AS Řím – Šeriff Tiraspol 3:0 (kon.) | Karabach – Häcken 2:1 (kon.) | Linz – Toulouse 1:2 (kon.)
Leverkusen – Molde 5:1 (kon.) | Panathinaikos – Maccabi Haifa 1:2 (kon.) | Rennes – Villarreal 2:3 (kon.)
St.Gilloise – Liverpool 2:1 (kon.) | Slavia – Servette 4:0 (kon.) | Ajax – AEK Atény 3:1 (kon.)
Aris Limassol – Sparta 1:3 (kon.) | Real Betis – Rangers 2:3 (kon.) | Brighton – Marseille 1:0 (kon.)
Olympiakos – Bačka Topola 5:2 (kon.) | Raków – Atalanta BC 0:4 (kon.) | Sporting – Sturm Graz 3:0 (kon.)
West Ham – Freiburg 2:0 (kon.)
SK Slavia Praha
4:0 (4:0)
Servette Ženeva
Čtvrtek 14.12.2023, 18:45 • Fortuna Arena, Praha-Vršovice • Evropská liga • Skupina G

Statistiky zápasu:
    Držení míče: 58 % : 42 %.
    Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 6:3. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 14:12. (20:44:16)
    Skvělé počínání slávistů ve skupinové fázi EL.

Po závěrečném hvizdu mohla v Edenu vypuknout radost naplno! Slávisté přehráli Servette jasně 4:0 a to znamená, že vyhráli skupinu G před AS Řím a postupují tak přímo do osmifinále Evropské ligy.

Dnes o všem rozhodl už první poločas. Ten zvládli sešívaní skvěle, když v něm vstřelili všechny čtyři góly. Po úvodním oťukávání se skóre poprvé měnilo v 15. minutě, kdy Jurečkův centr zužitkoval David Douděra. O deset minut později přišla druhá gólová situace. Střelu Wallena vyrazil brankář Frick jen k Ivanovi Schranzovi a slovenský reprezentant si při dorážce z bezprostřední blízkosti věděl rady. Úvodní půlhodinu pak uzavřel hlavičkou po Douděrově rohu Mojmír Chytil. Stejný hráč přidal již v nastavení také čtvrtý zásah celku bíločervených. Po změně stran se spíše už dohrávalo. Slávisté se nikam moc nehnali a na výsledku 4:0 se již nic nezměnilo.

90+3

90+3
    Hosté rozehráli nakrátko a nic nevymysleli. Míč se zřejmě dostal do zámezí a Aleš Mandous bude možná posledním mužem, který se dotkne míče.

90+3
    Ještě pokus Derecka Kutesy, který byl sražen na rohový kop. Asi poslední příležitost pro hosty na vstřelení alespoň čestného gólu.

90+2
    Zápas se dohrává za potlesku, zpěvu a skandování spokojených slávistických fanoušků.

90+1
    Skotský rozhodčí nastaví tři minuty.

90
    Aleš Mandous musel nadvakrát krotit povedenou dalekonosnou ránu hostujícího Anthonyho Barona. Balón směřoval k levé tyči a Mandous ho napoprvé pouze vyrazil. Naštěstí pro něho nikdo z hráčů Servette nedobíhal a gólman Slavie tak mohl na druhý pokus celou situaci vyřešit.

88
    Na hrací ploše zůstal ležet Andres Dumitrescu. Nakonec nebude třeba zdravotníků. Levému wing-backovi Slavie pomohl na nohy sudí Walsh.

87
    Po zablokované střele Christose Zafeirise budou domácí zahrávat rohový kop.

85
    Utkání se blíží ke svému konci. Slávisté si to dnes hodně usnadnili skvělým prvním poločasem.

83
    Dereck Kutesa se rozhodl pro střelu z větší vzdálenosti. Skákavý míč dokázal Mandous zachytit do rukavic.

83
    Byla ohlášena dnešní návštěva. V Edenu se oficiálně nachází 18 380 diváků.

82
    Ke svému pohárovému debutu vyrazil velký talent z akademie Slavie – teprve 17letý Samuel Pikolon.

82
    Střídání v týmu SK Slavia Praha:
    ze hřiště odchází David Douděra, přichází Samuel Pikolon.

80
    Opět Muhamed Tijani, jehož pokus tentokrát prošel až na bránu. Pro Fricka to ale nebyl složitý zákrok.

79
    Střídání v týmu Servette Ženeva:
    ze hřiště odchází Bendegeuz Bolla, přichází Hussayn Touati.
    78. Tijani to zkoušel po přihrávce Zafeirise.

Martin Augustin

Branky: 15. Douděra (Jurečka), 25. Schranz (Wallem), 30. Chytil (Douděra), 45+1. Chytil

Karty:   22. Diba (SRV), 37. Stevanović (SRV)

Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 6:3. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 14:12.
    SK Slavia Praha: Mandous – Vlček, Ogbu, Holeš (C) – Douděra (82. Pikolon), Zafeiris, Oscar (35. Hromada), Wallem (60. Dumitrescu) – Schranz, Chytil (60. Tijani), Jurečka (60. Tomič).
    Náhradníci: Kolář, Sirotník – Van Buren, Bořil, P. Ševčík, Žitný.

Trenér: Jindřich Trpišovský

Servette Ženeva: Frick (C) – Magnin, Vouilloz, Severin, Mazikou – Diba (62. Baron), Ondoua – Stevanović (62. Cunemoto), Antunes (62. Cognat), Bolla (79. Touati) – Bedia (62. Kutesa).
    Náhradníci: Besson – Rouiller, T. Ouattara.

Trenér: René Weiler