Spišská N. Ves – HC Slovan 5:2 (kon.) | Banská Bystrica – Poprad 3:2 (kon.) | Humenné – Zvolen 3:0 (kon.)
Nitra – Michalovce 2:3 (0:1 po s.n.) | Trenčín – Lipt. Mikuláš 3:1 (kon.) | Košice – Nové Zámky 1:4 (kon.)
HK DUKLA Trenčín
3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
HK 32 Liptovský Mikuláš
sk Neděle 10.12.2023, 17:00 • Zimný štadión Pavla Demitru • Tipos Extraliga (SR) • 26. kolo

Trenčín v domácom prostredí porazil Liptovský Mikuláš 3:1, keď ich za víťazstvom nasmerovali dve využité presilové hry v druhej tretine zásluhou Conwaya a Petráša. Hostia síce strelili kontaktný gól tiež v početnej výhode, keď sa presadil Lahtinen, ale prakticky okamžite prišla gólová odpoveď domácich a Baláž definitívne spečatil tri body. Trenčín sa v tabuľke posunul na deviate miesto a práve na Liptovský Mikuláš stráca už len jeden bod. To je odo mňa z tohto zápasu všetko, ďakujem za pozornosť a prajem Vám príjemný zvyšok nedele! (19:24:00)

59:30
    Hostia sa v poslednej minúte predsa len dostali k powerplay, ale nevedia sa poriadne usadiť v útočnom pásme.

58:49
    Hostia už majú veľmi málo času a ešte k tomu Krasikov musel zashovať, takže zatiaľ nemôžu pomýšľať na hru bez brankára.

57:06
    Trenčín dal gól! Domáci však rýchlo reagujú na inkasovaný gól, keď Charbonneau od lavého mantinelu prihral pred bránu hostí na JOZEFA BALÁŽA, ktorý aj so šťastím na dvakrát dostal puk za bránkovú čiaru, čo bolo potvrdené po preskúmaní videorozhodcom! Asistencie: Charbonneau, Ahl

56:16
    Liptovský Mikuláš dal gól! Dlho to nevyzeralo, že by hostia dokázali zdramatizovať záver zápasu kontaktným gólom, ale napokon predsa len využívajú presilovú hru vďaka šikovnej krížnej prihrávke Avtsina na MARKUSA LAHTINENA, ktorý zrejme aj s prispením teču strelou z pravej strany po prvýkrát prekonal LaCouveeho! Asistencie: Avtsin, Réway

54:50
    Vylúčenie v tíme HK DUKLA Trenčín:
    Starosta – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.

52:22
    Hostia vďaka dobrému napádaniu získali puk v útočnom pásme, a napokon mal veľkú príležitosť Egle, ale jeho strelu z blízkosti vyrazil prirpavený LaCouvee.

51:10
    Ďalšia práca pre Krasikova, ktorý zneškodnil strelu Charbonneaua a zamedzil aj priestor na prípadné dorážky.

50:44
    Petráš to vyskúšal tvrdou strelou z ľavého kruhu, ale tentokrát nemieril presne ako pri druhom góle domácich.

49:58
    Vylúčenie v tíme HK 32 Liptovský Mikuláš:
    Mezovský – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.

49:05
    Domáci navyše získavajú vhadzovanie v útočnom pásme, keď puk skončil mimo hracej plochy po teči zo strany hostí.

47:47
    Kupecova prihrávka bola tečovaná na striedačku a domáci zatiaľ naďalej kontrolujú priebeh tretej tretiny.

46:15
    LaCouvee len na maľú chvíľu udržal puk v lapačke, ale hlavný rozhodca sa už rozhodol prerušiť hru a s týmto verdiktom nie je spokojný domáci brankár.

44:50
    Tak to je neuveriteľné, čo teraz domáci zahodili, keď Conway najprv naznačil strelu, ale potom poslal krížnu prihrávku na Charbonneaua, ktorý však strelou z prvej z ľavej strany len trafil Krasikova.

43:54
    Nauš – 2 min., podrazenie.

43:38
    Až v tejto chvíli sa hra prvýkrát prerušila v tretej tretine pre zakázané uvoľnenie domácich, ktorí však prežili ďalšie oslabenie a stále držia dvojgólové vedenie.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

V druhej tretine zápasu medzi Trenčínom a Liptovským Mikulášom sa domáci presadili v úvodných piatich minútach dvakrát v presilovej hre zásluhou Conwaya a Petráša. Následne domáci mali viacero príležitostí, aby tento zápas definitívne rozhodli, ale hostí podržal Krasikov a kontaktný gól na opačnej strane mohol streliť Réway, lenže nebol úspešný. Tretia tretina sa začne priblžine o 18:42.

Filip Kosnáč

Branky a nahrávky: 22. Conway (Charbonneau, Hudec), 25. Petráš (Pietroniro, Immo), 58. Baláž (Charbonneau, Ahl) – 57. Lahtinen (Avtsin, Réway)

HK DUKLA Trenčín: LaCouvee(Borák) – Nemčík, Pietroniro, Starosta, Švec, Ekberg, Kupec, Hrenák – Ahl, Baláž, Immo – Hudec, Conway, Charbonneau – Lichanec, Vaňo, Petráš – Krajčovič, Sojčík, Giľák
    Trenér: M. Bartovič

HK 32 Liptovský Mikuláš: Krasikov(Rychlík) – Mezovský, Lalík, Žilka, Vasilyev, Hraško, Fekiač, Nátny, Vojtech – Réway, Quince, Lahtinen – Nauš, Egle, Berry – Avtsin, Uhrík, Sukeľ – Valigura, Vankúš, Tkáč
    Trenér: J. Faith

Rozhodčí: Goga, Crman – Kacej, Orolin