Vítkovice – K. Vary 4:1 (kon.) | Sparta – Motor ČB 3:2 (po pr.) | Liberec – Mladá Boleslav 4:1 (kon.)
Mountfield HK – Kometa Brno 5:2 (kon.) | Olomouc – Kladno 3:2 (po pr.) | Pardubice – Litvínov 2:4 (kon.)
Plzeň – Třinec 5:4 (kon.)
HC Sparta Praha
3:2 (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)
Banes Motor České Budějovice
Neděle 10.12.2023, 16:00 • O2 arena • Tipsport extraliga • 27. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Sparta nahání z druhého místa vedoucí Pardubice, na které ztrácí 6 bodů. Z posledních pěti zápasů prohrála pouze venku s Hradcem Králové. Pražané letos mají nejlepší úspěšnost ubráněných oslabení v celé lize (přes 87%). Problém Sparty je skórování prvního gólu zápasu, povedlo se jim to pouze 10x z 26 utkání, hůř je na tom pouze Olomouc. Před O2 arenou naposledy sparťané prohráli 18.10. s Energií, od té doby vyhráli doma 4 zápasy po sobě. S Budějovicemi navíc Sparta nevyhrála z posledních 10 setkání pouze jednou. Nejlepší střelec Sparty je Michal Řepík s 11 góly. Nejvíce asistencí má Roman Horák s 16. Nejvíce bodů nasbíral shodně Horák s Řepíkem, a to 22.

České Budějovice momentálně drží osmé místo tabulky, ve středu je to ovšem těsné, tudíž by případná výhra mohla zajistit Jihočechům místo šesté. Z posledních pěti utkání bodoval Motor čtyřikrát. Před utkání se Spartou svedl vyrovnanou bitvu s lídrem z Pardubic, kterému podlehl až v prodloužení. Budějovice naposledy vyhrály v O2 areně 9.1.2022, od té doby osmkrát v řadě prohrály. Jihočeši udržují v zápasech dobrou disciplínu, je to čtvrtý nejméně vylučovaný tým. Co jim však nejde jsou přesilovky, těch využili pouze třináct z 83, horší je procentuálně pouze Olomouc. Nejlepšími střelci Motoru jsou shodně Adam Kubík a Jan Ordoš, oba s 9 góly. Nejvíce asistencí si připsal Milan Gulaš, a to 12. Poslední jmenovaný rovněž vede bodování Motoru s 19 body.
    Vyhraje Motor?

HC Sparta Praha: Kořenář (J. Kovář) – Kempný (A), Moravčík, Němeček, Irving, Krejčík, Mozík, T. Tomek – Chlapík (A), Sobotka, Řepík (C) – O. Najman, Horák, P. Kousal – Buchtele, Lajunen, Kestner – Mužík, Konečný, Forman.
    Trenér: Pavel Gross

Banes Motor České Budějovice: Strmeň (Hrachovina) – Gulaši (C), Hovorka, Doudera (A), Kachyňa, Štencel, Pýcha, Vráblík – M. Beránek, Kondelík (A), Ordoš – Toman, Harris, D. Simon – F. Přikryl, Hanzl, Valský – Chlubna, Koláček, Kříž.
    Trenér: Ladislav Čihák

Rozhodčí: Mrkva, Ondráček – Svoboda, Klouček.

Vítám vás u utkání TELH mezi týmy HC Sparta Praha a Banes Motor České Budějovice. Utkání začne po ceremonii.

01:02
    Ordoš si přichystal první větší šanci zápasu, pálil z pravého kruhu, Kořenář zasáhl betonem.

01:57
    Pýcha zkusil střelu zápěstím od modré, jeho pokus skončil v lapačce Kořenáře.

02:18
    Sparta ubránila oslabení.

02:41
    Tažení Kousala do útočného pásma zastavil ofsajd.

02:50
    Trest pro Mužíka odvolán po dohodě rozhodčích.

03:30
    Řepík s první větší příležitostí sparťanů, najel si za branku a zkusil se rychle obtočit, Strmeň tam dal včas beton.

03:55
    Toman se dostal do dobré příležitosti po přečíslení, položeného Kořenáře však nedokázal obstřelit a puk tak skončil za brankou. Potom vznikla šarvátka.

03:56
    Hraje se 5 na 5. Moravčík a Simon – hrubost.

05:50
    Vyloučení v týmu Banes Motor České Budějovice:
    Ondřej Kachyňa – 2 min., sekání.

06:10
    Irving napálil první střelou přesilovky z levého kruhu pouze obránce.

06:45
    Krejčík pálil po kombinaci těsně nad branku z pravého kruhu.

07:05
    Dorazit střelu zkoušel před brankou Horák, Strmeň si jeho pokus pokryl.

07:45
    Řepík zkusil střelu od modré, ta šla mimo brankovou konstrukci.

07:50
    Motor ubránil oslabení.

09:40
    Hraje se na středu kluziště, ani jeden z týmů se nemůže dostat do soupeřova pásma.

