Přerov – Olomouc 3:2 (kon.) | Tábor – HC Litvínov 2:5 (kon.) | Plzeň – Kladno 8:2 (kon.)
Liberec – K. Vary 3:2 (kon.) | Vítkovice – Zlín 5:3 (kon.) | Mountfield HK – Jihlava 4:0 (kon.)
Pardubice – Poruba 3:4 (kon.) | Sparta – Č. Budějovice 4:3 (2:0 po s.n.) | Mladá Boleslav – Slavia 4:7 (kon.)
Třinec – Kometa Brno 6:2 (kon.)
HC Tábor
2:5 (1:1, 0:2, 1:2)
HC Litvínov
Čtvrtek 14.12.2023, 16:00 • Zimní stadion, Tábor • Extraliga dorostu • Skupina A

Hokejisté Litvínova zvítězili na ledě předposledního Tábora výsledkem 5:2. Domácí se v zápase prosadili jako první, ale pak už tahali za delší konec pomyslného provazu Severočeši. Ti ještě v první třetině vyrovnali a do třetí části si pak přenesli vedení 3:1. Domácím se podařilo deset minut před koncem snížit trefou Ondřeje Slívka, jenže hosty pak poměrně rychle zase uklidnil Jan Kurnat. Závěrečný nápor Tábora navíc přibrzdilo oslabení. V poslední minutě ještě přišlo vyloučení i na straně Litvínova. Jihočeši odvolali gólmana, 7 sekund před koncem však trefil jejich opuštěnou branku Jindřich Koky.

Střely na branku – 19:40 (18:18:31)

59:53 Jindřich KOKY - 2:5

59:53
    5/6
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Hotovo! 7 sekund před koncem trefil z vlastního obranného pásma opuštěnou domácí klec JINDŘICH KOKY – 2:5. Asistence: Jakub Winkelhöfer.
    Koky J., Bednařík J., Winkelhöfer J., Udržal K., Řepka T.
    Svoboda V., Pufr A., Suchan A., Hlavín J., Slívko O., Pánek S.

59:32
    Domácím trvalo, než vůbec zavezli puk do útočného pásma. Tohle už budou mít složité.

59:07
    Tábor je kompletní a zkouší to bez brankáře.

59:05
    Ještě vyloučení na straně Litvínova. Dvě minuty za nedovolené bránění dostal Tobias Uhlík. Domácí si berou time-out.

58:30
    Po střele Jana Trefného zůstal Moustafa roztažený ve svém brankovišti. Dorážka ze strany hostujících hráčů však nepřišla.

58:01
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:23
    Daniel Břenda se dostal před brankou k bekhendové střele. Ta skončila někde v betonech Moustafy.

57:06
    Za podrážení je vyloučen Šimon Céza. Domácí budou hrát oslabení a v podstatě se tak připravili o možnost závěrečného tlaku.

56:02
    Vít Mašek měl napraženo na pravé straně útočného pásma. Domácímu obránci rána vůbec nesedla.

55:20
    Od modré čáry střílel deváťák v litvínovské sestavě Tobiáš Řepka. Kotouč má v lapačce Moustafa.

54:44
    Nyní je už Tábor kompletní. Domácí ale mají co dohánět.

54:24
    Hostům odpískáno postavení mimo hru.

53:40
    Domácí zaútočili v oslabení! Moc nescházelo a vracející se Koky si dal vlastní gól. Vložil totiž hůl do přihrávky a tečoval puk na vlastní branku. Naštěstí pro Litvínov trefil přesouvajícího se Udržala.

52:43
    Vyloučení v týmu Hockey Club Tábor:
    Sebastian Pánek – 2 min., podrážení.
    52:03 Jan KURNAT - 2:4

52:03
    6/6
    Hosté ale zase odskakují! Lukáš Dostál dobruslil za brankou volný puk. Poté připravil dobrou pozici pro Marka Peroutku, který ze slotu ještě nepřekonal Mousfafu, ale dorážející JAN KURNAT už puk za záda táborského gólmana dostal. Asistence: Marek Peroutka a Lukáš Dostál.
    Kurnat J., Peroutka M., Babka A., Udržal K., Dostál L., Břenda D.
    Moustafa A., Pufr A., Bačo A., Suchan A., Hlavín J., Slívko O.

