Trnava – Skalica 2:0 (kon.) | Slovan Bratislava – Ružomberok 2:2 (kon.)
FC Spartak Trnava
2:0 (0:0)
MFK Skalica
sk Neděle 03.12.2023, 15:00 • Štadión Antona Malatinského • Niké liga • 16. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:00.

Príjemný dobrý deň z Trnavy, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu 16. kola futbalovej Niké ligy, v ktorom futbalisti FC Spartak Trnava privítajú na domácom trávniku hráčov MFK Skalica. Zápas sa začína o 15:00, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Trnave patrí v aktuálnej tabuľke našej najvyššej súťaže priebežné tretie miesto so ziskom 30 bodov. V poslednom doterajšom zápase zverenci trénera Michala Gašparíka vyhrali v Podbrezovej nad FK 2:1 (góly Trnavy Ďuriš, Bainović). Najlepším strelcom tímu je dvojica hráčov – Ďuriš i Azango majú na svojom konte 5 gólov. V týždni odohrali Trnavčania na domácom štadióne i zápas Európskej konferenčnej ligy, v ktorom podľahli Ludogorcu Razgrad nešťastne 1:2.

Skalici patrí v tabuľke Niké ligy priebežné ôsme miesto so ziskom 17 bodov. V poslednom doterajšom zápase zverenci trénera Pavla Majerníka prehrali na domácom trávniku s Banskou Bystricou 0:3. Najlepším strelcom tímu je až štvorica hráčov – Podhorín, Smékal, Haša i Matejov majú na svojom konte po 2 góly.

Zápas sa začína o 15:00, veríme, že ho budete sledovať v našej spoločnosti.

Úvodné zostavy:

FC Spartak Trnava: Takáč – Šulek, Koštrna, Kóša, Mikovič (C) – Azango, Bernát, Zeljković, Paur, Daniel – M. Ďuriš.
    Náhradníci: Vantruba – Gorosito, Kompan Breznik, Procházka, Djuričin, Oseni, Bainović, Bukata, Ofori.
    Tréner: Michal Gašparík

MFK Skalica: Junas – Ranko, Matejov, Podhorin, Rudzan – Morong, Vlasko, M. Nagy (C), M. Hollý, Gaži – Sobczyk.
    Náhradníci: Luksch – Haša, Smékal, Mášik, Černek, Špehar, Alves, Moura, Baumgartner.
    Tréner: Pavol Majerník

Rozhodca: Ruc – Poláček, Pacák.

Oba tímy pod vedením trojice rozhodcov prichádzajú na trnavský trávnik.

Ešte pred začiatkom zápasu si domáci Filip Bainović prevzal cenu za Gól mesiaca, nádherný angličák zavesil do siete podbrezovského brankára Richarda Ludhu.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

1
    Úvodný výkop zápasu patrí futbalistom Trnavy.

1
    Center Paura hľadal Erika Daniela, no ten bol v postavení mimo hru a hra je tak prerušená.

2
    Trávnik je v Trnave aspoň opticky výborne pripravený, oproti včerajším duelom v Zlatých Moravciach a Trenčíne je to veľký rozdiel.

3
    Rýchly útok Trnavy po zlej rozohrávke Ranka, Bernát sa však následne neprebil cez Rudzana.

4
    Erik Daniel znovu v akcii, tentokrát posielal center pred bránku Skalice, Martin Junas si však loptu pohodne stiahol do svojej náruče.

5
    Koštrna peknou prihrávkou našiel Ďuriša, ktorý loptu posunul napravo pre Šuleka. Center trnavského hráča obetavo tečoval na roh skalický obranca Rudzan.

6
    Z rohového kopu Trnava Junasa ohroziť nedokázala, dopredu tak môžu ísť futbalisti Skalice.

7
    Zaujímavý Bernátov pas hľadal Michala Ďuriša na hrote Trnavy, všetko vyriešil brankár Junas, ktorý výborne čítal hru.

8
    Skalica v kombinácii na vlastnej polovici trávnika, hostia zo Záhoria majú zatiaľ problém s prechodom stredného pásma.

