparta vstoupila do druhé půle aktivně. Matěj Ryneš nyní tvrdým centrem hledal Jana Kuchtu, před kterým zasáhl Denis Halinský.

46
    ze hřiště odchází Victor Olatunji, přichází Jan Kuchta,
    ze hřiště odchází Jakub Pešek, přichází Lukáš Haraslín.

46

První půle je u konce a zatím je možná trochu překvapivě skóre nerozhodné. Herně navrch samozřejmě měla Sparta, která také šla do vedení po hlavičce Ladislava Krejčího. Domácí Pardubice se ale nevzdaly a vzápětí vyrovnaly po skvělé trefě Tomáše Zlatohlávka. Červenobílí měli i další šance, ještě tak rozhodně není rozhodnuto.

45+1

45
    Následuje jedna minuta nastavení, kterou hosté zahájí rozehráním rohového kopu.

41
    Útočné snažení Sparty nevyústilo v přímé ohrožení brány. Denis Halinský poslal míč do bezpečí. Akce hostů pokračovala, další centr na kapitána Krejčího ale nebyl přesný.

39
    Po faulu Davida Pavelky rozehrával volný přímý kop Kamil Vacek. Jeho centr našel náběh Tomáše Solila, domácí záložník ale hlavou netrefil bránu.

37
    I tentokrát se Pardubice z rohového kopu dostali do střelecké pozice. Znovu střílel Tomáš Zlatohlávek, tentokrát si ale Peter Vindahl poradil.

36
    Hra je nyní přerušena, protože sparťanští fanoušci na Michala Hlavatého hází sněhové koule. Pardubice tak nemohou rozehrát rohový kop.

35
    Jakub Pešek se dopustil útočného faulu na Michala Hlavatého a tak se domácí dostávají znovu na balón.

30
    Sparťané jsou od inkasované branky na balónu, ale až teď se dostali na útočnou polovinu hřiště.
    26. Tomáš ZLATOHLÁVEK - 1:1

26
    Z ničeho nic je vyrovnáno! Vojtěch Patrák v hlavičkovém souboji byl úspěšný a vybojoval tak míč pro svůj tým. K balónu se dostal TOMÁŠ ZLATOHLÁVEK, který levou nohou vymetl šibenici a srovnává skóre! Asistence: Vojtěch Patrák.

21
    Domácí se pokusili o rychlou odpověď a kopali hned další roh. Centr do pokutového území ale odvrátila obrana. Hra následně byla přerušena kvůli ležícímu sparťanovi.
    19. Ladislav Krejčí ml. - 0:1

19
    Hosté jdou do vedení a je to z domácí strany hodně laciné! LADISLAV KREJČÍ si z pozice stopera naběhl před bránu absolutně nikým nehlídaný. Adam Karabec si toho všiml a poslal přesný centr na hlavu sparťanského kapitána, který se nemýlil! Asistence: Adam Karabec.

18
    Pardubice zkusily akci po levé straně. Byly skoro úspěšné, ale Vojtěch Patrák nedokázal odcentrovat přesně před bránu.

16
    Ladislav Krejčí křížnou přihrávkou našel v pokutovém území Adama Karabce, který si pěkně zpracoval balón, zakončení ale šlo mimo. Navíc byl odpískán ofsajd.

15
    Sparta je v posledních minutách hodně na balónu, zatím ale jen v okolí půlící čáry. Když jsou Pardubice u balónu tak se snaží kombinovat, zatím se to ale moc nedaří.
    12. Ichova skvělá rána po rohu skončila na tyči!

12
    První velká šance zápasu a měli ji domácí fotbalisté! Chytře rozehraný rohový kop vyústil ve tvrdou střelu Marka Ichy, který trefil tyč! Balón následně skončil v zámezí.

10
    Růžky vystrčili také domácí fotbalisté. Tomáš Solil z levé strany ještě hledal spoluhráče před bránou, Patrik Vydra ve skluzu zastavil balón.

8
    Další zakončení záložníka Davida Pavelky. Tentokrát si naskočil na centr z pravé strany a hlavou zamířil do brány, Antonín Kinský si však poradil.

7
    David Pavelka napřáhl ke střele zpoza pokutového území a jen to zašumělo. Míč skončil jen těsně vedle levé tyče.

3
    Sparta měla k dispozici první rohový kop. Z pravé strany rozehrával Adam Karabec, obránce odhlavičkoval do bezpečí.