50:02
    Domácí jsou teď určitě povzbuzeni. Na vyrovnání či obrat mají deset minut.
    49:46 Ondřej SLÍVKO - 2:3

49:46
    6/6
    Tábor právě vstřelil branku!
    Domácí dávají kontaktní gól! Hostující obránce Uhlík vystoupil ve středním pásmu proti soupeři, ale puk propadl za jeho záda. Následné přečíslení skvěle vyřešili ONDŘEJ SLÍVKO s Adamem Suchanem. Prvně jmenovaný si se Suchanem vyměnil kotouč a po finální nahrávce od spoluhráče zakončoval do odkryté klece – 2:3. Asistence: Adam Suchan.
    Slívko O., Suchan A., Pufr A., Bačo A., Hlavín J., Moustafa A.
    Udržal K., Uhlík T., Honzík J., Dostál L., Kurnat J., Cvikl J.

48:41
    Posunutá branka za zády táborského gólmana. Čárový rozhodčí ji ale poměrně rychle usadil zpátky na své místo.

47:58
    Střelu od modré likvidoval Moustafa vyrážečkou, Puk se po jeho zákroku dotkl ochranné sítě, takže byla hra přerušena.

46:03
    Ondřej Slívko nezaskočil Udržala výpadem na pravé straně hřiště. Hostující gólman vyklepal kotouč z lapačky a rozehrál.

45:20
    Dobře to udělal Jan Trefný. Ten zamířil za branku, rychle ji objel. Mělo to jedinou chybu. Ve finále totiž nedokázal zasunout kotouč za brankovou čáru, byť v první chvíli Moustafa teprve dokončoval přesun.

44:56
    Hostující útočná snaha skončila postavením mimo hru.

43:54
    Matěj Slabý se z pravého křídla natlačil do koncovky. Následně zamířil jen do boční síťky branky Litvínova.

43:20
    Tak přece jen i zakončení. Zkoušel to Jan Trefný, který se pak ještě snažil prosadit výjezdem zpoza branky. Moustafa byl u levé tyčky nachystán.

42:58
    Pobyt hostí v útočném pásmu zatím nevedl k ohrožení branky soupeře. Litvínovští ale takto sbírají čas daleko od své svatyně.

41:44
    Závar před litvínovskou brankou. U levé tyčky se dostal k dorážce Filip Podzimek. Nezakončil ale dostatečně důrazně a hodil puk do nastavené lapačky Kryštofa Udržala.

41:19
    Hostující David Sedláček mohutně napřáhl od levého mantinelu. Mířil na vzdálenější tyč, ovšem Adam Moustafa předvedl efektní zákrok lapačkou.

40:33
    Jan Hlavín se snažil z pravé strany natlačit před hostující branku. Nebylo mu umožněno zakončit.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 17:32.

Druhá třetina vyšla lépe Litvínovu, který si v ní vypracoval dvougólový náskok. Ve 27. minutě skončilo v brance nahození Jakuba Winkelhöfera. O chvíli později pak předvedl krásnou individuální akci Jan Trefný. Jihočeši pak nedokázali zužitkovat ani více než minutu dlouhou přesilovku 5 na 3.

40:00

39:20
    Hned po buly střílel Václav Svoboda. Udržal opět přerušuje hru.

39:16
    Pokus Robina Mohyly končí ve výstroji pozorného Udržala.

39:05
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny. Domácí v postavení mimo hru.

37:52
    Hosté jsou v tuto chvíli kompletní.

37:31
    Snaha Tábora teď vedla jen k posunutí branky za litvínovským maskovaným mužem. Hra je tedy přerušena.

37:02
    Hosté jsou již ve čtyřech.

