Calgary – New Jersey 2:4 (kon.) | Dallas – Vegas 1:6 (kon.) | Buffalo – Montreal 2:3 (2:3 po s.n.)
Detroit – Ottawa 1:5 (kon.) | Toronto – Nashville 4:0 (kon.) | Washington – NY Rangers 4:0 (kon.)
NY Islanders – Los Angeles 3:2 (po pr.) | Chicago – St. Louis 3:1 (kon.) | Colorado – Philadelphia 2:5 (kon.)
Seattle – Tampa 3:4 (po pr.) | Vancouver – Carolina 4:3 (kon.) | Columbus – Florida 2:5 (kon.)
Edmonton – New Jersey 4:1 (kon.)
New York Islanders
3:2 (0:0, 0:2, 2:0 - 1:0)
Los Angeles Kings
Neděle 10.12.2023, 01:30 • UBS Arena, New York • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Zdravím všechny fanoušky a fanynky NHL! Společně se zaměříme na utkání mezi New Yorkem Islanders a Los Angeles Kings. Islanders ve svém posledním zápase na domácím ledě porazili Columbus vysoko 7:3. Po první třetině sice vedli Newyorčané 1:0, ale ve druhé a třetí části dali pokaždé tři branky a došli si pro pohodlné vítězství. Po dvou gólech vstřelili Mathew Barzal a Bo Horvat. Columbusu nepomohly ani dvě branky Adama Fantilliho. Právě kanadský útočník Barzal je nejproduktivnějším hráčem týmu, když nasbíral ve 24 zápasech 27 bodů (9+18).Nejlepším střelcem je ale jiný útočník, Američan Brock Nelson, který si připsal 10 gólů ve 25 zápasech a ještě přidal 9 asistencí. Mezi obránci je tím nejproduktivnějším Kanaďan Noah Dobson, který ve 25 utkáních nasbíral 23 bodů (6+17). Mezi brankáři je na tom zatím statisticky lépe Semjon Varlamov, i přesto, že odchytal 9 utkání. Jeho procentuální úspěšnost zákroků činí 92,53 % a průměrný počet inkasovaných gólů u něj činí 2,5 branky na zápas.
    Králové z Los Angeles svůj poslední zápas také zvládli, když na ledě Montrealu vyhráli 4:0. Rozhodla především první část, ve které Králové dvakrát skórovali. Ve druhé a třetí třetině se trefili pokaždé jednou. Dvě branky si připsal útočník Quinton Byfield a čisté konto udržel brankář Cam Talbot, který na něj potřeboval 24 zásahů. Nejproduktivnějším hráčem LA jsou slovinský útočník Anže Kopitar a Švéd Adrian Kempe. Oba si připsali 24 bodů ve 23 utkáních. Kopitar má bilanci 10+14 a Kempe 8+16. Nejlepším střelcem Kings je ovšem Američan Trevor Moore, který dal 13 branek ve 23 utkáních a ještě k nim připsal 9 asistencí. Nejproduktivnějším bekem je pak Kanďan Drew Doughty, jenž si ve 23 utkáních zapsal 14 bodů (7+7). Mezi brankáři si nejlépe vede Cam Talbot, který odchytal 17 utkání s procentuální úspěšností zásahů 93,28 % a s průměrným počtem 1,8 gólu na zápas. Kdo se bude radovat z výhry po tomto utkání? Úvodní buly bude v UBS Areně v New Yorku vhozeno krátce po 1:30.

New York Islanders: Sorokin (Varlamov) – Dobson, Romanov, Bortuzzo, Bolduc, Mayfield, Reilly – Barzal, Horvat, Lee (C) – Palmieri, Nelson (A), Engvall – Gauthier, Pageau, Holmström – Clutterbuck (A), Cizikas, Fasching.
    Trenér: Lane Lambert

Los Angeles Kings: Talbot (Copley) – Doughty (A), M. Anderson, M. Roy, Gavrikov, Spence, Englund – Kempe, Kopitar (C), Byfield – Moore, Danault (A), Fiala – Laferriere, Dubois, Grundström – Kaliyev, Lizotte, Lewis.
    Trenér: Todd McLellan

Rozhodčí: McIsaac, Rank – Smith, Daisy.

