Přerov – Olomouc 3:2 (kon.) | Tábor – HC Litvínov 2:5 (kon.) | Plzeň – Kladno 8:2 (kon.)
Liberec – K. Vary 3:2 (kon.) | Vítkovice – Zlín 5:3 (kon.) | Mountfield HK – Jihlava 4:0 (kon.)
Pardubice – Poruba 3:4 (kon.) | Sparta – Č. Budějovice 4:3 (2:0 po s.n.) | Mladá Boleslav – Slavia 4:7 (kon.)
Třinec – Kometa Brno 6:2 (kon.)
po s.n. (2:0)
HC Sparta Praha
4:3 (1:2, 1:1, 1:0 - 0:0)
HC Motor České Budějovice
Čtvrtek 14.12.2023, 18:00 • Sportovní hala Fortuna, Praha - Holešovice • Extraliga dorostu • Skupina A

Tímto se s Vámi pro dnešek loučím a přeji hezký zbytek večera. (20:47:15)

Sparťané oplácí Motoru porážku z Českých Budějovic, kde se po nájezdové loterii radovali Jihočeši. Nájezdové drama rozhodl povedeným bekhendovým blafákem Matei Bolocan.

Matei BOLOCAN - 4:3

1/1
    V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Sparta Praha.
    Autorem vítězné branky je MATEI BOLOCAN.
    Bolocan M.
    Jelínek V.
    Patrik KLANICA

4. série
    2:0
    Klanica se trefil nad Jelínkův beton a Sparta tak vítězí!
    Martin HEČKO

4. série
    1:0
    Hečkovu bekhednovou kličku zastavuje Makarius betonem.
    Sava PRICHODKO

3. série
    1:0
    Prichodko puk u pravé tyčky do branky neprotlačil.
    Jakub LEV

3. série
    1:0
    Lev udělal kličku do forhendu, Makarius ale předvedl fantastický zákrok!
    Matei BOLOCAN

2. série
    1:0
    Matei Bolocan předvedl krásný bekhendový blafák a posíla Spartu v rozstřelu do vedení.
    Tomáš PŘIBYL

2. série
    0:0
    Přibyl to zkusil taktéž mezi betony, ani on ale neuspěl.
    Václav NESTRAŠIL

1. série
    0:0
    Nestrašil zkusil překvapit střelou hokejkou mezi betony, ale nepodařilo se.
    Marek TREFIL

1. série
    0:0
    Trefil to zkusil mezi betony, ale neuspěl.

Samostatné nájezdy začínají.

Ani prodloužení nám rozhodnutí nepřineslo, a tak podruhé v řadě v zápasech mezi týmy budou následovat nájezdy. Stane se tak po upravení ledové plochy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:45
    Prudká střela Jakuba Lva končí na boční tyčce.

64:20
    Hosté vyhráli vhazování a hledají prostor ke střele.

64:16
    Oddechový čas pro tým HC Motor České Budějovice.

64:16
    Filip Novák se provinil útočným faulem a hostující tým tak dostane jedinečnou šanci na to zápas rozhodnout.

64:00
    Poslední minuta nastavení.

63:35
    Nestrašil dostal kotouč na brusle, přesto si jej dokázal zpracovat a nakonec z levého kruhu trefil vzdálenější tyčku!

62:34
    Hlinka se dostal do sevření dvou hráčů a raději posílá puk zpět do středního pásma. Domácí nechtějí riskovat zbytečnou ztrátu.

62:01
    Jakub Lev projel přes celé hřiště, dostal se ale moc blízko a zakončení se mu nepovedlo.

61:34
    Puk opět za brankou hostí, oba týmy střídají.

60:51
    Do útočného pásma zavezl puk Nedorost, Motor ale stahuje hru zpět do svého obranného pásma, aby mohli hráči vystřídat.

60:21
    Puk mají na hokejkách sparťané, Cichoň ale nemá komu přihrát.

60:01

Ve třetí třetině dokázal dokonat hattrick sparťanský Filip Novák a zápas tak poputuje do prodloužení. Stane se tak už ve druhém letošním vzájemném zápase mezi oběma týmy. V tom prvním v řijnu v Českých Budějovicích nastavení nerozhodlo a následovat musely až samostatné nájezdy.