8
    Vlasko fauloval prenikajúceho Erika Daniela pred vlastnou šestnástkou. Trnava bude zahrávať priamy kop z veľmi zaujímavej pozície.

9
    Daniel bude zrejme môcť pokračovať v hre, i keď faul Vlaska vyzeral veľmi nepríjemne.

10
    Jakub Paur skúsil tvrdú ranu z priameho kopu a zostrelil práve Jána Vlaska, ktorý ostáva ležať otrasený na trávniku. Po pár minútach je však v poriadku a bude pokračovať v zápase.

11
    Desať minút prvého polčasu je za nami, Trnava hrá so Skalicou nerozhodne 0:0.

12
    Kombinácia Trnavy pred šestnástkou hostí, Azango našiel Šuleka, ale ten príliš dlho váhal s následným riešením a napokon sa rozhodol pre prihrávku dozadu.

13
    Zaujímavá prihrávka Paura do priestoru šestnástky hostí, všetko ale opäť vyriešil Martin Junas, ktorý výborne čítal hru a loptu skryl do svojich rukavíc.

14
    Trnava ale postupne zvyšuje tempo a dostáva sa čoraz bližšie k bránke Skalice.

15
    Paur našiel znovu výbornou prihrávkou na pravú stranu Azanga, ktorý si loptu potiahol do šestnástky MFK, jeho strela však následne končí vedľa ľavej tyče Junasovej bránky.

16
    Erik Daniel poslal do šestnástky hostí výborný center pre Michala Ďuriša, ktorý však pri spracovaní potreboval dotyk navyše, Gaži mu tak loptu dokázal odkopnúť na rohový kop.

17
    Rohový kop Trnavy zahral Ján Bernát, lopta končí v rukaviciach brankára Jána Bernáta.

18
    Martin Nagy sa stredom poľa snažil dostať cez Zeljkovića, napokon si pomohol nedovolene a hra je prerušená.

19
    Tentoraz si faulom v strede poľa pomohol trnavský Adrian Zeljković. V súvislosti s týmto trnavským hráčom zo Slovinska sa spomína záujem viacerých klubov z nemeckej Bundesligy.

20
    Dvadsať minút zápasu je za nami, Trnava hrá so Skalicou stále nerozhodne 0:0.

21
    Šulekov center našiel Michala Ďuriša, hlavička skúseného útočníka však končí v moci Martina Junasa.

22
    Morong zobral loptu Zeljkovićovi a mohol ísť do útoku, no proti bol Kóša, ktorý ešte istil spoluhráča a loptu získal späť pre Trnavu.

23
    Znovu aký taký nápor Trnavy, Azango sa napokon ku strele neodhodlal.

24
    Tak napokon áno, strela Azanga však bola tečovaná, k lopte sa dostal Erik Daniel, ktorý skúsil prelobovať Martina Junasa. Netrafil však priestor skalickej bránky a navyše bol v postavení mimo hru.

25
    Vlasko výborne prepustil loptu Gažimu, krásny obranný zákrok ukázal aj trnavský Koštrna.

26
    Hra sa prelieva zo strany na stranu, vyložené gólové šance však chýbajú na oboch stranách.

27
    Prvý rohový kop v zápase v prospech hráčov Skalice. Morong sa snažil prebiť cez kapitána Trnavy Mikoviča, ktorý napokon situáciu vyriešil odkopom lopty na roh.

27
    Rohový kop Vlaska našiel Olivera Podhorína, ktorý je známy pomerne vysokým výskokom. Hlavička skalického stopéra však bola pomerne nepresná.

28
    Lopta je v moci skalického brankára Martina Junasa, ktorý ju bude rozohrávať od svojej bránky.

29
    Hosťom zo Skalice sa otvoril priestor na rýchly protiútok, viazne im však kombinácia na polovici súpera a to sa zatiaľ javí ako obrovský problém MFK.

29
    Veľká šanca Skalice! Alex Sobczyk obišiel Zeljkovića, tvrdo vystrelil k pravej tyči, ale Takáč mu krásnym zákrokom pokazil gólovú radosť!

