Rauma – Pardubice cz 2:3 (kon.) | Vítkovice – Rapperswil cz 5:1 (kon.) | Färjestad – Skellefteå 1:4 (kon.)
Växjö – Ženeva 3:2 (kon.)
Lukko Rauma
2:3 (0:0, 2:1, 0:2)
HC Dynamo Pardubice
Úterý 12.12.2023, 17:30 • Kivikylän Areena, Rauma • Play-off Hokejové Ligy mistrů • Čtvrtfinále

50:31
    Dlouho trvající výhoda je u konce. Na trestnou lavici usedl Niklas Ylitalo, který se zhruba před minutou provinil sekáním, s čímž poměrně hlasitě nesouhlasil.

33:38
    Dynamo se může těšit na další početní převahu. Ponthus Westerholm stíhal Jana Mandáta, proti němuž zvedl hokejku příliš vysoko a trefil jej do krku.

30:26
    Šance pro Pardubice ke srovnání stavu. Na lavici hanby usedl domácí forvard Henri Ikonen, důvodem je nedovolené bránění.

16:28
    Vylučení na obou stranách. Důvodem je potyčka mezi Matthewem Abtem a Lukášem Sedlákem, domácí zadák dostal dvě minuty za krosček, hostující forvard za nesportovní chování.

13:30
    Premiérovou početní převahu si vyzkouší rovněž domácí mužstvo. Menší dvouminutový trest vyfasoval Jan Košťálek za krosček proti Fontaineovi.

03:39
    První přesilovou hru si zahrají hosté z Pardubic. Na trestnou lavici zamířil Ponthus Westerholm, jenž si pomohl přidržením soupeřovy hole.

Milan Huppert

Branky a nahrávky: 24. Kainulainen (Ikonen, Reunanen), 39. Kainulainen (Reunanen) – 34. Čerešňák (Radil, Sedlák), 58. Musil (Košťálek, Radil), 59. Hyka (Říčka, Paulovič)

Lukko Rauma: Harvey (Salonen) – Brook, Reunanen, Stenqvist, Järvinen, Abt, Almari, Ervasti, Piipponen – Repo, Mattila, Burke – Ponthus Westerholm, Pathrik Westerholm, Nyman – Tieksola, Fontaine, Nieminen – Ylitalo, Kainulainen, Ikonen.
    Trenér: Tomi Lämsä

HC Dynamo Pardubice: Will (Klouček) – Čerešňák, Dvořák, Košťálek, Kolář, Hrádek, Bučko, Švec – Hyka, Sedlák, Říčka – Radil, Zohorna, Kousal – Kaut, Musil, Cienciala – Paulovič, Poulíček, Mandát – Rohlík.
    Trenér: Václav Varaďa

Rozhodčí: Linde (SWE), Nikolić (AUT) – Niittylä (FIN), Pekkala (FIN)

Diváci: 3 172
    06.12.2023
    Pardubice - Rauma 4:6

Branky a nahrávky: 18. Radil (Sedlák), 20. Košťálek (Kousal, Zohorna), 56. Mandát (Vála), 58. Kousal (Čerešňák) – 2. Alamri (Tieksola, Abt), 4. Tieksola (Nyman), 10. Nieminen, 17. Fontaine (Abt, Tieksola), 30. Po. (Pa., Stenqvist), 54. Burke (Mattila)