60:00

59:55
    Skóre zvrátit zpět na stranu Motoru ještě mohl Trefil, Makarius ale puk mezi betony nepropustil.

59:38
    Puk z hokejky Dufka končí v hledišti. Uvidíme tak ještě jedno vhazování.

59:00
    Poslední minuta třetí části.
    58:22 Filip NOVÁK - 3:3

58:22
    6/6
    Sparta právě vstřelila branku!
    Sparťané využívají power play a vyrovnávají! Z ostrého úhlu dokázal najít skulinku mezi hlavou Jelínka a horní tyčkou FILIP NOVÁK, který tak kompletuje hattrick! Asistence: Sava Prichodko.
    Novák F., Prichodko S., Cichoň R., Nestrašil V., Novotný D., Bolocan M.
    Jelínek V., Hečko M., Lev J., Nedorost V., Přibyl T., Blažek F.

58:01
    Další pokus o trefení odkryté klece, a to o dost nadějnější, puk ale skončil na tyčce.

57:30
    Jeden z hostí teď trestuhodně minul prázdnou branku.

57:07
    Domácí branka zůstává prázdná!

57:07
    Sparťané si vybírají čas na poradu, v momentě, kdy do konce třetí třetiny zbývají necelé tři minuty.

57:07
    Střela Filipa Nováka z mezikruží byla sražena vysoko do ochranné sítě.

56:25
    Prichodkovu střelu od modré zblokoval jeden z obránců a hra se stěhuje zpět před Makariuse.

55:42
    Sparťanům se zatím nedaří dostat do nějakého souvislejšího tlaku, ze kterého by mohli vytěžit vyrovnávací branku.

54:49
    Puk končí po souboji mimo hrací plochu. Vhazování po levé ruce Makariuse.

54:33
    Lvova nahrávka byla vytečována ven z pásma a Jihočeši se musí vrátit zpět do střední třetiny.

53:36
    V českobudějovickém přečíslení volil Hečko střelu, jako v případě z minulé periody ovšem branku minul.

52:25
    Bomba Daniela Novotného z pravé strany minula Jelínkovu branku.

51:49
    Střele Schmieda od modré nastavil Makarius svou vyrážečku.

51:02
    Nestrašil hledal v útočném pásmu žabičkou Filipa Nováka, pas ale nebyl přesný.

50:32
    Dobrou pozici k zakončení si připravil Hanzák, trefil ale jen znak na Makariusově hrudi.

49:34
    Do zakončení se řítil také Schmied, ani on však nedokázal gólmana prověřit.

48:21
    Do zakončení se tlačil Hlinka, od puku byl po dobrém zákroku obránce odstaven.

48:04
    Filip Novák v dalším útoku trefil pouze Jelínkovu hruď.

47:42
    Nestrašil neohroženě projížděl útočným pásmem, neměl ale komu předat puk, tak nakonec o kotouč přišel.

46:38
    Cichoň za brankou vybojoval puk a vyhazuje. Toto oslabení už domácí přežijí.

46:08
    Další Nedorostovu dělovku od modré vyráží Makarius do rohu kluziště.

45:27
    Píská se úmyslný ofsajd sparťanů, a tak se místo toho, aby se vhazovalo v neutrální třetině, hra vrací zpět před Makariuse.

44:59
    Nedorost svou střelou od modré minul.

44:47
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha:
    Jáchym Novák – 2 min., faul kolenem.

44:16
    Sleduje první delší hluchou pasáž v zápase. Ani jednomu z týmů se nedaří přechod modré čáry.

42:52
    Jelínek teď vůbec nic neviděl a střely Nestrašila od modré si všiml až na poslední chvíli, kotouč ale dokázal vyrážečkou poslat mimo tři tyče.

42:45
    Puk končí po střele jednoho z domácích v ochranné síti. Vhazování po levici Jelínka.

42:01
    Do zakončení se řítil zapomenutý Volodin, puk mu ale utekl mimo zakončovací prostor.

