CZ Bělehrad – Manchester City 2:3 (kon.) | RB Lipsko – Young Boys 2:1 (kon.) | Antverpy – Barcelona 3:2 (kon.)
Atlético – Lazio 2:0 (kon.) | Celtic – Feyenoord 2:1 (kon.) | Dortmund – PSG 1:1 (kon.)
Porto – Šachtar 5:3 (kon.) | Newcastle – AC Milán 1:2 (kon.)
FC Porto
5:3 (2:1)
FK Šachtar Doněck
Středa 13.12.2023, 21:00 • Estádio Do Dragão, Porto • Liga mistrů • Skupina H

Držení míče: 51 % : 49 %.
    Střely na branku: 9:6. Střely mimo: 3:2. Rohy: 5:1. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 12:17. (22:59:28)

Jediný vítěz Ligy mistrů mimo elitní čtveřici evropských soutěží ve 21. století si na jaře zahraje osmifinále, když v rozhodujícím zápase o postup porazil doma Šachtar Doněck 5:3. Na poražené čeká přesun do Evropské ligy, kterou v roce 2009 vyhráli.
    V atraktivní přestřelce tahal ukrajinský mistr celý zápas za kratší konec. Na Galenův vedoucí gól odpověděl Sikan po sporném okamžiku, kdy byl chybně máván ofsajd a branku dodatečně uznal VAR, Galeno ovšem do přestávky vrátil Portu vedení.
    Po přestávce viděli diváci pět branek v rozmezí 26 minut, snížení na 3:2 ani v závěru na 5:3 nemohlo portugalského vicemistra rozhodit. Galeno si připsal ještě dvě asistence, poslední zářez přidal po pár desítkách vteřin na hřišti Francisco Conceição.

90+4

90+4
    João Mário Neto nakopával vysokou svíci do šestnáctky, míč si ze vzduchu stahuje Dmytro Riznyk.

90+3
    Rozhodčí si nepovšimli zjevné teče a obrali teď Porto o rohový kop.

90+2
    Následný přímák zakroutil Franco na zadní tyč, kde si dva hráči Porta překáželi a Pepe hlavičkoval z úhlu o stehno jednoho z bránících hráčů mimo.

90+1
    Za faul loktem ve výskoku vidí žlutou kartu Valerij Bondar (Šachtar).

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty.

90
    Jehor Nazaryna (Šachtar) podrazil skluzem u postranní čáry Neta a dostává žlutou kartu.

89
    Střídání v týmu FC Porto:
    ze hřiště odchází Wenderson Galeno, přichází Iván Jaime.
    88. Eguinaldo LEMOS - 5:3

88
    Šachtar Doněck právě vstřelil branku!
    Hrubky v rozehrávce se dopustili pro změnu domácí a čerstvý EGUINALDO LEMOS procpal po Sikanově přihrávce křížnou střelu po zemi jesličkami a kolem stojné nohy brankáře Costy do sítě.

86
    Mimo hrací plochu byl ošetřován Francisco Conceição, ale měl by být brzy v pořádku, šlo jen o naražený bok.

85
    Střídání v týmu FK Šachtar Doněck:
    ze hřiště odchází Arťom Bondarenko, přichází Jehor Nazaryna,
    ze hřiště odchází Olexandr Zubkov, přichází Eguinaldo Lemos.

85
    Z pravé strany centroval skoro v kotrmelci Neto a Francovu střelu zblokoval jeho strážce Bondarenko.
    82. Francisco CONCEIÇÃO - 5:2

82
    Porto právě vstřelilo branku!
    Svému otci se za povolenou vycházku FRANCISCO CONCEIÇÃO odvděčil gólem po necelé minutě na hřišti. Vypíchl míč chybujícímu Bondarovi a rychlý výpad zakončil pod tělem vybíhajícího brankáře.

81
    ze hřiště odchází Eduardo Cossa, přichází André Franco,
    ze hřiště odchází Evanilson, přichází Francisco Conceição,
    ze hřiště odchází Stephen Eustáquio, přichází Marko Grujić.

80
    Hosté si zase vyměnili míč v pokutovém území soupeře, Zubkov napálil míč po zemi několik metrů vedle domácí brány.

Karel Jedlička

Branky: 9. Galeno (Evanilson), 43. Galeno (Cossa), 62. Taremí (Galeno), 76. Pepe (Galeno), 82. Conceição – 29. Sikan (Zubkov), 73. Eustáquio (vla.), 88. Eguinaldo (Sikan)

Karty:   33. S. Conceição (trenér) (PRT), 33. Sanusi (PRT) – 54. Sudakov (SAC), 90. Nazaryna (SAC), 90+1. Bondar (SAC)

Střely na branku: 9:6. Střely mimo: 3:2. Rohy: 5:1. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 12:17.
    FC Porto: Costa – Sánchez (77. Neto), Pepe /C/, Cardoso, Sanusi – Cossa (81. Franco), Varela, Eustáquio (81. Grujić), Galeno (89. Jaime) – Taremí, Evanilson (81. F. Conceição).
    Náhradníci: Ramos – Carmo, Wendell, Folha, Navarro, Namaso, Borges.

Trenér: S. Conceição

FK Šachtar Doněck: Riznyk – Gočoleišvili, Bondar, Rakyckyj (72. Kelsy), Matvijenko – Zubkov (85. Eguinaldo), Bondarenko (85. Nazaryna), Stěpaněnko /C/, Sudakov, Kryskiv (59. Newerton) – Sikan.
    Náhradníci: Ruďko – Lemkin, Castillo, Šved, Azarovi, Pereira, Miroshi, Kozik.

Trenér: Pušić

Rozhodčí: Kovács – Marinescu, Artene (ROU)