30
    Rohový kop hostí zahral Vlasko, Takáč tentoraz nemusel zasahovať.

30
    Žltá karta pre tím FC Spartak Trnava (Michal Ďuriš).

31
    Po ďalšom centri Jána Vlaska nasledovala pomerne slabá hlavička Podhorína, lopta bez problémov končí v rukaviciach Dominika Takáča.

32
    Niečo málo cez polhodinu zápasu je za nami, Trnava stále remizuje so Skalicou 0:0.

33
    Bernát zahral rohový kop, odrazená lopta sa dostala až ku Mikovičovi, ktorý si nabehol z druhej vlny, ale tvrdou strelou trafil len brániaceho hráča Skalice!

34
    Azango šikovne po pravej strane vysunul Jána Bernáta, následný center stredopoliara Trnavy našiel pred skalickou bránou len obrancu Ranka.

34
    Obrovská šanca Trnavy! Center Bernáta z pravej strany smeroval na zadnú tyč, kde bol skúsený Michal Ďuriš, ale hlavou len o centimeter minul priestor Junasovej bránky!

35
    Rozhodcovská lopta – prihrávka jedného z hráčov Skalice zasiahla hlavného rozhodcu Ruca.

36
    Daniel si v ostrejšom súboji s Morongom pomohol rukami, hlavný rozhodca Marián Ruc si to však zrejme nevšimol.

37
    Povedal by som, že na ihrisku máme trošku viac emócií, než je potrebné. Ďuriš i Vlasko už majú žlté karty a najmä v prípade skalického hráča je to veľká výstraha do ďalšieho priebehu zápasu.

38
    Útočná akcia Skalice je zastavená pre postavenie mimo hru.

39
    Trnava sa snaží kombinovať na polovici súpera, ale je to zatiaľ príliš nepresné.

40
    Do konca prvého polčasu ostáva necelých 5 minút, Trnava remizuje so Skalicou 0:0.

41
    Dlhý center na pravú stranu pre Ďuriša, postrážil ho však pozorný Rudzan.

42
    Martin Mikovič prihrávkou z pravej strany hľadal pred bránkou hostí Michala Ďuriša, no ten bol tiesnený obrancom a do zakončenia sa nedostal.

43
    Skaličanom sa opäť otváral priestor na rýchly protiútok, ich rozohrávka však bola príliš pomalá a domáci sa stihli vrátiť do obranných pozícií.

44
    Dlhý nákop hostí doletel až ku Dominikovi Takáčovi, ktorý sa po dlhšom čase aspoň trošku zahrial.

45
    V prvom polčase bude hlavný rozhodca Marián Ruc nadstavovať minimálne 1 minútu. Skalica bude po faule Koštrnu zahrávať priamy kop.

45+1
    Priamy kop hostí zahral Ján Vlasko, lopta však následne po viacerých odrazoch končí v moci Dominika Takáča.

45+1
    Prvý polčas sa skončil.

Po prvom polčase hrá Trnava so Skalicou na domácom trávniku nerozhodne 0:0. Druhý polčas sa začne približne o 16:04.

46
    Začal sa druhý polčas.

46
    Úvodný výkop druhého polčasu patrí futbalistom Skalice.

47
    Oba tímy nastúpili do druhého polčasu bez zmeny v zostavách.

47
    Žltá karta pre tím MFK Skalica (Mário Hollý).

47
    Veľká šanca Trnavy! Šulek z pravej strany posielal center pred bránku hostí, Ďuriš hoc tiesnený sa dostal do zakončenia, ale Martin Junas podržal svoj tím!

48
    Snaha o kontru v podaní Skalice, trnavská obrana však bola pomerne rýchlo sformovaná.

49
    Trnava začína ďalší útok postupnou kombináciou na vlastnej polovici trávnika.

50
    Ján Bernát sa šikovne zbavil brániaceho Hollého, skúsil strelu zo strednej vzdialenosti. Trafil brániaceho Podhorína, tečovaná lopta však napriek tomu Junasovi starosti príliš nenarobila.