41:23
    Klanica se s pukem tlačil až před Jelínka, dobře ho ale odstavil jeden z bránících hráčů.

41:00
    Souboj o puk za brankou Jelínka vyhrál Hlinka, neměl však komu nahrát a na kotouči se ocitají hosté.

40:08
    Také třetí úvodní buly vyhráli sparťané, puk ale v obranném pásmu ztratili a Makarius si musí připsat první zákrok.

40:01

Tato část nám přinesla po jedno brance na obou stranách. Domácí hokejisté dokázali hru srovnat a zásluhou Filipa Nováka vsítit vyrovnávací branku, jenže čtyři minuty před druhou sirénou nedovoleně zastavil přečíslení Kryštof Barták a Jihočeši jeli trestné střílení. Toho se zhostil kapitán Jakub Lev, jenž se prezentoval povedeným zakončením. Do třetí třetiny tak hosté budou vstupovat opět s jednobrankovým náskokem.

40:00

39:29
    Barták ranou od modré branku přestřelil.

38:25
    Trachta protečoval puk do útočného pásma a oba týmy odjíždějí střídat.

37:27
    Jelínek si po střele z pravého kruhu připisuje zákrok lapačkou.
    36:17 Jakub LEV - 2:3

36:17
    1/1
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Hostující kapitán JAKUB LEV si s nájezdem poradil skvěle. Naznačil, že půjde do forhendu, puk si ale rychlou stahovačkou přehodil na bekhend, a jelikož Makarius reagoval na první náznak, zakončoval Lev do poloodkryté branky.
    Lev J.
    Makarius T.

36:17
    Hosté ujížděli do přečíslení tři na dva, a protože Barták zastavil puk pouze za cenu hození hole, Českobudějovičtí pojedou trestné střílení!

35:50
    Hra je přerušena, píská se sparťanská hra vysokou holí.

35:39
    Hečko poslal skryté nahození z ostrého úhlu. Makarius si dlouho nebyl jistý, kde má puk, před brankovou čarou ho ale udržel.

35:00
    Střela Jáchyma Nováka končí vysoko nad Jelínkovou brankou. Další pokus, tentokráte Nestrašila, chytá Jelínek do své rukavice.

34:31
    Zakázané uvolnění hostujícího týmu.

34:24
    Po pokusu Filipa Nováka si zákrok připisuje také Jelínek.

34:02
    Jakub Lev nejprve prověřil Makariuse z ostrého úhlu, pak si sebral vyražený puk a objel celé útočné pásmo, aby mohl vystřelit znovu. Další puk z jeho hokejky už chytá domácí gólman do lapačky.

33:41
    Blažkovu střelu od modré vyráží Makarius do rohu.

33:15
    Z levého kruhu pálil Hlinka, trefil ale pouze Jelínkovy betony.

32:40
    Celky bojují o puk za Makariusovou brankou. Vítězně odešli ze souboje sparťané a vyrážejí do útočného pásma.
    31:58 Filip NOVÁK - 2:2

31:58
    6/6
    Nestrašil poslal skvělou přihrávku zpoza branky FILIPU NOVÁKOVI, který se z první trefil k pravé tyčce. Asistence: Václav Nestrašil.
    Makarius T., Novák F., Prichodko S., Cichoň R., Novák Já., Nestrašil V.
    Jelínek V., Nedorost V., Trefil M., Hanzák J., Muška L., Schmied M.

31:47
    Filip Novák z rychlého protiútoku trefuje tyčku!

31:38
    Po buly vyslal na Makariuse tvrdou střelu hostující kapitán Lev, domácí brankář byl však v pohotovosti.

31:33
    Puk byl po jedné z přihrávek sražen do hlediště. Vhazuje se po levici domácího brankáře.

31:16
    Hosté si nahodili puk do útočného pásma a zkusí vymyslet kombinaci.

30:17
    Sparťané mohli ujíždět do dalšího přečíslení, Trachta ale pod tlakem bránícího hráče nedokázal puk Čížkovi předat.

29:56
    Na ledě zůstává po tvrdém ataku ležet domácí kapitán Cichoň, hra je přerušena.

