Benátky n/J – Písek 4:2 (kon.) | Vrchlabí – Mostečtí Lvi 6:1 (kon.) | Letňany – Cheb 6:4 (kon.)
Ústí n/L – Řisuty 3:2 (2:0 po s.n.) | Šumperk – Technika Brno 1:3 (kon.) | Val. Meziříčí – SHKM Hodonín 4:1 (kon.)
Havířov – Vel. Meziříčí 12:3 (kon.) | Havlíčkův Brod – Kopřivnice 7:3 (kon.) | Opava – Žďár n/S 4:6 (kon.)
Hronov – Chomutov 2:13 (kon.) | Nový Jičín – Vyškov 3:6 (kon.) | Kralupy n. Vltavou – Tábor 2:3 (kon.)
Děčín – Kobra 10:3 (kon.)
HC Bobři Valašské Meziříčí
4:1 (1:0, 0:1, 3:0)
SHKM Baník Hodonín
Sobota 09.12.2023, 17:00 • Valašské Meziříčí, Zimní stadion • 2. liga skupina Východ • 22. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Hezký den všem příznivcům ledního hokeje, vítáme Vás u textového přenosu zápasu 2. ligy, ve kterém se utkají týmy HC Bobři Valašské Meziříčí a SHKM Baník Hodonín. Pojďme si oba tyto celky představit.

Nejdříve si představme hostující tým, jímž je dnes Baník Hodonín. Hokejisté Baníku budou v tomto zápase rozhodně favority. Baníku se za 21 odehraných zápasů podařilo nastřádat na své konto již 38 bodů. Tento počet bodů jim zatím stačí na nájem za třetí místo tabulky. Obzvláště cenné body se Hodonínu podařilo získat například i ze zápasu proti Havířovu, který je v letošním ročníku naprostým suverénem. Hodonín se může pyšnit především vynikající defenzivní činností, o čemž vypovídá skóre 65:52. Číslo 52 v kolonce obdržených branek je totiž druhým nejnižším číslem v celé lize. Lepší je pouze Havířov.

Naopak Valašskému Meziříčí se letos nedaří. Bobři sice předvedli poměrně úspěšný vstup do sezony, když vyhráli 4 z 5 počátečních utkání, nicméně poté to šlo s nimi z kopce. Momentálně za sebou Valašské Meziříčí vláčí šňůru pěti proher v řadě, kterou bude chtít rozhodně přetnout co nejdříve. Bobři totiž zažili v této sezoně i sérii, která sčítala celkově 8 proher, což je vskutku nelichotivý počin, kterému se budou chtít tentokrát vyhnout. Zároveň by se rádi odpíchli z předposledního místa, na kterém se právě nachází. Minulý zápas mezi těmito dvěma celky skončil výhrou 2:0 pro Hodonín. Podaří se na domácím ledě Valašskému Meziříčí získat nějaké body tentokrát?

HC Bobři Valašské Meziříčí: Ševců (Slovák) – Holomek, Sviták, Foltýn, Liss, Adámek, Holiš, Velikovský – Vaňo, Vávra, Kozubík – Finsterle, Romančík, Lukačka – Stodůlka, Martiník, Vavřík – Kuchařík, Melenovský, Kočí.
    Trenér: Lukáš Plšek

SHKM Baník Hodonín: Piták (Běhal) – Zorko, Bílek, D. Rauš, J. Švejda, Sedláček, Riedl, Talafa – Weintritt, Dobiáš, Mat. Novák – Štědrý, M. Mach, Sajdl – Karafiát, Luža, Laciga – P. Krejčí, Hložánek, Bachánek.
    Trenér: Aleš Bachánek

Rozhodčí: Hranoš – Konvička, Klimek.

Hokejisté obou celků se již z šaten přemístili na ledovou plochu, utkání tedy každou chvílí začne.

00:01

00:23
    I přes prohrané vhazování se jako první do útočné třetiny podívali hráči Baníku Hodonín, avšak nedostali se ani ke střele. Na opačnou stranu míří s pukem na holi domácí.

00:59
    O puk ale přišel Richard Liss, takže s pukem hrají znovu hosté.

