Philadelphia – Pittsburgh 2:1 (po pr.) | Tampa – Dallas 4:0 (kon.) | Winnipeg – Carolina 2:1 (kon.)
Montreal – Seattle 4:2 (kon.) | Arizona – Washington 6:0 (kon.) | Vegas – St. Louis 1:2 (po pr.)
Montreal Canadiens
4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
Seattle Kraken
Úterý 05.12.2023, 01:30 • Bell Centre, Montreal • NHL

To už je z mé strany vše. Přeji ničím nerušený zbytek noci a někdy u přenosů z NHL zase na počtenou! (04:17:32)

Kdo se postavil do brankoviště?
    Samuel Montembeault (MTL) – 31 zákroků, 2 OG, úspěšnost 93,9 %, odchytal 60:00
    Philipp Grubauer (SEA) – 26 zákroků, 3 OG, úspěšnost 89,7 %, odchytal 59:01

Česká a slovenská stopa
    Juraj Slafkovský (MTL) – 0+0, 0 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 17:14

Tři hvězdy utkání
    1. Sean Monahan (MTL) 2+0
    2. Nick Suzuki (MTL) 0+1
    3. Josh Anderson (MTL) 1+1

Statistika
    Střely na bránu: 30 – 33 | Přesilová hra: 1/1 – 1/2 | Trestné minuty: 4 – 2

Hokejisté Montrealu vítězí nad Seattlem 4:2! Hosté si tak připisují už pátou porážku v řadě.

Habs v zápase vedli už 3:0. V 5. minutě se prosadil Sean Monahan a ve druhé části navyšovali náskok domácích ještě Tanner Pearson a opět Sean Monahan. Krakeni do druhé přestávky snížili Jaredem McCannem a ve 45. minutě pak udělal ze zbytku duelu drama Vince Dunn, který využil střelou od modré přesilovku. Těsné skóre pak platilo až do poslední minuty. Hosté pochopitelně odvolali ve snaze vyrovnat gólmana a v čase 59:28 trefil jejich opuštěnou branku Josh Anderson.

59:28 Josh ANDERSON - 4:2

59:28
    6/6
    Montreal právě vstřelil branku!
    Je hotovo! Od modré čáry pálil Vince Dunn a Montembeault zvládl také další zákrok. Puk se pak dostal k JOSHOVI ANDERSONOVI, který ho z vlastního obranného pásma poslal do opuštěné branky. Bez asistence.
    Matheson M., Suzuki N., Slafkovský J., Caufield C., Kovacevic J., Montembeault S.
    Larsson A., Beniers M., Dunn V., Grubauer P., Kartye T., Yamamoto K.

59:11
    Ránu Eeliho Tolvanena vyráží Montembeault. Domácí zatím odolávají.

59:04
    Sean Monahan zřejmě zkoušel přes celé hřiště trefit prázdnou branku. Zahrál ale jen na icing.

58:29
    Hosté tam puk zavážejí a Grubauer odjíždí na střídačku!

58:01
    Už jen dvě minuty. Pomalu čas na hostující power-play. K tomu se však Krakeni potřebují dostat do útočného pásma.

57:21
    Tohle byla dobrá šance hostí! Jordan Eberle dobruslil na pravém kruhu od mantinelu odražený puk a snažil se prostřelit Montembeaulta. Ten však ztlumil kotouč někde mezi tělem a pravou rukou.

56:40
    Na pravém kruhu se dostal k puku Yanni Gourde. Útočník Seattlu musel zakončovat bekhendem a mířil vedle vzdálenější tyčky.

56:00
    Poslední reklamní přestávka přichází na řadu přesně čtyři minuty před koncem třetí třetiny.

55:16
    Nick Suzuki se společně se Slafkovským dostal do přesilové situace 2 na 1. Suzuki se to rozhodl řešit sám a střelou z levého kruhu Grubauera nepřekonal!

54:37
    Eeli Tolvanen střílel z levé strany vedle domácí branky. K puku se dostal Montreal.

53:59
    Šest minut před koncem vedou domácí o jediný gól. Závěr asi bude hodně dramatický.

52:59
    Výborné střídání domácích! Brendan Gallagher našel zpoza branky Tannera Pearsona. Ten ani nadvakrát zblízka nepřekonal Grubauera.