29:21
    Hečko ostrou střelou z levého kruhu jen těsně minul vzdálenější tyčku.

29:09
    Zakázané uvolnění Sparty.

29:03
    Hečko zkusil překvapit Makariuse bekhendovým pokusem z ostrého úhlu, domácí brankář byl ale připravený.

27:58
    Trefil svůj další pokus skryl zpoza obránce, i tak si však Makarius puk dokázal najít a betony jej odráží do rohu kluziště.

27:35
    Trefilova střela od modré končí sražena v ochranné síti. Vhazování po pravici Makariuse.

26:20
    Sparťané se dostali do přečíslení dva na jednoho. Cichoň hledal na pravé straně nahrávkou přes osu Čížka, pas přes dobrý blok neprošel.

25:38
    Dufek hledal dlouhou přihrávkou najetého Trachtu, kotouč ovšem hokejku sparťanského útočníka nenašel.

24:51
    Střelu Jakuba Hanzáka z pravé strany Makarius betony vyráží pryč z obranného pásma Sparty.

23:45
    Další Novákův pokus zastavila jihočeská obrana, puk ale zůstal volný a zkoušel ho ještě hrát Prichodko, ani on však nedokázal Jelínka prověřit.

22:43
    Hosté už ale kotouč po zmatcích na modré čáře neudrželi a dopředu mohl vyrazit Filip Novák, z ostrého úhlu ale prostor vzdálenější tyčky minul.

22:10
    Blažkova střela z levého kruhu domácí branku minula, Motor si ale teď dobře drží pásmo.

21:46
    Jiří Novotný střílel z levé strany, puk však zbrzdil domácí blok, a tak si může Makarius připsat pohodový zákrok.

21:02
    Ofsajd Jihočechů.

20:30
    Výlet Sparty ovšem netrval dlouho, protože Českobudějovičtí rychle hru otočili a na Makariuse ujížděli dokonce ve třech na jednoho. Martin Hečko zvolil z pravé strany střelu, mezi tři tyče ale nezamířil a Makarius ani nemusel zasahovat.

20:04
    Také úvodní buly druhé třetiny vyhráli domácí a vyrážejí do pásma.

20:01

Na začátku první třetiny jsme sledovali výborný sparťanský nástup do zápasu, který ovšem úspěch nepřinesl. Naopak jako první udeřili hosté, a to zásluhou Jakuba Hanzáka. Domácí dokázali srovnat, když bleskově využil přesilovku Filip Novák, také Jihočeši ovšem zaznamenali přesilovkový úspěch a do kabin tak týmy odcházejí za stavu 1:2.

20:00

19:44
    Pro změnu Čížek teď vystihl rozehrávku hostí, pas ale jeho spoluhráče minul.

18:54
    Sparťané si teď ve středním pásmu nerozuměli a do samostatného úniku se řítil Schmied. Na Makariuse zkusil bekhendovou kličku, domácí gólman však předvedl dobrý odhad a puk za svá záda nepustil.

18:31
    Ofsajd hostí.
    18:09 Tomáš PŘIBYL - 1:2

18:09
    6/5
    Také hosté ale nakonec dokázali svou první přesilovou hru využít! Hečko vystřelil z levého kruhu, těsně před Makariusem ale ještě změnil dráhu puku TOMÁŠ PŘIBYL, který tak odčinil svůj prohřešek, po kterém jeho tým inkasoval. Makarius byl proti změně směru bez šance. Asistence: Martin Hečko, Václav Nedorost.
    Přibyl T., Hečko M., Nedorost V., Jelínek V., Lev J., Mařík N.
    Makarius T., Nestrašil V., Novák F., Dufek A., Barták K.

17:52
    Nedorostovo vysoké nahození od modré i následnou dorážku Přibyla Makarius vyráží.

17:25
    Puk končí po dalším domácím pokusu o vyhození mimo hrací plochu, ovšem s tečí plexiskla. Vhazováni po Makariusově levé ruce.

17:05
    Domácí tým vyhazuje.

