Humenné – HC Slovan 1:5 (kon.) | Spišská N. Ves – Lipt. Mikuláš 3:2 (kon.) | Banská Bystrica – Košice 2:1 (kon.)
Zvolen – Michalovce 3:4 (kon.) | Nitra – Nové Zámky 5:2 (kon.) | Trenčín – Poprad 1:5 (kon.)
HK Nitra
5:2 (1:0, 3:0, 1:2)
HC MIKRON Nové Zámky
sk Neděle 03.12.2023, 17:00 • Tipsport Aréna Nitra, Nitra • Tipos Extraliga (SR) • 24. kolo

Z tohto stretnutia je to všetko. Ďakujem za pozornosť a prajem pekný večer. (19:28:05)

Priam šialený bol záver stretnutia, ktoré bolo rozhodnuté už po druhej tretine. Novozámćanom vykresal iskierku nádeje v úvode tretej tretiny Tomáš Mikúš, piaty gól domácich ale vykúzlil Miloš Bubela. Príbeh duelu uzavrel Marc-Olivier Roy. Na konci došlo k viacerým vylúčeniam na oboch stranách, najhoršie dopadol Roberts Mamčics. Nitra porazila Nové Zámky 5:2.

60:00

59:20
    Nitrania aj napriek rozhodnutému duelu skúšajú šiestykrát skórovať, proti je stále bojujúci Pavel Kantor.

58:49
    Robert Jackson mal na hokejke hetrik, jeho pokus z pravého krídla ale Kantor zneškodnil.

57:34
    Na trestné lavice pribudli aj Lukáš Kozák a Brent Gates, duel sa dohráva v mimoriadne vyostrenom duchu.

57:00
    Nitrania sa snažia využiť početnú výhodu o dvoch hráčov, Kantor im v tom ale bráni.

56:44
    František Gajdoš bol zasiahnutý do tváre, previnil sa Roberts Mamčics. Domáci obranca sa za pomoci spoluhráčov zdvihol z ľadu a rovno odišiel do útrob štadióna, v dueli pokračovať nebude. Lotyšský bek v stretnutí dohral. Na trestnú lavicu bol poslaný aj Alex Cotton.

56:42
    Alex Cotton a Roberts Mamčics sa do seba pustili, domáci obranca chcel brániť faulovaného Františka Gajdoša.

55:32
    Druhýkrát v zápase, opäť za podrazenie, je vylúčený Juraj Mikúš. Na trestnej lavici by mal stráviť dve minúty. Nutno podotknúť, že Nitrania dnes využili všetky tri ponúknuté presilovky.

54:58
    Roy strieľal po prihrávke od Stupku, Košarišťanovu bránku však minul.

54:15
    Domáci už príliš vymýšľajú a v istých chvíľach nehrajú na istotu. Pripravujú sa tak o pokojný záver stretnutia.

53:23
    Chybná rozohrávka "Corgoňov" mohla priniesť inkasovaný gól, domácich ale zachránil Košarišťan.

52:40
    Na ľade je opäť aj trinásty útočník Nitry Marek Šramaty.

52:13
    Hostia sa snažili o ohrozenie Andreja Košarišťana, ich strelu ale zablokoval obetavý Robby Jackson.

51:09
    Spomedzi kruhov vystrelil Dávid Okoličány, Kantorovu bránku však netrafil.

49:58
    Puk opustil ľadovú plochu, hra tak bola prerušená. Situácii predchádzala rana od modrej čiary, v ofenzíve boli domáci Nitrania.

49:30
    Jackson vytvoril obrovskú šancu pre Bučeka, ten zoči voči Kantorovi neuspel.

48:49
    O niekoľko sekúnd neskôr pálil aj Stupka, sieť však rozvlnil iba z bočnej strany.

Matej Valkár

Branky a nahrávky: 8. Jackson (Gates, Gill), 21. Harper (Gates, Jackson), 23. Gill (Bača, Buček), 29. Jackson (Gates), 42. Bubela (Gates, Stacha) – 41. T. Mikúš (J. Mikúš, Mamčics), 44. Roy (Kozák)

HK Nitra: Košarišťan (Beržinec) – Cotton, Bača, Valent, Gajdoš, Vitaloš, Stacha, Fatul – Jackson, Gill, Buček – Bubela, Gates, Harper – Lacka, Čederle, Okoličány – Vybiral, Bartakovics, Bajtek – Šramaty
    Trenér: Antonín Stavjaňa

HC MIKRON Nové Zámky: Kantor (Ovečka) – Lee, Roman, Ligas, Mamčics, Novajovský, Kozák, Laurenčík – Michnáč, Roy, Stupka – Števuliak, Prokeš, Barto – J. Mikúš, Johnson, T. Mikúš – Kováč, Ondrušek, Ružek
    Trenér: Erik Čaládi

Rozhodčí: Novák, Baluška – Frimmel, Jurčiak – Konc

Diváci: 2 701