01:35
    Matěj Mach střílel z mezikruží, avšak Kryštof Ševců byl na tuto střelu připraven.

02:42
    Domácím se na chvíli podařilo vyprostit se z obranného pásma, avšak Jakub Sajdl poté vybojoval kotouč a nahodil jej zpět do útočného pásma Hodonína.

03:33
    Petr Krejčí se pokoušel překvapit domácího brankáře, avšak ten kotouč přikryl do lapačky. Budeme svědky dalšího vhazování v útočném pásmu hostujícího celku.

04:42
    Po vyhraném vhazování v obranné třetině se Michal Romančík vrhl do útoku a nakonec se mu podařilo proháčkovat až mezi kruhy. Odtud však svou střelou kotouč za záda hostujícího brankáře nedostal.

05:21
    Po zaváhání hostujících hráčů střílel z pravého kruhu Daniel Stodůlka, avšak Dominik Piták zůstává v tomto zápase bezchybný.

06:34
    Petr Krejčí přenechal kotouč Matěji Machovi, který ho posléze poslal za branku domácích. Jelikož se tam ale nacházeli pouze domácí obránci, tak tato útočná akce hostů končí.

08:26
    Adam Laciga vybruslil od pravého mantinelu až na okraj pravého kruhu, odkud poslal kotouč na branku domácích. Strážce této branky však splnil svůj úkol a kotouč chytá.

10:32
    Roman Vaňo se dostal s Markem Melenovským do přečíslení, avšak druhý jmenovaný neusměrnil kotouč do odkryté branky, takže skóre zůstává nezměněno.

11:10
    Co se však bude měnit, je počet hráčů na ledě, protože rozhodčí signalizuje vyloučení.

11:19
    Vyloučení v týmu SHKM Baník Hodonín:
    Matěj Novák – 2 min., držení.

11:48
    Po krátké kombinaci se podařilo hostům získat kotouč a vyhazují.

12:33
    Holomkova střela od modré skončila mimo tři tyče. Ke kotouči se ale dostali znovu domácí, takže mohou pokračovat v kombinování.

13:19
    Hosté hrají v plném počtu.

14:11
    Valašské Meziříčí právě vstřelilo branku!
    Vavřík naservíroval zpoza branky kotouč ONDŘEJI MARTINÍKOVI, který z mezikruží rychlou střelou poslal kotouč až za záda hostujícího brankáře. Asistence: Michael Vavřík, Richard Liss.
    14:11 Ondřej MARTINÍK - 1:0

15:21
    Po obdržené brance hosté zvýšili aktivitu a budou se snažit o rychlou odpověď.

15:58
    Dobrý obranný val postavilo Valašské Meziříčí ve středním pásmu. Hosté se přes něj jen těžko dostávají.

16:48
    Po nepřesné rozehrávce se píská zakázané uvolnění hostů.

17:25
    Romančík vyhrál vhazování v útočném pásmu, avšak kvůli nedorozumění mezi domácími obránci na modré čáře Meziříčí o toto pásmo přichází.

18:00
    Hrají se poslední dvě minuty první třetiny.

18:53
    Po několika soubojích o kotouč se nakonec domácí dostali zpět do útočné třetiny, avšak momentálně s ním operují jen kolem mantinelů.

20:00

Máme za sebou konec první třetiny. Ta skončila lépe pro domácí tým, ačkoliv opticky byli aktivnější hosté. O první branku utkání se postaral Ondřej Martiník, kterému naservíroval mezi kruhy kotouč Michael Vavřík.

20:01

20:05
    První vhazování druhé třetiny dopadlo lépe pro domácí.

20:18
    Tomáš Vávra protlačil kotouč do útočného pásma. Nakonec se dostal i ke střele, avšak ta mířila nad branku hostů.

20:55
    Na opačné straně pohrozil David Rauš, jeho střelu Kryštof Ševců vyrazil betonem.

21:43
    Hložánek z pravé strany prověřil kvality domácího brankáře, avšak prověřit kvality sítě domácí branky se mu nepodařilo.

22:38
    Romančík předvedl šikovnou otočku s kotoučem. Díky té se vyhnul domácím obráncům a dostal se až ke střele bekhendem, nicméně ta neměla potřebnou razanci.