16:57
    Tomáš Hlinka – 2 min., vražení na hrazení.
    16:22 Filip NOVÁK - 1:1

16:22
    6/5
    A sparťané přesilovku bleskurychle využívají! Po vyhrané buly dostal v mezikruží nabito FILIP NOVÁK, jenž střelou k pravé tyčce překonal Jelínka, který měl také dobře zacloněný výhled. Asistence: Radoslav Cichoň, Sava Prichodko.
    Novák F., Cichoň R., Bolocan M., Makarius T., Prichodko S., Nestrašil V.
    Jelínek V., Nedorost V., Mařík N., Lev J., Blažek F.

16:16
    Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice:
    Tomáš Přibyl – 2 min., hrubost.

15:44
    Nestrašil dobře prokličkoval hostující obranou, v útočném pásmu mu však chyběla podpora spoluhráčů, takže sparťané o puk velmi rychle přicházejí.

15:01
    Rychlý protiútok Schmieda zastavil dobrým obranným zákrokem Dufek, odražený kotouč si následně Makarius raději podržel, a tak se bude vhazovat po jeho levici.

14:51
    Dufkovu střelu od modré nepříjemně tečoval těsně před Jelínkem Čížek, puk ale mezi tři tyče neusměrnil.

14:37
    Další slibně rozvíjející se akci hostujícího týmu zastavuje ofsajd.

14:03
    Hlinka po dobré práci Trachty dostal nabito na levém kruhu, Jelínkovu branku ale přestřelil.

13:46
    Ofsajd Motoru.

13:40
    Rychlý brejk musel likvidovat Jelínek, po zákroku dostal nepříjemný zásah do ruky, ve které má lapačku, hra ale po kratší přestávce a úpravě výstroje bude pokračovat.

13:00
    Jiří Novotný dobře zavezl puk do pásma a na jeho práci navazoval střelou od modré Matějka, trefil ale pouze betony Makariuse.

12:09
    Matei Bolocan vystihl hostující rozehrávku, Motor se ale velmi rychle vrací na kotouč a zkusí ohrozit Makariuse v domácí brance.

10:57
    Z rychlého protiútoku nastaly v domácí obranné třetině velké problémy, Makarius ovšem přestože se nacházel mimo svou pozici, dokázal svou branku uhájit.

10:33
    Filipu Novákovi utekl kotouč, akci tak mohou založit pro změnu hosté.

09:45
    Střela Volodina z pravé strany byla sražena, sparťané ale pásmo udrželi a zkusí vymyslet další akci.

09:08
    Hlinka s Klanicou dobře pracovali v pásmu, Jelínek si však zákrok připisovat nemusel.

08:21
    Hlinka si ze středního pásma najel až ke střele, dobře mířený pokus těsně pod horní tyčku si však Jelínek pohlídal.

08:01
    Po rychlé akci Maříka má Makarius puk ve své lapačce.

07:36
    Domácí si nahodili kotouč do pásma, kde u něj ovšem byli první Jihočeši a hru stěhují opět do neutrální třetiny.

06:23
    Oba celky v rychlém středu nahodily do útočných pásem, aby mohly občerstvit síly na ledě. Vzápětí se hra stěhuje opět před Makariuse.

05:41
    Sparťané se snaží o rychlou odpověď, puk ale skončil pouze u Jelínka ve výstroji.
    05:15 Jakub HANZÁK - 0:1

05:15
    6/6
    Z ničeho nic je tu ovšem první gól, který dávají dosud nevýrazní hosté! V mezikruží si několikrát odražený puk našel JAKUB HANZÁK, jehož střela proletěla až za brankáře Makariuse. Bez asistence.
    Hanzák J., Jelínek V., Mařík N., Trefil M., Schmied M., Jaroš J.
    Makarius T., Cichoň R., Nestrašil V., Prichodko S., Novák Já., Novák F.

05:04
    Poprvé si na puk sáhl Makarius, který přerušuje hru. Vhazováni po pravici domácího gólmana.

04:45
    Poprvé se Motor držel v útočném pásmu, střela Nedorosta ovšem skončila dobrým blokem.

04:00
    Čečetka se protlačil až do útočného pásma, díky dobré defenzivní práci jednoho ze sparťanů mu však bylo znemožněno zakončit.