52:31
    Do dobré příležitosti se řítil Juraj Slafkovský, který však nakonec minul branku hostí.

52:20
    Střely na branku – 24:29

51:22
    Velké sólo hostujícího Eeliho Tolvanena přes celé hřiště. Finský útočník byl nakonec zastaven na úrovni levého kruhu.

50:46
    Alexander Wennberg střílel na branku s vědomím, že u brankoviště cloní Jared McCann. Montembeault dokázal na první pokus udržet puk ve výstroji, což bylo velmi důležité.

50:20
    Po vyhraném buly střílel opět Josh Anderson. Jeho pokus zablokoval jeden z hráčů Krakenu.

50:12
    Josh Anderson se dostal k puku na pravé straně hřiště. Podél mantinelu se prodral do střelecké pozice a zasahovat musel Grubauer. Reklamní přestávka.

49:35
    Hosté usilují o srovnání stavu! Nebezpečná střela Jamieho Oleksiaka nadělala Montembeaultovi problémy.

48:58
    Mohlo být srovnáno! Oliver Bjorkstrand vystřelil od pravého mantinelu. Montembeault zřejmě nic neviděl a za jeho zády zazvonila tyčka!

48:21
    Nakonec ho vytáhli právě domácí a Johnny Kovacevic střílel od modré čáry do připraveného Grubauera.

48:05
    Cole Caufield z dobré pozice neprotlačil puk za Grubauera. Hrací předmět se pak dostal za branku, kde se o něho bojuje.

47:50
    Od modré čáry střílel Vince Dunn. Montembeault kotouč podržel a tak tu máme reklamní pauzu.

46:55
    Josh Anderson vyslal na Grubauera tvrdou střelu, kterou brankář Seattlu vyrazil.
    44:49 Vince DUNN - 3:2

44:49
    6/5
    Seattle právě vstřelil bratnku!
    Hosté početní výhodu zužitkovali a tohle bude ještě velké drama! První střelu VINCEHO DUNNA vyrazil Montembeault. Puk se následně dostal k Eelimu Tolvanenovi, který ho vrátil na modrou opět Dunnovi a ten dělovkou od modré čáry již prostřelil i strážce montrealské svatyně. Asistence: Eeli Tolvanen a Matthew Beniers.
    Dunn V., Tolvanen E., Beniers M., Grubauer P., Gourde Y., Yamamoto K.
    Suzuki N., Lindström G., Dvorak C., Montembeault S., Barron J.

44:27
    Ta nakonec přišla z hole Eberleho, který neuspěl s pokusem k bližší tyčce. Poté už Habs vyhodili.

44:16
    Hosté v útočném pásmu, ale chybí střela.

43:34
    Jordan Eberle si z levé strany vyjel nerušeně až k brankovišti. Tam ale jaksi zapomněl, že by měl zakončit!

43:15
    Přesilovka pro hosty! Mike Matheson zahákoval Alexandera Wennberga a bude doufat, že na trestné lavici vydrží dvě minuty.

43:05
    Puk se odrazil do ochranné sítě za domácí brankou. Vhazuje se po levici brankáře Montrealu.

42:50
    Tolvanen nahrál na pravý kruh Adamovi Larssonovi, jehož střelu švihem Montembeault vyráží.

41:59
    Domácí se zatím vymanili z náporu soupeře a také oni už i navštívili útočnou třetinu.

40:55
    Seattle samozřejmě musí útočit. Dohání dvougólovou ztrátu.

40:24
    Hosté začali třetí část aktivně. Montembeault už zasahoval proti střelám Bjorkstranda a Larssona.

40:01

Třetí třetina začne přibližně ve 3:28.

Statistika
    Střely na bránu: 20 – 20 | Přesilová hra: 1/1 – 0/1 | Trestné minuty: 2 – 2

Druhá třetina poměrně výrazně pohnula se skóre. Padly v ní tři góly a Montreal vede nad Seattlem 3:1. Domácí se dostali dokonce na třígólový rozdíl. Nejprve se prosadil z dorážky po Dvorakově nahození Tanner Pearson. Ve 27. minutě pak Habs využili přesilovku, když se na konci svižného ťukesu ocitl přesně střílející Sean Monahan, jenž se dnes radoval už podruhé. Ve 35. minutě se dočkali i Krakeni. Těm se podařilo utavit bránící pětici soupeře, která byla na ledě kolem tří minut a Jared McCann se ve své střelecké příležitosti nemýlil.