51
    Máme za sebou 50 minút dnešného zápasu, v Trnave sme gól zatiaľ nevideli.

52
    Trnavčania sú však opticky živší ako v prvom polčase, je badať, že chcú čo najskôr otvoriť skóre dnešného zápasu.

53
    Azangov oblúčik neprešiel cez Rudzana, následne Zeljkovićova rana končí v moci Martina Junasa. Na trávniku je to však divoké, na zemi leží aktuálne až 5 hráčov.

54
    Najdlhšie sa z trávnika dvíha Michal Ďuriš, ktorý inkasoval od Junasa v súboji úder lakťom do hlavy. Bolo to však až po vyrazení lopty skalickým brankárom.

54
    Ján Bernát si dlhšie chystal pozíciu na strelu, zabrániť mu v nej však dokázal vracajúci sa Mário Hollý.

55
    Obrovská šanca Trnavy! Danielov center sklepol Jakub Paur pre Martina Šuleka, ktorý však vo výbornej pozícii nezakončil ideálne a lopta tak končí v moci Martina Junasa.

56
    V pomerne mrazivom počasí sa už preberajú aj domáci fanúšikovia a ženú svoj tím dopredu.

56
    Spartak však v druhom polčase vysoko napáda rozohrávku Skalice a hosťom to robí zatiaľ pomerne vážny problém.

58
    Trnava dala gól! Excelentný center Erika Daniel našiel presne ADRIANA ZELJKOVIĆA, ktorý sa odpútal od Ranka a krásnou hlavičkou do ľavého horného rohu bránky nedal Martinovi Junasovi žiadnu šancu na úspešný zákrok!

59
    Uvidíme ako na zmenu skóre zareagujú hostia zo Záhoria, domácim vedúci gól iste dodá novú energiu do žíl.

60
    Hodina hry je za nami, Trnava vedie nad Skalicou 1:0. Jakub Paur skúsil strelu z veľkej diaľky, trafil však len brániaceho Olivera Podhorína.

61
    Adam Morong sa odhodlal ku strele snáď z 30 metrov, pretože videl veľa voľného priestoru. Lopta trafila nepríjemné Kóšu do tváre a odrazila sa na rohový kop. Kóša následne ostáva na trávniku poriadne otrasený.

62
    Kóša však bude v poriadku a bude môcť pokračovať v zápase. Rohový kop Skalice rozohral Ján Vlasko. Takáč mal problém dostať sa vo výskoku ku lopte cez hráčov Skalice.

62
    Žltá karta pre tím MFK Skalica (Adam Gaži).

63
    Striedanie v tíme MFK Skalica:
    z ihriska odchádza Mário Hollý, prichádza Martin Mášik,
    z ihriska odchádza Adam Gaži, prichádza Davi Alves.

64
    Viacero súbojov v strede poľa, výsledkom je faul Mášika na Michala Ďuriša.

65
    Dlhý center na hrot pre Michala Ďuriša, ten však nebol úplne dobre zorientovaný a jeho následná hlavička bola veľmi nepresná.

66
    Domáci sa snažia dostať do útoku, v týchto momentoch sú však až príliš zbrklí.

67
    Skalica práve prežila klinickú smrť! Chyba Ranka, do zakončenia sa dostal Michal Ďuriš, ktorý však pri pokuse o prehodenie vybiehajúceho Junasa trafil brvno skalickej bránky. Následne sa lopta odrazila k Paurovi, ktorý strelou trafil práve skalického brankára.

68
    Žltá karta pre tím FC Spartak Trnava (Martin Mikovič).

69
    Trnavčania sa snažia upokojiť trošku situáciu. Takáč berie loptu do svojich rúk a následne ju bude rozohrávať.

70
    z ihriska odchádza Alex Sobczyk, prichádza Roman Haša,
    z ihriska odchádza Ján Vlasko, prichádza Daniel Smékal.