23:41
    Baník právě vstřelil branku!
    A máme srovnáno! Konkrétně se o to postaral DAVID RAUŠ, z jehož hokejky se kotouč dostal až za záda domácího brankáře. Asistence: Vojtěch Riedl.
    23:41 David RAUŠ - 1:1

24:55
    Michal Romančík nabral rychlost, obkroužil branku hostů a vypracoval si solidní pozici. Převzít vedení zpět na stranu domácích se mu ale nezdařilo.

25:38
    Na opačné straně to zkoušel od modré Luka Zorko, avšak jeho střela nebyla dostatečně přesná.

26:22
    Jiří Karafiát se probojoval před branku domácích, avšak k zakončení se nedostal díky dobré práci obránců Valašského Meziříčí.

26:40
    Vojtěch Dobiáš – 2 min., sekání.

27:05
    Ke střele od modré se odhodlal Ondřej Holomek, avšak jeho pokus hostující brankář likviduje.

27:48
    Pokus Tomáše Vávry z mezikruží končí neúspěchem.

28:40
    Hosté přečkali oslabení a hrají v plném počtu.

29:35
    Erik Hložánek nabral ve středním pásmu rychlost a zaparkoval až po střele před brankářem domácích. Bohužel pro něho však kotouč skončil jen v lapačce Kryštofa Ševců.

30:15
    2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Matěj Bílek.

30:28
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí:
    Richard Liss – 2 min., krosček.

30:46
    Tomáš Vávra zkoušel z levé strany překvapit hostujícího brankáře, avšak ten jeho pokus vyráží.

31:35
    Po střele Michala Romančíka zůstává skóre bez změny.

32:15
    Matěj Bílek se vrací na led a hosté si zahrají chviličku v početní převaze.

32:28
    Na led se ale již vrací i Richard Liss, takže jejich krátká početní převaha končí.

33:36
    Lukáš Finsterle vyslal ze své hokejky prudkou střelu z pravého kruhu, avšak netrefil branku.

34:54
    Erik Hložánek se proháčkoval na vrchol pravého kruhu. Odtud přihrával Karafiátovi, avšak ten nezpracoval puk ideálním způsobem a přichází o něj.

35:59
    Daniel Stodůlka projel přes celé hřiště, obkroužil branku hostů, nicméně nedostalo se mu dostatečné podpory ze strany spoluhráčů, a tak jeho pokus končí nezdarem.

36:02
    Vojtěch Dobiáš – 2 min., vysoká hůl.

37:04
    Roman Vaňo – 2 min., podrážení.

38:02

38:42
    Michal Romančík se zkoušel prodrat mezi obránci hostů, avšak jeho záměr skončil neúspěšně.

39:09
    David Kozubík – 2 min., sekání.

40:00

Druhá třetina je již předmětem minulosti. V té jsme mohli být svědky mnoha vyloučení, ale žádný tým nabídnutou přesilovou hru nevyužil. Naopak ve vlastním oslabení se podařilo hostům vyrovnat zásluhou Davida Rauše. Do třetí třetiny tak budou hráči obou týmů vstupovat za nerozhodného stavu 1:1.

40:01

40:20
    Úvodní vhazování třetí třetiny dopadlo lépe pro hostující celek. S pukem na holi míří do útočného pásma Jiří Karafiát.

40:39
    Přechod přes modrou čáru hostům nevyšel, rozhodčí píská offside.

40:53
    Na opačnou stranu míří po zaváhání hostujícího celku domácí.

41:03
    Valašské Meziříčí právě vstřelilo branku! Za brankou hostů došlo k nedorozumění mezi obránci a Dominikem Pitákem, který si sjel pro kotouč, čehož domácí využili a po sérii několika rychlých přihrávek se prosazuje ve vlastním oslabení JAKUB ADÁMEK. Asistence: Roman Vaňo.
    41:03 Jakub ADÁMEK - 2:1

41:55
    Petr Krejčí vyslal z pravé strany kotouč na branku domácích, ten však skončil na hrudi Kryštofa Ševců.

42:35
    Hostům se podařilo zamknout domácí v jejich vlastním obranném pásmu a začínají vytvářet nápor.