10:34
    Chlapík se pokoušel žabkou najít v protiútoku spoluhráče v slotu, k tomu se ovšem přes čepele obránců přihrávka nedostala.

11:30
    České Budějovice hrály v pásmu Sparty, k šanci se nedostaly a Pražané vyhodili puk.

12:15
    Kempný si připravil střelu z levého kruhu, ta byla vyražena brankářem do slotu, odkud jí zkoušel dorazit Najman, obránci mu ale nenechali potřebný prostor.

13:07
    6/6
    České Budějovice právě vstřelily branku!

Motor se ujímá vedení, Přikryl narušil rozehrávku soupeře a vyjel do přečíslení dva na jednoho, najel si k brance a nahrál na pravou stranu volnému JAKUBU VALSKÉMU, který prostřelil Kořenáře. Asistence: Filip Přikryl.
    Valský J., Přikryl F., Strmeň J., Hovorka M., Hanzl M., Přikryl F.
    Kořenář J., Kempný M., Forman M., Konečný J., Mužík R., Moravčík M.
    13:07 Jakub VALSKÝ - 0:1

14:20
    Kořenář teď vytáhl potenciální zákrok kola, nejdříve vychytal střelu od modré a poté se zázračně vysunul do protisměru na dorážku Ordoše do prázdné branky.

16:40
    Mužík se teď dostal ke skákajícímu puku a měl souboj jeden na jednoho, neměl ale prostor a tudíž se mu nepodařilo puk zvednout nad betony Strmeně

18:05
    Další špatná rozehrávka sparťanských obránců vedla ultimátně k příležitosti Motoru, ten si poté najel najel do pásma a Beránek střílel z pravého kruhu, Kořenář na něj vytáhnul vyrážečku.

19:41
    Ke konci třetiny to zkusil z levého kruhu z první Kousal, trefil pouze hruď Strmeně.

19:58
    Motor vyhodil z vlastního pásma a ukončil tak třetinu.

20:00

V první třetině jsme viděli vyrovnané utkání, ve kterém padla pouze jedna branka. Tu vstřelil Valský a dal tak Jihočechům po první třetině gólový náskok. Druhá třetina začne v 17:19.

20:01

20:05
    Motor vítězí úvodní buly.

20:15
    První střelu zkusil z pravého kruhu Řepík, trefil pouze mantinel vedle branky.

21:01
    Najman dostal krásnou přihrávku do mezikruží, odkud si dobruslil před Strmeně a zkusil střelu na levou tyč, Strmeň zasáhl vyrážečkou.

22:40
    Tomek si najel na modrou a zkusil střelu z nápřahu, ta mu byla sražena mimo branku.

24:10
    Kempný velkým hitem zastavil útočné snažení Budějovic v útočném pásmu.

24:52
    Kousal pálil ze středu pásma a trefil Strmeně do helmy, hra byla přerušena.

25:20
    Po vyhraném souboji Hovorky se dostal ke střele z levé strany modré čáry Gulaši, ten nepropálil zeď sparťanských těl před brankou.

26:25
    Tomek to po chvilkovém kombinování sparťanů zkusil z pravé části modré čáry, do střely z první mu skočil jeden z obránců.

28:04
    Horák ujel po skvělém rozehrání Sparty do úniku dva na jednoho, zkusil nahrát, ale přihrávku mu zblokoval skluzem po břiše Vráblík, Horák se poté ještě dostal ke střele, tu mu už pak vychytal lapačkou Strmeň.

29:15
    Kestner zpoza branky nahrál do slotu Konečnému, ten pálil zápěstím do hrudi brankáře Českých Budějovic.

29:40
    Rychlý nájezd Pražanů do útočného pásma vyústil ve střelu Formana z levého kruhu, Strmeň měl čistý výhled a vychytal mu jí lapačkou.

31:06
    6/6

najížděl z pravé strany pásma za branku, těsně před najetím nahrál na nikým nehlídaného JAKUBA VALSKÉHO, který si sjel před Kořenáře a prostřelil ho do horní části branky. Asistence: Filip Přikryl.
    Valský J., Přikryl F., Strmeň J., Štencel J., Pýcha P., Hanzl M.
    Kořenář J., Kempný M., Irving A., Najman O., Kousal P., Chlapík F.

32:30
    Mužík si vzal puk u mantinelu a najel si z mrtvého úhlu před branku, tam se natlačil, ale puk mu byl Strmeněm vypíchnut.

33:59
    Sparta nahodila ze středního pásma na Strmeně, ten podržel puk do hvizdu.

35:10
    Lajunen si nenápadně najel z pravé strany pásma až před Strmeně, zkusil jeho pozornost bekhendovou střelou, brankař se proti ní dobře postavil a vyrazil ji za branku.

36:06
    Zakázané uvolnění domácích.

36:54
    6/6
    Sparta právě vstřelila branku!

