Calgary – New Jersey 2:4 (kon.) | Dallas – Vegas 1:6 (kon.) | Buffalo – Montreal 2:3 (2:3 po s.n.)
Detroit – Ottawa 1:5 (kon.) | Toronto – Nashville 4:0 (kon.) | Washington – NY Rangers 4:0 (kon.)
NY Islanders – Los Angeles 3:2 (po pr.) | Chicago – St. Louis 3:1 (kon.) | Colorado – Philadelphia 2:5 (kon.)
Seattle – Tampa 3:4 (po pr.) | Vancouver – Carolina 4:3 (kon.) | Columbus – Florida 2:5 (kon.)
Edmonton – New Jersey 4:1 (kon.)
Detroit Red Wings
1:5 (1:1, 0:3, 0:1)
Ottawa Senators
Neděle 10.12.2023, 01:00 • Little Caesars Arena, Detroit • NHL

59:22
    Seider ještě na závěr rozdal pár tvrdý ran a je vyloučen na dvě minuty za krosček.
    56:35 Jake SANDERSON - 1:5

56:35
    6/6
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Je definitivně rozhodnuto. Přes celé hřiště trefil prázdnou klec JAKE SANDERSON. Bez asistence.
    Sanderson J., Joseph M., Bernard-Docker J., Korpisalo J., Greig R., Kubalík D.
    Raymond L., Gostisbehere S., Seider M., Kane P., Veleno J., DeBrincat A.

41:14
    Bitka! Fischer se pustil do pěstního souboje s Josephem, který v první třetině zranil Larkina.

40:01
    Střídání v týmu Detroit Red Wings:
    ze hřiště odchází Alex Lyon, přichází James Reimer.
    38:56 Tim STÜTZLE - 1:4

38:56
    6/6
    Senators navyšují své vedení a vedou o tři branky. TIM STÜTZLE dostal pas za obranu Red Wings a přesnou střelou z předbrankového prostoru překonal Lyona. Asistence: Drake Batherson a Arťom Zub.
    Stützle T., Batherson D., Zub A., Chychrun J., Korpisalo J., Tarasenko V.
    Holl J., Sprong D., Lyon A., Fischer C., DeBrincat A., Walman J.

28:45
    Greig se dopustil nedovoleného bránění brankáři, Detroit může v přesilovce snížit náskok soupeře.
    28:36 Dominik KUBALÍK - 1:3

28:36
    6/6
    Senators navyšují své vedení. Z pravého kruhu vystřelil DOMINIK KUBALÍK a Lyon se nestačil včas přesunout. Asistence: Mathieu Joseph.
    Kubalík D., Joseph M., Chychrun J., Bernard-Docker J., Korpisalo J., Greig R.
    Chiarot B., Raymond L., Lyon A., Seider M., Kane P., DeBrincat A.

25:33
    Za sekání je vyloučen na dvě minuty Walman. Ottawa si zahraje další přesilovou hru.
    23:36 Vladimir TARASENKO - 1:2

23:36
    6/5
    Na pravém kruhu napřáhl VLADIMIR TARASENKO a šťastně prostřelil Lyona. Ottawa se vrací do vedení. Asistence: Jacob Chychrun a Claude Giroux.
    Tarasenko V., Chychrun J., Joseph M., Giroux C., Korpisalo J., Kubalík D.
    Chiarot B., Raymond L., Lyon A., Fischer C., Petry J.

21:46
    Za vysokou hůl je vyloučen na dvě minuty Rasmussen.
    14:49 Patrick KANE - 1:1

14:49
    5/5
    Detroit právě vstřelil branku!
    Red Wings srovnávají stav utkání. Ohromnou radost má PATRICK KANE, který se dokázal prosadit střelou z pravého kruhu a poprvé skóruje za Detroit. Asistence: Alex DeBrincat a Alex Lyon.
    Kane P., Lyon A., DeBrincat A., Seider M., Veleno J.
    Zub A., Stützle T., Bernard-Docker J., Chartier R., Korpisalo J.

12:47
    Za hrubost míří na trestnou lavici Stützle a Detroit si zahraje další přesilovou hru. Dokáže v ní vyrovnat?

05:50
    Za sekání putuje na trestnou lavici Brännström a Detroit bude hrát přesilovou hru pět na tři.

04:28
    Za sekání je vyloučen na dvě minuty Tkachuk. Přesilová hra pro Red Wings.
    01:57 Claude GIROUX - 0:1

01:57
    6/5
    Senators se v přesilové hře dostávají do vedení. CLAUDE GIROUX nejdříve tečoval střelu od modré čáry a posléze ji po zákroku Lyona dorazil do branky. Asistence: Jakob Chychrun a Vladimir Tarasenko.
    Giroux C., Chychrun J., Joseph M., Korpisalo J., Kubalík D., Tarasenko V.
    Chiarot B., Lyon A., Fischer C., Petry J., Larkin D.

00:27
    Za podržení je vyloučen na dvě minuty Perron. Ottawa si zahraje přesilovou hru.

Jan Šlapáček

Branky a nahrávky: 15. P. Kane (DeBrincat, Lyon) – 2. Giroux (Chychrun, Tarasenko), 24. Tarasenko (Chychrun, Giroux), 29. Kubalík (M. Joseph), 39. Stützle (Batherson, Zub), 57. Sanderson

Detroit Red Wings: Lyon (41. Reimer) – Seider, Gostisbehere, Petry, Chiarot (A), Holl, Walman, Määttä – Raymond, Larkin (C), Fabbri – P. Kane, Veleno, DeBrincat – Perron, Copp (A), Rasmussen – Sprong, Fischer.
    Trenér: Derek Lalonde

Ottawa Senators: Korpisalo (A. Forsberg) – Bernard-Docker, Sanderson, Hamonic, Chychrun, Zub, Brännström – Giroux, Norris, B. Tkachuk – Batherson, Stützle, Tarasenko – M. Joseph, Greig, Kubalík – Kelly, Chartier, Smejkal.
    Trenér: D.J. Smith

Rozhodčí: St. Laurent, Blandina – Kovachik, Marquis

Diváci: 19 515