CZ Bělehrad – Manchester City 2:3 (kon.) | RB Lipsko – Young Boys 2:1 (kon.) | Antverpy – Barcelona 3:2 (kon.)
Atlético – Lazio 2:0 (kon.) | Celtic – Feyenoord 2:1 (kon.) | Dortmund – PSG 1:1 (kon.)
Porto – Šachtar 5:3 (kon.) | Newcastle – AC Milán 1:2 (kon.)
RB Lipsko
2:1 (0:0)
BSC Young Boys
Středa 13.12.2023, 18:45 • Red Bull Arena, Lipsko • Liga mistrů • Skupina G

Je za námi poslední utkání skupiny G Ligy mistrů, v němž Lipsko vítězí nad Young Boys Bern 2:1 díky strhující pětiminutovce v úvodu druhého poločasu, v níž jsme viděli všechny tři branky zápasu, jinak se hrál celkově až podprůměrný zápas s minimem dalších šancí.

Lipsko poslal do vedení v 51. minutě Benjamin Šeško, o dvě minuty později vyrovnal Ebrima Colley a vítěznou brankou je nakonec trefa Emila Forsberga z 56. minuty.

Na postavení v tabulce už dnešní zápas neměl žádný vliv, Lipsko postupuje do osmifinále Ligy mistrů z druhé pozice, Young Boys už měli dopředu zajištěnou účast v jarní fázi Evropské ligy díky třetímu místu. (20:41:45)

90+3

90+3
    A z protiútoku hosté mohli vyrovnat! Předcházel tomu velmi nepovedený obranný zákrok Schlagera, jenž zpětnou hlavičkou vysunul do úniku Joela Monteira, ten potáhl míč kolem brankáře Gulácsiho, pak ale totálně nezvládl zakončení, které namířil výrazně vedle branky!

90+3
    Lipsko se ještě dostalo do přečíslení čtyř proti dvěma, to ale totálně zazdil Openda, jenž nechal míč za sebou.

90+2
    Po centru Rrudhaniho z volného kopu Lustenberger hlavičkoval ke vzdálenější tyči, kde jeho spoluhráči na míč nedosáhli.

90+1
    Hlavní arbitr Manfredas Lukjančukas oddaluje závěrečný hvizd o tři nastavené minuty.

90
    Domácí se dostali k volnému kopu z palebné pozice, Fabio Carvalho však branku vysoko přestřelil.

89
    Centr Ulissese Garcíi odrazil do zámezí Benjamin Henrichs, hosté budou jen vhazovat.

87
    Kevin Kampl připravil výbornou pozici pro Tima Wernera, ten ale míč příliš podebral a pálil vysoko nad hostující branku, míč doletěl až do hlediště, které na stadiónu v Lipsku není zrovna úplně blízko hrací ploše.

85
    Joel Monteiro odkopl míč po odpískání faulu, za což musela následovat žlutá karta.

84
    Kamplovi se do pokutového území rozebíhal Werner, Slovincova přihrávka ale postrádala přesnost a hosté ji zastavili.

83
    Centr Ulissese Garcíi vyrazil Peter Gulácsi do prostoru, kam si nenabíhal žádný z hostujících hráčů.

82
    Střídání v týmu BSC Young Boys:
    ze hřiště odchází Ebrima Colley, přichází Donat Rrudhani.

81
    Colley velmi nepříjemným skluzem podrazil Simonse, za což si vysloužil žlutou kartu.

81
    Jankův centr Ganvoula prodloužil za sebe ke Colleymu, ten se s míčem v pokutovém území otočil, pak byl jeho pokus zablokován.

80
    Střídání v týmu RB Lipsko:
    ze hřiště odchází Castello Lukeba, přichází Xaver Schlager.

79
    Přesnost postrádala také další rána z dálky Ulissese Garcíi.

79
    Monteiro pronikl po pravé straně do pokutového území, pak ale přihrával příliš prudce Colleymu, od nějž se míč odrazil k domácím hráčům.