36:28
    Antonín Pufr střílel z vrcholu levého kruhu. K dorážkám se pak dostal Václav Svoboda, ovšem Udržal dokázal zalehnout kotouč svými zády!

35:51
    Hosté jdou do tří! Dvě minuty za podrážení obdržel Jonáš Cvikl.

35:41
    Sebastian Pánek z dorážky dopravil kotouč za záda Udržala! Jeho radost však byla předčasná. Sudí totiž těsně před tím pískal postavení Pánkova spoluhráče v brankovišti a gól tak nemůže být uznán.

35:26
    Adam Suchan zavezl puk do útočného pásma. Jeho následné nahození zkoušel tečovat Filip Podzimek, ale puk má Udržal.

35:01
    Dvě minuty za držení dostal Adam Babka. Přesilovka pro Tábor.

34:21
    Moustafa nyní dokázal zastavit pravým betonem dorážku Jonáše Bednaříka, která už směřovala do poloodkryté klece! Poté se neprosadil ani Lukáš Dostál.

34:02
    Od modré čáry vypálil Šimon Céza. Puk ale neprolétl až na hostující branku.

32:58
    Nyní sledujeme pasáž, kdy se toho na ledě příliš mnoho neděje.

31:20
    Jihočeši nejsou ve druhé třetině směrem dopředu příliš nebezpeční. Litvínov je hokejovějším týmem.

29:59
    Hosté to mají v polovině zápasu velice dobře rozehrané. Byť inkasovali jako první, vedou v tuto chvíli o dvě branky.
    28:44 Jan TREFNÝ - 1:3

28:44
    6/6
    Hosté odskakují na rozdíl dvou branek! Skvěle to udělal JAN TREFNÝ, který obehrál táborskou obranu, dostal se do samostatného úniku a vymíchal také brankáře Moustafu – 1:3. Asistence: David Sedláček.
    Trefný J., Sedláček D., Udržal K., Babka A., Cvikl J., Břenda D.
    Moustafa A., Pufr A., Lomoz L., Pánek S., Svoboda V., Šustík R.

28:09
    Kličkovaná Šimona Cézy ve středním pásmu nakonec nepřinesla pro Tábor nic významného. Domácí obránce pak totiž nahrával spoluhráči na paty.

27:40
    Další hostující snahu zastavila přihrávka rukou.
    26:44 Jakub WINKELHÖFER - 1:2

26:44
    6/6
    Hosté strhávají vedení na svou stranu! V brance skončilo nahození JAKUBA WINKELHÖFERA od modré čáry, které pravděpodobně Moustafa neviděl – 1:2. Asistence: Jindřich Koky.
    Winkelhöfer J., Koky J., Udržal K., Řepka T., Bednařík J., Peroutka M.
    Moustafa A., Mašek V., Bačo A., Pánek S., Svoboda V., Šustík R.

25:20
    Bednařík posílal od pravého mantinelu před branku takový centrovaný puk. Nikdo ze spoluhráčů nedokázal ze vzduchu tečovat.

24:31
    Zápas pokračuje ve vyrovnaném duchu. Momentálně bez nějakých větších šancí.

22:44
    Velká příležitosti hostí v momentě, kdy končilo jejich oslabení! Winkelhöfer vyhodil po mantinelu do středního pásma a založil tak přesilovou situaci 2 na 1. Jonáš Bednařík nahrával před branku Jonášovi Cviklovi, který nepřekonal Moustafu. Kotouč se pak dostal opět k Bednaříkovi, který si s ním vyjel před brankoviště. Ani on ale skórovat nedokázal!

21:50
    Zatím nepříliš povedená přesilovka ze strany Táboritů.

21:03
    Domácí v postavení mimo hru.

20:42
    Hostující Tobiáš Řepka dostal dvouminutový trest za podrážení. Přesilovka pro Tábor na úvod druhé třetiny.

20:01

Další třetina začne přibližně v 16:47.