Utkání začne s tradičním zámořským zpožděním.

00:01

00:25
    Hraje se zatím převážně u branky LA nebo za jeho bránou.

00:32
    Talbot poprvé v utkání zasahuje. Vhazuje se před jeho bránou.

01:06
    Fiala dostal nahrávku od Moorea a vypálil, ale Sorokin jeho pokus vyrazil.

01:13
    Icing Islanders. Vhazuje se před Sorokinem.

01:22
    Další zakázané uvolnění domácích. Vhazování znovu před Sorokinem.

02:03
    Lee se protáhl podél mantinelu a z pravého kruhu vypálil. Talbot vyrazil jeho pokus.

02:25
    Vyloučení v týmu New York Islanders:
    Mathew Barzal – 2 min., podrážení.

02:35
    Newyorčané ale hned posílají puk až za bránu Talbota.

02:58
    Z pravého kruhu pálil Kaliyev. Sorokin jeho ránu vyrazil maskou. Kotouč se pak následně odrazil zpět do hry, ale Sorokin se po něm natáhl a ukryl ho pod svou lapačku. Buly před jeho bránou.

03:50
    Byfield se před brankou dostal k dorážce, ale netrefil kotouč ideálně.

04:25

04:56
    Gavrikov počkal, až jeho spoluhráči dostřídají, a pak pokračoval v útočné akci.

04:59
    Sorokin musel vytáhnout další zásah a vhazuje se před jeho bránou.

05:23
    Puk skončil mimo hrací plochu a hra je přerušena. Vhazování před Talbotem.

05:33
    Kempe to zkusil z levého kruhu, ale zamířil jen nad Sorokinovu bránu.

06:10
    Dobson nahodil kotouč za Talbotovu bránu, kde se k puku dostali hráči LA.

06:28
    Kotouč opět mimo hrací plochu. Po komerční pauze se bude pokračovat vhazováním ve středovém kruhu.

06:34
    Zakázané uvolnění Králů. Vhazování před Talbotem.

06:59
    Spence dobrou akcí dostal puk dopředu na Grundströma, který následně z hranice kruhů prověřil Sorokina, ale ten ukryl puk ve své výstroji. Buly před brankou domácích.

07:31
    Clutterbuck zkusil bekhendovou střelou překonat Talbota, ovšem ten dokázal ránu vyrazit do rohu.

08:17
    Hráčům LA odpískána hra vysokou holí. Vhazování před Talbotem.

08:25
    Gavrikov našel Kopitara, který ale rychlou střelou Sorokina nepřekvapil.

08:56
    Byfield po nahrávce Kempeho těsně minul branku Sorokina.

09:04
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings:
    Adrian Kempe – 2 min., sekání.

09:12
    Palmieri to zkusil z mírného úhlu, ale Talbot měl prostor u tyčky pokrytý.

09:54
    Palmieri znovu v šanci, tentokrát se protáhl až na levý kruh, ale jeho střelu má Talbot v lapačce. Buly před jeho bránou.

10:23
    Kyle Palmieri – 2 min., sekání.

42 sekund se bude hrát 4 na 4, pak začne přesilovka LA.

10:50
    Danault z dorážky z předbrankového prostoru neuspěl.

11:04

11:18
    Na druhé straně Clutterbuck v oslabení minul bránu ze samostatného úniku!

12:23

12:38
    Engvallova rána byla sražena do rohu jedním z hostujících obránců.

13:48
    Ofsajd Los Angeles. Po komerční pauze se bude vhazovat ve středním pásmu.

14:06
    Ofsajd odpískán i domácím. Buly ve středním pásmu.