40:00

39:03
    Probíhá poslední minuta druhé části zápasu.

38:35
    Zahrozil ale Montreal. Rozjetý Josh Anderson převzal puk od Evanse, uvolnil se přes Dunna a z mezikruží střílel na Grubauera. Ten ale ztlumil kotouč někde v klíně. Ještě reklamní přestávka.

38:06
    Domácí se teď asi budou snažit především třetinu dohrát bez dalšího inkasovaného gólu. Seattle má opačné myšlenky.

37:10
    Tye Kartye vyzkoušel pozornost Montembeaulta, který byl na svém místě.

36:34
    Johnny Kovacevic vypálil od modré čáry a zasahovat musel Grubauer.

36:19
    Do střely Colea Caufielda obětavě padl Brian Dumoulin, který to schytal někam na méně chráněné místo a těžce se zvedá.

35:40
    Hosté se tedy vrátili do hry. S dvougólovým mankem se ještě něco dělat dá.
    34:05 Jared MCCANN - 3:1

34:05
    6/6
    Seattle právě vstřelil branku!
    Hosté dokonale využili už utavené pětice Habs! Mike Matheson navíc ztratil hůl a nedokázal tak ubránit JAREDA MCCANNA, který si na pravém kruhu srovnal proti neozbrojenému zadákovi domácích puk na střelu a švihem nad levé rameno překonal Montembeaulta – 3:1. Asistence: Vince Dunn a Adam Larsson.
    McCann J., Dunn V., Larsson A., Tanev B., Wennberg A., Grubauer P.
    Matheson M., Gallagher B., Lindström G., Dvorak C., Montembeault S., Pearson T.

33:24
    Zakázané uvolnění domácích. Jejich pětice navíc před tím nestihla vystřídat a hráči jsou na ledě už déle než dvě minuty. To může být nepříjemnost.

32:54
    Delší pobyt hostí v útočném pásmu zatím nabídl střelu Olivera Bjorkstranda, kterou Montembeault vyrazil.

32:16
    Hosté bojovali o puk v rohu útočného pásma. Nakonec se dostal ke Gourdemu, který si vyjížděl před branku, ale nebezpečně zakončit nedokázal.

30:49
    Brandon Tanev si hledal prostor ke střele. Sice ho nalezl, jenže jeho pokus pak obrana domácích nepustila na branku.

30:28
    Grubauer podržel puk ve výstroji po střele Joela Armii. Následuje další reklamní pauza.

29:58
    Gustav Lindström nahazoval puk do pásma v momentě, kdy už tam měl spoluhráče. Rozhodčí to posoudili jako domácí ofsajd.

29:20
    Zápas je na střely i šance poměrně vyrovnaný. Canadiens jsou ale zatím výrazně efektivnějším týmem.

28:44
    Od modré čáry střílel Justin Schultz. Sam Montembeault našel gumový černý předmět v lapačce.

28:13
    Evans nahrál na vrchol pravého kruhu Justinovi Barronovi, který okamžitě vypálil. Grubauer byl připraven a vyrazil pokus montrealského obránce.

27:27
    Z vrcholu levého kruhu vypálil Jared McCann, který zacílil vedle vzdálenější tyčky.

27:16
    Po střele Tannera Pearsona přerušil hru Grubauer. Následuje reklamní pauza.
    26:58 Sean MONAHAN - 3:0

26:58
    6/5
    Domácí využili přesilovku a vedou už 3:0! Ke gólu vedla kombinace mezi trojicí Cole Caufield – Nick Suzuki a SEAN MONAHAN, který z levého kruhu zamířil přesně nad lapačku. Asistence: Nick Suzuki a Cole Caufield.
    Monahan S., Suzuki N., Caufield C., Montembeault S., Matheson M., Slafkovský J.
    Borgen W., Tanev B., Oleksiak J., Grubauer P., Bellemare P.

26:00
    Juraj Slafkovský se snažil dostat za obranu soupeře. Adam Larsson mu v tom zabránil faulem a půjde na trestnou lavici.

25:05
    Zprava zavezl puk do pásma Yanni Gourde. Puk nahodil na Montembeaulta, který ho neudržel v lapačce, ovšem hrací předmět vypadl k jeho spoluhráčům.