2
    Pardubice zahájily zápas s míčem na kopačkách a hned se pokusily o útočnou akci. Tomáš Zlatohlávek střílel z voleje, trefil ale jen před sebou stojícího obránce.

1

Oba týmy už nastupují na hrací plochu. Domácí Pardubice v červenobílém, hosté z Prahy nastupují v černozlatých výročních dresech.

FK Pardubice: Kinský – Mareš, Halinský, Ortíz, Icha – Míšek, Vacek (C), Solil – Hlavatý – Zlatohlávek, Patrák.
    Náhradníci: Donát, Černý, Pikul, Tischler, Darmovzal, Helešic, Surzyn, Brdička, Jak. Matoušek II, Mukwelle.
    Trenér: Radoslav Kováč

AC Sparta Praha: Vindahl – P. Vydra, Krejčí ml. (C), Vitík – Wiesner, Sadílek, Pavelka, Ryneš – Karabec, Olatunji, Pešek.
    Náhradníci: Vorel – Preciado, Gomez, Kairinen, Kuchta, Birmančević, Laçi, Haraslín, M. Ševčík, Zelený, Sejk.
    Trenér: Brian Priske

Rozhodčí: Černý – Váňa, Antoníček.

Ovšem je otázkou, zda se dnes v Pardubicích bude hrát. Vše je v rukou delegáta LFA, který by na stadion měl zavítat v neděli ráno.

Naopak Sparta je na vítězné vlně. V lize třikrát v řadě vyhrála s čistým kontem a to se ji podařilo i ve čtvrtek. V Evropské lize Pražané vyzvali španělský Real Betis a po trefě Lukáše Haraslína ze začátku druhého poločasu zvítězili 1:0.

V lize svěřencům Briana Priskeho patří první příčka, když mají dvoubodový náskok na svého největšího rivala. Nejgólovějším hráčem týmu je již zmiňovaný Lukáš Haraslín, který se trefil sedmkrát. O jeden gól méně dala letní srbská akvizice Veljko Birmančevič a ještě o jednu branku méně má na kontě Jan Kuchta.

Pardubice nezažívají ideální období. V říjnu sice Východočeši ani jednou neprohráli, když třikrát remizovali a vyhráli v Českých Budějovicích. V listopadu ale odehráli tři zápasy nezískali ani bod. Postupně totiž padli se Zlínem, V mladé Boleslavi a naposledy před týdnem v Jablonci. Svěřenci trenéra Radoslava Kováče mají problémy zejména se střílením gólů, těch dali v této sezóně jen 12, což je nejméně v celé soutěži.

Nejlepším střelcem týmu je Kryštof Daněk, který se prosadil třikrát. Ovšem v Pardubicích je na hostování právě ze Sparty a v dnešním utkání se tak s největší pravděpodobností nepředstaví. Stejně jako stoper Ondřej Kukučka.

Vítejte u online přenosu ze zápasu 17. kola FORTUNA:LIGY, ve kterém se utkají týmy FK Pardubice a AC Sparta Praha. Úvodní výkop je naplánován na 15:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

David Klier

Branky: 26. Zlatohlávek (Patrák) – 19. Krejčí ml. (Karabec), 65. Krejčí ml. (Haraslín)

Karty:   79. Vacek (PCE), 90+7. Ortíz (PCE) – 79. Kuchta (SPA), 90+5. Kairinen (SPA)   90+6. Mikula (asistent) (PCE)

Střely na branku: 4:9. Střely mimo: 3:7. Rohy: 4:11. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 8:10.
    FK Pardubice: Kinský – Mareš, Halinský, Ortíz, Icha – Míšek (67. Tischler), Vacek (C), Solil (67. Donát) – Hlavatý – Zlatohlávek (82. Brdička), Patrák (62. Mukwelle).
    Náhradníci: Černý, Pikul, Darmovzal, Helešic, Surzyn, Jak. Matoušek II.

AC Sparta Praha: Vindahl – P. Vydra, Krejčí ml. (C), Vitík – Wiesner, Sadílek, Pavelka (74. Kairinen), Ryneš (82. Zelený) – Karabec (62. Birmančević), Olatunji (46. Kuchta), Pešek (46. Haraslín).
    Náhradníci: Vorel – Preciado, Gomez, Laçi, M. Ševčík, Sejk.

Rozhodčí: Černý – Váňa, Antoníček