15:20
    Los Angeles je usazeno před Sorokinem. Domácí čelí velkému tlaku, avšak zatím úspěšně.

16:05
    Na druhé straně se do pásma vehnal Palmieri a střelou z pravého kruhu prověřil Talbota. Ten ale betony srazil střelu do bezpečí.

16:51
    Alex Laferriere – 2 min., hákování.

Po komerční pauze začne další přesilovka domácích. Los Angeles se ale zatím dobře brání.

16:56
    Kings ale hned vyhazují puk až k Sorokinovi.

17:18
    Kings znovu vyhazují a domácí musí začít zpoza vlastní brány.

17:42
    Do třetice LA vyhazuje.

18:05
    Kempe dokonce při vlastním oslabení zaútočil a z pravého kruhu vypálil. Jeho rána skončila mezi betony Sorokina a hra je přerušena. Buly před jeho bránou.

18:36
    Hosté znovu vyhazují.

18:51

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

19:44
    Lee vypálil, ale mířil nad branku Talbota.

20:00

Je za námi první třetina, ve které jsme branku neviděli. Oba týmy už si vyzkoušely přesilovku, ve kterých sice měli nějaké střely, ale žádná se neujala, a tak zůstává skóre po 20 minutách nerozhodné. Největší šanci domácích měl Clutterbuck, jenž ve 12. minutě z úniku jen těsně minul bránu. LA několikrát také hrozilo, ale oba brankáři zatím chytají velmi dobře a drží své týmy. Jinak se hraje poměrně rychlý hokej s šancemi na obou stranách.

Druhá třetina začne přibližně ve 2:32.

Střely na bránu po 1. třetině: 11:10

20:01

20:44
    Palmieri se chtěl dostat ke střele, ale dva obránci LA ho k ní nepustili a sebrali mu puk.

20:56
    Po zakázaném uvolnění Kings se vhazuje před brankou Talbota.

21:10
    Bolduc zkusil vypálit, ale Talbot vyrazil jeho pokus.

22:05
    Kings nahazují puk za branku Islanders a míří střídat.

22:37
    Spence vypálil od modré čáry, ale jeho rána proletěla vedle branky Sorokina.

23:14
    Doughtyho rána od modré čáry byla zblokována domácí obranou.

23:42
    Hosté dlouho drželi Islanders pod tlakem, až domácí vysvobodil Bolduc, který vyvezl puk.

24:35
    Sorokin pomohl za brankou s rozehrávkou.

24:56
    Také Talbot za branou pomohl rozehrát.

25:12
    Máme tu bitku mezi Mayfieldem a Englundem, kteří se do sebe pustili u střídaček. Bitku opticky vyhrál švédský bek LA, který sundal Mayfieldovi helmu. Oba zamíří na trestnou lavici.

25:12
    Současné vyloučení:
    Scott Mayfield – 5 min., bitka + 2 min., nesportovní chování.

Andreas Englund – 5 min., bitka.

Englund je v aktuální sezoně nejtrestanějším hráčem Kings, což zůstane i nadále.

25:40
    6/5
    Los Angeles právě vstřelilo branku! LA využívá přesilovku a dostává se do vedení! Po krásné přesilovkové kombinaci našel Fiala z levého kruhu krásnou křižnou nahrávkou na pravém kruhu ADRIANA KEMPEHO, který se trefil nad beton přesouvajícího se Sorokina. Asistence: Kevin Fiala a Drew Doughty.
    Kempe A., Fiala K., Doughty D., Kopitar A., Talbot C., Byfield Q.
    Holmström S., Romanov A., Sorokin I., Bortuzzo R., Pageau J.
    25:40 Adrian KEMPE - 0:1

25:53
    Mike Reilly – 2 min., krosček.

26:15
    Fialův pokus dobrým zákrokem vyrazil Sorokin.

26:40
    Quinton Byfield – 2 min., hrubost.