70
    Striedanie v tíme FC Spartak Trnava:
    z ihriska odchádza Ján Bernát, prichádza Martin Bukata.

71
    Do konca riadneho hracieho času ostáva necelých 20 minút, Trnava vedie nad Skalicou 1:0. Na trávniku ostáva ležať po údere od Alvesa Martin Šulek. Po krátkom ošetrení však bude zrejme v poriadku a bude môcť pokračovať v zápase.

72
    Znovu sledujeme viacero súbojov v strede poľa.

73
    Pre Trnavu sa črtal priestor na rýchly útok do otvorenej obrany Skalice, center Philipa Azanga bol však mimoriadne nevydarený.

74
    Skalica kombinuje na vlastnej polovici trávnika a hľadá priestor na prelomenie trnavskej obrany.

75
    Znovu v útoku Skaličania, ktorí sa snažia s negatívnym výsledkom ešte niečo urobiť.

77
    z ihriska odchádza Philip Azango, prichádza Kelvin Ofori.

78
    Smékal sa s loptou dostal až ku šestnástke Trnavy, následne mu však vôbec nevyšla prihrávka.

79
    Ofori po príchode na trávnik po prvý raz v kontakte s loptou, unavená skalická obrana s ním bude mať, zdá sa, dnes veľa starostí.

80
    Začalo sa posledných 10 minút riadneho hracieho času, Trnava stále vedie nad Skalicou 1:0.

80
    Ofori faulovaný Matejovom v strede poľa.

80
    z ihriska odchádza Michal Ďuriš, prichádza Marco Djuričin,
    z ihriska odchádza Jakub Paur, prichádza Roman Procházka.

80
    z ihriska odchádza Adam Morong, prichádza Dino Špehar.

81
    Po nepresnosti Trnavy v rozohrávke skúsil Roman Haša prekvapiť Takáča strelou z veľkej diaľky, minul však priestor bránky.

82
    Znovu sa hrá prevažne v strede poľa, oba tímy tvrdo bojujú o každú loptu.

83
    Prihrávku na Hašu v strede poľa zachytil Koštrna, namiesto konštruktívnej rozohrávky však volil len odkop lopty na polovicu súpera.

84
    Trnava v kombinácii v strede poľa, Zeljković proti Mášikovi vytiahol utešenú zidanovku.

85
    Zeljković znovu v akcii, tentoraz pekným zákrokom zastavil skalického útočníka Romana Hašu.

86
    Erik Daniel posielal z pravej strany pekný center pred Junasovu bránku. Djurićinovi do zakončenia chýbal povestný polkrok, Roman Procházka na zadnej tyči loptu síce trafil, ale zle.

87
    Martin Bukata skúsil vystreliť, ale v rozhodujúcej chvíli sa pošmykol a lopta tak nemierila presne.

88
    Haša posielal dobrý center pred Takáčovu bránku, Smékal v páde loptu usmerniť nedokázal.

89
    Blíži sa nám záver zápasu, Trnava stále vedie o jeden gól, zdá sa, že hosťom už na záverečný nápor nezostáva dostatok fyzických síl.

90
    V druhom polčase bude hlavný rozhodca Marián Ruc nadstavovať minimálne tri minúty.

90+1
    Trnava dala gól! Prvý ligový zápas po zdravotných problémoch oslávil MARCO DJURIĆIN najlepšie ako mohol, pretože z pravej strany sa dostal k šestnástke hostí a tvrdou ranou prekonal inak výborného Martina Junasa!

90+2
    Djurićin mal skutočne veľkú radosť z gólu. Niet sa čomu čudovať, ešte pred niekoľkými týždňami išli zvesti, že kvôli zdravotným problémom možno bude musieť ukončiť kariéru.

90+3
    V samom závere ešte útočná snaha Alvesa, prihrávka brazílskeho hráča Skalice však bola nepresná.

90+4

S konštatovaním, že v 16. kole Niké ligy Spartak Trnava na domácom trávniku porazil MFK Skalica 2:0 sa s vami lúčim, ďakujem za pozornosť a želám príjemný zvyšok nedeľného večera a úspešný štart do nového pracovného týždňa. (16:54:09)