03:14
    Mařík vybojoval v rohu útočného pásma kotouč, následná střela jeho spoluhráče od modré ovšem trefila prvního blokujícího hráče.

02:42
    Puku se poprvé ujímají hosté a zkusí založit pásmo.

02:21
    Nestrašilův pokus zpoza branky byl zablokovaný.

01:43
    Sparta je na začátku utkání daleko aktivnější, Motor ještě prakticky neměl kotouč na svých hokejkách.

01:14
    Trachtovu střelu z rychlého útoku má Jelínek ve své rukavici.

00:37
    Nestrašil zkoušel přihrávat do předbrankového prostoru na Filipa Nováka, pas byl ovšem nepřesný.

00:01
    Úvodní buly vyhráli sparťané a Nestrašil míří s pukem na holi do útočného pásma.

00:01

HC Sparta Praha: Makarius (Tvrzník) – T. Bolocan, Barták, Dufek (A), Já. Novák, Nedvěd, Cichoň (C) – Čížek, M. Bolocan, F. Novák – Hlinka, Volodin, Prichodko – D. Novotný, Nestrašil (A), Trachta – Klanica.
    Trenér: Richard Žemlička

HC Motor České Budějovice: Jelínek (Ji. Novák) – F. Blažek (A), Nedorost, J. Jaroš, M. Schmied, D. Matějka, Muška – Hečko, T. Přibyl, Lev (C) – Hanzák, N. Mařík (A), Trefil – Fleischman, J. Novotný, Čečetka.
    Trenér: David Vrbata

Rozhodčí: Micka – Karda, Maňák.

Vzájemné zápasy

První zápas se odehrál v září, právě na ledě Sportovní haly. Sparťané v zápase vedli už o tři góly, Motor se však ve třetí třetině nastartoval, srovnat ovšem Jihočeši nedokázali a zápas skončil poměrem 3:2. Podobný příběh se odehrál ve druhém vzájemném zápase na českobudějovickém ledě, když 3:0 zásluhou čistého hattricku Nikolase Maříka vedli také domácí. Sparťané ale dokázali srovnat a poslat zápas do prodloužení a následně také do nájezdů, kde už ovšem byli úspěšnější domácí.

Hostů se v ročníku dařilo o poznání lépe než jejich dnešnímu soupeři. Jihočeši okupují pátou příčku skupiny A, ovšem od čtvrté Mladé Boleslavi je dělí pouze horší skóre. Poslední tři zápasy, které Motor odehrál, skončily pouze gólovým rozdílem, dva z nich muselo rozhodnout dokonce až nastavení. To poslední rozhodl v neprospěch Českých Budějovic plzeňský Bělík. Nejproduktivnějším hráčem Motoru je Nikolas Mařík (19+10), za kterým o čtyři kanadské body zaostává nejlepší nahrávač Jihočechů Jakub Lev (7+17).

Sparťanským mládežníkům se v probíhající sezoně moc nedařilo, svěřenci Richarda Žemličky však v posledních zápasech zabrali. Z posledních pěti zápasů vyhráli Pražané tři, a to proti Kladnu, Mladé Boleslavi a v posledním zápase, úterní dohrávce, zaznamenali obzvlášť cenné vítězství proti lídrovi z Karlových Varů. Sparťané mají na své straně třetího a šestého nejproduktivnějšího hráče celé dorostenecké soutěže. Tím třetím je Václav Nestrašil (22+17), tím šestým Filip Novák (17+21), který za svým spoluhráčem zaostává o pouhý bod.

Hezký čtvrteční podvečer z holešovické Sportovní haly, kde se odehraje jedno z posledních utkání základní části extraligy dorostu mezi domácí Spartou a hosty z Českých Budějovic.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Alžběta Žižková

Branky a nahrávky: 17. F. Novák (Cichoň, Prichodko), 32. F. Novák (Nestrašil), 59. F. Novák (Prichodko), rozh. náj. M. Bolocan – 6. Hanzák, 19. T. Přibyl (Hečko, Nedorost), 37. Lev (TS)