Hra ve čtyřech v délce 73 sekund, pak začne krátká přesilovka Islanders.

27:53

28:40

28:44
    Po komerční pauze se vhazuje před Talbotem.

29:08
    6/6
    Los Angeles právě vstřelilo branku! Los Angeles přidává druhou trefu. Hosté opět kombinovali v útočném pásmu, až se kotouč dostal na vrcholu pravého kruhu na hůl VLADISLAVA GAVRIKOVA, jehož tvrdá střela skončila za zády Sorokina. Asistence: Kevin Fiala a Phillip Danault.
    Gavrikov V., Fiala K., Danault P., Moore T., Spence J., Talbot C.
    Bolduc S., Barzal M., Horvat B., Lee A., Sorokin I., Bortuzzo R.
    29:08 Vladislav GAVRIKOV - 0:2

Ale pozor! Střídačka domácích si bere trenérskou výzvu a bude se zkoumat, jestli nedošlo k nedovolenému bránění brankáři Sorokinovi.

Branka platí, k nedovolenému bránění nedošlo a LA tak vede 2:0.

29:08
    Domácí navíc dostávají 2 minuty za zdržování hry.

30:14
    Byfield se před brankou dostal k dorážce, ale Sorokin se roztáhl v brance a svým betonem zlikvidoval tuhle šanci.

31:08

31:14
    Dorážku Duboise má Sorokin v lapačce a přerušuje hru. Po komerční pauze se bude vhazovat před jeho brankou.

31:25
    Zakázané uvolnění domácích. Hra se vrací před Sorokina, kde se bude vhazovat.

32:08
    Hosté nahodili puk za Sorokina a jdou střídat.

32:58
    Laferriere už nastavoval hokejku před odkrytou brankou po nahrávce od svého spoluhráče, ale puk mu v poslední chvíli skočil přes hokejku.

34:02
    Úmyslný ofsajd Králů. Po komerční pauze se bude vhazovat ve středovém kruhu

34:09
    Po dalším zásahu Sorokina, který má puk v lapačce, je hra přerušena. Buly před jeho bránou.

34:14
    A další zásah Sorokina lapačkou. Vhazování před jeho brankou.

35:02
    Byfield to zkoušel z předbrankového prostoru, ale Sorokin jeho ránu vyrazil.

35:46
    Kaliyev pálil z první, ale našel jenom připraveného Sorokina, který přerušuje hru. Buly před domácí klecí.

36:14
    Ofsajd domácích. Vhazování ve středním pásmu.

36:43
    Moore vypálil, a pak se před Sorokinem vytvořila skrumáž, ze které ale nikdo z hráčů LA nedokázal dostat puk do branky a byl to právě Sorokin, jenž se natáhl po puku a přerušil hru. Buly před jeho bránou.

38:00
    Kopitarova rána skončila těsně vedle branky Sorokina.

38:36
    Grundström ani Doughty neuspěli, v obou případech si poradil Sorokin.

38:55
    Barzal trefil tvrdou ranou z předbrankového prostoru břevno!

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:43
    Střelu Pageaua má Talbot v lapačce a hra je přerušena. Buly před jeho bránou.

40:00

Je za námi druhá třetina, ve které už jsme viděli branky. Tahle třetina patřila herně i gólově Los Angeles. Ve 26. minutě se do sebe u střídaček pěstmi pustili Englund s Mayfieldem, kteří předvedli bitku, kterou opticky vyhrál spíše hostující bek. Mayfield navíc ještě dostal dvě minuty za nesportovní chování, a tak hrálo LA přesilovku, kterou v čase 25:40 využilo zásluhou Kempeho, který dostal na pravý kruh krásnou křižnou nahrávku od Fialy, a následně se trefil nad beton přesouvajícího se Sorokina. Ve 30. minutě to bylo o dvě branky, když se z vrcholu levého kruhu trefil Gavrikov, jehož trefu muselo potvrdit až video, protože střídačka domácích si vzala trenérskou výzvu kvůli údajnému nedovolenému bránění brankáři, což se ale nepotvrdilo. LA pak mělo další šance, ale už žádné další nevyužilo. Největší šanci domácích měl ve 39. minutě Barzal, který trefil tvrdou ranou břevno.