44:38
    Jiří Karafiát měl na hokejce obrovskou příležitost k vyrovnání stavu utkání. Trestuhodně však tuto šanci zahodil.

45:55
    Na opačnou stranu se po delší době podívali též domácí, avšak žádnou šanci si v útočné třetině zatím nevypracovali.

46:36
    Hráči Hodonína se pokusili o přechod přes střední pásmo, avšak jejich záměr byl překažen vinou nepřesné přihrávky.

47:32
    Tomáš Vávra vybruslil zpoza branky a pokoušel se překvapit hostujícího brankáře, avšak ten byl připraven.

49:04
    LUKÁŠ FINSTERLE se prodral skrze hostující obránce až před Dominika Pitáka a i přesto, že byl atakován, se mu nakonec podařilo dotáhnout kotouč až do sítě hostů. Asistence: Michal Romančík, Richard Liss.
    49:04 Lukáš FINSTERLE - 3:1

49:42
    Matěj Sviták – 2 min., podrážení.

49:59
    Hosté dostali od rozhodčích příležitost ještě s utkáním něco udělat. Budou ale muset přidat, protože hned na úvod jejich přesilové hry se domácím podařilo osvobodit.

50:33
    Jiří Karafiát se dostal ke střele z levého kruhu, avšak jeho pokus skončil na hrudi Dominika Pitáka.

51:59
    Ve vlastním oslabení se podařilo proháčkovat z vlastního obranného pásma až před branku hostů Tomáši Vávrovi. Branku se mu sice ohrozit nezdařilo, avšak ukrojil slušnou porci času.

53:12
    Ondřej Martiník – 2 min., podrážení.

54:44
    Valašské Meziříčí právě vstřelilo branku! Tak to je neuvěřitelné! Podruhé v tomto zápase se domácím podařilo skórovat ve vlastním oslabení. Tentokrát to bylo díky skvělé práci ONDŘEJE HOLOMKA, který krásnou střelou vymetl šibenici hostující branky. Bez asistence.
    54:44 Ondřej HOLOMEK - 4:1

55:48
    Jiřímu Karafiátovi se podařilo dostat kotouč až do útočného pásma, avšak tam o něj přišel a do útoku míří domácí.

57:12
    David Kozubík tečoval kotouč do útočného pásma.

58:02
    Holomek předvedl střelu z nápřahu od modré čáry, avšak střelu nevtěsnal mezi tři tyče.

58:45
    Erik Hložánek přenesl hru do útočného pásma hostů, avšak díky skvělé práci obránců domácího celku se kotouče zmocňují znovu domácí a míří dopředu.

59:14
    Kotouč se nachází pod kontrolou domácích hráčů, tohle utkání zřejmě již žádné větší drama nenabídne.

Šedesát minut základní hrací doby se právě dostalo do spárů časů minulých a utkání nám skončilo. Třetí třetiny byla opravdu velmi zajímavá. Dalo by se říct, že o výsledku utkání rozhodly početní výhody, nebo v tomto případě spíše nevýhody. Zní to neuvěřitelně, ale Valašskému Meziříčí se podařilo dvakrát v této třetině skórovat ve vlastním oslabení. To se opravdu nevídá často. O druhý, třetí a čtvrtý gól se postarali chronologicky Jakub Adámek, Lukáš Finsterle a nakonec Ondřej Holomek.

Dnešní utkání sledovalo 171 diváků.

To bude z dnešního textového přenosu vše, přeji krásný zbytek večera a budu se těšit zase příště. (19:25:44)

Petr Eybl

Branky a nahrávky: 15. Martiník (Vavřík, Liss), 42. Adámek (Vaňo), 50. Finsterle (Romančík, Liss), 55. Holomek – 24. D. Rauš (Riedl)

SHKM Baník Hodonín: Piták – Zorko, Bílek, D. Rauš, J. Švejda, Sedláček, Riedl, Talafa – Weintritt, Dobiáš, Mat. Novák – Štědrý, M. Mach, Sajdl – Karafiát, Luža, Laciga – P. Krejčí, Hložánek, Bachánek.

Rozhodčí: Hranoš – Konvička, Klimek