Aberdeen – Frankfurt 2:0 (kon.) | Fenerbahce – Trnava 4:0 (kon.) | Ferencváros – Fiorentina 1:1 (kon.)
Genk – Čukarički 2:0 (kon.) | Legia – Alkmaar 2:0 (kon.) | Ludogorec – Nordsjaelland 1:0 (kon.)
PAOK – Helsinki 4:2 (kon.) | Zrinjski Mostar – Aston Villa 1:1 (kon.) | Club Bruggy – Bodö/Glimt 3:1 (kon.)
Dinamo Záhřeb – FC Ballkani 3:0 (kon.) | Lille – KÍ Klaksvík 3:0 (kon.) | Lugano – Besiktas 0:2 (kon.)
Maccabi Tel Aviv – Gent 3:1 (kon.) | Slovan Bratislava – Olimpija Lublaň 1:2 (kon.) | Plzeň – Astana 3:0 (kon.)
Zorja Luhansk – Breidablik 4:0 (kon.)
ŠK Slovan Bratislava
1:2 (1:1)
NK Olimpija Lublaň
Čtvrtek 14.12.2023, 21:00 • Národný futbalový štadión, Bratislava • Evropská konferenční liga • Skupina A

Statistiky zápasu:
    Držení míče: 39 % : 61 %.
    Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 7:5. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 12:12. (23:02:38)

Fotbalisté Slovanu Bratislava prohráli na závěr skupinové fáze Konferenční ligy s Lublaní 1:2. I tak ale postupují dál ze druhého místa tabulky skupiny A. Olimpija se posunula na nepostupovou třetí pozici.

Po prvním poločase se šlo do kabin za nerozhodného stavu 1:1. V 17. minutě vyšel hostům signál ze standardní situace a Pedro Lucas otevřel skóre. O deset minut později srovnal Cesar Blackman. Klíčový moment duelu přišel v 54. minutě, kdy se nechal vyloučit gólman Slovanu Milan Borjan. Ten vyběhl daleko mimo pokutové území a musel faulovat Bresta, který se dostal k míči o chloupek dříve. A náhradního gólmana Trnovského hned přivítal gólem Pedro Lucas. O deseti hrající Slovan se snažil, ale výraznější šanci si už nevytvořil. Domácí naopak čelili několika nebezpečným protiútokům soupeře. V závěru trefil po jednom z nich Motika dokonce břevno. To už však Olimpiji mrzet nemuselo, jelikož se slovinský celek i tak loučí se soutěží vítězstvím.

90+7

90+7
    Z dálky to zkusil Cesar Blackman, který ale trefil jen bránícího Muhamedbegoviće.

90+6
    Avizované nastavení už skoro vypršelo. Dá se ale očekávat, že rozhodčí ještě něco přidá.
    90+5. Zatímco se Nukić hlásil o penaltu, trefil Motika břevno.

90+5
    Nemanja Nukić pronikl z levé strany do šestnáctky a po kontaktu s Bajrićem spadl. Zatímco reklamoval penaltu, dostal se k volnému míči Nemanja Motika, který orazítkoval břevno!

90+4
    Rozhodčí si to ještě nechal překontrolovat kolegy u videa. Ti potvrdili rozhodnutí pomezního ofsajd odmávat.

90+4
    Po přihrávce Nukiće se Nemanja Motika ocitl sám před Trnovským a překonal ho. Už Nukić byl ale v ofsajdu a gól Lublaně tak není uznán.

90+3
    Rui Pedro zvolil centr, který odvrátil mimo pokutové území hlavičkující Kucka.

90+2
    Nemanja Motika byl faulován Kašiou a získal pro hosty standardní situaci. Olimpija také pošetří nějaký čas.

90+1
    Rozhodčí nastaví ještě šest minut!

90
    Hosté se snažili otočit hru doprava, kde byl Kasa. Ten ale příliš vysoký míč nezpracoval.

89
    Střídání v týmu NK Olimpija Lublaň:
    ze hřiště odchází Sa'ar Fadida, přichází Marko Mijailović.

88
    Nemanja Motika našel Rediho Kasu. Jeho přízemní střelu vytěsnil mimo bránu Trnovský, ale do statistik se jeho zákrok počítat nebude. Kasovi byl máván ofsajd.

86
    V ofsajdu Blackman. Rozehrávat budou hosté.

85
    A protiútok Olimpije. Ránu Nemanji Nukiće z dobré pozice zablokoval Kankava. Další střela Sa'ara Fadidy byla nepřesná.

84
    Domácí se snaží něco vymyslet, byť to mají bez vyloučeného brankáře Borjana složitější. Do kombinace zapojují také náhradního gólmana Martina Trnovského.