Třetí třetina začne zhruba ve 3:34.

Střely na branku po 2. třetině: 17:24

40:01

40:31
    Horvat poslal puk do obranného pásma a ochránil svůj tým před dalším tlakem Los Angeles.

41:20
    Palmieri už se chystal vjet do pásma, ale obrana LA ho nepustila.

41:46
    Newyorčané teď musí začít od vlastní brány.

42:05
    Spenceova střela byla zblokovaná.

42:41
    Grundström pálil z levého kruhu ke vzdálenější tyči, ale Sorokin dokázal ránu vytěsnit mimo.

43:30
    Lewis byl dohrán u mantinelu a bude se vylučovat, protože Doughty se ohnal po svém protihráči, který trefil Lewise. Hostující útočník se ale zvedl a bude moci pokračovat.

43:30
    Drew Doughty – 2 min., hrubost.

44:04
    Horvat dostal nahrávku na levý kruh, ale branku jen těsně minul.

44:29
    Los Angeles vyhazuje a domácí musí začít zpoza vlastní brány.

44:53
    Barzal těsně minul Talbotovu bránu.

45:30

45:48
    Na ledě zůstal ležet Gavrikov, který dostal od Leeho úder na koleno, ale po chvíli se zvedl a s pomocí doktora odjíždí na střídačku a míří do šatny. Doufejme, že to nebude nic vážného. Vylučovat se ale nebude, a tak se pokračuje ve hře 5 na 5.

46:23
    Z pozice před bránou pálil Laferriere, ale Sorokin jeho střelu vyrazil.

46:35
    Sorokin teď už přerušuje hru, když má puk v lapačce. Buly před jeho brankou.

47:02
    Zakázané uvolnění domácích. Hra se vrátí před Sorokina, kde se bude vhazovat.

47:09
    Kempe vypálil zpoza levého kruh, ale Sorokin viděl jeho pokus a vyrazil puk.

47:43
    Engvall se řítil sám na Talbota, který ale jeho pokus o kličku přečetl, položil beton na led a zlikvidoval tuhle šanci a stále drží čisté konto.

48:26
    Po komerční pauze se vhazovalo před Talbotem.

48:42
    6/6
    Islanders právě vstřelili branku! Domácí se dočkali a snižují! Domácí se dostali do útočného pásma. Reilly přenechal puk na levý kruh Barzalovi. Jeho pokus vyrazil Talbot pouze na hůl kapitána ANDERSE LEEHO, který z předbrankového prostoru dorazil puk za záda Talbota, který tak přišel o čisté konto. Asistence: Mike Reilly a Mathew Barzal.
    Lee A., Reilly M., Barzal M., Dobson N., Horvat B., Sorokin I.
    Doughty D., Moore T., Fiala K., Danault P., Talbot C., Anderson M.
    48:42 Anders LEE - 1:2

51:00
    Islanders snížili. Uvidíme, co to s nimi udělá do zbytku třetí části.

51:53
    Rána Bolduca byla zblokována a skončila mimo hrací plochu. Hra je přerušena a vhazuje se před Talbotem.

52:00
    Engvall v další šanci těsně minul branku.

52:27
    Na druhé straně střílel Moore, ale ani on netrefil branku.

52:42
    Ofsajd Los Angeles. Vhazování ve středním pásmu.

53:51
    Doughty dostal nabito kousek za pravý kruh, Jeho pumelice ale proletěla vedle branky Sorokina.

54:44
    Zakázané uvolnění Islanders. Buly před Sorokinem.