24:54
    Josh Anderson to zkoušel z pravé strany hřiště. Branku Kranenů ale netrefil.
    23:12 Tanner PEARSON - 2:0

23:12
    6/5
    Domácí navyšují své vedení! Christian Dvorak nahodil od modré čáry puk na branku. Grubauer ho vyrazil levým betonem jen k TANNEROVI PEARSONOVI, který už měl snadnou úlohu – 2:0. Asistence: Brendan Gallagher a Christian Dvorak.
    Pearson T., Dvorak C., Gallagher B., Montembeault S., Kovacevic J., Struble J.
    Schultz J., Eberle J., Dumoulin B., Beniers M., Grubauer P.

22:43
    Matt Beniers udržel za brankou puk v souboji s Kovacevicem a poté posunul kotouč na Jordana Eberleho. Jeho přihrávka před brankoviště nenašla adresáta.

22:00
    Dobrá spolupráce první domácí formace. Suzuki nakonec hledal zpoza branky Colea Caufielda, který ze slotu nedokázal vystřelit.

21:25
    Gustav Lindström to zkoušel od modré čáry. Grubauer měl ale relativitě volný výhled a byl připraven.

20:35
    Jake Evans se snažil najít od zadního mantinelu Seana Monahana. Tomu puk přeskočil hokejku.

20:01

Další třetina začne přibližně ve 2:35.

Statistika
    Střely na bránu: 10 – 13 | Přesilová hra: 0/0 – 0/1 | Trestné minuty: 0 – 2

Po první třetině vede Montreal nad Seattlem 1:0. Šance jsme viděli na obou stranách, ale zatímco domácí brankář Sam Montembeault si zatím se vším poradil, hostující Philipp Grubauer přeci jen jednou kapituloval. Konkrétně v 5. minutě. Po chybě obránce Oleksiaka se dostal na pravém kruhu k puku Anderson, který adresoval pas před odkrytou branku na Seana Monahana a ten už to měl jednoduché.

20:00

19:20
    Dopředu na pravé straně rychle pospíchal aktivní Juraj Slafkovský. K nějaké větší šanci to ale nakonec nevedlo.

19:01
    Poslední minuta první třetiny.

18:21
    Od modré čáry střílel Brian Dumoulin. Montembeault hru přerušil.

17:20
    Následoval ještě tlak Habs. Ten ale přinesl jen zablokovanou střelu Kovacevice.

16:51
    Šance na obou stranách! Nejprve pálil Vince Dunn a Montembeault se pak vyznamenal především při následné dorážce Alexe Wennberga, proti které dokázal nastavit levý beton. Na druhé straně Christian Dvorak rychle obkroužil branku a snažil se pohotově zasáhnout puk za brankovou čáru. Grubauer se tak tak stihl přemístit od jedné tyčce ke druhé!

16:19
    Joel Armia přebral puk na levém křídle. V útočném pásmu se snažil najít zadovkou Gallagnera, ale na něho přihrávka neprošla.

15:24
    Nyní probíhá poslední reklamní přestávka v první třetině.

14:51
    Juraj Slafkovský sebral před hostující brankou puk Beniersovi a ve velké šanci se díky tomu ocitl Nick Suzuki. Ten ale nedokázal překonat Grubauera!

13:32
    Matthew Beniers vyhrál souboj v rohu a předložil puk před branku Olivera Bjorkstranda. Ten zblízka nenalezl místo v Montembeaultově rozkleku!

12:56
    Lindström nahrával na levé křídlo rozjetému Suzukimu, jehož ale dobře dobruslil Yanni Gourde.

12:36
    Střely na branku – 6:6

11:41
    Nick Suzuki vystřelil z pravé strany a Grubauer musel proti puku natáhnout pravý beton.

11:09
    Akci domácích zastavilo postavení mimo hru. Následuje reklamní přestávka.

10:25
    Hosté byli v závěru přesilovky nebezpeční, ale nevyužili ji. Po jejím skončení vyrazil na levém křídle do protiútoku Tanner Pearson, jehož rána se nevešla mezi tyče.

09:42
    Eeli Tolvanen měl napřaženo na modré čáře. Trefil ale jen Dvoraka, který následně dokázal odehrát kotouč do bezpečí.

09:08
    Po nepřesné střele Kailera Yamamota puk vylétl až do středního pásma.