Po první třetině hraje Tábor s Litvínovem nerozhodně 1:1. Hosté byli v úvodu aktivnější, ale v 6. minutě paradoxně inkasovali z hole Filipa Podzimka. Pak se obraz hry vyrovnal. Severočechům pomohla přesilovka, kterou dvě minuty před pauzou zužitkoval pohotovou tečí Jindřich Koky.

20:00

19:56
    Jakub Winkelhöfer se ještě v posledních sekundách periody pokusil prokličkovat obranou. Byl ale včas zastaven a za malou chvíli zazní siréna.

19:01
    Ohlášena poslední minuta první třetiny.
    18:05 Jindřich KOKY - 1:1

18:05
    6/5
    Hosté využívají přesilovku krátce před jejím vypršením! Střelu Jakuba Winkelhöfera od modré čáry šikovně tečoval mimo Moustafův dosah JINDŘICH KOKY – 1:1. Asistence: Jakub Winkelhöfer a Marek Peroutka.
    Koky J., Winkelhöfer J., Peroutka M., Bednařík J., Břenda D., Udržal K.
    Moustafa A., Céza Š., Mašek V., Slívko O., Svoboda V.

17:12
    Marek Peroutka zavezl puk zpátky do pásma a zkusil to sám. Trefil jen zadní mantinel. Odražený puk pak jeden z obránců stáhl pod Moustafu.

16:54
    Moustafa se stačil natáhnout proti ráně Tobiase Uhlíka od modré čáry. Domácí pak vyhodili.

16:09
    Za podrážení je vyloučen domácí Sebastian Pánek. Přesilovka pro Litvínov.

15:58
    Domácí brankář Moustafa zachytil střelu od modré čáry, kterou dobře viděl. Následně si potřeboval upravit výstroj a tak chvíli trvalo, než bylo vhozeno buly po jeho levici.

15:13
    Zakázané uvolnění Kohoutů.

14:28
    Hosté v postavení mimo hru. Byl v něm kapitán Jakub Winkelhöfer.

13:39
    Jan Honzík vystihl ve středním pásmu domácí rozehrávku. S pukem se pak dostal přes útočnou modrou, tak už však nic nevymyslel.

13:10
    Domácí si vytvořili další závar před Udržalem, který se ale vrhl na puk a včas ho zalehl.

11:36
    Jeden z domácích hráčů se protáhl až před branku a byl sám před Udržalem. Zakončil však mimo! Po následném závaru hostující gólman přikryl kotouč.

10:35
    Oba týmy jsou již v plném počtu.

10:04
    Jindřich Koky zavezl puk do pásma a nahodil ho na domácí branku. Puk je v lapačce Moustafy.

09:40
    Při hře 4 na 4 se zatím neudálo nic, co by stálo za zmínku. Oba týmy se střídají v držení kotouče mezi modrými čarami.

08:34
    Síly na ledě se vyrovnávají. Za sekání je potrestán Jiří Strachota.

08:30
    Dvě minuty za hákování dostává hostující Jan Kurnat.

07:30
    Inkasovaný gól zabrzdil aktivitu Severočechů. Nyní byl pískán ofsajd Tábora.

06:58
    Zakázané uvolnění Litvínova.
    05:04 Filip PODZIMEK - 1:0

05:04
    6/6
    Jiří Strachota ujel litvínovským obráncům, ale v nájezdu zamířil jen do zadního mantinelu. Hosté však následně chybovali za brankou, kde se puku ujal FILIP PODZIMEK. Ten si s ním vybruslil před brankoviště a překonal Udržala a Robin Šustík.
    Podzimek F., Moustafa A., Šustík R., Strachota J., Mašek V., Céza Š.
    Udržal K., Uhlík T., Honzík J., Kurnat J., Cvikl J., Dostál L.

04:19
    Litvínov je zatím aktivnější, byť přijel v oslabené sestavě. Nehraje například nejproduktivnější hráč týmu Václav Raichl.

