Calgary – New Jersey 2:4 (kon.) | Dallas – Vegas 1:6 (kon.) | Buffalo – Montreal 2:3 (2:3 po s.n.)
Detroit – Ottawa 1:5 (kon.) | Toronto – Nashville 4:0 (kon.) | Washington – NY Rangers 4:0 (kon.)
NY Islanders – Los Angeles 3:2 (po pr.) | Chicago – St. Louis 3:1 (kon.) | Colorado – Philadelphia 2:5 (kon.)
Seattle – Tampa 3:4 (po pr.) | Vancouver – Carolina 4:3 (kon.) | Columbus – Florida 2:5 (kon.)
Edmonton – New Jersey 4:1 (kon.)
New York Islanders
3:2 (0:0, 0:2, 2:0 - 1:0)
Los Angeles Kings
Neděle 10.12.2023, 01:30 • UBS Arena, New York • NHL

Z tohoto zápasu je to všechno. Děkuji vám za pozornost a budu se těšit zase někdy příště na počtenou u dalších přenosů. Hezké ráno všem a hezký zbytek víkendu. (04:27:03)

Statistika
    Střely na bránu: 30 – 36 | Přesilová hra: 0/4 – 1/5 | Trestné minuty: 15 – 13

Kdo se postavil do brankoviště?
    Ilja Sorokin (NYI) – 34 zákroků, 2 OG, úspěšnost 94,4 %, odchytal 60:13
    Cam Talbot (LAK) – 27 zákroků, 3 OG, úspěšnost 90 %, odchytal 60:13

Česká a slovenská stopa
    Do utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.

Tři hvězdy utkání
    1. Anders Lee (NYI) 2+0
    2. Jean-Gabriel Pageau (NYI) 1+0
    3. Kevin Fiala (LAK) 0+2

Utkání je za námi. Islanders předvedli skvělý obrat, když ve třetí části dvěma góly Leeho srovnali a poslali zápas do prodloužení. To se hrálo jen 13 sekund, kdy se z úniku mezi betony Talbota prosadil Pageau a rozhodl o svém vítězství. Los Angeles může být po právu zklamané, protože dvě třetiny bylo lepším týmem a mířilo za výhrou v základní hrací době. Domácí ale nakonec berou bod navíc.

60:13 Jean-Gabriel PAGEAU - 3:2

60:13
    4/4
    Islanders právě vstřelili branku! Hráli jsme 13 sekund a máme hotovo! Kempe špatně trefil puk a ten se pak dostal na Holmströma, který vyslal do jízdy JEANA-GABRIELA PAGEAUA, jenž svůj únik zakončil střelou mezi Talbotovy betony a rozhoduje o bodu navíc pro domácí. Asistence: Simon Holmström a Noah Dobson.
    Pageau J., Dobson N., Holmström S., Sorokin I.
    Doughty D., Kempe A., Kopitar A., Talbot C.

60:01

Je za námi třetí třetina, která patřila domácím. Těm se totiž povedlo stáhnout dvougólovou ztrátu a po dvou stejných gólech kapitána Leeho bylo srovnáno. Palmieri pak v 59. minutě trefil tyčku. Čeká nás prodloužení, případně nájezdy.

60:00

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:06
    Palmieri tvrdou ranou z levého kruhu trefil tyčku!

57:35
    Kempe se řítil sám na Sorokina, ale ten jeho náznak kličky přečetl a skryl puk mezi betony. Buly před jeho bránou.
    55:49 Anders LEE - 2:2

55:49
    6/6
    Islanders právě vstřelili branku! Máme srovnáno! Hned po buly se puk dostal na modrou čáru, odkud pálil Mayfield. Jeho ránu vyrazil Talbot jen před sebe, kde stál ANDERS LEE, který dorazil kotouč do odkryté brány. Druhý gól v zápase pro domácího kapitána. Asistence: Scott Mayfield a Bo Horvat.
    Lee A., Mayfield S., Horvat B., Barzal M., Romanov A., Sorokin I.
    Roy M., Moore T., Fiala K., Danault P., Talbot C., Gavrikov V.

55:45
    Puk ale nyní skončil mimo ledovou plochu a hra je přerušena. Vhazuje se před Talbotem.

55:32
    Domácí rozjíždí další akci od své branky.

54:54
    Po zásahu Talbota se bude vhazovat před jeho bránou, ale to až po komerční pauze, která již proběhla.

54:50
    Fialova střela byla zblokována, takže na branku ani neprošla.

54:44
    Zakázané uvolnění Islanders. Buly před Sorokinem.

Mateo

Branky a nahrávky: 49. Lee (Reilly, Barzal), 56. Lee (Mayfield, Horvat), 61. Pageau (Holmström, Dobson) – 26. Kempe (Fiala, Doughty), 30. Gavrikov (Fiala, Danault)

New York Islanders: Sorokin (Varlamov) – Dobson, Romanov, Bortuzzo, Bolduc, Mayfield, Reilly – Barzal, Horvat, Lee (C) – Palmieri, Nelson (A), Engvall – Gauthier, Pageau, Holmström – Clutterbuck (A), Cizikas, Fasching.
    Trenér: Lane Lambert

Los Angeles Kings: Talbot (Copley) – Doughty (A), M. Anderson, M. Roy, Gavrikov, Spence, Englund – Kempe, Kopitar (C), Byfield – Moore, Danault (A), Fiala – Laferriere, Dubois, Grundström – Kaliyev, Lizotte, Lewis.
    Trenér: Todd McLellan

Rozhodčí: McIsaac, Rank – Smith, Daisy