Kempný najel rychle do pásma z pravé strany, odtud poslal přihrávku za sebe na MIROSLAVA FORMANA, který se napřáhnul a trefil horní růžek branky. Asistence: Michal Kempný, Josef Kořenář.
    Forman M., Kempný M., Kořenář J., Sobotka V., Konečný J., Irving A.
    Strmeň J., Kříž M., Doudera M., Chlubna T., Koláček J., Pýcha P.

39:06
    Mužík se dostal do protiútoku, obránci ho nakonec nenechali zakončit.

39:55
    Najman zkusil v avizované výhodě ránu z modré, ta skončila na betonu Stromeně.

39:58
    Jan Ordoš – 2 min., nedovolené bránění.

40:00

Další třetina atraktivního hokeje skončila. České Budějovice nejdříve odskočili soupeři na dva góly. Sparta pak ale ke konci třetiny snížila na 1:2. Tento stav platí i po konci druhé třetiny. Třetí třetina začne v 18:12.

40:01

40:05
    České Budějovice vítězí úvodní vhazování

40:55
    Motor se podruhé dostal k vyhození ze třetiny.

41:54
    Sparta se nedostala k větší šanci, bude ale hrát 4 vteřiny 5 na 3.

41:54

42:10
    Motor přežil chvilkové oslabení 5 na 3 a vyhodil z pásma.

43:45
    Kombinace Sparty skončila po přihrávce Horáka zpoza branky, která nenašla ani jednoho muže v černém.

43:58
    Aaron Irving – 2 min., podrážení.

44:57
    Sparta navazuje v oslabení na skvělé bránění Motoru a nedovoluje soupeři ohrozit Kořenáře.

46:13
    Kachyňa zkusil pálit od modré, střela ovšem našla jen mantinel za brankou.

46:50
    Mužík se prodral k ráně z pravé strany pásma, ta byla nasměrována čepelí soupeře za branku.

48:13
    Chlapík našel zpoza branky sjíždějícího Irvinga z modré, ten svou dělovkou trefil břicho brankaře Motoru.

48:59

49:23
    Sparťanskou kombinaci v útočném pásmu přerušil jeden z obránců Motoru.

50:06
    Zakázané uvolnění hostů.

50:17
    6/6
    Po kombinování poslal Chlapík přihrávku z levého kruhu do slotu, Kousala přece minula, z modré si pro ní ale přijel AARON IRVING, který poslal nechytatelnou střelu nad vyrážečku Strmeně. Asistence: Filip Chlapík, Pavel Kousal.
    Irving A., Chlapík F., Kořenář J., Kousal P., Kempný M., Najman O.
    Strmeň J., Valský J., Hanzl M., Přikryl F., Pýcha P., Štencel J.

51:25
    Po další špatné rozehrávce obránců Sparty přišla velká příležitost pro Harrise, který byl před Kořenářem sám, ten naštěstí pro domácí rozklekem vychytal střelu do dolního rohu.

53:40
    Po chvilkové hře v obraně vyjel Motor do útoku, byl zastaven na modré čáře ofsajdem.

54:53
    Chlapík nahodil do pásma, Kousal poté ztratil puk v souboji s obráncem.

55:44
    Rána Motoru z modré skončila blokem jednoho z obránců. Puk byl pak vyhozen ze středního pásma na fanouškovskou tribunu.

56:22
    Ke střele se dostal po přihrávce z levého kruhu na modré Konečný, trefil rameno Strmeně.

56:51
    Krejčík pálil chvíli po vhazování, svojí přízemní střelou od modré trefil pouze betony brankaře Motoru.

Dnešní utkání sleduje 12431 diváků.

58:32
    Brant Harris – 2 min., hákování.

59:34
    První pokus vzal na své triko Krejčík, ten pálil z nápřahu z pravé části modré čáry, střelu mu zblokovala obrana Motoru.

59:55
    Finální kombinace Sparty nevyústila ve střelu.

60:00

60:01

60:05
    Sparta vyhrála buly.

60:36
    5/5
    Řepíkovu střelu z modré do mantinelu našel před brankou VLADIMÍR SOBOTKA, který už jen dorazil do branky puk a ukončil dnešní utkání. Asistence: Michal Řepík, Michal Kempný.
    Sobotka V., Řepík M., Kempný M., Kořenář J., Chlapík F.
    Strmeň J., Harris B., Gulaši M., Kondelík J., Hovorka M.

Nejlepší hráči utkání:

HC Sparta Praha: Miroslav Forman
    Banes Motor České Budějovice: Jakub Valský

Sparta dokázala ve třetí třetině přetlačit Motor a vyrovnat. V prodloužení pak získala bod navíc po gólu Sobotky. Děkuji vám za pozornost a budu se na vás těšit u příštího zápasu TELH. (19:05:48)

Matyáš Smola

Branky a nahrávky: 37. Forman (Kempný, Kořenář), 51. Irving (Chlapík, P. Kousal), 61. Sobotka (Řepík, Kempný) – 14. Valský (F. Přikryl), 32. Valský (F. Přikryl)

Rozhodčí: Mrkva, Ondráček – Svoboda, Klouček

Diváci: 12431