54:50
    Fialova střela byla zblokována, takže na branku ani neprošla.

54:54
    Po zásahu Talbota se bude vhazovat před jeho bránou, ale to až po komerční pauze, která již proběhla.

55:32
    Domácí rozjíždí další akci od své branky.

55:45
    Puk ale nyní skončil mimo ledovou plochu a hra je přerušena. Vhazuje se před Talbotem.

55:49
    6/6
    Islanders právě vstřelili branku! Máme srovnáno! Hned po buly se puk dostal na modrou čáru, odkud pálil Mayfield. Jeho ránu vyrazil Talbot jen před sebe, kde stál ANDERS LEE, který dorazil kotouč do odkryté brány. Druhý gól v zápase pro domácího kapitána. Asistence: Scott Mayfield a Bo Horvat.
    Lee A., Mayfield S., Horvat B., Barzal M., Romanov A., Sorokin I.
    Roy M., Moore T., Fiala K., Danault P., Talbot C., Gavrikov V.
    55:49 Anders LEE - 2:2

57:35
    Kempe se řítil sám na Sorokina, ale ten jeho náznak kličky přečetl a skryl puk mezi betony. Buly před jeho bránou.

58:06
    Palmieri tvrdou ranou z levého kruhu trefil tyčku!

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

60:00

Je za námi třetí třetina, která patřila domácím. Těm se totiž povedlo stáhnout dvougólovou ztrátu a po dvou stejných gólech kapitána Leeho bylo srovnáno. Palmieri pak v 59. minutě trefil tyčku. Čeká nás prodloužení, případně nájezdy.

60:01

60:13
    4/4
    Islanders právě vstřelili branku! Hráli jsme 13 sekund a máme hotovo! Kempe špatně trefil puk a ten se pak dostal na Holmströma, který vyslal do jízdy JEANA-GABRIELA PAGEAUA, jenž svůj únik zakončil střelou mezi Talbotovy betony a rozhoduje o bodu navíc pro domácí. Asistence: Simon Holmström a Noah Dobson.
    Pageau J., Dobson N., Holmström S., Sorokin I.
    Doughty D., Kempe A., Kopitar A., Talbot C.
    60:13 Jean-Gabriel PAGEAU - 3:2

Utkání je za námi. Islanders předvedli skvělý obrat, když ve třetí části dvěma góly Leeho srovnali a poslali zápas do prodloužení. To se hrálo jen 13 sekund, kdy se z úniku mezi betony Talbota prosadil Pageau a rozhodl o svém vítězství. Los Angeles může být po právu zklamané, protože dvě třetiny bylo lepším týmem a mířilo za výhrou v základní hrací době. Domácí ale nakonec berou bod navíc.

Statistika
    Střely na bránu: 30 – 36 | Přesilová hra: 0/4 – 1/5 | Trestné minuty: 15 – 13

Kdo se postavil do brankoviště?
    Ilja Sorokin (NYI) – 34 zákroků, 2 OG, úspěšnost 94,4 %, odchytal 60:13
    Cam Talbot (LAK) – 27 zákroků, 3 OG, úspěšnost 90 %, odchytal 60:13

Česká a slovenská stopa
    Do utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.

Tři hvězdy utkání
    1. Anders Lee (NYI) 2+0
    2. Jean-Gabriel Pageau (NYI) 1+0
    3. Kevin Fiala (LAK) 0+2

Z tohoto zápasu je to všechno. Děkuji vám za pozornost a budu se těšit zase někdy příště na počtenou u dalších přenosů. Hezké ráno všem a hezký zbytek víkendu. (04:27:03)

Mateo

Branky a nahrávky: 49. Lee (Reilly, Barzal), 56. Lee (Mayfield, Horvat), 61. Pageau (Holmström, Dobson) – 26. Kempe (Fiala, Doughty), 30. Gavrikov (Fiala, Danault)

Rozhodčí: McIsaac, Rank – Smith, Daisy