03:30
    Bednařík zavezl puk dopředu po pravém křídle. Poté zkusil nahrát před branku najíždějícímu Sedláčkovi. Kotouč srazil směrem na vlastní branku obránce Tábora, ovšem Moustafa ho dokázal zachytit. Po přerušení hry gólman Tábora vyklepal hrací předmět odněkud z kalhot.

02:38
    Jindřich Koky udržel pro hosty útočné pásmo a nahodil kotouč zpátky na branku. Tam se natahoval jeden z jeho spoluhráčů, ale kotouč skončil na betonu Moustafy.

02:10
    Zakázané uvolnění Tábora.

01:33
    Nahození Tobiase Uhlíka ze středního pásma Moustafa vyrážel do rohu kluziště.

00:54

00:36
    Lukáš Bednařík pronikl dopředu na levém křídle. Jeho střela skončila ve výstroji domácího brankáře Adama Moustafy.

00:01

Hockey Club Tábor: Moustafa (A. Spálenka) – Céza, V. Mašek, Rob. Mohyla, Pufr (A), Bačo, Špaček, Lomoz – Suchan, Hlavín (C), Slívko – Slabý, S. Pánek (A), V. Svoboda – Strachota, Podzimek, Šustík – Kostka.
    Trenér: Milan Daniščin

HC Litvínov: Udržal (Trejbal) – Břenda, Uhlík, Řepka, Winkelhöfer (C), Honzík, Babka – L. Dostál, M. Peroutka (A), Koky (A) – Trefný, D. Sedláček, Kurnat – Cvikl, Vondráček, Bednařík.
    Trenér: Robert Kaše

Rozhodčí: Šperl – Štofa, Kubíček.

Hockey Club Tábor:
    Tábor se nachází na předposledním devátém místě. Na poslední Kladno má však k dobru propastných 13 bodů. Kohouti odehráli 25 utkání, v nichž získali 21 bodů. 6x zvítězili po řádné hrací době, jednou za dva body a jednou bodovali prostřednictvím remízy po 60 minutách. Naposledy Táborité přerušili šňůru porážek, když dokázali překvapivě vyhrát 4:2 v Liberci.

Nejproduktivnějším hráčem je s 25 body (9+16) Adam Suchan. Desetkrát skóroval nejlepší střelec týmu Jiří Strachota. Zajímavé je, že ten nepřidal ani jednu asistenci.

HC Litvínov:
    Severočeši se nacházejí v desetičlenné tabulce skupiny A na sedmém místě. Z 25 zápasů nasbírali 32 bodů, když dokázali 9x zvítězit po řádné hrací době, přidali jednu výhru za dva body, 3x odešli po základní hrací době alespoň s bodem a 12 duelů prohráli po 60 minutách. Celkové skóre mají vyrovnané 88:88. Naposledy Litvínovští splnili roli favorita na ledě beznadějně posledního Kladna, kde zvítězili 6:4.

Nejproduktivnějším hráčem týmu je s 31 body (14+17) Václav Raichl. 14 gólů nastřílel také Marek Peroutka.

Vítám tu všechny hokejové příznivce! Extraliga dorostu ve čtvrtek pokračuje svým 26. kolem. V něm se utkají také Tábor s Litvínovem. Domácí se v tabulce skupiny A nacházejí na předposledním devátém místě. Litvínov je sedmý. Už je jisté, že oba celky budou hrát takzvanou nižší nadstavbovou skupinu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 6. Podzimek (Šustík), 50. Slívko (Suchan) – 19. Koky (Winkelhöfer, M. Peroutka), 27. Winkelhöfer (Koky), 29. Trefný (D. Sedláček), 53. Kurnat (M. Peroutka, L. Dostál), 60. Koky (Winkelhöfer)

HC Tábor: Moustafa (A. Spálenka) – Céza, V. Mašek, Rob. Mohyla, Pufr (A), Bačo, Špaček, Lomoz – Suchan, Hlavín (C), Slívko – Slabý, S. Pánek (A), V. Svoboda – Strachota, Podzimek, Šustík – Kostka.

Rozhodčí: Šperl – Štofa, Kubíček