08:15
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens:
    Michael Matheson – 2 min., nedovolené bránění brankáři.

08:15
    Brendan Gallagher minul poloodkrytou hostující branku! Následně však Mike Matheson narazil do přesouvajícího se Grubauera a rozhodčí to posoudili jako faul obránce Habs. Domácí tedy půjdou do oslabení!

07:44
    Příležitosti Montrealu! Anderson našel Jakea Evanse, který z levé strany zamířil vedle bližší tyčky. O pár desítek sekund později nastřelil Cole Caufield z pravé strany dokonce brankovou konstrukci!

06:54
    Oliver Bjorkstrand jen tak lehce nahodil puk na domácí branku. Montembeault ho odrazil do rohu a tam se hracího předmětu ujímají domácí hokejisté.

06:20
    Ofsajd je pískán také proti Montrealu. Nyní je tu čas na první reklamní přestávku.

05:46
    Hosté byli přibrzděni při přechodu do útočného pásma a bylo z toho postavení mimo hru.

05:05
    Domácí opět dobře forčekovali a získali kotouč v útočném pásmu. Nick Suzuki se s ním natlačil před branku, jeho bekhendové zakončení však pokryl Grubauer.
    04:03 Sean MONAHAN - 1:0

04:03
    6/6
    Domácí trestají hrubou chybu Jamieho Oleksiaka! Obránce Seattlu totiž při rozehrávce od zadního mantinelu namazal kotouč na pravý kruh protihráči Joshovi Andersonovi, který ho okamžitě předložil na zadní tyčku SEANOVI MONAHANOVI a ten měl před sebou odkrytou klec. Asistence: Josh Anderson a Jake Evans.
    Monahan S., Anderson Jos., Montembeault S., Matheson M., Guhle K., Evans J.
    Borgen W., Bjorkstrand O., Oleksiak J., Grubauer P., Gourde Y., Kartye T.

03:21
    Eeli Tolvanen dobruslil kotouč, který se odrazil před domácí branku od zadního mantinelu. Do střely mu nakonec vložil hůl bránící hráč.

02:39
    Joel Armia si z pravé strany vybruslil do zakončení. Grubauer si povyjel a vyrazil puk. Zatím jeho nejsložitější zákrok.

02:29
    Nahození Nicka Suzukiho bylo pochoutkou pro Grubauerovu lapačku. Brankář Krakenů přerušil hru.

01:55
    Juraj Slafkovský připravil první zákrok také pro Philippa Grubauera. Nebylo to však pro hostujícího brankáře nic složitého.

00:39
    Oliver Bjorkstrand opět prověřil domácího brankáře. Montembeault schoval puk v lapačce.

00:22
    Yanni Gourde se dostal ke střele z pravého kruhu. Zkoušel to na vzdálenější tyčku, ale Samuel Montembeault zasáhl vyrážečkou.

00:01

Dozněly hymny USA a Kanady. Teď už se vše chystá na úvodní buly.

Montreal Canadiens: Montembeault (Allen) – Lindström, Matheson (A), J. Barron, Guhle, Kovacevic, Struble – Caufield, Suzuki (C), Slafkovský – Jos. Anderson, Evans, Monahan – Gallagher (A), Dvorak, Pearson – Ylönen, Stephens, Armia.
    Trenér: Martin St. Louis

Seattle Kraken: Grubauer (Daccord) – Larsson, Dunn, Borgen, Oleksiak, Schultz, Dumoulin – Eberle (A), Beniers, Kartye – B. Tanev, Wennberg, McCann – Bjorkstrand, Gourde (A), Tolvanen – Yamamoto, Bellemare, McCormick.
    Trenér: Dave Hakstol

Rozhodčí: Hanson, MacDougall – Daisy, Murray.

Montreal Canadiens:
    Habs odehráli 24 zápasů, v nichž získali 23 bodů. V tabulce Východní konference se nacházejí na třinácté pozici. Poslední dvě utkání pře svými fanoušky hráči Montrealu prohráli. Nejprve podlehli 1:5 Floridě a poté brali alespoň bod za porážku 4:5 v prodloužení s Detroitem. Trenér Martin St. Louis se musí vypořádat s rozsáhlou marodkou. Mimo jsou obránci David Savard, Chris Widedeman a Arber Xhekaj, z ofenzivních řad pak scházejí Kirby Dach či Alex Newhook.